Dodaj do ulubionych

Po czym poznać, że kot zaczął znaczyć teren?

23.04.05, 09:25
Wiem, że po zapachu... Weterynarz kazał mi obserwować kotka i jak zacznie się
znaczenie - zgłosić się do sterylizacji. Kot za kilka dni skończy 7 miesięcy,
więc jego czas się zbliża. Dziś poczułam mocny zapach, który przypomina
zjełczałe masło. Czy to jest to?
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • nxo Re: Po czym poznać, że kot zaczął znaczyć teren? 23.04.05, 15:37
      Ja moje koty sterylizowałam zanim zaczęły znaczyć, więc nie wiem czy to ten
      zapach. Ale myślę, że nie musisz czekać, aż poczujesz, spokojnie możesz go już
      teraz wysterylizować i nie martwić się więcej. Pamiętaj, że wiele kotów po
      sterylizacji ma problemy z kamieniami w drogach moczowych i trzeba je inaczej
      karmić. Najlepiej wypytać o to weta.
    • ohida Re: Po czym poznać, że kot zaczął znaczyć teren? 23.04.05, 15:44
      Jak to starzy kociarze mawiają - tego momentu nie da się przegapić ;)
      Obserwuj kota, jeśli będzie znaczył w pokątnych i zakamuflowanych miejscach to
      zapaszek pojawi się nie tak od razu. Kocur, który znaczy, najbardziej
      zainteresowany jest pionowymi powierzchniami. Staje do nich tyłem, wygina
      grzbiet i prostuje bardziej tylne nogi, podnosi ogon - i strzyka niedużą
      ilością moczu. Nie da się tego pomylić z siusianiem, bo do siusiania kotek
      kuca :)
      7miesięczny kocurek może jeszcze bardzo długo nie dojrzewać - jeden z moich
      kocurów zaczął znaczyć dopiero w wieku ok. 2 lat, a drugi będzie miał 2 lata za
      3 miesiące i wciąż mu w głowie piłeczki i myszki, a nie seks ;) Jeśli już
      jednak przyjdzie co do czego - nie bój się zabiegu, mój kot posiadając nabiał
      zajmował się tylko spaniem lub uwodzeniem ogona drugiego kota, w sumie
      interesowało go jeszcze jedzenie od czasu do czasu i tyle. Miesiąc temu
      odwiedził weta i przeszedł zabieg - teraz biega po całym domu, bawi się
      zabawkami, wszystko zwiedza i w ogołe strasznie odżył... Jak nie ten kot :)
      Zaczął sypiać na skraju łóżka i wylewnie się rano witać :] Zmienił się - na
      lepsze.
        • ohida Re: Po czym poznać, że kot zaczął znaczyć teren? 24.04.05, 13:36
          Spokojnie i bez paniki. To nie jest tak, że jak kot zacznie znaczyć w czwartek
          wieczorem, to do soboty rano ten nawyk utrwali mu się tak, że nie pomoże
          kastracja, sterylizacja i w ogóle już nic kompletnie i kot nadal będzie
          znaczył :) Chociaż weterynarze lubią straszyć w tej materii - żebyś napewno
          szybko z kotem wróciła do nich na zabieg ;) Ten mój ogon bezjajeczny, który
          został nabiału pozbawiony, zaczął (aczkolwiek przyznaję, że niezbyt
          zdecydowanie i intensywnie) posikiwać już z dobre pół roku przez kastracją.
          Robił to na tyle rzadko i na tyle kulturalnie (obsikiwał nam zawsze kartonowe
          pudła, których z racji przeprowadzki i magazynowiania rzeczy mam sporo - a
          kartony zawsze można było wyrzucić), że ciągle wychodziło mi coś pilniejszego
          niż umawianie się na zabiego do weta ;) Mimo straszenia weta, że to tyle czasu,
          o rety, rety - jajka out, kocur przestał sikać. Słyszałam zresztą o całej
          rzeszy kotów dzikich, które w starszym wieku ktoś przygarniał do domu i dopiero
          wtedy sterylizował, sikanie przechodziło zawsze, a przecież taki dziczek nawyki
          znaczenia terenu musi mieć naprawdę bardzo silne.
          Tak czy inaczej - napewno będziesz wiedziała kiedy, ale nie ma też potrzeby
          łapać kota znad pierwszej kałużki i na sygnale jechać do weta :)

Pozdrawiam i głaski dla kociaka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka