Dodaj do ulubionych

pytanie do mieszkających w Czechach

02.08.07, 09:00
wiem, że im więcej sie ma tym więcej wydaje , ale może ktoś mi napisze ile
przeciętnie trzeba zarabiać żeby utrzymać rodzinę z 3 dzieci + wynajęte
mieszkanie w Brnie
Obserwuj wątek
    • kropkacom Re: pytanie do mieszkających w Czechach 02.08.07, 09:51
      To wszystko zależy jakie chcecie mieszkanie i w jakim wieku są dzieci?
      Przynajmniej mi wydaje się to ważne.
      Dobrze by było żeby po odliczeniu podatku zostało minimum 30 tyś koron. Wydaje
      mi się że na mieszkanie to 12-13 tysięcy koron na miesiąc. Może uda się znaleźć
      coś taniej ale wątpię. Jak już to raczej drożej.
      • uyu kropeczko :))))) 02.08.07, 12:38
        Jestes kopalnia wiedzy smile)
        Teraz pozostaje pytanie czy dobrze zrozumialam odpowiedz czyli to, ze za 30
        tys. miesiecznie rodzina o modelu 2+3 utrzyma sie na przyzwoitym poziomie
        oplacajac czynsz i ponoszac wszystkie koszty zwiazane z trojka dzieci i
        dojazdami.
        Nasza sytuacja jest bardzo prosta. Dwie dorosle osoby majace na utrzymaniu
        tylko siebie, samochod i mieszkanie. Koszty zwiazane z dziecmi i dojazdami do
        pracy nam odpadaja, bo dzieci nie mamy i zamiaru podjecia pracy takze nie mamy.
        Jedyne co mozemy zrobic to za darmo uczyc francuskiego, bo to umiemy i robimy
        dobrze smile)
        • kropkacom Re: kropeczko :))))) 02.08.07, 14:34
          uyu, wszystko zależy jaki poziom uważasz za przyzwoity? Wszystko napisałam na
          podstawie tylko i wyłącznie własnych doświadczeń i naszych znajomych. Nam tyle
          starcza na nasze potrzeby i niczego nie brakuje. Mamy co prawda dwójkę
          dzieci(wiek przedszkolny) i na razie nie mamy samochodu. Kiedyś na jednym forum
          napisałam sumę za ile utrzymuje się nasza rodzina i jedna forumka stwierdziła,
          że ona by nie dała rady z tymi pieniędzmi (a ma jedno dziecko). Tak więc
          wszystko jest względne.
          • uyu Re: kropeczko :))))) 02.08.07, 23:14
            Moja wizja przyzwoitego poziomu jest bardzo prosta i sprowadza sie do
            bezproblemowego oplacenia czynszu i oplat, zapelnienia lodowki, kupienia
            ksiazki, pojscia do kina czy teatru, zjedzenia obiadu w knajpce. Nic
            specjalnego. Takze z kilku wyjazdow zeby poznac kraj. A wszystko to bez
            przesady, na luzie.
            Po twoim wpisie wiem, ze luz bedzie calkiem przyzwoity smile)
            Co do forumki jednodzietnej, to sa ludzie ktorzy sa w stanie przepuscic kazda
            sume pieniedzy, wiec owa forumka nie jest miarodajna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka