Dodaj do ulubionych

owczarek kaukaski i niemiecki

09.02.05, 10:24
Witam Wszystkich,
Mam 5-cio letnią sukę owczarka niemieckiego, chcę dokupić szczeniaka owczarka
kaukaskiego - psa. Oba psy będą pilnować obejścia. Czy połączenie tych dwóch
ras jest dobrym pomysłem?
Suka jest nieagresywna, typowo milusińska i bardzo przywiązana, ale potrafi
też stróżować kiedy trzeba.
Obserwuj wątek
          • 23myszki Re: owczarek kaukaski i niemiecki 14.02.05, 19:12
            Rok temu przyblakal sie do nas roczny kaukaz. Oto co moge Ci doradzic :)
            Nie kupuj kaukaza jesli nie masz czasu na szkolenie i najlepiej duuzego
            doswiadczenia z psami. To kochane misie ale same podejmuja decyzje. Stworzono
            je by samodzielnie pilnowaly stad przy ktorych strozowaly. Kaukaz nie bedzie
            sie nudzil zostawiony sam na podworku ale kiedy wtargnie intruz - zaatakuje! To
            bardzo madre psy ale podobno lubia sie tez wloczyc. Prawdopodne jest, ze jesli
            go niewykastrujesz (ja sama nie mam w tym doswiadczenia ale ini polecaja) -
            bedzie sie wloczyl. Rowniez Ty i Twoja rodzina musicie miec wiedze na temat
            psow i prawidlowo go socjalizowac w okresie szczeniecym i traktowac pozniej.
            Suki podobno sa mniej zrownowazone ale nie wiem tego na pewno. Jezeli szukasz
            autentycznego stroza a nie psa robiacego odstraszajacy halas - nie kupuj
            kaukaza. Nie sa szczekliwe chociaz jesli masz ON to przy nim sie troche
            rozszczeka.
            Jesli sie zdecydujesz polecam lekture strony kliker.pieski.eu.org . Dzialaja
            tez metody opisane w ksiazce Zapomniany Jezyk Psow. Najlepiej gdybys znalaza
            osrodek prowadzacy POZYTYWNE szkolenie psow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka