Dodaj do ulubionych

mój chomik gryzie klatkę!!

16.01.06, 11:55
nie wiem dlaczego?
mój chomik ma 4 miesiące, jest zdrowy , chetny do zabawy, ma dość duża
klatkę, kołowrotek , wapienko do gryzienia, kolbe, jedzenia pod dostatkiem,
poidełko, domek:)
juz sama nie wiem, czasem jak dopadnie prętów to z taką wściekłością...
czy to nie objaw jakiejś choroby?
poradźcie proszę:(
dziekuje
Pozdrawiam
Veea
Obserwuj wątek
    • po.prostu.ona Re: mój chomik gryzie klatkę!! 16.01.06, 12:01
      Mój chomik gryzł klatkę, gdy chciał aby go wypuścić na zewnątrz - w pudełku po
      butach miał urzadzony chomiczy plac zabaw - syn wybudował mu labirynt z
      platformami, drabinkami itp. Tam chomiczek spędzał sporo czasu. Drugim
      ulubionym obiektem była kula spacerowa, w której pomykał po mieszkaniu. Moim
      zdaniem - Twój chomik się nudzi i potrzebuje nowego miejsca do zabawy.
        • lucbach Re: mój chomik gryzie klatkę!! 17.02.06, 22:42
          Mój również gryzie klatkę i również ma wapienko i wszystkie luksusy. Ale nie ma
          tego najważniejszego - wolności. Trzeba go wypuszczać. Może ktoś z Was ma jakiś
          pomysł na fajowy plac zabaw, żeby chomik się nabiegał i nacieszył?
          Szczególnie Pan, który napisał o placu zabaw zrobionym przez swojego syna ;).

Pozdrawiam,
          lucbach
          • po.prostu.ona Re: mój chomik gryzie klatkę!! 17.02.06, 23:36
            hehe, jestem panią :-))))) Chomiko-plac-zabaw (tak to nazwał mój syn) znajdował
            się w pudełku po butach. Dno wyłożone było siankiem, a wewnątrz były
            konstrukcje z pudełek po herbacie z wyciętymi otworami, rurki po papierze
            toaletowym, pochylnie z wycięte z tektury i przyklejone do ścianek grubą taśmą
            klejącą (taką do klejenia paczek). Chomisia tam biegała, wspinała się,
            przechodziła przez rurki. Proste materiały użyte do wykonania pozwalały na
            zmianę "wystroju" co jakiś czas. Syn wykazywał się sporą inwencją w budowaniu
            coraz to nowych konstrukcji. Ale uwaga! chomiczka nie można było zostawiać tam
            bez nadzoru, bo potrafił wspiąć się na ściany pudełka i z niego wyjść :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka