Dodaj do ulubionych

Pudelki - czy znacie tą rasę?

08.01.04, 20:24
Nie nawidziłam pudli. Myślałam - głupie, trzeba o to dbać jak o maskotkę,
zarozumiałe no i pewnie gubi tony sierści - wszystko to kłamstwa. Od roku
mam pudliczkę - całkowity przypadek! Jest piękna - nikt by nie odgadł, że to
pudel, bo ma normalną fryzurę, sierść rośnie jej jek człowiekowi włosy po
trwałej - w domu mam czysto i jest to mój 3-ci piesek, ale pierwszy tak
kochany i nie wymagający niczego poza moją miłością! Jest mądra, uczuciowa i
nie sprawdził się żaden stereotyp o tych psach. Co wy na to? Nie lubicie
pudli? Radziłabym poczytać i poznać parę z nich! A tak na marginesie - kto z
was czytał ranking inteligencji użytkowej wśród psów? 1- Border Collie, 2-
Pudel, 3- Owczarek Niemiecki. Np. Mastiff - ok 70. Co wy na to?
Obserwuj wątek
    • Gość: Dziunia Re: Pudelki - czy znacie tą rasę? IP: *.srg.vectranet.pl / *.srg.vectranet.pl 08.01.04, 20:50
      To jak z czlowiekiem,kazdy ma inny charakter.Ja mialam suczke przez 14 lat i
      moge powiedziec,ze do inteligentych psow raczej nie nalezala.W domu liczyl sie
      tylko pan i nikt wiecej,ktokolwiek zblizal sie do pana byl ostrzegany zabkami.
      Pozostanie samej w domu nawet na krotki czas w lepszej wersji bylo tylko non
      stop wycie,albo demolowanie mieszkania (jedne drzwi wydrapane nawet na wylot).
      Suka ogolnie byla nietolerancyjna,nie lubila dzieci (delikatnie
      mowiac),nadmienie impulsywna i halasliwa.No ale fakt sama otwierala sobie drzwi-
      wiec moze to jedyna oznaka inteligencji.Jedynym plusem byla wlasnie
      sierc,zadnych klakow,czyste dywany itp.
      Dlatego podjelam decyzje, ze nigdy wiecej pudel i do naszego domu zawital
      spaniel :)
      • miss_tle_toe Hmm... 08.01.04, 20:59
        Czasem może zależy to od podejścia domowników?
        Ja jako dziecko miałam spanielkę - nienawidziłyśmy sie... Byłam zadrosna o
        matke, bo odkąd pojawiło sie to "cudo", ja przestałam się liczyć. Tak mi sie
        wydawało, a ona to czuła. I po 9 latach wpadła pod autobus. Było mi jej szkoda.
        Potem miałam przez 15 lat owczarka niemieckiego w tym samym czasie przez 12
        lat sznaucera mini. Owczarek był ok, gdyby nie to, że chorował oktropnie.
        Sznaucer był prześmieszny ale żaden pies nie był mi tak oddany i mojej córce
        jak pudel.
      • miss_tle_toe Re: Pudelki - czy znacie tą rasę? 09.01.04, 14:35
        Gość portalu: Pudelek napisał(a):

> Cześć
        > wydaje mi się, że każdy pies na swój rozum jest mądry. Ja mam też psa i
        > napewno jest mądrzejszy od twojego

OK, moze i jest, a moze i nie. Głupia taka dyskusja, doprawdy!...
        Chodziło mi o stereotyp. Nie twierdze, że nie ma mądrzejszych psów niż pudle!
        • Gość: Dziunia Re: Pudelki - czy znacie tą rasę? IP: *.srg.vectranet.pl / *.srg.vectranet.pl 09.01.04, 18:09
          Tak jak pisalam kazdy pies ma swoj wlasny rozum,jeden jest
          inteligentniejszy,drugi nie,wszystko zalezy co w pierwszym roku zycia bedziemy
          robic z psem,jak bedziemy ksztaltowac jego psychike,pod jakim katem bedziemy go
          szkolic i ile czasu bedziemy mu poswiecac.Jezeli wezmiemy psa,ktory przez kilka
          lat stal przy budzie, nie zrobimy z niego psa salonowego.To od nas zalezy czy
          wyciagniemy inteligencje z psa,bez znaczenia jakiej rasy,czy po prostu go
          zmarnujemy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka