Dodaj do ulubionych

Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia

05.05.06, 08:39
Ryszard Maciejczyk-PSL;Józef Grabalski SLD;Krzysztof Solecki Samorząd 2002???
Obserwuj wątek
    • grzegorz851 Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 13.05.06, 17:01
      Nasz kandydat Krzysztof prowadzi w sondażu - gartulacje oby tak do końca.Uważam
      że powinien zostać burmistrzem , jego zastępcą powinien być Stanisław Wójcik a
      sekretarzem gminy Marek Ledwoch. Poperajcie ich bo to solidni i uczciwi
      ludzie.Poza tym mają wielkie doświadczenie i kompetencje do piastowania tych
      stanowisk. Napewno się na nich nie zawiedziemy.
      • wieslawwl Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 13.05.06, 19:38
        Nie będę popierać tych ludzi dlatego że są nieuczciwi i niesolidni. Ja to wiem
        bo się przekonałem na własnej skórze. Więc bez propagandy bo ludzie znają
        ,wiedzą czym ci panowie pachną.
        A na marginesie zawiedziecie juz pierwszego dnia .
        Uwaga wyborcy Lisy sa zawsze chytre-szczególnie farbowane.
        • marines69 Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 14.05.06, 00:13
          grzegorz851 teraz piszesz, że św. trójca jest spoko a w innym wątku pisałeś tak:
          "Re: Ciekawostki z miasta Włoszczowy
          Autor: grzegorz851
          Data: 16.02.06, 12:34"
          "A może jednak Solecki byłby dobrym władcą Włoszczowy Ma dobre stosunki z lewicą.
          Rusek Stępień Grabarski Burdziński chętnie by go poparli. On ciągle podkreśla ,
          że jest prawicowcem. Więc wreszcie powstałby front jedności jak to bywało za
          czasów poprzedniego systemu. Załatwił by wiele spraw koleżankom i kolegom z
          jego ;klubu;. Wreszcie uciszyłby sprawy związane z budową hali , kanalizacji
          itp. Awanse otrzymaliby np. dyrektorka szkoły w Kurzelowie . Po długiej drodze
          do władzy od OHP do PKP dowartościowany by był Wójcik. Jak widać same zalety by
          zostać burmistrzem. Tylko czy to dobre dla społeczeństwa."

No to ładny mi kandydat. Nic dziwnego, że jego koledzy go uwielbiają. No i to -jak to bywało za czasów poprzedniego systemu. Nic dodać nic ująć.
    • sykata Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 16.05.06, 13:48
      Józef Grabalski na Burmistrza to chyba tylko autora artykułu kandydat?
      Czytając dzisiejsze wydanie dodatku Kieleckiego do "Wyborczej" mam duże
      wątpliwości czy JFG może wogóle kandydować na Burmistrza. Chodzi mi o artylół
      dotyczący Prezydenta Miasta Ostrowiec. Wątpliwości nasuwają się w związku z
      art. 7.2 Ordynacji wyborczej do samorządu terytorialnego dotyczącej
      bezpośrednich wyborów: Wójta, Burmistrza, Prezydenta Miast. Przecież JFG ma
      również wyrok od którego wymierzenia sąd odstąpił tytułem próby na okres dwóch
      lat. Co wy na to?
    • eufrozynka Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 16.05.06, 20:32
      Ciesek na burmistrza!!! poczytajcie sobie komentarze do artykulu z 12.05 w echu
      dnia. i podobno kase ma, i wyksztalcenie i nawet prezencje :))) faktycznie w
      zestawieniu z obecnym burmistrzem to wypada jak miss swiata w zestawieniu z zona
      kaczynskiego ;-))). A wy co myslicie na ten temat??? Szczesliwie ta kandydatura
      jest nie realna. Szczegolnie gdy Stolbud pada i Ciesek bezinteresownie rusza mu
      na pomoc ;-)
        • eufrozynka Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 17.05.06, 07:48
          A kto ma najwieksze udzialy w stolbudzie??? Poza tym nie umizguje sie, bo nie
          musze - szczesliwie zalapalam sie do pracy w duzej firmie niedaleko Wloszczowy.
          Poza tym szczerze watpie, zeby ten pan odwiedzal to forum. Przytaczam tylko
          postulaty, ktore pojawily sie w komentarzach w Echu Dnia do artykulu w tej
          gazecie. Swoja droga to troche mnie to dziwi bo na tym forum raczej pochlebnych
          opinni o tym czlowieku nie czytalam a w komentarzach do artykulow w Echu Dnia
          wiekszosc wypowiedzi to pozytywy. Ciekawe jak to sie dzieje.

• martina900 Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 21.05.06, 20:58
        Pierwszego juz mamy . A nawet wypowiedział się na temat włoszczowskiego forum .
        Oj chyba nie lubi tych co tu piszą .

Mam gospodarskie twarde ręce do roboty
        Rozmowa z Ryszardem Maciejczykiem, wicestarostą włoszczowskim, kandydatem na
        burmistrza miasta i gminy Włoszczowa
        * Panie starosto, dlaczego zdecydował się pan kandydować na stanowisko
        burmistrza miasta i gminy Włoszczowa?
        - Pracując od 1985 roku w Urzędzie Gminy, od 1999 roku w Starostwie Powiatowym,
        a od 2002 roku pełniąc urząd wicestarosty włoszczowskiego, poznałem dobrze
        miasto i gminę oraz problemy żyjącej tutaj społeczności. Znam również zadania i
        możliwości działania burmistrza miasta i gminy. Myślę, że nie będę biernym ani
        konfliktowym burmistrzem.
        * Co na to pana rodzina i najbliżsi?
        - Gdybym został wybrany przez mieszkańców miasta i gminy, na pewno moi bliscy by
        się ucieszyli, jeżeli nie - płaczu ani poczucia klęski nie będzie.
        * Jaki ma pan pomysł na miasto i gminę? Co by pan chciał tutaj zmienić w
        pierwszej kolejności?
        - Po pierwsze - rozwój miasta i gminy. Mamy zdolną młodzież w szkołach średnich,
        wyjeżdżają z miasta na studia, a potem borykają się z brakiem zatrudnienia.
        Młodych, ambitnych trzeba wesprzeć, aby chcieli inwestować tutaj, trzeba
        sprzyjać ich inicjatywom gospodarczym. Liczę również na znaczniejsze środki
        unijne. Z nich należy między innymi wykonać kanalizację wodociągową i sanitarną,
        poprawić infrastrukturę dróg oraz przygotować inwestycję budowy obwodnicy wokół
        Włoszczowy. Konieczna jest również rozbudowa bazy w miejscowych szkołach, pomoc
        w zapewnieniu szpitalowi środków na leczenie na przyzwoitym poziomie. Ważne jest
        także porozumienie z rolnikami, aby nasze produkty liczyły się na rynku krajowym
        i unijnym.
        * Co się panu najbardziej nie podoba w tym mieście?
        - Są takie rozwiązania gospodarcze, które irytują każdego trzeźwo myślącego
        człowieka. Na przykład gospodarka związana z odśnieżaniem włoszczowskich dróg,
        gospodarka śmieciami i odpadami. Czystością naszego miasta zajmuje się firma
        zewnętrzna, a nie miejscowe przedsiębiorstwo gospodarki komunalnej.
        * Kogo widziałby pan ze sobą w koalicji rządzącej gminą?
        - Każdego, kto miałby przekonujący, realny pomysł na rozwój gospodarki na naszym
        terenie, wysłucham zawsze. Stawiam na konieczność współpracy z ludźmi mądrymi,
        bez uprzedzeń politycznych. W małych miastach, takich jak Włoszczowa trzeba
        zarzucić podziały i szkalowania polityczne. Może nas różnić przynależność
        partyjna, ale powinna łączyć troska o rozwój "małej ojczyzny".
        * Mocne i słabe strony Ryszarda Maciejczyka to...
        - O słabe strony należałoby zapytać na przykład moją żonę, moje dzieci,
        pracowników Starostwa Powiatowego. Sam myślę, że ciągle mam w sobie trochę
        naiwną wiarę w człowieka, w to, że bez pilnowania każdy będzie solidnym
        pracownikiem. Coraz częściej przekonuję się, że trudno dzisiaj ludziom zaufać.
        Myślę, że moją mocną stroną są dobre chęci i upór w dążeniu do celu, ale nie za
        wszelką cenę.
        * Włoszczowskie społeczeństwo chce burmistrza sprytnego, zaradnego,
        elokwentnego, wykształconego, posiadającego prezencję i własne pieniądze, żeby
        nie kusiły go gminne. Tak przynajmniej wynika z forum internetowego. Tam piszą
        między innymi o panu, że uwierzył we własny geniusz albo interesuje pana władza.
        Co pan na to?
        - Ci co piszą, pewnie znają lepiej ode mnie moje słabości. Myślę jednak, że we
        Włoszczowie żyją i tacy, którzy na forum internetowym nie piszą. Są pewnie i
        tacy, którzy postrzegają mnie nie przez pryzmat "apetytu" na władzę. Wracając do
        pierwszej części tego pytania myślę, że włoszczowskie społeczeństwo w XXI wieku
        ma realne spojrzenie na świat i nie wierzy w mit burmistrza - ideału. Ja na
        pewno ideałem ani geniuszem nie jestem. Mam jednak dwie twarde "gospodarskie"
        ręce do roboty, sporo wewnętrznej życzliwości, dobre zdrowie, trochę własnych
        pieniędzy i poczucie odpowiedzialności za to, co robię.
        * Dziękuję za rozmowę.

Ryszard Maciejczyk (Polskie Stronnictwo Ludowe).
        Ma 41 lat. Mieszka w Dankowie Małym. Rodzina: żona Anna, córka Wioletta (16
        lat), syn Krzysztof (10 lat). Ukończył Wyższą Szkołę Ochrony Środowiska w
        Radomiu. Pracował w Wydziale Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w
        Starostwie Powiatowym oraz w Urzędzie Gminy we Włoszczowie. Od 2002 roku jest
        wicestarostą włoszczowskim. Pasjonat klasycznych polskich komedii. Jeździ fiatem
        sieną z 1998 roku. Życiowe motto: "wypełnić swoją rolę należycie i zostawić po
        sobie ślad. Najlepiej inwestycyjny".

Prześwietlamy kandydatów
        Dzisiaj rozpoczynamy cykl wywiadów z potencjalnymi kandydatami na stanowisko
        burmistrza Włoszczowy. Rozpoczynamy od Ryszarda Maciejczyka (PSL), który według
        sondażu przeprowadzonego przez "Echo Dnia", uzyskał najmniejsze poparcie w
        gminie. W następnej kolejności będziemy rozmawiać z obecnym burmistrzem Józefem
        Grabalskim (SLD), z radnymi powiatowymi: Jackiem Sienkiewiczem (PiS, NSZZ
        "Solidarność", popierany także przez PO i LPR) oraz z Krzysztofem Soleckim
        (Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Włoszczowskiej, Samorząd 2002). /rab/
        Rafał Banaszek
        [ wersja do druku ]

Komentarze czytelników.

• Joanna:
        Jak mozna porównywać pana Ameryka do tego pan Ryszarda ? Chyba przesada .
        Troszke juz zyje na tym świecie i wiem że wykształcenie ,sposób bycia ,kultura
        no i doswiadczenie Pan Ameryka jest dużo wyższe niż tego młodego pana. Od mojej
        znajomej wiem (co go uczyła ) że zdolności do nauki to on nie przejawiał. Więc
        radzę się dobrze zastanowic zanim sie informacje tu przedstawia.
        • ob. ieżyświat:
        słuchy chodzą, że jeden z bogatszych wloszczowskich emerytów radny J. CZ. będzie
        kandydował, na stanowisko naszego wójta. Oj będzie się działo i w gminie i w
        parafiach !
        • przedbórz:
        Wloszczowa to najbardziej zapóźnione miasto w ziemskiej galaktyce i zadna glowa
        tego nie zmieni!!
        • scepuk:
        jak to nic nie zrobił dla młodych? a nie zauważyliście ile biurek przybyło w
        starostwie,a jakie nazwiska nowych ,młodych urzędników-myślę ,że to zbieg
        okolicznośći ,że są to dzieci,wnuki ,kuzyni radnych i kierowników itp.
        • sceptyk:
        Po przeczytaniu tego artykułu stwierdziłem - że ten kandydat nie wie co mówi ,
        nie ma nic do zaoferowania , a wypawiedziane słowa to slogany bez pokrycia ,
        będące pobożnymi życzeniami . Takie stwierdzenia wypoiedziane przez człowieka
        sprawującego obecnie władze dyskwalifikują go w startowaniu do ponownego
        udzielenia mu mandatu zaufania. Bo jak ma czelnośc powiedzieć że jest za młodymi
        i będzie ich wspierać kiedy przez minione cztery lata nie zrobił dla nich nic ,
        mówi że liczy na środki unijne - a żeby je dostać to nie trzeba 'liczyć' tylko
        mieć program i umiejętności we właściwym sporządzaniu wniosków. Kandydat jednak
        tego nie mówi że posiada umiejętności oraz program. Kandydat krytykuje
        gospodarkę smieciami uważa że złem jest iż działa u nas Czystopol więc dlaczego
        mając władzę nie działał by tą patologię wyeliminować. A jaka firma wywozi
        śmieci ze starostwa. Co do odśnieżania to kto dotychczas w starostwie był za nie
        odpowiedzialny -jakie działania usprawniające podjął pan kandydat przez minione
        lata. Wstyd że kandydat krytykuje władze którą sam sprawuje. Dogłębna analiza
        artykułu pozwala stwierdzić iż kandydat nie posiada programu. umiejętności oraz
        celówdo spełnienia jakimi winien być obdażony bądż wyuczony. Sądzę iż brak
        merytorycznych cech do sprawowania urzędu burmistrza spowoduje że wyborcy
        wyeliminują kandydata oceniając go negatywnie.
        • wiesiek:
        Zgadzam się z tym, że Rysiek nie dorasta Amerykowi do pięt jeśli chodzi o
        intelekt, ale mnie chodziło o realne patrzenie na rzeczywistość, o zwykły
        chłopski rozsądek.
        • chłop polski:
        Raczej intrygant , a nie intelekt.
        • Czarna Mańka:
        wiesiek jak możesz porównywać burmistrza Ameryka z Misiem-Rysiem!!!Ameryk to
        intelekt, a Ryś twarde ręce i nic wiecej.
        • Politikus:
        Rysiek stawiasz na konieczność współpracy z ludźmi mądrymi, bez uprzedzeń
        pol
      • wicekwacek Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 05.06.06, 08:52
        Nie zauważyłem u niego żadnego programu. Czy te głodne kawałki o krytej pływalni
        to już wszystko? To samo obiecywał obecnie miłościwie nam panujący JFG przed
        wyborami. Spotkania z wyborcami? To samo obiecywał obecnie miłościwie nam
        panujący JFG przed wyborami. Coś jeszcze mówił Sinkol o programie? Nie
        słyszałem. Bardzo ambitny ten program. Mnie interesuje przede wszystkim jak on
        chce coś zrobić. Mam dość bredni może coś konkretnego bym się dowiedział.
        • council Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 05.06.06, 09:32
          JFG nigdy nie obiecywał basenu,wręcz przeciwnie.Twierdził,że nie będzie go
          budował bo to niepotrzebne.Potrzebne są wodociągi i kanalizacja na wsi.Jeśli
          chodzi o program Sienkiewicza to takie detale prezentuje się w kampanii
          wyborczej a do niej jeszcze trochę czasu.Wywiady w Echu mają chyba tylko
          przedstawić potencjalnych kandydatów.Jeśli ktoś sądzi,że na tej czwórce panów
          skończy się lista chętnych to jest w błędzie.
            • toranaga5 Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 05.06.06, 12:59
              Chym,10?Wydaje się to nieprawdopodobne,ale zapewnie "starzy stratedzy",spróbują
              zamieszać poprzez tworzenie na czas wyborów,dorażnych komitetów wyborczych
              typu "Bezpieczny Powiat",bądż tego podobnych.Można pospekulować,SLD,PSL,PiS
              (wspolnie z PO LPR i Solidarnością),Samorząd 2002,czyli to co wiemy to 4
              kandydatów.Nie wiem jak zachowa sie SRZW i Samoobrona.Jeżeli P.Solecki przejmie
              wpływy na SRZW i uzyska jego poparcie,to zapewnie nie pojawi sie nowy
              kandydat,i SRZW będzie popierało jego.Choć SRZW obecnie jest w
              rozsypce,zapewnie niebawem "ktoś" zajmie się jego reanimacją.Samoobrona jak
              wiadomo nie ma mocnego kandydata,i jeśli wystawi jakiegoś,będzie to znaczyło,
              iż jest to działanie mające na celu osłabienie jakiegoś z liczących się,którego?
              To wyjaśni nazwisko kandydata.Takie są moje spekulacje :)Ale i tak o wszystkim
              zadecydują wyborcy :)Council a Ty co o tym myślisz?
              • council Re: Kandydaci na burmistrza wg.Echa Dnia 05.06.06, 15:52
                SLD chwilowo ma JFG,jak długo to zależy od sprawności włoszczowskiego
                sądu.Rysiek dał się wystawić,bo jako szef powiatowy PSL uratuje twarz przed
                bosami z województwa a już się zabezpieczył porozumieniem z K.Soleckim.
                Dogorywająca lewica będzie mniej lub bardziej dyskretnie wspierać Soleckiego,bo
                jest on gwarantem wytworzonego układu,wprowadzi najwyżej kosmetyczne zmiany.SRZW
                umarło śmiercią naturalną tuż po wyborach w 2002 r,wprowadzili ludzi do gminy i
                powiatu i na tym koniec.Członkowie SRZW po części przenieśli się do innych
                organizacji(PiS,Samoobrona,LPR).Samoobrona zostanie zmuszona przez władze
                wojewódzkie do wystawienia kandydata,choć Pałgan czuje się już gospodarzem
                starostwa.Może jeszcze wyskoczy ktoś"niezależny".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka