Dodaj do ulubionych

Jak nauczyć psajeżdzić na rowerze?

IP: *.toya.net.pl 17.06.04, 14:46
Obserwuj wątek
        • default Re: Jak nauczyć psa jeżdzić na rowerze? 17.06.04, 15:05
          No nie wiem. Mały szczeniaczek to na ogół straszna wiercipięta i trudno mu
          usiedzieć na miejscu. Poza tym bałabym się wozić psa w takim koszyku, bo tak -
          nieprzywiązany może nagle wyskoczyć i się potłuc, a znowuż przywiązany jest
          narażony na niebezpieczeństwo (przygniecenie,uduszenie) kiedy się np. wywalisz
          na tym rowerze.
          Poza tym faktycznie, racja - nie każdy pies w ogóle będzie chciał siedzieć w
          koszyku, może będzie wolał biec obok. Albo ani to, ani to. Moje psy widząc mnie
          na rowerze po prostu mnie olewają, bieganie za rowerem to nie dla nich, a na
          wożenie są za duże :))
          • narysuj.mi.baranka Re: Jak nauczyć psa jeżdzić na rowerze? 17.06.04, 15:13
            default napisała:

> No nie wiem. Mały szczeniaczek to na ogół straszna wiercipięta i trudno mu
            > usiedzieć na miejscu. Poza tym bałabym się wozić psa w takim koszyku, bo tak -

> nieprzywiązany może nagle wyskoczyć i się potłuc, a znowuż przywiązany jest
            > narażony na niebezpieczeństwo (przygniecenie,uduszenie) kiedy się np.
            wywalisz
            > na tym rowerze.

Oczywiscie. Wozenie jest mozliwe tylko wowczas, gdy po serii prob stwierdzi
            sie, ze piesek akceptuje bycie wozonym i rozumie, ze nalezy siedziec w
            koszyczku. Tak, jak to sie widzi u jamnikow na filmach.
      • Gość: vww Re: Jak nauczyć psajeżdzić na rowerze? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.04, 15:20
        jak byłam mała, to też wyprawiałam takie rzeczy z suczką - z tym, że woziłam ją
        z tyłu,na bagażniku, w zwykłym,metalowym koszyku sklepowym wyścielonym poduchą.
        Suczka bardzo to lubiła, nie chciała wyłazić z koszyka.
        Ten kosz na przód może być za mały, a poza tym ciężar pieska na kierownicy
        na dłuższą metę będzie ci przeszkadzał.Jeżeli psiak nie zaakceptuje tego typu
        atrakcji, to spadnie z dość dużej wysokości i może być niedobrze, poza tym
        możesz jeszcze na niego najechać przednim kołem. Proponuję najpierw, żeby pies
        zaakceptował kosz " na sucho " bez roweru - wpakuj tam jakiś kocyk, czy starczy
        miejsca,żeby mógł się swobodnie położyć? I namawiaj psiaka, żeby wszedł,
        może zgodzi się położyć,ale broń Boże nie wpychaj go tam - nic na siłę,
        4- miesięczny szczeniak zmiennym jest, więc nie licz na szybkie sukcesy,i
        bardzo uważaj,żeby psiaka nie uszkodzić do końca życia -
        ale próbuj - potem psiak opanuje jeszcze balansowanie ciałem już podczas jazdy -
        dlatego lepiej, żeby sobie leżał w koszu, bo na stojąco na pewno się przewróci.
        i - szerokiej drogi:))
        • Gość: Begietka Re: Jak nauczyć psajeżdzić na rowerze? IP: *.toya.net.pl 17.06.04, 16:46
          Dzięki za wszystkie rady...Kosz musi być z przodu, bo chcę psa widzieć.Poducha
          jak najbardziej wskazana:) Miejsca starczy...Na razie Duska waży 1,5kg i duża
          nie wyrośnie.Problem polega na tym, że oprócz mieszkania w mieście, mam jeszcze
          dom na wsi, do najblizszego sklepu są 4 km. Nie mogę pozwolić na to,żeby piesek
          typu ratleropodobny biegł 8 km przy rowerze. Natomiast pozostawienie jej samej
          na czas wyprawy do sklepu odbiłoby się echem jazgotliwym po całej wsi. Tym
          bardziej,że nie pracuję i cały czas jesteśmy razem...Boję się tylko, bo Duśka
          faktycznie straszną wiercipiętą jest..Może najpierw spróbować prowadzić rower z
          asekuracją męża? Mówiono mi,że im młodszy pies ,to lepiej...Miałam wątpliwości,
          bo mały szczeniaczek to głuptas...może wcale nie wiedzieć, że rower to
          wysokość...ale 4-miesięczny to prawie młodzież, nieprawdaż?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka