Dodaj do ulubionych

sunie obgryzają gałęzie drzew itp.

29.11.05, 15:49
Mam w ogrodzie 2 sunie: 13 i 5 mies., goldenki (druga jest nowa). Wzięłam
drugą dla towarzystwa dla pierwszej, podczas naszej nieobecności. Starsza
bardzo kopała i miałam nadzieję, ze zajmą się sobą i jej przejdzie.
Nietsety jest coraz gorzej, obie kopią i na dodatek obrywają gałązki z drzew,
złamały rodedendron. Czy są jakieś środki (sprawdzone!), któymi mogę spryskać
roslinki, aby choć trochę psy zniechęcić?
Wiem, że psy i ładny ogród nie chodzą w parze,ale może nie musi być kompletna
demolka? Proszę o rady
Obserwuj wątek
    • tessciowa Re: sunie obgryzają gałęzie drzew itp. 29.11.05, 20:50
      Psy się po prostu nudzą i znalazły wspaniałą zabawę w postaci obgryzania
      drzewek. Kopać dołków nie bardzo mogą ze względu na temperaturę. Polecałabym
      zajęcie się nimi w konstruktywny sposób, tzn. wspólną zabawę, spacery, coś co
      mogłyby robić razem z właścicielami. Po wybieganiu nie będzie mu się chciało
      szukać sobie innej zabawy. Dodatkowo można użyć sprejów odstraszających. Jest
      też kilka innych metod ale nie są do stosowania w zimie. Można też psom
      wydzielić teren do zabaw (ogrodzony).
    • tessciowa Re: sunie obgryzają gałęzie drzew itp. 30.11.05, 18:07
      oto treść poprzedniego postu:
      Hmm ja już chyba odpisywałam na podobny post ale zrobię to ponownie.
      Pierwsza suka nudziła się przeokropnie w ogrodzie więc wymyśliła kopanie dołów
      i gdy druga przyszła szybciutko się nauczyła nowej świetnej zabawy. Jest na to
      kilka "patentów" ale niestety nie w zimie. Na razie polecałabym zagrodzenie
      części terenu tak by kopały w jednym miejscu. dodatkowo polecam spacery i
      treningi, bo trzeba psy czymś zająć. One dwie dalej się nudzą i muszą gdzieś
      sporzytkować energię. Jeśli chodzi o jedzenie to nie można im zostawiać
      jedzenia w ogrodzie, źle to wpływa na hierarchiczność stada a poza tym należy
      kontrolować ile która zjadła. Nić się im nie stanie jak dostaną rano i po
      waszym powrocie z pracy. z drugą sunią można też zacząć szkolenie. Starsza
      niedługo zacznie gonić malucha od własnej miski. To że młodsza tarmosi starszą,
      cóż taka uroda szczeniąt. Załatwią to między sobą.

Zresztą jeśli chcesz porady to jej udzielam. Nie pracuję z psami od wczoraj
      wobec tego naprawdę mogę unikać postów napisanych przez Ciebie, a zwłaszcza
      odpowiedzi w tym tonie. Powiem szczerze, że zwykle porady specjalistów kosztują
      i myślę, że również poprzez cenę ograniczają wypowiedzi w podobnym tonie od
      strony właścicieli. Jeśli w dalszym ciągu szukasz porady to czytaj uważnie...
      • zuza123 Re: sunie obgryzają gałęzie drzew itp. 02.12.05, 09:26
        Ni zrozumiałaś mnie, to nie było złośliwe :) Ja po prostu mówię, że mimo
        spacerów, chodzenia na szkolenie, drugi pies spowodował, że mój "stary" pies po
        prostu "zwariował". Niszczey wszystko na oślep, dziś złamała małe drzewko
        owocowe. Mam je zamknąc w kojcu? Nie po to kupowałam dom z ogrodem, żeby pies
        był zamknięty, a nie będzie mnie stać na odbudowanie całego ogrodu. Nie chcę
        nawet myśleć, co jeszcze może się stać :(

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka