Dodaj do ulubionych

LO im. Sikorskiego

25.02.06, 22:24
jak sadzicie do czego daza nauczyciele nie majacy umiejetnosci radzenia sobie
z mlodzieza i przekazania jej swojej pseudo pedagogicznej wiedzy???
Obserwuj wątek
    • hoover2 Re: LO im. Sikorskiego 27.02.06, 19:49
      ja mysle ze oni po prostu nie potrafia przekazac swej wiedzy nie zawsze
      wystarczajacej i nie sa przygotowani do pracy z mlodzieza bo jak sie na
      niektorych nauczycieli popatrzy to ich wyglad czlowieka odstrasz...klawisz
      spoko watek poruszyles mam nadzieje ze bedzie coraz wiecej postow na ten temat.
      pozdro
    • wiolcia12 Re: LO im. Sikorskiego 28.02.06, 19:10
      Skończłam LO we Włoszczowie i współczuję tym którzy tam poszli. Poziom
      inteligencji i kultury osobistej 90% nauczycieli pozostawiea wiele do zyczenia.
      Przez całe cztery lata (stary system) byliśmy poniżani, mieszani z błotem,
      zacytuję jeden z "lekkich tekstów" nauczycielki:
      << dziś rozpoczyna się tydzień dobroci dla zwierząt, kto zgłasza się do
      odpowiedzi?>>
      • lobuz21 Re: LO im. Sikorskiego 13.03.06, 17:40
        Może i teksty niektórych nauczycieli sa nie na miejscu, ale miej na uwadze, ze
        tylko niektórych. Nie mozna oceniac calej kadry majac na uwadze postepowanie
        jednostki. Piszesz o kulturze. Sam jestem po LO. Wiem rowniez jaka kulture
        prezentuja uczniowie, pozostawia wiele do życzenia...
      • rodowity_wloszczowianin Re: LO im. Sikorskiego 13.03.06, 18:01
        Myślę że trochę przesadzasz z tą krytyką tej szkoły bo też ją skończyłem i
        uważam pobyt tam za bardzo udany. Owszem są nauczyciele, którzy nie powinni w
        ogóle uczyć, ale jest ich coraz mniej. Wszystko zależy, na kogo się trafi.
        Tekst który zacytowałeś przypomina mi język J. W. Czy mam rację ???
        • rodowity_wloszczovvianin Re: LO im. Sikorskiego 03.04.06, 20:28
          "Myślę że trochę przesadzasz z tą krytyką tej szkoły bo też ją skończyłem i
          uważam pobyt tam za bardzo udany. Owszem są nauczyciele, którzy nie powinni w
          ogóle uczyć, ale jest ich coraz mniej. Wszystko zależy, na kogo się trafi.
          Tekst który zacytowałeś przypomina mi język J. W. Czy mam rację ???"
          nieprawda to co napisałem wcześniej jest ich więcej. Sami przecież zobaczcie kto tam teraz uczy . za moich czasów szkolnych to byli nauczyciele a teraz. Wszystko po zaocznych studiach, albo dziennych ale po koneksji ś mieszne .
          • rodowity_wloszczowianin Re: LO im. Sikorskiego 14.05.06, 00:09
            No nie tu też pod mnie podszył. Szkoda że wcześniej tego nie zauważyłem. 3 litery „w” są w moim loginie, ciekawe na ile sposobów można mnie jeszcze podrobić. Może któryś z maturzystów mi to przeliczy bo ja swoją maturę zdawałem 3 lata temu i niestety już zapomniałem rachunek prawdopodobieństwa.
    • maadzia87 Re: LO im. Sikorskiego 13.05.06, 22:42
      Z LO nie ma problemu trzeba tylko inteligentnie rozpracować kadrę :)
      <powodzenia nowicjuszom> Ja w tym roku skończyłam tę szkołę i szczerze mówiąć
      jestem szczęśliwa z tego powodu!!
        • accerino Re: LO im. Sikorskiego 14.05.06, 13:25
          Cóż wolałem Halinę Ś. Zawsze miałem u niej wyższą ocenę.
          Fibakiewiczowej do dziś nie znoszę i nie zmienię o niej zdania.
          Notorycznie przekręcała moje nazwisko /złośliwość/ bo się do niej nie
          przymiliłem pewnego dnia. Cóż charakter mieć trzeba.
          • council Re: LO im. Sikorskiego 15.05.06, 23:30
            O rany po przeczytaniu tego watku wspomnienia wróciły,różne.W odróżnieniu od
            większości tu piszących jestem w wieku niemal matuzalemowym.Pamiętacie Kazia
            Wrońskiego i jego akcje podczas strzelania,napady szału itd,a co odwalała
            Z.Kaczmarska?Nieodżałowany prof.Piotrowski-wspominam go z wielkim
            sentymentem,sprawiedliwy był jak mało kto.Załosne lekcje historii z Krotlą lub
            Kurzacem,no i Kaziu Godzina(jaki kolor miała kamiennica Lęckich?).
      • council Re: LO im. Sikorskiego 22.05.06, 14:42
        Czego uczy pani Karaś?Pamiętacie jak psorka Luszczowa bujała się na krześle a
        klasa wstrzymywała oddech-przewróci się wreszcie,czy nie;no i tem odwieczny
        tekst o chińskiej cesarzowej.Matma-Helen-załóżmy że-Sobalowa,noga matematyczna
        ze mnie ale nie wspominam jej żle.Ameryk-opryskliwy,złośliwiec albo przemiły
        facio,który potrafil poprowadzić najciekawsze lekcje w liceum.Kurzac,w moich
        czasach zapytany o zbrodnię katyńską lub 17 września 1939 umierał ze strachu i
        nie podejmował tematu.Po drodze przewinął się jeszce Krotla-żałosny
        historyk,Kaczmarski od PO-czy ktoś wiedział wtedy,że to był oficer UB?
        • accerino Re: LO im. Sikorskiego 22.05.06, 23:19
          Fakt faktem, na pewnym etapie zajęć z fizyki z panią Karaś trudno było
          cokolwiek zrozumieć.
          Jeżeli do chemii wróciła pania Święciak - na plus dla liceum, chociaż za moich
          czasów padła ofiarą niewybrednego żartu.
          Helka Sobalowa ona dla tego LO jest jak trzy paski dla adidasa. "Załóżmy"
          "a teraz moi drodzy wyciągamy karteczki". Reguła jedna - jak nie pytała na
          poczatku lekcji to po koniec jak amen w pacierzu kartkówka.
          Ewelina - ok.,
          Witkowicz - masakra, czasami na zajęciach prawie pogromy żydowskie się odbywały,
          za nie douczenie się na pamięć Pana Tadeusza....
          Ameryk - "Będziemy się uczyć geografii i historii ziemii ojczystej a nie głupot
          z waszych książek" Teksty miał zarombiste.

• mloda3080 Re: LO im. Sikorskiego 08.08.06, 08:12
        a ja to LO uważam za najgorszą szkołe!! zero kultury ze strony nauczycieli jak
        i uczniów. Jedynie zajecie nauczycieli to plotkowanie zamiast prowadzenie
        lekcji jak to robią "słynne" nauczycielki!! Najlepiej im się mówi o cenach
        swoich nowych ubrań i gdzie je kupiły. Uczniowie też nie są zbyt kulturalni a
        najbardziej potwierdza to zachowanie jednego z uczniów Karola S. który
        prowadząc konkrus w DK rzucił ziemniakiem w osoby z ZPR 2. "rolnika". to jest
        istny brak kultury!!! i Musze przyznać, że "rolnik" ma o wiele sympatyczniejszą
        kadre nauczycielska i potrafią o wiele wiecej nauczyć, bo w ogólniaku to tylko
        się mówi o poziomie a tak naprawdę go nie ma.
        • wlolove Re: LO im. Sikorskiego 09.08.06, 09:10
          tak naprawdę w żadnej z tych trzech szkół nie ma poziomu, a obecne zsp 1 czyli
          dawne lo jest spoko, mam strasznie fajne wspomnienia stamtąd ,mimo,że nieraz
          owszem raził brak tolerancji itp. Kochany Jasiu Błaut"CO?!cisza przed burzą"heeh
          a że kobitki plotkują o cenach nowych ubrań, to się zdarza w każdym miejscu
          pracy, a pani witkowicz owszem czasem ostra, ale do dziś jestem jej wdźięczny za
          przekazaną wiedzę:)pozdro dla wszystkich absolwentów i uczniów sikorszczaka
          • jacusix Re: LO im. Sikorskiego 26.08.06, 16:04
            Nie dawno wyszedłem z LO i wspominam bardzo miło. Nigdy sie nie uczyłem a i tak
            wyszedłem z dobrą średnią. Jedno co mi się podobało tu luzy jakie mozna było
            sobie wypracować i zawsze jakieś jaja się robiło... bo właśnie o to chodzi w
            tej szkole :D
            • accerino Re: LO im. Sikorskiego 26.08.06, 16:08
              Ja wyszedłem dawno temu i musiałem się uczyć na dobrą średnia.
              A za zrobienie jaj swego czasu przez kumpli, terror szalał.

Najlepszy numer był jak ukradli komputery i potem okazało się że sprawca
              mieszkał przy LO.
    • charlotta74 Re: LO im. Sikorskiego 30.08.06, 23:59
      Za moich czasów to chyba najgorzej było z matematyką. Poziom poniżej zera.
      Zresztą jeśli ktoś chciał coś wiedzieć, to musiał dużo sam pracować. Na studiach
      dopiero doceniłam to, jak dużą rolę odgrywa szkoła średnia! Ja musiałam się
      uczyć wszystkiego dwa razy więcej, bo praktycznie niczego mnie w LO nie
      nauczyli...szkoda właściwie denerwować się wspominając te koszmarne czasy, a
      właściwie tę wielką stratę czasu
      • pawel.low Re: LO im. Sikorskiego 31.08.06, 23:47
        A jakie to są te "Twoje czasy". Bo za moich czasów przynajmniej klasa mat-fiz
        dawała poziom matematyki wystarczający do tego aby przez pierwszy semestr
        analizy mat. robić sobie tylko powtórki. Więc nie generalizuj. Matematyka z
        prof. Sobalową była na niezłym poziomie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka