Dodaj do ulubionych

chiaro, pytalas o muzyke

12.09.04, 08:38
zainteresuj sie 'rip slyme' , fajna, bujajaca muzyczka, pop ale oryginalny,
nie znam zadnego zachodniego odpowiednika
Obserwuj wątek
    • chiara76 Re: chiaro, pytalas o muzyke 12.09.04, 11:33
      yawokim napisał:

> zainteresuj sie 'rip slyme' , fajna, bujajaca muzyczka, pop ale oryginalny,
      > nie znam zadnego zachodniego odpowiednika
      dzięki Yawokim, hmm, myślisz, że jest jakaś szansa posłuchania tego w necie? BO
      w Polsce pewnie nie do osiągnięcia. Zresztą muszę trochę przystopować z
      kupowaniem nowych płytek, a z netu nie mogę ściągać, Mąż nie pozwalasmile zresztą
      sama nie bardzo bym chciała.
    • nekos Re: chiaro, pytalas o muzyke 12.09.04, 13:07
      yawokim napisał:

> zainteresuj sie 'rip slyme' , fajna, bujajaca muzyczka, pop ale oryginalny,
      > nie znam zadnego zachodniego odpowiednika

osobiscie ich nie lubie bo drazni mnie strasznie glos jednego z nich ale powiem
      ci skad ta nazwa sie wziela (jezeli nie wiesz). zamienili litery slow lips
      rhyme, wyrzucili h i zosalo rip slyme.
      • yawokim Re: chiaro, pytalas o muzyke 12.09.04, 18:35
        ty wybrzydzaczu! ;]

no ale muzyke maja fajna? zawsze mozesz sluchac wersji instrumentalnych
        • nekos Re: chiaro, pytalas o muzyke 13.09.04, 05:10
          yawokim napisał:

> ty wybrzydzaczu! ;]
          >
          > no ale muzyke maja fajna? zawsze mozesz sluchac wersji instrumentalnych

wiesz, japonscy piosenkarze i piosenkarki maja takie piskliwe, cienkie glosy ze
          jak je slysze to ciarki po ciele mi przechodza. no i nie tylko piosenkarze bo
          slychac je wszedzie. jak jestem gdzies z grupa dzieciakow to doslownie w uszach
          mi dzwoni jak zaczna piszczec. czasami slysze tv i mysle ze dziecko rozmawia
          albo jakas manga leci, patrze a to dorosla kobieta. czy wiesz o czym ja mowie??
          moim zdaniem powinni robic tylko muzyke instrumentalna. ha! ha!
          • yawokim Re: chiaro, pytalas o muzyke 13.09.04, 08:47
            chiaro, zignoruj zlosliwosci nekosa, pewnie jest fanen Celiny Dionovej albo
            innego niepiszczacego wyjca ha ha- japonczycy maja oczywiscie delikatne,
            melodyjne i subtelne glosy ;]

na prawde

oprucz rip slyme

www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=11:85rn28oi058a
            posluchaj pizzcato 5 , ta grupa byla dosyc popularna na zachodzie i ich plyty
            sa latwo dostepne

www.allmusic.com/cg/amg.dll?
            p=amg&searchlink=PIZZICATO|5&uid=CADMR0409130246&sql=11:yfuf6j6h71q0~T2

• yawokim sory za bledy ort, nie jestem az tak ciemny w rzec 13.09.04, 09:03
              zywistosci, tylko troche nieprzytomny z rana
            • nekos Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 04:32
              yawokim napisał:

> chiaro, zignoruj zlosliwosci nekosa, pewnie jest fanen Celiny Dionovej albo
              > innego niepiszczacego wyjca ha ha- japonczycy maja oczywiscie delikatne,
              > melodyjne i subtelne glosy ;]

nie tak dawno ogladalem wywiad z japonska piosenkarka ktora dlugo mieszkala w
              usa (nie pamietam jak sie nazywa, sorry!). sama powiedziala ze ma 2 inne tony
              glosu. zupelnie inny ma glos gdy mowi po angielsku a inny jak rozmawia lub
              spiewa po japonsku. czy ty tego nigdy nie zauwazyles??
              co do celine dion to nie, nie jestem jej fanem. pizzicato five sa nawet nie zli
              wedlug mnie i nawet mam jeszcze gdzies ich stara kasete. jezeli interesuje cie
              czego nekos slucha to powiem ze wychowalem sie sluchajac rock, pop troche
              reggae. odkad przyjechalem do japonii (okolo 8 lat temu) to slucham prawie
              wylacznie czarnej muzyki czyli r&b, soul i hip hop. czasami probuje posluchac
              czegos japonskiego w tym stylu ale zawsze dochodze do wniosku ze po co mam
              sluchac kopii jak moge sluchac oryginalu. no i te glosiki. wlosy mi sie
              jeza!!!! ha! ha!
              • yawokim Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:23
                z ta dion to byl chwyt ponizej pasa, sory ;]

wiem o tym, ze modeluja glosy, ale mi sie akurat podoba- ta piosenkarka to
                pewnie Utada Hikaru?

ja tez lubie czarna muzyke,tyle, ze bez tego co teraz leci mainstreamowego /no
                moze z wyjatkiem Eryki Badu/ - raczej wybieram olskoole sprzed '94

a Misia Ci sie nie podoba? lubie jej Escape /chyba z 99?/- PHAT sound yo !
                • chiara76 Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:35
                  yawokim napisał:

> z ta dion to byl chwyt ponizej pasa, sory ;]
                  >
                  > wiem o tym, ze modeluja glosy, ale mi sie akurat podoba- ta piosenkarka to
                  > pewnie Utada Hikaru?
                  >
                  > ja tez lubie czarna muzyke,tyle, ze bez tego co teraz leci
                  mainstreamowego /no
                  > moze z wyjatkiem Eryki Badu/ - raczej wybieram olskoole sprzed '94
                  >
                  > a Misia Ci sie nie podoba? lubie jej Escape /chyba z 99?/- PHAT sound yo !

czy Mówimy o MISIA, tej z Portugalii?? Bo jeśli tak, to ja jestem jej fanką
                  wielką. Wiem, że ona ma i fanów w Japonii. A my nawet na jej koncercie byliśmy
                  w marcu...
                  • nekos Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:40
                    chiara76 napisała:

> yawokim napisał:
                    >
                    > > z ta dion to byl chwyt ponizej pasa, sory ;]
                    > >
                    > > wiem o tym, ze modeluja glosy, ale mi sie akurat podoba- ta piosenkarka t
                    > o
                    > > pewnie Utada Hikaru?
                    > >
                    > > ja tez lubie czarna muzyke,tyle, ze bez tego co teraz leci
                    > mainstreamowego /no
                    > > moze z wyjatkiem Eryki Badu/ - raczej wybieram olskoole sprzed '94
                    > >
                    > > a Misia Ci sie nie podoba? lubie jej Escape /chyba z 99?/- PHAT sound yo
                    > !
                    >
                    > czy Mówimy o MISIA, tej z Portugalii?? Bo jeśli tak, to ja jestem jej fanką
                    > wielką. Wiem, że ona ma i fanów w Japonii. A my nawet na jej koncercie
                    byliśmy
                    > w marcu...

nie, to jest japonska piosenkarka. czyli sa dwie misie (??)
                    • chiara76 Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:41
                      nekos napisał:

> chiara76 napisała:
                      >
                      > > yawokim napisał:
                      > >
                      > > > z ta dion to byl chwyt ponizej pasa, sory ;]
                      > > >
                      > > > wiem o tym, ze modeluja glosy, ale mi sie akurat podoba- ta piosenk
                      > arka t
                      > > o
                      > > > pewnie Utada Hikaru?
                      > > >
                      > > > ja tez lubie czarna muzyke,tyle, ze bez tego co teraz leci
                      > > mainstreamowego /no
                      > > > moze z wyjatkiem Eryki Badu/ - raczej wybieram olskoole sprzed '94
                      > > >
                      > > > a Misia Ci sie nie podoba? lubie jej Escape /chyba z 99?/- PHAT sou
                      > nd yo
                      > > !
                      > >
                      > > czy Mówimy o MISIA, tej z Portugalii?? Bo jeśli tak, to ja jestem jej fa
                      > nką
                      > > wielką. Wiem, że ona ma i fanów w Japonii. A my nawet na jej koncercie
                      > byliśmy
                      > > w marcu...
                      >
                      > nie, to jest japonska piosenkarka. czyli sa dwie misie (??)

wiesz, zaczyna być jak w "Misiu", "temu Misiu się oczko odkleiłosmile" , sorry
                      taka dygresja.
                      No, więc jak już o Misiach mowa, to wiem, że ta portugalska też ma fanów w
                      kraju kwitnącej wiśni. Ale tak sądziłam, że to nie o niej mowa...
                  • yawokim Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:43
                    nieee, to inna misia ;]

ta japonska spiewa r'n'b/acid jazz (tak to sie jeszce nazywa?)
                    • chiara76 Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:44
                      yawokim napisał:

> nieee, to inna misia ;]
                      >
                      > ta japonska spiewa r'n'b/acid jazz (tak to sie jeszce nazywa?)

no właśnie Nekos już mi wyjaśnił. Nie, ta portugalska śpiewa coś zupełnie,
                      zupełnie innego.....
                      • nekos Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:48
                        chiara76 napisała:

> yawokim napisał:
                        >
                        > > nieee, to inna misia ;]
                        > >
                        > > ta japonska spiewa r'n'b/acid jazz (tak to sie jeszce nazywa?)
                        >
                        > no właśnie Nekos już mi wyjaśnił. Nie, ta portugalska śpiewa coś zupełnie,
                        > zupełnie innego.....

wiec ktora jest lepsza??
                        • chiara76 Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:49
                          nekos napisał:

> chiara76 napisała:
                          >
                          > > yawokim napisał:
                          > >
                          > > > nieee, to inna misia ;]
                          > > >
                          > > > ta japonska spiewa r'n'b/acid jazz (tak to sie jeszce nazywa?)
                          > >
                          > > no właśnie Nekos już mi wyjaśnił. Nie, ta portugalska śpiewa coś zupełnie
                          > ,
                          > > zupełnie innego.....
                          >
                          > wiec ktora jest lepsza??

ja nie słyszałam tej japońskiej, więc się nie wypowiem. Ta portugalska jest
                          wspaniała, ale to trzeba czuć i kochać Fado......

www.chiara76.blox.pl
                • nekos Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 16:37
                  yawokim napisał:

> z ta dion to byl chwyt ponizej pasa, sory ;]
                  >
                  > wiem o tym, ze modeluja glosy, ale mi sie akurat podoba- ta piosenkarka to
                  > pewnie Utada Hikaru?
                  >
                  > ja tez lubie czarna muzyke,tyle, ze bez tego co teraz leci
                  mainstreamowego /no
                  > moze z wyjatkiem Eryki Badu/ - raczej wybieram olskoole sprzed '94
                  >
                  > a Misia Ci sie nie podoba? lubie jej Escape /chyba z 99?/- PHAT sound yo !

nie to nie byla utada hikaru ale jakas inna piosenkarka. naprawde nie wiem jak
                  sie nazywala. utada tez sie wychowala w usa i wlasnie wydala cala plyte po
                  angielsku. jest we wszystkich sklepach przy samym wejsciu.
                  misia moze byc ale jak juz wspomnialem jakos naprawde nie moge przekonac sie do
                  japonskiej muzyki. jako dziecko slyszalem po raz pierwszy jakas japonska grupe
                  rockowa w radiu. strasznie mi sie to wtedy podobalo. na drugi dzien w szkole
                  opowiadalem kolegom ze w japonii tez graja rocka i to dobrego. nie wierzyli i
                  troche sie ze mnie smieli. nigdy wtedy do glowy by mi nie przyszlo ze bede
                  mieszkal w tym kraju.
                  • yawokim Re: chiaro, pytalas o muzyke 14.09.04, 17:09
                    ja zaczalem sluchanie muzyki japonskiej od Pizzicato5 i wtedy /8 lat temu/
                    wyobrazalem sobie, ze taka jest cala muzyka z tego kraju, potem jeszce mialem
                    niemieckiego sklada z shibuya-kei... dlatego zawsze mialem wysokie mnemanie o
                    tej muzyce, nawet jak potem slyszalem ten caly chlam popowo-eurobitowy ...
                    • yawokim Re: chiaro, pytalas o muzyke 15.09.04, 06:47
                      rozgryzlem scene jpopu- najciekawsza postacia jest dj Fumiya- muzykant w rip
                      slyme, ktory rowniez wyprodukowal muzyke dla Halcali i solowa ep Little'a z
                      kick can crew.
                      • menelkir Re: chiaro, pytalas o muzyke 16.09.04, 14:48
                        Hm, a czy moglibyscie moze polecic cos komus, komu od
                        pewnego juz czasu wciaz chodza po glowie kawalki Aiko
                        i Do As Infinity? smile
                        Z albumow DAI znam jak dotad "Deep forest" i "Do the best",
                        Aiko - "Sakura no ki no shita" i "Aki soba ni iru yo".

Nie stronie tez od Utady, podobaja mi sie tez glosy Hitomi
                        Yaidy czy Namie Amuro, choc ich slyszalem tylko kilka
                        piosenek. Natomiast Misi (tej japonskiej) niestety strawic
                        zupelnie nie potrafie. uncertain Rip Slyme tez raczej srednio.

Pozdrowienia dla forumowiczow, trafilem tu pierwszy raz
                        przedwczoraj i podoba mi sie bardzo very. smile
                        • yawokim Re: chiaro, pytalas o muzyke 16.09.04, 16:55
                          sory, ale ja nie mam wlasciwie pojecia o jpopie ... jakimis bocznymi sciezkami
                          dowiedzialem sie, ze poza rip slyme niczego innego nie da sie sluchac he he ;]
                          mam wiec tylko to i to co ewentualnie fumiya produkowal

Nie moge wiec pomoc z innymi wykonawcami, ale jest w polsce spora rupa fanow i
                          maja strone i grupy dyskusyjne /jak nie znajdziesz googlem to url jest w
                          temacie linki na tym forum/

• nekos kina 16.09.04, 17:24
                            yawokim napisał:

> sory, ale ja nie mam wlasciwie pojecia o jpopie ... jakimis bocznymi
                            sciezkami
                            > dowiedzialem sie, ze poza rip slyme niczego innego nie da sie sluchac he he ;]
                            > mam wiec tylko to i to co ewentualnie fumiya produkowal
                            >
                            > Nie moge wiec pomoc z innymi wykonawcami, ale jest w polsce spora rupa fanow
                            i
                            > maja strone i grupy dyskusyjne /jak nie znajdziesz googlem to url jest w
                            > temacie linki na tym forum/
                            >
                            > a ja dzisiaj slyszalem w radiu bardzo fajna japonska piosenke. piosenkarka
                            nazywa sie chyba kina (dziwne bo jest amerykanska piosenkarka o tym samym
                            imieniu) i spiewala przerobke jakiejs starej portugalskiej (cos dla chiary!)
                            piosenki. bardzo mi sie podobalo. i jej glos tez he! he! aaa piosenka miala
                            tytul fantasia. sprawdze gdzies z sklepie czy wszystko sie zgadza i jeszcze cos
                            kiedys o niej napisze. a moze ktos ja juz zna???
                            • chiara76 Re: kina 16.09.04, 17:31
                              nekos napisał:

> yawokim napisał:
                              >
                              > > sory, ale ja nie mam wlasciwie pojecia o jpopie ... jakimis bocznymi
                              > sciezkami
                              > > dowiedzialem sie, ze poza rip slyme niczego innego nie da sie sluchac he
                              > he ;]
                              > > mam wiec tylko to i to co ewentualnie fumiya produkowal
                              > >
                              > > Nie moge wiec pomoc z innymi wykonawcami, ale jest w polsce spora rupa fa
                              > now
                              > i
                              > > maja strone i grupy dyskusyjne /jak nie znajdziesz googlem to url jest w
                              > > temacie linki na tym forum/
                              > >
                              > > a ja dzisiaj slyszalem w radiu bardzo fajna japonska piosenke. piosenkark
                              > a
                              > nazywa sie chyba kina (dziwne bo jest amerykanska piosenkarka o tym samym
                              > imieniu) i spiewala przerobke jakiejs starej portugalskiej (cos dla chiary!)
                              > piosenki. bardzo mi sie podobalo. i jej glos tez he! he! aaa piosenka miala
                              > tytul fantasia. sprawdze gdzies z sklepie czy wszystko sie zgadza i jeszcze
                              cos
                              >
                              > kiedys o niej napisze. a moze ktos ja juz zna???

Ja jej nie znam, ale zaciekawił mnie ten portugalski wątek właśnie, więc
                              poczekam na Twoje badania i doniesienia smile)
                              ps. a skąd Wiesz, że to była portugalska piosenka? Mówili, czy znasz się na
                              tym??
                              • nekos Re: kina 16.09.04, 17:41
                                chiara76 napisała:
                                > Ja jej nie znam, ale zaciekawił mnie ten portugalski wątek właśnie, więc
                                > poczekam na Twoje badania i doniesienia smile)
                                > ps. a skąd Wiesz, że to była portugalska piosenka? Mówili, czy znasz się na
                                > tym??

nie niestety nie znam sie. byla to bardzo fajna melodyjka i dj powiedzial ze to
                                przerobka portugalskiej piosenki. od razu pomyslalem ze to cos dla ciebie. a
                                czy sluchalas kiedys jakiejs tradycyjnej muzyki z wysp okinawa? ci artysci sa
                                teraz bardzo popularni.
                                • chiara76 Re: kina 16.09.04, 17:44
                                  nekos napisał:

> chiara76 napisała:
                                  > > Ja jej nie znam, ale zaciekawił mnie ten portugalski wątek właśnie, więc
                                  > > poczekam na Twoje badania i doniesienia smile)
                                  > > ps. a skąd Wiesz, że to była portugalska piosenka? Mówili, czy znasz się
                                  > na
                                  > > tym??
                                  >
                                  > nie niestety nie znam sie. byla to bardzo fajna melodyjka i dj powiedzial ze
                                  to
                                  >
                                  > przerobka portugalskiej piosenki. od razu pomyslalem ze to cos dla ciebie. a
                                  > czy sluchalas kiedys jakiejs tradycyjnej muzyki z wysp okinawa? ci artysci sa
                                  > teraz bardzo popularni.
                                  nie , nie słyszałamsad ostatnio oglądałam w Empiku rozmaite płyty i była
                                  tradycyjna muzyka Japonii, ale jakoś się nie zdecydowałam, trochę za dużo
                                  ostatnio płyt nabyłam i już mi było głupio...
                                  • nekos muzyka z okinawa 16.09.04, 17:56
                                    chiara76 napisała:
                                    > nie , nie słyszałamsad ostatnio oglądałam w Empiku rozmaite płyty i była
                                    > tradycyjna muzyka Japonii, ale jakoś się nie zdecydowałam, trochę za dużo
                                    > ostatnio płyt nabyłam i już mi było głupio...

ta tradycyjna z wysp okinawa w nowym wydaniu jest nawet fajna. polecic moge
                                    zespoly nenes i rinken band. kiedys sluchalem i mi sie nawet podobalo. znajomy
                                    japonczyk powiedzial ze to takie japonskie reagge. troche przesadzil ale ...
                              • nekos tina a nie kina!!! 17.09.04, 17:08
                                sprawdze gdzies z sklepie czy wszystko sie zgadza i jeszcze cos kiedys o niej
                                napisze. a moze ktos ja juz zna???

no i sprawdzilem. sorrrry!!! piosenkarka nazywa sie tina a nie kina. hmm...
                                brzmi nawet podobnie wiec pomylic sie mozna. wlasnie wydala nowy mini album i o
                                dziwo podoba mi sie. a piosenka o ktorej pisalem ma tytul fantasia wiec
                                uslyszalem dobrze.
                                • yawokim Re: tina a nie kina!!! 17.09.04, 17:27
                                  www.kingrecords.co.jp/artistpage_jp/hiphop/tina/
                                  ale nie ma chyba zadnych odsluchow
                                  • nekos Re: tina a nie kina!!! 17.09.04, 17:37
                                    yawokim napisał:

> www.kingrecords.co.jp/artistpage_jp/hiphop/tina/
                                    > ale nie ma chyba zadnych odsluchow

no wlasnie a szkoda. ja sluchalem dzisiaj tego albumu w sklepie i jest naprawde
                                    dobry. polecam.
                                    • yawokim Re: tina a nie kina!!! 17.09.04, 17:40
                                      a jaj producent Muro to chyba bardzo znany? obilo mi sie jogo imie o uszy,
                                      chyba jakies mixtapy slyszalem ...
                                      • nekos Re: tina a nie kina!!! 17.09.04, 17:53
                                        yawokim napisał:

> a jaj producent Muro to chyba bardzo znany? obilo mi sie jogo imie o uszy,
                                        > chyba jakies mixtapy slyszalem ...

chyba masz racje bo mnie tez to imie o uszy sie obilo. naprawde szkoda ze nie
                                        masz mozliwosci jej uslyszec. ja tez tej plyty jeszcze nie mam ale predzej czy
                                        pozniej sie o nia postaram.
                  • yawokim Re: chiaro, pytalas o muzyke 03.10.04, 07:08
                    nekos napisał:
                    > sie nazywala. utada tez sie wychowala w usa i wlasnie wydala cala plyte po
                    > angielsku. jest we wszystkich sklepach przy samym wejsciu.

ciekawy komentarz do nowego posuniecia Utady

neomarxisme.com/92904.html
    • nekos miss monday 18.09.04, 15:29
      ... a co sadzicie o miss monday?? tez jest ostatnio bardzo popularna.
      • yawokim Re: miss monday 18.09.04, 15:45
        jedyna miss jaka znam to miss kittin ;]

ale poszukam, znalazlem goscia z japonskimi nowosciami na mp3, moze bedzie mial
        • nekos Re: miss monday 18.09.04, 17:28
          yawokim napisał:

> jedyna miss jaka znam to miss kittin ;]
          >
          > ale poszukam, znalazlem goscia z japonskimi nowosciami na mp3, moze bedzie
          mial

na www.missmonday.com mozesz sobie o niej poczytac i ja zobaczyc.
          • chiara76 Re: miss monday 18.09.04, 17:36
            nekos napisał:

> yawokim napisał:
            >
            > > jedyna miss jaka znam to miss kittin ;]
            > >
            > > ale poszukam, znalazlem goscia z japonskimi nowosciami na mp3, moze bedzi
            > e
            > mial
            >
            > na www.missmonday.com mozesz sobie o niej poczytac i ja zobaczyc.

luknęłam sobie na nią, śmiesznie wyglądasmile
    • adam_am Re: chiaro, pytalas o muzyke 13.01.05, 13:17
      Wdarłem się w stary temat muzyki.
      Ja cenię sobie najbardziej wśród japońskich wykonawców: dj krush'a, asa chung &
      junray /rewelacyjny album 'jun ray song chang'/, japońską pianistkę satoko fuji
      oraz wciąż niedoceniany zespół mono /ciekawa strona
      www.age.vu/~sound/mono/. No i cibo mato.
    • chiara76 z tego, co już słyszałam 23.01.05, 16:49
      To podoba mi się w kolejności:
      Misia na tym samym poziomie, co Utada Hikaru, Suga Shijako i Hajime Hitose.
      • menelkir Re: z tego, co już słyszałam 23.01.05, 16:57
        Suga Shijako = Suga Shikao?
        Czy jednak to przypadkowe podobienstwo imion?

(BTW, dzieki za maila, odpisze wieczorem smile
        • chiara76 mój błąd:) oczywiście, że Suga Shikao 23.01.05, 19:47
          coś mi się omskło na klawiaturzesmile)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka