Dodaj do ulubionych

autostradą z gliwic do ostrava avion shopping

06.11.14, 22:20
Witam. wybieram się 11 listopada na małe zakupy do ostravy avion shopping center. W związku z tym mam parę pytań i proszę o podpowiedź:
1. czy nadal autostrada od granicy do tego centrum handlowego jest bezplatna? bo kiedyś nie bylo na tym odcinku obowiązku posiadania winety.
2. jest listopad ale pogoda dopisuje temp. +16 więc czy grozi mi mandat za brak zimówek? czytałem że w listopadzie przy temp. ponad +10 policja nie interesuje się oponami
Proszę o podpowiedź będzie bardzo pomocna. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • daghda.irish.pub Re: autostradą z gliwic do ostrava avion shopping 11.11.14, 12:44
      lewica_os napisał:

> 1. czy nadal autostrada od granicy do tego centrum handlowego jest bezplatna? b
      > o kiedyś nie bylo na tym odcinku obowiązku posiadania winety.

Bezpłatna... D1 od granicy z Polską do rogatek Ostrawy (ostatni węzeł na Svinowie - ten ogromny "kruhac" - za nim jest juz poplatek).

> 2. jest listopad ale pogoda dopisuje temp. +16 więc czy grozi mi mandat za brak
      > zimówek? czytałem że w listopadzie przy temp. ponad +10 policja nie interesuje
      > się oponami

Nadal jeżdżę na letnich. Zimówki trzeba mieć, jak warunki ku temu "sprzyjają", tj. w okresie od 1 listopada do 31 marca, JEŻELI na drodze leżu śnieg, lód lub szron lub jeżeli warunki pogodowe mogą powodować powstawanie lodu, zawiewanie śniegu, etc. Wyjątkiem są drogi oznaczone znakiem "povinna zimni vybava".

> Proszę o podpowiedź będzie bardzo pomocna. Z góry dziękuję.

Pewnie i tak już pojechałeś/aś wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka