Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa?

29.09.07, 14:56
Ostatnio pelno w dodatkach wloszczowskich do Echa o poczynaniach nauczycieli z Kurzelowa, prawie regularnie Banaszek o nich pisze... placa mu za reklamę czy co ;-D co o nich sadzicie? sa az tak dobrzy czy tez robia duzo halasu wokol siebie? Ktorych lubicie a ktorzy sa do bani? a moze by tak zrobic konkurs na najlepszego nauczyciela i jednoczesnie na takiego do odstrzalu?
Obserwuj wątek
            • xyz_dupa Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 01.10.07, 16:13
              to nie przeginaj to było do czego? do Wypycha czy do Kurzelowa? Pracowałem 4 lata u Wypycha i wiem jaka była sytuacja.. ile razy jednemu i drugiemu (...) było mówione: "załóz kask, włóz rękawice, nie łap się za to, zapnij sobie rękaw koszuli bo ci maszyna wciągnie... nie zwijaj tak przewodu bo się przetrze, ile razy? i wiesz co? gdyby nie ci brygadziści to by o wiele więcej wypadków było! a najgorsi byli ci "rozumni" po studiach, piep... racjonalizatorzy... zawsze coś po swojemu. więc jak tam nie pracowałeś "na produkcji" to mi nie mów że przeginam. a co do Kurzelowa... ryba tak płynie jak jej głowa myśli ;-) no chyba że ryby myślą (....)
                • xyz_dupa Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 02.10.07, 16:18
                  intencje dobre, bo baran dla mnie jest baranem, złodziej - złodziejem albo śmieszniej łysy - łysym ;-) o ile prościej byłoby
                  nazywać rzeczy po imieniu? ale u nas to zawsze..... jak jesteś biedny i głupi to nazywają cię głupim a jak jesteś bogaty i głupi - to ekcentrycznym... a co do nauczycieli... jeśli już znasz jakiegoś to zapytaj się go czy wszystko robi sam z siebie czy też wiekszośc bo dyrektor wymaga ... więc podtrzymuje że gdyby nie "głowa" to reszta robiłaby ... mniej :-/
    • albin1960 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 03.10.07, 23:16
      ludzie... nie piszcie takich głupot.... fajny, fajna.... pracowita...
      mnie chodziło o bardziej rzeczowe oceny a nie "fajny"... mam dzieci i chcę je wysłać do dobrej szkoły... może być Włoszczowa albo Kurzelów.... o Włoszczowie mało piszą jakoś... więc chcę się dowiedzieć czy ktoś stawiałby na Kurzelów bo są bardziej rzeczowi nauczyciele... i lepiej uczą.... bo tych z Włoszczowy do odstrzału już znam :-D
    • girl2girl Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 26.10.07, 17:25
      ach Ci nauczyciele...oni wszyscy umieja tylko narzekac jak to im żle,jak to oni
      mało zarabiaja i sa strasznie biedni.a tak naprawde lepszej pracy to chyba nie
      ma.kazde swieta wolne,wszytskie weekendy i roznego rodzaju dni wolne i czego tu
      jeszcze chciec??ktos wczesniej pytal czy ma poslac dziecko do szkoly w
      kurzelowie-towj wybor ale z tego co wiem to wloszczowa a kurzelow to dwie rozne
      szkoly i nie ma co porownywac.kurzelow swoim poziomem nie dorownuje wloszczowie
      a szczegolnie 1.ale to juz Twoj wybor.ja powiedzialam tylko co mysle i co
      slyszalam.pozdrawiam.
        • sonia1211 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 26.10.07, 20:34
          nauczyciel to podobno nie zawod a powolanie wiec kto to wybiera to wie co go
          czeka chuba ze idzie na te kilkakrotnie opłacane studia bo tam ma wejscia a
          potem wymaga Bóg wie czego Ile godz pracuje sie tygodniowo ,ile trwa urlop
          wypoczynkowy/nie zawsze w piekne miesiace letnie/ kto ma ferie i moze
          odpracowywac piątki poniedziałki jesli przegradzaja świeta-odpowiedzcie sobie
          na te pytania To nie my mamy sie zamieniac miejscami pracy z nauczycielami tylko
          niech nauczyciele przyjda na nasze miejsca i wtedy zobaczymy jak długo wytrzymaja
              • oryginal4 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 27.10.07, 14:25
                Ile ludzi tyle opini, tyle zdań na dany temat. Każdy z nas ma swoje
                zdanie i niech każdy szanuje zdanie innych. Nikt się nie musi ze
                mnną zgadzać. Masz odmienne zdanie to ok wypowiedz się ale nie życzę
                sobie krytki tylko dlatego że mam inne zdanie.
                Nauczyciele z Kurzelowa nie potrafia uczyć!!!!!!!! Odwalają fuszerkę
                (odsiedziec pare godziń, przeczytać coś z książki i do domu)
                Ja swego dziecka tam nie poślę...wole dowozić 15 km dalej niz żeby
                tam chodziło. (Są wyjątki jak pani polonistka, ale co zrobi jedna
                osoba???)
                • emma2010 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 27.10.07, 19:41
                  Nikt tu nie krytykuje - Każdy wyraża swoje zdanie -wszak sam powiedziałeś,że
                  wszyscy mają do tego prawo A może tylko ci, którzy w swych opiniach są zgodni z
                  Tobą??? To chyba dyskryminacja
                  A tak przy okazji- "posiedź" sobie 6 godzin z klasą 30-osobową - każde dziecko
                  ma swój problem, każde chce coś powiedzieć, któreś z którymś się
                  pokłóci......Ręczę ci, że z ochotą wyskoczysz z niej do innej roboty Nie
                  przeczę ,że dzieciaki są słodkie - bardzo je lubię i wiem że gdy mają zajęcie
                  to tych "ubocznych" sytuacji jest mniej,ale wbrew pozorom to nie jest
                  "siedzenie". Być może nauczyciele z Kurzelowa są tacy, jak opisujesz. Myślę
                  jednak, że w swych opiniach powinniśmy być wszyscy bardziej ostrożni Jak dzieci
                  maja mieć szacunek do kogokolwiek skoro w domu słyszą takie rzeczy? Nie dziwcie
                  sie kochani Rodzice, że mamy taką a nie inną młodzież Przykład idzie z góry!
                  Szkoda w tym wszystkim tylko tych skołowanych dzieci, bo w domu mówią swoje a w
                  szkole swoje....- że wartości , że autorytety.Zgrzyt straszny.
                  Nie narzekam, że jestem nauczycielem- kocham to robić i lubię- tak po prostu -te
                  dzieciaki. Pensja jednak jest niska za tyle lat nauki ,studiów - mimo że
                  dzienne-które też kosztowały , tyle lat wyrzeczeń moich rodziców , którzy z
                  pensji nauczycielskiej próbowali wykształcić swoje dzieci. W moim domu rodzice
                  zawsze wpajali mi szacunek do każdego zawodu - sprzątaczki i nauczyciela Nigdy
                  nie usłyszałam, złego słowa o dorosłych. Dziś dzieciaki niestety słyszą "
                  Nauczyciela to dupki i nieroby" Wiec o czym tu mowa? Obrzucajmy sie wzajemnie i
                  nie dziwmy sie że rośnie nam pokolenie ,gdzie zanikają wszelkie wartości
                  Przepraszam tych, którzy starają sie być normalni ,bo szczerze wierzę, że są
                  tacy . Spora część rodziców moich "szkolnych dzieciaków" to naprawdę fajni
                  ludzie ;-)
                  • xyz_dupa Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 27.10.07, 20:29
                    emma? jesteś nauczycielką? z Kurzelowa? może tą super polonistką o której aluzje tu padają? a moze samą wielce i miłościwie panująca dyrektorką? peany o kochaniu dzieciaków i pracy jako nauczyciel to możesz sobie między bajki włozyć... przykład? szacunek? autorytety? wartości? na jakim ty świecie żyjesz? może to było bardzo dawno... ale teraz to lepiej mają ci co nie uczyli się i wyjechali z tego kraju niż ci co tu się uczyli i zostali.... zresztą, bycie debilem w tym naszym kochanym kraju popłaca... rozejrzyj się co mozna dzięki temu osiągnąć i ile zarabiać... i nie boli jak się chce pomysleć o czymś wazniejszym.. bo się nie mysli
                    • emma2010 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 27.10.07, 23:04
                      Mój drogi przedmówco ! Dlaczego mnie obrażasz? Przecież nie obraziłam ani
                      Ciebie, ani nikogo innego. Wyraziłam tylko grzecznie swoją opinię. Nie wiem kim
                      są Twoi Rodzice, że wychowali Cię na kogoś, kto za nic ma wszelkie wartości Może
                      dla Ciebie to być obce, ale ja lubię moja pracę. Co do wyjazdu - nie wiem, być
                      może...., ale mam tu rodzinę , bliskich i oni są dla mnie w tej chwili
                      najważniejsi. Czas, kiedy moja córka i syn dorastają już nie wróci, więc póki
                      mam co do garnka włożyć - nie ma sensu marzyć o Irlandii.Czy bycie debilem u nas
                      popłaca? Nie sądzę...zresztą mam nadzieję, że wkrótce u nas zmieni się trochę na
                      lepsze Co do tego,że uczę w Kurzelowie - no cóż znam paru nauczycieli stamtąd i
                      po wynikach egzaminu, rzeczywiście widzę,że z przyrostem wiedzy jest tam coś nie
                      tak - zresztą we Włoszczowie też nie jest super- co nie znaczy tragicznie.
                      Dlaczego wysnułeś wniosek, że uczę w tejże miejscowości? Widzisz, można
                      rozmawiać merytorycznie - nie obrażając - czego i Tobie życzę
                      PS Czy wszyscy nauczyciele są do... i nie lubią dzieciaków? Z Twojej wypowiedzi
                      tak wynika. Kurczę, może ja rzeczywiście mam zbyt dobre zdanie o ludziach
                      ...???? Ale tych , których znam uważam za naprawdę fajnych. Pozdrawiam
                      • xyz_dupa Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 29.10.07, 10:40
                        szanowna Emmo... prosze czytać ze zrozumieniem, to podobno czynność normalna dla dobrych Nauczycieli.. , ile pracujesz w swoim ukochanym zawodzie? 2 lata? 5 lat? popytaj się tych nauczycieli którzy pracują ponad 15 lat czy kochają swoją pracę i dzieci w szkole... przy tych pensjach to chyba bardziej przyzwyczajenie do zawodu niż miłość do niego... co do moich Rodziców to wychowali mnie na tyle dobrze abym mógł rozpoznać co jest dobre a co złe, a moi nauczyciele nauczyli mnie rozpoznawać gorzką ironię w wypowiedziach... wydaje mi się że w tym temacie jesteś troszkę niedoinformowana. co do bycia debilem u nas, w naszym ukochanym kraju, to sobie zobacz kto nami rządzi.. no chyba że sądzisz że wszyscy są wspaniali na swoich stanowiskach i odpowiedni do nich...
                        • emma2010 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 29.10.07, 21:38
                          Niestety nadal jesteś złośliwy... a szkoda, bo można fajnie pogadać bez tego.
                          Otóż rozpoczęłam 14 rok pracy - będąc po studiach dziennych . Znając Cię, pewnie
                          nie uwierzysz No, cóż trudno. Nie będę Cię do niczego już przekonywać. I
                          proszę- nie pisz o czytaniu ze zrozumieniem ,bo bardzo uważnie słucham i czytam
                          to, co inni chcą mi przekazać.Na temat debilizmu naszych rządzących - można
                          wiele napisać , ale nie chcę sie narażać na kolejne Twoje złośliwości Mimo
                          wszystko pozdrawiam i życzę więcej wiary w dobre intencje ludzi. Staram sie z
                          tej perspektywy na nich patrzeć - choć to czasami bardzo trudne- patrz Twój
                          przypadek;-) Tak mi łatwiej żyć - mniej nerwów i rozdrapywania szat.
                          • emma2010 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 29.10.07, 22:04
                            Zapomniałam dodać jeszcze jedną ważną rzecz. Wiesz co mi sprawia największa
                            przyjemność ?
                            Kiedy w klasie gimnazjalnej omawiam wiesz np. Baczyńskiego i widzę
                            zainteresowanie w oczach tych dzieciaków i zdziwienie ,że tyle rzeczy można w
                            tym wierszu znaleźć a na koniec "Ja to nie wiedziałam, że z tego chłopa to taki
                            mądry był gość"
                            Kiedy jadę z dzieciakami na przegląd zespołów teatralnych i udaje nam sie
                            wygrać w województwie niezłe miejsce - nie dla szkoły, ale dla tych Młodych
                            Zdolnych. To jest coś fantastycznego!
                            Kiedy w kolejnym roku mam już dość , bo brakuje czasu i przychodzą Ci Sami i
                            pytają:" To jak to ? W tym roku nie startujemy w Przeglądzie?"....itd... itd...
                            Cholera ! To naprawdę może przynosić wiele radości!!!!!!Więc nie opowiadaj, że
                            nauczyciel po 15 latach to ramol , któremu nic się nie chce.
                                • emma2010 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 30.10.07, 14:43
                                  Sory Soniu !Wróciłam do "starszych "postów. Dzięki za odpowiedź. Powtórzę tylko
                                  jedno: Wszędzie dobrze , gdzie nas nie ma.
                                  Co do powołania - jeśli go się nie ma, to bardzo źle. Ale z samego powołania
                                  wyżyć się nie da. Ważne jest, aby motywować ludzi do pracy . I nie mówię tu
                                  tylko o nauczycielach. Uważam ,że każdy z nas powinien godziwie zarabiać. A
                                  najgorszą rzeczą jest "polowanie na czarownice"- kto ma , komu można zabrać, kto
                                  nie powinien narzekać , a komu jest najgorzej? Nauczyciele domagają się swoich
                                  praw , bo takie jest ich prawo. Kto ma zadbać o ich interesy? Wiem,że są tacy
                                  wśród nich , którzy z tym powołaniem sie minęli - ubolewam nad tym - ale do
                                  wspólnego worka wrzucać wszystkich to przykre, bo sama staram się bardzo. Nie
                                  dla szefa nie dla Rodziców- ale dla własnej satysfakcji i tego, że mogę
                                  spoglądać co rano w lustro i nie patrzeć z obrzydzeniem,że robię coś
                                  nieuczciwie.Chory jest system, który doprowadził do takiej sytuacji. Natomiast
                                  wzajemne oskarżanie sie i
                                  wytykanie kto ma lepiej, a kto gorzej -do niczego dobrego nie prowadzi. Ogłupia
                                  ludzi i sieje nienawiść.
                                  • xyz_dupa Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 15.11.07, 11:33
                                    trochę mnie nie było, za dużo spraw rodzinnych ale: "Chory jest system, który doprowadził do takiej sytuacji. Natomiast
                                    wzajemne oskarżanie sie i wytykanie kto ma lepiej, a kto gorzej -do niczego dobrego nie prowadzi. Ogłupia ludzi i sieje nienawiść." - czyżby pojawił się mityczny SYSTEM? to On jest wszystkiemu winien czy tez ludzie, którzy go tworzą? Jakże wygodniej potępiać jest bezduszny i bezosobowy SYSTEM zamiast konkretnych ludzi go tworzących... przeciez można komuś przypadkiem nadepnąć na odcisk :-P
                                    a co do baranów... wreszcie może trzeba te czarne nazwać zamiast ukrywać je między białymi lub "malować" :-D
                                    • emma2010 Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 15.11.07, 15:38
                                      Szkoda,że nic nie dotarło do Ciebie.Zupełnie nie zrozumiałeś moich wiadomości
                                      albo je przeczytałeś(-aś?) nieuważnie. Trudno. Nie mam zamiaru do niczego Cię
                                      przekonywać. Niektórzy w swej zapalczywości widzą tylko własne argumenty i są
                                      głusi i ślepi na argumenty innych. A szkoda....
                                      • xyz_dupa Re: Co sądzicie o nauczycielach z Kurzelowa? 16.11.07, 15:31
                                        czy jeśli mówię że coś jest złe to znaczy że jestem zapalczywy? głuchy? ślepy? może czasem w dość prostackiej i żartobliwej (dla ciebie) formie piszę, ale właśnie widze swoje argumenty tylko. piszesz że niesie to ogłupianie i sieje nienawiść... napiszesz że to przejaw megalomanii ale jeśli żartobliwe i czasem dosadne krytykowanie cię aż tak boli to jak nazwiesz to co pisali nasi satyrycy za poprzedniego ustroju? Falą nienawiści? Masowym ogłupianiem? przyznaję, możliwie że wzajemnie nie rozumiemy tego co jedno i drugie pisze....ale może właśnie przez to przywiązanie do argumentów? także po twojej Emmo stronie... A jeśli chodzi o "je przeczytałeś(-aś?) " to jakbyś "dobrze" się wczytała w moje wypowiedzi to tego (-aś) byś nie napisała ;-P
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka