Dodaj do ulubionych

Polska mniejszosc w Czechach to nacjonalisci !!!!

27.07.04, 21:40
Polacy sie "miotaja" pomiedzy Polska a Czechami - Nie dopuszczaja mysli ze
ziemie nalezace do Polski to juz przeszlosc - straszny nacjonalizm !!!
Obserwuj wątek
      • havranek5 Re: Polska mniejszosc w Czechach to nacjonalisci 28.07.04, 07:11
        Moze i nie znam realiow ? Ale widzialem jak zachowuja sie Polacy i jestem
        zaskoczony. W jednym z Kosciolow ewangelickich jedna pani wykorzystala spiew
        do tego zeby narobic "krzyku" (zaspiewano o jedna piesn czeska wiecej ) -
        przerwala nabozenstwo !!! Czesi czasami maja juz dosyc tego, dobrze ze sa
        ludzie ktorzy sa takimi jakby katalizatorami i staraja sie pogodzic zwasnione
        strony !!!
      • wislok1 Havranek pie.niczy głupoty, bo... 28.07.04, 19:09
        ..takie ma zadanie
        lub ma po.ierniczone w łepetynie.

Polacy na Zaolziu to bardzo spokojna, czasem aż za spokojna grupa i na samym
        Zaolziu panuje spokój.
        Z Czechami nie ma większych sporów.
        Widać komuś to cholernie przeszkadza
        • havranek5 to moje doswiadczenia i przeprowadzone rozmowy 28.07.04, 21:05
          Opowiadam tylko o swoich doswiadczeniach . Mam dziewczyne w Czechach i po
          prostu slucham roznych roznosci (na marginesie nie chce wprowadzac konfliktu
          bardzo lubie Czechow i Slowakow) Moze dlatego ze ta grupa wymiera to czasami
          popada w nie zdrowe emocje - nie wiem sam tego. Kazdy ewangelicki pastor ma
          obowiazek wladac dwoma jezykami polskim i czeskim. To co slysze tu i tam to
          material na dobra ksiazke. Warto sie temu przyjrzec !
          • wislok1 Czyżby ? Kręcisz 28.07.04, 21:32
            Mam dziewczyne w Czechach i po
            > prostu slucham roznych roznosci (na marginesie nie chce wprowadzac konfliktu
            > bardzo lubie Czechow i Slowakow)
            Przecież wprowadzasz konflikt, bo atakujesz Polaków i oskarżasz ich jako całą
            grupę o nacjonalizm.
            Twoje zarzuty dotyczą Polaków, nie Czechów i Słowaków, nie rób się głupszy niż
            jesteś

Moze dlatego ze ta grupa wymiera to czasami
            > popada w nie zdrowe emocje - nie wiem sam tego.
            Polaków mieszka na Zaolziu około 50 000. Sprawa "wymierania" ma inny kontekst.
            Chodzi o postępującą asymilację.
            Czyli jest to postawa nie mająca nic wspólnego z nacjonalizmem.
            Owszem są osoby o poglądach nacjonalistycznych wśród Polaków i Czechów, ale są
            one nieliczne

Kazdy ewangelicki pastor ma
            > obowiazek wladac dwoma jezykami polskim i czeskim
            Jakiego Kościoła pastor ?
            Bo na Zaolziu są różne Kościoły protestanckie.
            Gdzie jest zapisany taki obowiązek ?
            Nawet gdyby był, to czy nie byłoby normalne, jeśli na Zaolziu mieszka
            kilkadziesiąt tysięcy protestantów-Polaków ?
            Do tego pozostali Polacy to katolicy. Liczni są niewierzący.
            Czy mniejszości nie mają prawa do do nabożeństw w swoim języku ?
            Czy bycie Polakiem jest nie do pogodzenia z byciem lojalnym obywatelem
            Republiki Czeskiej ?
            Polacy na Zaolziu pokazują, że tak.
            Czy mają wyrzec się własnej tożsamości ?
            • havranek5 Re: Czyżby ? Kręcisz 28.07.04, 21:45
              Ja tylko stwierzam fakty - Duzo rozmawiam z ludzmi np z Trzynca ! Szczegolnie
              starsi maja pretensje (wlasciwie nie wiadomo do kogo) ze zostali sami, ze
              Polska sie przestala nimi interesowac, ze Czesi nas toleruja (to dosyc
              delikatne slowo) A co do atakowania to ciagle ja czuje sie oskarzany o rozne
              rzeczy jesli dobrze zrozumialem twoj ostani post "Wisloku" ??? No chyba po to
              jest forum zeby sobie podyskutowac i dowiedziec sie wiecej - to temat ktory
              mnie pasjonuje od czasu kiedy mam zywy kontakt ze spolecznoscia na Zaolziu.
              I prosze mnie nie obrazac i nie atakowac !!!! Ja tego nie robie !!!!!!!!!
              Staram sie jedynie czegos dowiedziec wiecej. Stalo sie to ostatnimi czasy
              moja "pasja" jesli w ogole to mozna tak nazwac. Duzo rzeczy mozna sie
              dowiedziec od starszych ludzi. Sam juz nawet nie wiem kto tam jest Czechem a
              kto Polakiem ? Potrafia sie przelaczac na swoj jezyk "po naszymu" jak to zwykli
              mowic smile) Troche inny slaski taki ze Slaska Cieszynskiego. Pozdrawiam !!!
              • wislok1 Taa 28.07.04, 22:49
                Tak się głupio składa, że mam rodzinę w Trzyńcu i fakty mają się nijak do
                oskarżeń, które padły pod adresem Polakow na Zaolziu o nacjonalizm. Do tego
                znam też ewangelickie stosunki kościelne na tym terenie.
                I w tym przypadku oskarżenia o nacjonalizm są bez sensu.
                Napisałeś bzdury.
                Teraz się bronisz i już zmieniasz ton.
                Piszesz : "Sam juz nawet nie wiem kto tam jest Czechem a
                > kto Polakiem ?"
                To skąd wiesz, że Polacy to nacjonaliści ?
                Jeżeli w tak nieobiektywny sposób
                oceniasz całą polską grupe na Zaolziu, to nie oczekuj miłych słów
                    • utrat Re: na tym forum nie pogadasz 29.07.04, 15:29
                      wedlug mnie Wislok zareagowal troszke moze zbyt nerwowo, bo Havranek nie mial
                      chyba zlych zamiarow i chcial po prostu skonfrontowac swoje spostrzezenia z
                      naszymi. Moze robil to troche niezrecznie ale nie wierze, zeby byl z szajki
                      staromasonsko-rychowej... Na tym forum da sie wypowiedziec, trzeba tylko
                      uwazac, zeby kogos nie urazic. Czyli jak w zyciu... Nie mam moze racji???
                      • alex.stela Re: na tym forum nie pogadasz 29.07.04, 16:00
                        Masz.

Ale stwierdzenie "Polska mniejszość w Czechach to nacjonaliści!" jest gruuubą przesadą. Nie dziwię się, że Wiślok tak zareagował. A gdyby tak ktoś napisał: "Polacy to złodzieje!"? Nie zbulwersowałoby? A to bardzo podobne uogólnienie.

Jeśli havranek miał dobre intencje, to mu BARDZO nie wyszło.

A co na to koleżanki z forum wywodzace się z polskiej mniejszości na Zaolziu? To też nacjonalistki?

Liczmy się ze słowami. To wychodzi na dobre wszystkim.

Pozdrawiam.
                      • wislok1 Chyba to po czesku błąd 29.07.04, 16:07
                        Jeżeli ktoś nie ma złych zamiarów, to nie oskarża po polsku Polaków na Zaolziu
                        jako całej grupy o nacjonalizm i nie rzuca hasłami w stylu "warto się temu
                        przyjrzeć".
                        Jak już wcześniej zaznaczyłem, są dwa wyjścia:
                        -Havranek nie ma pojęcia o Zaolziu i pisze bzdury w celu skłócenia Polaków
                        z Czechami na polityczne zamówienie ( kogo ? )
                        -kieruje się wrogością do Polaków tam mieszkających wynikającą z
                        niezrozumiałych osobistych antypatii, skoro jego niepokój budzą już polskie
                        nabożeństwa.
                        Jest tez możliwe, że obie przyczyny są trafne.
                        Tak, czy siak, ktoś nie mający złych zamiarów, tak nie postępuje
                        • havranek5 Re: Polakom na Zaolziu należy się twoje PRZEPRASZ 30.07.04, 08:26
                          Czlowieku czego ty chcesz - przyczepiles sie jak .....!!!! medzisz , nudzisz, i
                          jestes ogromnie upierdliwy - Nie bede sie tlumaczyl z tego co napisalem
                          poniewaz - to zostalo juz powiedziane (napisane) wczesniej !!! Czy Ty czasami
                          nie jestes czlonkiem LPR-u albo jakiejs innej o zabarwieniu fundamentalnym
                          partii ??? A moze masz cos wspolnego z inkwizycja ktora prowadzila ludzi na
                          stos zeby ich spalic zywcem ??? Moze powinienes poszukac gdzies w drzewie
                          genealogicznym takich konotacji ??? Rozmowa na forum z Toba jest gorsza od
                          niszczacego nowotworu zlosliwego !!!! Czy rodzina z Toba wytrzymuje ? Czy moze
                          juz jestes rozwodnikiem ? a jesli nie to pewnie bedziesz .... Nie mam
                          najmniejszej ochoty rozmawiac z Toba !!!!!!!!!
                            • wislok1 Chodzi o to, żebyś się tak więcej nie bawił 30.07.04, 09:02
                              Zapamiętaj sobie: nie obrażaj całej grupy ludzi , nie opowiadaj bzdur wyssanych
                              z palca.
                              Udawanie niewiniątka teraz nie pomoże.
                              Za bardzo znam problem Polaków na Zaolziu, za dużo mam tam rodziny i znajomych,
                              żeby zaakceptować takie postępowanie jak twoje.
                              A na forum, co każdy może sprawdzić, jestem zdecydowanym zwolennikiem
                              współpracy polsko-czeskiej i przeciwnikiem takich, co między Polakami
                              i Czechami sieją niezgodę
                                • wislok1 Biuletyn 30.07.04, 21:36
                                  Biuletyn zdaniem Polaków na Zaolziu jest PROWOKACJĄ.
                                  Odcięli się od niego wszyscy polscy działacze.
                                  Pisało tym polska i czeska prasa.
                                  Po polskiej stronie Olzy został oceniony identycznie, jako PROWOKACJA, w której
                                  historia została wykorzystana do prezentowania antyczeskich poglądów na sprawy
                                  współczesne.
                                  Pozostaje pytanie, kto tej PROWOKACJI dokonał. Zapewne są to ci sami, którzy
                                  teraz krzyczą o rzekomym nacjonaliźmie Polaków na Zaolziu.
                                  I zapewne są to ci, którzy chcą skłócić Polaków z Czechami według zasady, gdzie
                                  dwóch się kłóci, tam trzeci korzysta
    • rugala Re: Polska mniejszosc w Czechach to nacjonalisci 29.07.04, 13:44
      havranek5 napisał:

> Polacy sie "miotaja" pomiedzy Polska a Czechami - Nie dopuszczaja mysli ze
      > ziemie nalezace do Polski to juz przeszlosc - straszny nacjonalizm !!!

Ciekawe skąd te wnioski odnośnie wszystkich Polaków? Nawet Prezydent Poznania w
      okresie międzywojennym, nie żywił żalu do Czechów o to, że szczyt góry
      Ropiczki, będący wówczas jego własnością, wraz z polskim schroniskiem znalazł
      się na teryrorium Czechosłowacji.

Ratajski dążył do zacieśnienia stosunków polsko-czeskich, i to od dawna.
      Należał bowiem wraz z żoną Stanisławą do współzałożycieli Towarzystwa Polsko-
      Czechosłowackiego w Poznaniu (1925). Za działalność na rzecz zbliżenia tych
      dwóch narodów nadano mu członkostwo honorowe Towarzystwa, a w roku 1929
      otrzymał od rządu czeskiego komandorię Orderu Białego Lwa. W jednym z jego
      przemówień czytamy: "Tworzy się potężna – jak potężną jest zawiść i nienawiść –
      koalicja państw rzekomo pokrzywdzonych traktatem wersalskim, sojusz ten zawiera
      się – jeśli już nie jest zawarty – w moc złowrogą, zagrażającą pokojowi
      europejskiemu. Nawała ta na widnokręgu już jest widoczna, rośnie z siłą
      nadciągającej burzy i wyładuje się niechybnie nad narodami czeskim i polskim.
      Biada Czechom i Polakom, jeśli nie dojrzą grozy bezpośrednio nad nimi wiszącej;
      biada im, jeśli poprzez najlepsze chęci pokojowe nie dostrzegą dość wcześnie
      zarzewia pożaru (...)" (z przemówienia na akademii w dniu 28.X.1932).

Za swoje przekonania polityczne Ratajski nie uzyskał poparcia ministra, który -
      mimo wybrania go 26 czerwca 1934 roku ponownie wybrany prezydentem Poznania -
      wprowadził do Poznania prezydenta komisarycznego, Tadeusza Ruge.

Kiedy we wrzśniu 1939 r. hitlerowska machina wojenna ruszyła na Polskę,
      przywiezony z Warszawy w teczce prezynent uciekł, a stanowisko to w tych
      trudnych chwilach przejął Ratajski.

Czy przy dawnych czechosłowackich umocnieniach warownych w Orlickych horach,
      Karkonoszach, czy Jizerskich horach ktokolwiek wspomni o fakcie opowiadania się
      Ratajskiego za wspólną koalicją polsko-czechosłowacką przeciwko Niemcom, że
      m.in. za swoją orientację polityczną został przez sanację zdjęty z urzędu
      prezydenta Poznania, mimo wybrania go przez społeczeństwo miasta?

O Ratajskim: ksp.republika.pl/ratajski.htm
      Jest wiele innych pytań.

Zapraszam na stronę:
      ksp.republika.pl/cesi.htm
      ksp.republika.pl/czeskie.htm
      Pozdrawiam

Lech

klub_sudecki@wp.pl

• havranek5 Re: Polska mniejszosc w Czechach to nacjonalisci 29.07.04, 22:55
        Dobrze ! Juz mam dosyc tego tematu ! Chcialem pogadac a zostalem obrzucony
        roznymi brudami - jako ten ktory podburza i wznieca konflikt oskarza Polakow
        itd... - Czlowiek sie chce podzielic swoimi przemysleniami a tu .... ach jo ...
        Szkoda pisac. Poszukuje podrecznikow do nauki czeskiego dla Polakow gdyby ktos
        mial cokolwiek to prosze o kontakt . Pozdrawiam
          • utrat Re: zapraszam na forum Czeska Republika 30.07.04, 14:54
            jak widac odzew jest ogromny! szkoda tylko, ze zabanowales na wstepie
            wszystkich, ktorzy cokolwiek o tematyce czeskiej wiedza... teraz mozesz
            spokojnie szerzyc swoje faszystowskie poglady na swoim forum. Ciekawe tylko,
            kto Cie bedzie sluchal... Ogolnie rzecz biorac - powodzenia!
                  • havranek5 Re: Panie inwizytorze Wislok !!!! 30.07.04, 22:44
                    Czy znalazles juz konotacje w drzewie genealogicznym dotyczace inkwizycji ???
                    Jestes zalosnym dewiantem ktory "czepia sie " slowek i ciasnych percepcyjnych
                    komunikatow ktore nie mieszcza sie w twojej glowie. Czy myslales moze aby
                    zaprzyjaznic sie z ekipa ZARKAWIEGO w Iraku - bylibyscie dobrymi kompanami. Co
                    do przeprosin to raczej PRZEPROS swoich rodzicow ktorych nie sluchales kiedy
                    uczyli Cie zasad dobrego wychowania i wielu innych rzeczy. Proponuje kupic
                    kilka dobrych ksiazek z dziedziny psychologii - moze uda Ci sie wrocic do
                    normalnosci z chorego maniakalnego wizerunku ktory wydobywa sie przez twoje
                    posty jak smiercionosny jad !!!!
                    • utrat Re: Panie inwizytorze Wislok !!!! 30.07.04, 23:01
                      havranek5 napisał:

> Czy znalazles juz konotacje w drzewie genealogicznym dotyczace inkwizycji ???
                      > Jestes zalosnym dewiantem ktory "czepia sie " slowek i ciasnych percepcyjnych
                      > komunikatow ktore nie mieszcza sie w twojej glowie. Czy myslales moze aby
                      > zaprzyjaznic sie z ekipa ZARKAWIEGO w Iraku - bylibyscie dobrymi kompanami.
                      Co
                      > do przeprosin to raczej PRZEPROS swoich rodzicow ktorych nie sluchales kiedy
                      > uczyli Cie zasad dobrego wychowania i wielu innych rzeczy. Proponuje kupic
                      > kilka dobrych ksiazek z dziedziny psychologii - moze uda Ci sie wrocic do
                      > normalnosci z chorego maniakalnego wizerunku ktory wydobywa sie przez twoje
                      > posty jak smiercionosny jad !!!!

ale ty jestes glupi, czlowieku! troglodyte bym obrazil nazywajac cie jego
                      imieniem!
                      • havranek5 Utrat myslalem ze jestes inny !!!! 31.07.04, 12:57
                        utrat napisał:

> havranek5 napisał:
                        >
                        > > Czy znalazles juz konotacje w drzewie genealogicznym dotyczace inkwizycji
                        > ???
                        > > Jestes zalosnym dewiantem ktory "czepia sie " slowek i ciasnych percepcyj
                        > nych
                        > > komunikatow ktore nie mieszcza sie w twojej glowie. Czy myslales moze aby
                        >
                        > > zaprzyjaznic sie z ekipa ZARKAWIEGO w Iraku - bylibyscie dobrymi kompanam
                        > i.
                        > Co
                        > > do przeprosin to raczej PRZEPROS swoich rodzicow ktorych nie sluchales ki
                        > edy
                        > > uczyli Cie zasad dobrego wychowania i wielu innych rzeczy. Proponuje kupi
                        > c
                        > > kilka dobrych ksiazek z dziedziny psychologii - moze uda Ci sie wrocic do
                        >
                        > > normalnosci z chorego maniakalnego wizerunku ktory wydobywa sie przez two
                        > je
                        > > posty jak smiercionosny jad !!!!
                        >
                        >
                        > ale ty jestes glupi, czlowieku! troglodyte bym obrazil nazywajac cie jego
                        > imieniem!
                        Przykro mi Utrat ze Ty tak latwo wydajesz opinie i ze tak latwo oceniasz
                        ludzi . Przykro mi z powodu tego co powiedziales na moj temat. Ale niech
                        tam ......
                        Mam nadzieje ze kiedys zrozumiesz ... Moze jak zobaczysz to wszystko po
                        sciagnieciu ograniczajacych klapek .... Ech.....
                          • havranek5 Re: Utrat myslalem ze jestes inny !!!! 01.08.04, 15:28
                            nie mozemy sie tutaj porozumiewac kulturalnie???
                            > przynajmniej tutaj... nienawisc to sposob zycia Polakow, niestety...

To raczej ja powinienem pisac w ten sposob ! To ja zostalem obrzucony
                            wyzwiskami typu: mason, faszysta, nacjonalista i wiele innych !!! Ale dobrze
                            Niech tam ..... Dalej jestem "glodny" informacji ale dobrych obiektywnych
                            informacji o Slasku Cieszynskim o Zaolziu - Chce poglebiac moja wiedze na ten
                            temat - to wszystko - Nie jestem jakims buntownikiem - bardziej zainteresowana
                            osoba. Czy to cos zlego ??? Prosze o jakies rzetelne info na temat Zaolzia
                            Slaska Ciesz. itd... Linki, teksty, opinie . Dziekuje i pozdrawiam
                                • havranek5 Zalosne :) Sella Zalosne !!!! 01.08.04, 21:23
                                  Zaluje ze przez przypadek wskoczylem na to forum. Nie warto sobie wami
                                  interesowac. Chcialem sie czegos dowiedziec a zostalem obrzucony, .... zreszta
                                  szkoda pisac ..... Stela55 zadowolona smile) Zalosne to i obrzydliwe. smile)) Ach
                                  jo ..... Zegnam was wracam do mojego prywatnego studium problematyki Zaolzia
                                  ale na pewno nie z Wami. Mam nadzieje ze znajde normalnych ludzi od ktorych
                                  zdobede normalne obiektywne materialy do pracy. Ale dziekuje za doswiadczenia
                                  ktore mnie spotkaly - przynajmniej wiem z kim rozmawiam. Zapytaj Stela kto
                                  tutaj jest na prawde prowokatorem. Przeczytaj swoj ostatni post .... o ile w
                                  ogole wiesz co piszesz .... Zegnam i zycze madrosci i mniej nienawisci - to co
                                  mowie dla Ciebie Stela - to pewnie za trudne - ale kto wie moze to dotrze do
                                  Ciebie . Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka