Dodaj do ulubionych

co je najchetniej wasz kot?

29.02.04, 14:27
Obserwuj wątek
    • Gość: carmella Re: co je najchetniej wasz kot? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.04, 09:19
      moja kicia najbardziej lubi gotowce, szczegolnie wiskasa.
      poza tym wszystko co cnajduje sie na moim talerzu - ale to samo z jej talerzyka
      jest beeee
      zjada tez kurczaka.
      uwielbia slodycze!! - jaka pani takt kotka :)))) szczegolnie czekolade i
      wszelkie gotowe desery typu puding - zawsze dostaje do wylizania kubeczek :)

nie wiem czy za tydzien na przyklad nie okaze sie, ze Pola najbardziej lubi
      wolowinke lub rybe ot la donna e mobile ...
      • tomek854 Re: co je najchetniej wasz kot? 01.03.04, 14:05
        01alex napisała:

> A mój Florek ma zachcianki nietypowe: lubi oliwki i marchewkę gotowaną. I
        > ciągle wyjada karmę psu.

O , a mtyslalem ze moj tyo jakis mutant bo je oliwki... Zdzarza mu sie tez liznac cebule,
        bialego sera, jajko jak sie stluklo to mi wylizal cala podloge w kuchni ( ale z miseczki jak mu
        wbilem to ani tknal) Po za tym lubi jesc worki foliowe (szczegolnie ten czarny od smieci),
        sznurowki potrafi gryzc godzinami, chipsy czasem i ostatnio mnie tak chapnal ze UO YEZU!
        • Gość: Lily Re: co je najchetniej wasz kot? IP: 213.17.227.* 01.03.04, 22:09
          O jak dobrze to czytać. Moja Kociufilda je normalnie puszki i suche ale ma
          świra na punkcie oliwek i jak ktoś przychodzi i są oliwki na stole to trzeba
          jej daninę złożyć bo inaczej hop na stół a goście w szoku. Lubi surowe mięsko i
          krewetki z zapekanki. Kukurydzę gotowaną lub z puszki i groszek konserwowy.
          Oczywiście wylizuje kubeczki po jogurtach , kefirze itd. No i podjada sobie
          paprotkę ostatnio. Nawet jej nie gonię bo to nie szkodzi a widocznie lubi. W
          lecie dostaje trawe :)))
        • nene_es Re: co je najchetniej wasz kot? 03.03.04, 20:37
          tomek854 napisał:

> 01alex napisała:
          >
          > > A mój Florek ma zachcianki nietypowe: lubi oliwki i marchewkę gotowaną. I
          >
          > > ciągle wyjada karmę psu.

moj kot o nic tak nie zebra jak o oliwki, domaga sie ich wrecz agresywnie.
          jakies pomysly dlaczego tak sie dzieje? co takiego siedzi w oliwkach ze kot
          szaleje?
          >
          > O , a mtyslalem ze moj tyo jakis mutant bo je oliwki... Zdzarza mu sie tez
          lizn
          > ac cebule,
          > bialego sera, jajko jak sie stluklo to mi wylizal cala podloge w kuchni ( ale
          z
          > miseczki jak mu
          > wbilem to ani tknal) Po za tym lubi jesc worki foliowe (szczegolnie ten
          czarny
          > od smieci),
          > sznurowki potrafi gryzc godzinami, chipsy czasem i ostatnio mnie tak chapnal
          ze
          > UO YEZU!
          >
        • joanka72 Re: co je najchetniej wasz kot? 02.03.04, 19:20
          oliwki, oliwki i jeszcze raz oliwki. a już nie ma nic lepszego do picia niż
          zalewa, w które sie oliwki moczyły...
          Skorupki od jajek, jajecznica z pomidorami. Surowej ryby nie ruszy.

Za to bardzo chętnie pogryza...plastikowe słomki. Potrafi wyciągnąć ze szklanki
          i uciec. Nie przeszkadza mu nawet, jesli w szklance jest alkohol....
          Pozdrawiam
    • j_karolak Odpowiadam! 01.03.04, 14:49
      Wasze milusińskie koty jedzą wiele rzeczy - myszy, ptaki. Problem polega jednak
      na tym, że nie tylko mordują one wszystko, co w ich mniemaniu, jadalne w
      najbliższym ekosystemie, ale również jedzą sztucznie tworzoną karmę. Karmę, w
      czasie produkcji której zanieczyszczane jest środowisko naturalne, a do
      produkcji której wykorzystuje się mięso setek bezbronnych zwierząt.

Kocham zwierzęta i dlatego postuluję - ŚMIERĆ KOTOM!!!
        • quasthoff Re: Odpowiadam! 01.03.04, 16:07
          A nasz Gerwazy zajada natkę pietruszki, że aż miło, gotowaną marchewkę nie
          powiem ale surową startą też nie pogardzi. Jogurty smakowe i naturalne.
          Niestety nie przepada za kitekat z wątróbką natomiast z kurczakiem - owszem.
          • tomek854 Re: Odpowiadam! 01.03.04, 18:50
            Moj lubi zarcie z Rosmanna - i puszkowe, i suche :)

Whiskasa mu nie daje, bo raz ze za drogi a dwa ze podobno uzaleznia...

A taniego zarcia z supermarketow juz ma chyba dosyc, i wcale mu sie nie dziwie,
            w koncu ja za "knseerwa turystyczna Tesco" tez nie przepadam :)
      • nene_es Re: Odpowiadam! 03.03.04, 20:40
        j_karolak napisał:

> Wasze milusińskie koty jedzą wiele rzeczy - myszy, ptaki. Problem polega
        jednak
        >
        > na tym, że nie tylko mordują one wszystko, co w ich mniemaniu, jadalne w
        > najbliższym ekosystemie, ale również jedzą sztucznie tworzoną karmę. Karmę, w
        > czasie produkcji której zanieczyszczane jest środowisko naturalne, a do
        > produkcji której wykorzystuje się mięso setek bezbronnych zwierząt.
        >
        > Kocham zwierzęta i dlatego postuluję - ŚMIERĆ KOTOM!!!

to jeden z wiekszych stekow bzdur, jakie kiedykolwiek czytalam
    • inga_iga Re: co je najchetniej wasz kot? 01.03.04, 19:00
      myslałam ze tylko ja mam problem, ze moj kot jada jedynie whiskasa i to
      wyłacznie wolowine w galaretce, a tu prosze prawie wszyscy karmia swoje
      pociechy tym paskudztwem:)kurcze,wszystko byłoby ok,jesli byłby troche tanszy..
      mam od razu pytanie-moj kot to kastrat, nie zaszkodzi mu takie jedzenie?bo
      karme dla kastratow moj szajbus co najwyżej probuje zakopac..
    • gonia722 Re: co je najchetniej wasz kot? 01.03.04, 19:55
      moje jedzą, wiskasa, friskies, shebe, animondę, kitekat czasami, Gourmet -
      paszteciki friskiesa, lam, felixa czasami
      takie samo suche, z tych wszystkich firm powyżej - głownie purinę, wiskasa,
      lam, darling
      rózne smaki tego co powyzej ale staram się zmieniać im
      poza tym gotowaną lub spażoną rybę, kurczaka gotowanego, ale chętniej
      duszonego, czasami "podkradają" wędlinę - ale tylko szynkę, lub szynkę z
      indyka, w drodze wyjątku kawałeczek mini np. parówki - kiełbasa bez szans
      mięso gotowane różne czasami ale tylko jak jest odpowiednio przyprawione i
      chętnie z sosem!!!!
      mleko 2 % lub 3,2 % - pija i lubią, nie szkodzi im, nie lubią za to śmietany
      żółtko jajka, gotowane ziemniaki ( w śladowych ilosciach ale jednak:)
      twarożek wiejski i czasami np. bitą śmietanę z ciastka WZ

ps. o wiele lepiej oczywiście smakuje jedzenie "kradzione" niż z miski
      ostatnio ugotowałam rybę i chciałam dac im (2 mam) po wystudzeniu, zostawiłam
      rybę w szafce górnej - ale jak wróciłam żeby im ją wyłożyć na miseczkę na
      talerzu nie było nawet minigrama ryby :( :)))))
      pozdrawiam
    • Gość: as2008 Re: co je najchetniej wasz kot? IP: *.espol.com.pl 01.03.04, 21:25
      mimo ze kocica ma juz prawie 2 lata to najchetniej jada saszetki juniorki
      friskas
      sucha karme royal i purina dla wrazliwych zoladkow
      nie jada ryb , mleka , jajka , za surowym miesem nie przepada
      uwielbia za to paczki, bulki, kruszonke z drodzowki, i ciastka z kremem takim
      budyniowym (trzeba pilnoac przy gosciach zeby nie zakosila komus z talerza)
    • karen_walker Re: co je najchetniej wasz kot? 01.03.04, 22:43
      1. Kurczak
      2. Sucha whiskas (taka kolorowa mieszanka, nie pamietam jak sie nazywa a za
      leniwy jestem, zeby sie ruszyc)
      3. Kurczak
      4. IAMS z kurczakiem
      5. Kurczak
      6. Pieczona wolowina
      7. Pieczone wieprzowe
      8. Pieczona baranina
      9. Kazde "mokre" gotowe jedzenie (bo na codzien jedza suche - patrz punkt 4)
      To jesli chodzi o dania glowne
      Dodatki:
      wszystko co mozna ukrasc bo czlowiek sie zagapil,
      wszystko co da sie wylizac z talerzy zostawionych na stole

Jednej jedynej rzeczy zaden z moich trzech kotow nie tknie - tabletki przeciwko
      robakom

Dranie juz umieja sie wlamac do kosza na smieci.
      I jakby mogly, to wlazlyby do kuchenki mikrofalowej, gdzie zostawiam jedzenie,
      zeby ostyglo przed wlozeniem do lodowki.

Acha, czy mowilem juz, ze lubia kurczaka?
    • j_karolak !!! 02.03.04, 08:28
      Czytam wasze posty i jestem zszokowany!

Wasze koty jedzą to, co dla miliardów ludzi na tym świecie jest nieosiągalnym
      luksusem!
    • kasia_ania Re: co je najchetniej wasz kot? 02.03.04, 10:58
      Z rzeczy bardziej nietypowych, jedna z moich kotek uwielbiala orzechy
      (uprzednio rozdrobnione przez pania ;))) oraz suszone morele!!!
      Uwielbiaja krasc wedline, jajecznice, desery smietnowe, wypijac mleko wraz z
      muesli ;))) z pozostawionego na chwilke talerza, zlizywac maslo z bulek czy
      chleba, itp itd.
    • marta19 Re: co je najchetniej wasz kot? 02.03.04, 11:56
      na śniadanko: suchy Hills, 4 smaki, codziennie inny, ostatnio rozszerzony o
      Royal
      na obiadek: mięsko z puszeczki, różne smaki i marki (ale nigdy wiskas),
      koniecznie wymieszane z chrupkami, inaczej nie smakuje
      na deser: OLIWKI!!
    • Gość: K. Re: co je najchetniej wasz kot? IP: *.mtvk.pl 02.03.04, 12:53
      Moja kotka je tylko kitekat z puszki, najchetniej z kurczakiem. Jak nie ma nic
      innego to zje tez sucha karme. Z chrupek whiskasa wyjadala tylko "paszteciki",
      reszty nie rusza (nie wiem, czy jest jeszcze w sprzedazy ta karma z
      pasztecikami). Nie znosi mleka, wode pije tylko z kranu. Poza tym lubi zoltko z
      jajka na twardo, ale tylko troche poskubie, a potem sie nim bawi.
    • drzazga1 Re: co je najchetniej wasz kot? 02.03.04, 17:25
      Mój jest wyjątkowo normalny: surowe mięso+ surowe żółtko, wątróbkę, rybę, ciut
      żółtego sera, śmietankę słodką lubi, ale dostaje rzadko. Pije wodę.

Acha, mięso mielone je tylko dobre, raz nie zdążyłam do normalnego sklepu przed
      zamknięciem i kupiłam w Tesco - kotek nie tknął. A przysięgłabym, ze nie
      śmierdziało... sobie kotlety zrobiłam i nie zaszkodziło;)

Gotowe karmy zje jak nie ma nic innego, mądre stworzenie, zresztą dostaje je
      tylko awaryjnie - jak nie zdążę kupić świeżego.

Do gotowych karm producenci dodają substancje uzależniające, dlatego koty
      karmione nimi od małego jedzą najchętniej określony rodzaj.

Mój jest przygarnięty, po ciężkich przejściach, więc generalnie nie grymasi
      przy jedzeniu, ale i tak wyraźnie mówi, co dla niego najlepsze:))))

A tak w ogóle to planuję w prezencie nabyć dla niego japońską myszkę, sześć
      złotych sztuka, tylko nie wiem, ze ją bedzie umiał upolować, bo jest bardzo
      łagodny...w przeciwieństwie do swojej pani...mrrrr...
    • saiss Re: co je najchetniej wasz kot? 02.03.04, 18:15
      Prosze panstwa, jedna sprawa: wiem, ze koty lubia oliwki, serek itepe.Moj
      krolik np.uwielbial bialy ser, a to diwne.Ale chcialabym zwrocic uwage na
      jedno.Przez prwie rok bylam jako "podgladaczka-pomagaczka" wolontariuszka
      (powiedzmy, bo to znajom alecznica) w lecznincy wlasnie.I ludzie przychodzili z
      chorymi zwierzakami :"Ale, jak to, chory? Od serka? Przeciez zjad tylko
      jedenplasterek!". Pamietacie, ze to co dla was jest malo (platerek, lyzka itp)
      to dla duzo mnijzego od was kotka sporo do trawienia. A rzeczy szczegolni
      elubione - oliwki, parowki, ser zolty, rybka z puchy to sa potworne tlustosci i
      w trymig zalatwiaja kocia trzustke.To samo zreszta jest z psami, byl przypadek
      pani, ktora karmila psa na sniadanko puszka szprotek w oleju ( z olejem, bo
      piesek lubil pochleptac...). Bez komentarza...
      A inne zwierzaki wasze co jedza dziwnego? Moj krolik uwielbial, jak pisalam,
      bialy ser, chleb razowy ( a bialego nie tknal), jogurt, ae najbardziej to
      uwielbial sciany i nogi od stolkow.A, i fredzle od dywanu ;)
      Aha, jezeli cos do mnie to ja chetnie pomoge :)
      Pozdrawiam!
      • inaww Re: co je najchetniej wasz kot? 09.03.04, 13:36
        "saiss" - napisałaś, że chętnie pomożesz - trzymam Cię za słowo! Moja Psota
        jest nie wychodzącą z mieszkania (IV p. w bloku), wykastrowaną 11-letnią kotką.
        Dużą (6,5 kg) czarną znajdą z zielonymi ślepiami wielkości 20-groszówek. Miała
        zawsze lśniące, piękne futro, a teraz, choć nie zmieniam jej menu - ma łupież,
        strasznie linieje i futro jej się "filcuje" (robią się kołtuny!). Jada mokre:
        Felixy, Gourmety i czasem wołowinę Whiskasa, a suche: Friskies. Nie gotuję
        obiadów i jadam prawie wyłącznie biały ser z majonezem, a czasem jajko, więc
        moja kota ma mały kontakt z dziwnymi potrawami. Ser biały jej nie interesuje,
        jajko też, ale kupuję jej czasem surową wołowinę i raczy zjeść odrobinę, drobno
        pokrojoną. To samo z wędzoną makrelą którą czasem syn ją dokarmia, i sparzonymi
        filetami rybnymi. Kawałek kiełbasy albo parówki służy jej do turlania po
        podłodze. Gotowana marchewka - jak jej odrobinę przemycę z rybą. Pije tylko
        wodę, najchętniej gdy kapie z kranu, ale lubi polizać granulowane mleko
        (odchudzone). Trzykrotkę (podobno jest trująca dla kotów?) musiałam postawić na
        szafie, a z innych kwiatków - interesuje ją asparagus dodawany do bukietów.
        Sieję jej kocią trawkę i to lubi naprawdę (ale jest okropnie droga!), więc
        kiedy pojawia się trawa wiosną zbieram dla niej taką o szerokich liściach (taka
        z ostrymi brzegami).
        Męczy ją ten (zapewne swędzący?) łupież i każe się czesać, ale tylko po
        pyszczku, pod brodą i po grzbiecie blisko ogona. Z pewnością czegoś jej w
        żywieniu brak, ale czego? Czasem narzeka głośno, że jej coś dolega, a ja -
        jestem bezradna! To mój pierwszy kot... Nie lubi głaskania, nie daje sie brać
        na ręce, ale lubi sypiać ze mną na kołdrze i rozmawia: wydaje różnorodne
        mruknięcia i miauknięcia kiedy miseczka jest pusta, co nieczęsto się zdarza, bo
        w zasadzie jest niejadkiem... Saiss - poradzisz coś? A może ktoś inny?
    • dafni Re: co je najchetniej wasz kot? 02.03.04, 18:52
      Moje koteczki są niestety wyjątkowo wybredne. Puszek nie chcą, co najwyżej
      wyliżą galareteczkę a resztę zostawiają. Jadają suchą karmę, ale ze względu na
      to, że są kastrowane musi to być specjalna karma. Poza tym codziennie surowe
      mięsko i to koniecznie śliczniutkie i świeżutkie, bo jak nie to nie tkną.
      Kiedyś podjęłam próbę przekonania ich do zupek i gotowanych mięsek, ale jak
      znalazły to w misce to patrzyły na mnie tak jakby chciały zapytać "I niby mamy
      to jeść?"
    • oleena Re: co je najchetniej wasz kot? 02.03.04, 20:48
      moja śp kotka z rzeczy nietypowych dla kotów:
      lukier z pączków
      kruszonka z ciasta drożdżowego- samego ciasta nie tykała
      jakiekolwiek ciasto pieczone w domu ale bez zakalca- znała się na cukiernictwie!
      z ryb- tylko szprotki wędzone, przy czym musiały być bez głów, a ogonki i ości
      zostawiały obok miseczki :)
      • bachatka Re: co je najchetniej wasz kot? 02.03.04, 23:27
        Moj przedostatni kotek jadl przez 3 lata swojego krotkiego zycia bialy
        serek 'grani' i surowa DOBRA watrobe wolowa. Do konca nie zzarzucilsmy prob
        nauczenia kota, zeby jadl inne rzeczy, ale wtedy w ramach protestu przechodzil
        na glodowke.
        Moj ostatni kotek byl natomiast wielbicielem kawy. Kradl namietnie niedopita
        kawe z filizanek, chetnie z mleczkiem, koniecznie z cukrem. I pil ja lapka,
        ktora maczal, potem oblizywal, nigdy bezposrednio pyskiem.
        Kot mojej kumpeli dostawal slinotoku i tracil kompletnie panowanie (rzecz
        uwlaczajaca kociej godnosci, po protu jak pies na mieso) na widok wielonych
        ogorkow.
        A, kiedys koty prawie calkowicie zzarly mi w ciagu kliku dnia ogromna yuke. Nie
        pomoglo poobstawianie mieszkania kocia trawka, yuka byla widocznie smaczniejsza.
        • Gość: Małgoś Re: co je najchetniej wasz kot? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.04, 15:28
          Myślałam, że będę oryginalna.. tzn. właściwie nie ja tylko moja kicia. A tu
          widzę ze metoda picia kawy łapką z kubka nieobca też innym kiciom : )
          Co do jedzenie dziwnych rzeczy to moja kicia kocha szpinak ( z mojego talerza).
          oliwki - a jakże! - jest w nich przecież chyba trochę tłuszczu, a jest on kotom
          b. potzrebny. Oliwa jak skapnie na stół, też zostanie skrupulatnie wylizana. A
          poza tym surowa wołowinka (przemrożona i sparzona dla bezpieczeństwa)to już
          jest totalny odjazd.
          Zdrowy instynkt chyba jej mówi, że wiskasy są bee, bo nie hcciała ich jeśc
          nawet jak była głodna... Za to kitekaty w saszetkach lubi, więc jak jest b.
          mało czasu, to niestety dostaje... Ale najlepsze są jednak nie-gotowce bez
          konserwantów, tak dla kotów jak i ludzi.
      • tomek854 Re: co je najchetniej wasz kot? 03.03.04, 13:13
        Gość portalu: Piotrek napisał(a):

> Moje "kotki" bo mam ich aż 10 najchętniej jedzą KiteKat! wydaje mi sie, że

Moj kot lubi KiteKat ale dostaje po nim takiej sraczki ze juz mu nie daje. Probowalem kilka
        razy z roznyumi i zawsze sie tak samo konczylo. Whiskas trawi normalnie. Na poczatku jak
        go moja wspollokatorka rozpiescila Whiskasami to nie chial taniegio zarcia jesc, ale mu
        wykladalem na miseczke i lezalo. Jak sie juz przekonal ze Wjhiskasow nie bedzie, to okazalo
        sie ze w zabki nie kluje jednak :))

Tak na marginesie: z tego cvo czytam niektorzy karmia koty samymy luksusami... Iler
        wydajecie na zarcie dla swojego kota? Ja dwa worki suchej karmy + pare puszek na miesiac...
        Mysle ze zmiescilbym sie w 30 zlotych spokojnie... Moja kolezanka wdaje na swojego kota
        100 na miesiac, spasione jest bydle nieziemsko a i tak przychodzi do mknie i sie zachwyca
        jakie moj huligan ma blyszcace futerko... A ja znam bardziej aksaminte koty niz moj
        notorycznie gubiocy wlosy sierscuch :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka