Dodaj do ulubionych

jak oduczyć psa sikania w domu?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.04, 12:20
witam:)
pewnie watek był juz nie jeden raz ale akurat teraz meczy mnie ten problem...
mam 4 miesięcznego bokserka. od początku (od 7 tygodnia) próbujemy oduczyć go
sikania w domu i chyba szkoła nie taka, bo leje jak najęty. co dziwne, jeżeli
jesteśmy z nim gdzies u znajomych, jak tylko chce siusiu to drapie do drzwi.
a w domu nie. a co ciekawe, potrafi byc na tyle złosliwy, że wyprowadzony
rano połazi po ogrodzie 15 minut po czym wraca do domu i leje na werandzie.
dobrze chociaż, że do sikania wybiera podłogi a nie dywany. co tu robić...???
Obserwuj wątek
    • renik.w Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 17.09.04, 12:28

He he - WITaM W KLUBie:))) - my tez mamy takiego lejka w domu - Co robie żeby
      nie sikał - wychodze na dwór co 2,5 godziny czasem co 3 (na początku nauki
      spędzałam na spacerze za każdym razem nawet do godziny az się załatwi ) ,
      pilnuje go cały czas - o dziwo kiedy patrze nie sika , a wystarczy że zniknie
      odrazu jest kałuża - jak już nie wytrzyma a ja to zauważe w trakcie sikania
      biorę na ręce i mówie "nie dobry pies" .
      Najgorsze jest to że piesek nie lubi spacerków - cały czas ciągnie do domku -
      ale na szczęście załatwia co trzeba - po 1,5 tygdnia w domu musze powiedziec że
      jest oki nie sika , wytrzymuje całą noc (ostatni spacer o 22 pierwszy o 6 )

pozdrówki
    • Gość: Teba Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.04, 23:33
      przede wszytskim psa nie powinno sie bic ani wkladac noska w nieczystosci- bo
      bedzie jeszcze bardziej siusial. trzeba tez sie zastanowic czy pies wie jaka
      jest jego pozycja w stadzie- moze to robiz z nerwow. poza tym moja sunia np. w
      ogrodzie nie zrobi siusiu(nie byla tego uczona) trzeba z nia wychodzic dalej. i
      co najwazniejsze jak piesek sie zalatwi na dworku to trzeba go bardzo pochwalic
      np. dac kawalek paroweczki lub kielbaski lub rzucic patyk :]
      • Gość: VIP-1 Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.city.mississauga.on.ca 14.10.04, 23:48
        Gość portalu: Teba napisał(a):

> przede wszytskim psa nie powinno sie bic ani wkladac noska w nieczystosci- bo
        > bedzie jeszcze bardziej siusial.
        srututu kawal drutu
        gdzie te madrosci wyczytalas?
        ja kiedys mialem psa i wlasnie w ten sposob
        oduczylem go szczania po domu

> jest jego pozycja w stadzie- moze to robiz z nerwow.
        no tak, jeszcze do psuchologa go zaprowadz

> poza tym moja sunia np. w
        > ogrodzie nie zrobi siusiu(nie byla tego uczona) trzeba z nia wychodzic dalej.
        a laz z nia, chocby i do bialowiezy

> co najwazniejsze jak piesek sie zalatwi na dworku to trzeba go bardzo
        > pochwalic
        raczej jak sie zalatwi w domu
        to trzeba mu kopa w d... dac

> np. dac kawalek paroweczki lub kielbaski lub rzucic patyk :]
        to ja tobie patyk dam jak siusiu zrobisz, chcesz?
        • mysiam1 Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 14.10.04, 23:53
          Hmmm...dla mnie najlepszym sposobem na nauczenie szczeniaka sikania na dworze
          jest po prostu wychodzenie z nim na dwór co godzinę oraz po każdym spaniu i po
          każdym posiłku. A także wychodzenie z nim ze dwa razy w nocy. Brzmi strasznie,
          ale po tygodniu piesek "łapie", o co chodzi. Oczywiście wcześnie rano zakłada
          się pędem coś ciepłego na piżamę, łapie psiaka pod pachę i gna na dwór. Jeśli
          chodzi, nic nie robi, a potem robi w domu czy na schodach, to pewnie za dużo go
          rzeczy ciekawi - niestety, trzeba poczekać, aż się rozejrzy i przypomni, po co
          wyszedł na dwór ;-)
    • Gość: zuzia Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.acn.waw.pl 15.10.04, 11:22
      ja zrobilam tak: w domu najpierw sikal na gazete-bardzo szybko sie tego
      nauczyl. jak z nim wychodzilam na dwor to nie zalatwial sie wcale. mysle ze
      pies poprostu musi skojarzyc ze na dworze tez mozna siusiac. ja wzielam
      ktoregos dnia gazete ze soba, polozylam na trawie i on na nia zrobil
      siusiu.potem skojarzyl ze bez gazety tez mozna i tyle.pozdrawiam
    • Gość: WujekDobraRada Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: 217.153.152.* 15.10.04, 13:10
      Nie ma na to cudownej recepty. Mozna psa bic, wsadzac ryjek w siki, uczyc na
      gazete, nagradzac za oczekiwane zachowanie itd. kazda metoda jest do bani.
      Jedynym sposobem jest konsekwencja w wyprowadzaniu (co juz ktos opisal) po
      spaniu, jedzeniu. Po jakims czasie przebywania z psem mozna juz wychwycic, ze
      szykuje sie do akcji i szybko go wyprowadzac. Jezeli masz dom to jestes w
      konfortowej sytuacji, jak mieszkasz w bloku to zawsze jest winda lub
      wycieraczka sasiada.:-)
      Moj pchlarz ma 5m-cy i juz mu sie praktycznie nie zdarza siknac w chalupie.
      (chyba ze ze sczescia to sika jak waz ogrodowy).
      I dodatkowo ciekawostka, trakcie przyuczania zauwazylem, ze jak z nim
      wychodzilem na dwor, to pies (czujac sie bezpiecznie) robi wszystko tylko nie
      sika,ale jak tylko schowalem sie za drzwi to pies robil siku i szybciorkiem do
      domu. W tym okresie rano psa mialem zawsze na oku wiec nie wracal do domu jak
      sie nie wylal. W tym wieku to ciekawosc swiata, odwraca uwage zwierzaka od
      sikania bo jemu to wszystko jedno gdzie siknie to tobie ma zalezec. Generalnie
      wiekszosc psow lapie ten temat do 5 m-ca wiec juz nieduzo ci zostalo. Zycze
      cierpliwosci.
      • albert.flasz Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 15.10.04, 13:23
        Gość portalu: WujekDobraRada napisał(a):

> , wsadzac ryjek w siki,

Chciałbym to zobaczyć jeszcze raz... Jedni znajomi próbowali psa "nauczyć" w
        ten sposób, efekt był następujący (autentyk!): gdy wchodzili do domu - pies
        oczywiście bardzo się cieszył, po czym robił siku na środku przedpokoju i sam
        moczył pysk. Pojętny uczeń - myślał, że tak trzeba!
        • renik.w Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 15.10.04, 13:28
          albert.flasz napisał:

>
          > Chciałbym to zobaczyć jeszcze raz... Jedni znajomi próbowali psa "nauczyć" w
          > ten sposób, efekt był następujący (autentyk!): gdy wchodzili do domu - pies
          > oczywiście bardzo się cieszył, po czym robił siku na środku przedpokoju i sam
          > moczył pysk. Pojętny uczeń - myślał, że tak trzeba!

:)) pieski to mądre stworzonka :)))
      • mysiam1 Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 15.10.04, 13:27
        Ja w ten sposób uczyłam psa sikania na dworze mieszkając w wieżowcu. Nauka
        szybkiego reagowania - pobudka, dres na piżamę, piesek pod pachę i pędem po
        schodach. Dopóki był niesiony, nie sikał, więc zwykle się udawało :-)
        • comma Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 15.10.04, 13:47
          Ja moją sukę jak była mała wyprowadzałam co najmniej 6 razy dziennie. Rano
          przed 7.00, ostatni raz wieczorem ok. 23.00. Obserwowałam jej zachowanie, gdy
          zauważałam, że szuka w charakterystyczny sposób miejsca, również natychmiast z
          nią wychodziłam. Ważne są też stałe godziny spacerów i nagradzanie psa (choćby
          słowne), gdy załatwi się na zewnątrz oraz gdy zacznie sygnalizować potrzebę
          wyjścia.
    • Gość: AGAT Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 14:11
      Moja sunia ma 4 m-ce. Wcześniej sikała na dywan.
      Ale trwało to krótko, poprostu zaczęłam z nią wychodzić co 2 godziny na dwór.
      Kiedy załatwi się na dworze podchodze do niej poglaszcze i mowię dobry piesek.
      I tak sie w krotkim czasie oduczyla siusiac w domu.
    • Gość: Teba Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.10.04, 18:58
      gdzie wyczytalam to co napisalam?
      w "okiem psa" John Fishera, "moj pies swiadczy o mnie", i jeden z numerow
      archiwalnych PP do tego 5 lat konsultacji z hodowcami i doswiadczenie praktyczne
      ze szczeniakami. a bicie zarowno dzieci jaki i psow to dla mnie swiadczy o
      zacofaniu niektorych ludzi- jak mozna bic slabszego od siebie??!!
      • Gość: VIP-1 Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.cwshs.com 15.10.04, 19:26
        nie myl bicia z daniem klapsa
        • Gość: Teba Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.04, 21:30
          >raczej jak sie zalatwi w domu
          to trzeba mu kopa w d... dac

klaps to nie boli a kop w d... pewnie boli. sam to przemysl. ja juz napisalam
          moja opinie na ten temat, dalej w tym temacie sie nie udzielam
      • pan_pndzelek Re: jakaś dziwna wypowiedź... 15.10.04, 19:34
        Gość portalu: Teba napisał(a):
        > a bicie zarowno dzieci jaki i psow to dla mnie swiadczy o
        > zacofaniu niektorych ludzi- jak mozna bic slabszego od siebie??!!

Słynny argument politycznie poprawnych postępaków: "zacofanie"... osobiście
        wolę być zacofany niż TAK postępowy...
        PS. Jak można bić SILNIEJSZEGO od siebie? Może opiszesz mi to z technicznego
        punktu widzenia... No chyba, że lubisz klapsy, ale w to nie wnikam... twoje
        łóżko - twoje życie...
    • Gość: fred Re: jak oduczyć psa sikania w domu?!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.04, 22:53
      A mój jamnior szorstkowłosy, to cwaniak nad cwaniaki.
      Sika nie wiadomo kiedy. Ma tak krótkie łapcie, że nie widać kiedy ma zamiar lub
      kiedy zrobił ani siusiu, ani coś poważniejszego.
      Mogę chodzić z nim i 2 godziny, a on i tak po przyjściu do domu sika na podłogę.
      Dzisiaj przyłapałam go jak robił kupę. Psa pod pachę i na spacer. Dokończył po
      powrocie w domu.
      NIE WIEM CO DALEJ. POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • comma Re: jak oduczyć psa sikania w domu?!!!!!!!!!!!!!! 20.10.04, 23:05
        A w jakim jest wieku i jak długo go masz?
        • Gość: fred Re: jak oduczyć psa sikania w domu?!!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.04, 10:46
          piesek ma 4 m-ce, a u mnie jest od tygodnia.
          Dodam, że wychowywał się w kojcu, a nie w domu.
          Dzisiaj rano był na spacerze półgodzinnym /padał deszcz/, a siusiu i kupkę oczywiście zrobił, za chwilę w domu.
          Jestem podłamana.
          To nie pierwszy mój pies. Co prawda nie miałam jamnika, tylko teriera - ale takich problemów nie miałam.
          • comma Re: jak oduczyć psa sikania w domu?!!!!!!!!!!!!!! 21.10.04, 10:59
            Ojej, to ma jeszcze prawo być zdezorientowany. Poza tym, jak nie wychowywał się
            w domu, to trudno się dziwić, że nie orientuje się w zwyczajach "ludzkiego
            gniazda". Sposób ze szmatą jest dobry, choć zamiast klapsa, polecałabym raczej
            skarcenie głosem - stanowczo wypowiedziane słowa "zły pies" na mojej suce
            wywierały mocne wrażenie. Jamniki są specyficznymi pieskami, znam wiele
            przedziwnych historii o nich :-). Być może do tego wątku dołączą się
            właściciele jamników, kiedyś kilku wypowiadało się na tym forum. Życzę
            powodzenia w wychowywaniu maluszka, myślę, że niebawem załatwi się na spacerze,
            wtedy proszę go koniecznie pochwalić, pogłaskać, żeby wiedział jak ładnie się
            zachował :-)
            • Gość: fred Re: jak oduczyć psa sikania w domu?!!!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.10.04, 22:10
              Serdeczne dzięki - comma.
              Dzisiaj też razem byliśmy na spacerze po rannym jedzonku /nie tylko/. Widzieliśmy chyba wszystko:
              spadające liście z drzew - duża nowość
              odwiedziliśmy wszystkie znane pieski
              Odwiedziliśmy wszystkie znane i nieznane trawniczki.
              I co i nic. Siusiu i kupka w domu.
              To, że żle zrobił już kojarzy, bo się wstydzi kiedy podchodzę do kałuży.
              Ale spacerek to jest tylko po to, aby się wyszaleć.
              Myślę, że to prawdziwy jamnior.
              i za to go cenię.
              Jest tak słodki, że każdy przechodzień reaguje na niego.
              Żeby tylko przestał siusiać w domu!!!!!!!!!!!!!!!!
              • comma Re: jak oduczyć psa sikania w domu?!!!!!!!!!!!!!! 21.10.04, 22:35
                Ja też lubię jamniki, to najlepsi kumple mojej suki, szczególnie jeden, czarny,
                bardzo ładny, pięknie ułożony - słucha właściciela aż dziw bierze, znając
                jamniki :-) Myślę, że Twoje problemy niebawem się skończą - gdy maluszek
                zacznie rozumieć, że dom to nie tylko legowisko i miska, ale także całe
                mieszkanie. Ważne, że już "łapie", że sikanie w domu nie jest mile widziane.:-)
                Aha, może nie urozmaicaj mu za bardzo spacerów, które mają na celu wysikanie,
                bo maluch zaabsorbowany wszystkim co nowe, może po prostu nie mieć czasu na
                siusiu. Dopiero w domu sobie "przypomina" :-) Może lepiej spaceruj z nim po
                znanym mu już otoczeniu. Moja suczka od roku załatwia się mniej więcej w tych
                samych miejscach i spacer zaczyna się od ich odwiedzenia.
    • alikmix Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 21.10.04, 09:24
      sposob "na szmate" u mnie zadzialal - sproboj i ty. Szmate, ktora wytarlam
      kaluze po psie wynioslam na zewnatrz. Co dwie godziny spacer do szmaty -
      rzeczywiscie podlewal ja dalej. W razie awrii w domu klaps na tylek, pod pache
      i do szmaty. Moj lejek ma 2,5 miesiaca i naprawde rzadko zdarzaja mu sie awarie
      w domu. Najczesciej jak jest bardzo rozbawiony i zapomni.Naturalnie po drzemce
      i po jedzeniu pierwsza rzecza jest spacerek do tej szmaty. Teraz trzyma juz
      dluzej, a jak musi to piszczy. No coz, reakcja musi byc natychmiastowa.
    • Gość: madusiak Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.04, 13:27
      Ja to teraz przerabiam po raz drugi. Moja ukochana (śwp niestety)rottka za
      kazde siusiu lub kupke na dworzu dostaala przysmak. Doszlo do tego ze robiac
      kupke specjalnie odwracala sie i patrzyla czy JA TO NA PEWNO WIDZE Wtedy
      wychodzilam z nia ii co godzina, nawet w nocy, jak tylko zauwazylam ze sie
      przymierza do siusiania albo jak juz zrobila tez. I czekalam na dworzu dopoki
      nie zrobi. Najgorszye bylo wychodzenie w srodku nocy w zimie...misiek szybko
      zalapal na szczescie. teraz mam kolejna młą rottke, poki co mecze sie w domu bo
      ma kwarantanne poszczepionkowa, ale widze ze psiak pojetny-po tyg nauczyla sie
      siusiac na gazete.
      • Gość: VIP-1 Re: jak oduczyć psa sikania w domu? IP: *.cwshs.com 22.10.04, 19:23
        a ta gazete to jej dajesz
        przed czy po przeczytaniu? hehehe
    • malinaaaa_98 Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 22.11.22, 04:58
      ja próbowałam kilku sposobów, ale u mnie najlepszy sposób byl taki że zawsze po zabawie - od razu na dwór, po jedzeniu - na dwór, i obserwacja - jak tylko widziałam że się kręci w kółko od razu biegiem na dwór i smakołyki, tutaj fajnie jest wytlumaczone Tekst linku
      • malinaaaa_98 Re: jak oduczyć psa sikania w domu? 22.11.22, 04:59
        zoopedia.pl/jak-oduczyc-psa-sikania-w-domu/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka