Dodaj do ulubionych

gdzie jest giełda psów w Warszawie?

25.03.06, 11:44
witam,
moze wiecie czy jest a jesli tak to gdzie i orientacyjnie kiedy giełda psiakow
w Warszawie?dziekuje z gory za informacje
Obserwuj wątek
      • vigga Re: ? 25.03.06, 15:03
        Ludzie, zupełnie Was nie rozumiem! Co Was to obchodzi, po co komu taka
        informacja? Od razu prawicie morały!
        Ja też bym chciała pojechać na taką giełdę - tydzień temu straciłam psa i chcę
        kupić nowego, ale jeszcze nie wiem jaka rasa mnie interesuje. Nie mam czasu
        jeździć po hodowlach a chce się zorientować w cenach i tym podobnych rzeczach.
        Taka giełda to dobra okazja.
        Więc jeśli ktoś naprawdę coś wie, to ja też będę wdzięczna za info.
        • mysiam1 Re: ? 25.03.06, 15:12
          vigga napisała:

> Ludzie, zupełnie Was nie rozumiem! Co Was to obchodzi, po co komu taka
          > informacja? Od razu prawicie morały!
          > Ja też bym chciała pojechać na taką giełdę - tydzień temu straciłam psa i
          chcę
          > kupić nowego, ale jeszcze nie wiem jaka rasa mnie interesuje. Nie mam czasu
          > jeździć po hodowlach a chce się zorientować w cenach i tym podobnych
          rzeczach.
          > Taka giełda to dobra okazja.
          > Więc jeśli ktoś naprawdę coś wie, to ja też będę wdzięczna za info.

Okazja? Nie masz czasu jeździć po hodowlach? Na giełdzie nie kupisz psa
          rasowego.
            • vigga Re: ? 25.03.06, 15:28
              Mojego poprzedniego psa kupiłam właśnie na giełdzie w Warszawie - miał rodowód
              i wyrósł na wspaniałego psa, nigdy nie miał problemów zdrowotnych, miał dobry
              charakter itp. Znam ludzi, którzy parę lat temu też kupowali pieski na giełdzie
              i również są zadowoleni.
              Dobrze wiem że na takich giełdach wielu jest cwaniaczków i oszustów, dla
              których dobro zwierzęcia mało się liczy, ale nie przesadzajcie z
              generalizowaniem.
              • blue.berry Re: ? 25.03.06, 15:33
                bedziemy przesadzac
                chocby dlatego ze na takich geildach psy sa sprzedawane w tragicznych warunkach
                chocby dlatego ze z takich gield niesprzedane psy trafiaja do schronisk lub na
                ulice
                chocby dlatego ze na takich gieldach 9 na 10 sprzedajacych to handlarze psami
                ktorzy rozmnazaja je tylko i wylacznie dla zysku.
                zbyt duzo jest krzywdy aby istnienie takich miejsc rozgrzeszac tym ze ktos
                kupil tam kiedys zdrowego psa z rodowodem.
              • pierozek_monika Re: ? 25.03.06, 15:44
                ależ tak niestety jest.
                odpowiedzialny, dbający o szczeniaki hodowca nie zawiezie je na giełdę, gdy wie,
                że jest to miejsce o zwiększonym ryzyku podłapania jakiejś choroby (np.
                nosówki)- zam sa inne zwierzaki, nie wiadomo czy zdrowe.
                To jest tez duży stres dla zwierzaków, no i na dworze teraz nie jest najcieplej.
                Na giełdzie nie masz możliwości sprawdzenia w jakich warunkach szczeniaki
                przebywały z matką. Czy miały ogromie ważny stały kontakt z ludźmi, czy były
                dobrze socjalizowane, czy też mieszkały w szopie w klatce z zabiedzoną matką,
                bez możliwości zapoznania i oswojenia się z otoczeniem.
                Pierwsze 3 miesiące odgrywają szczególną rolę w kształtowaniu się osobowości
                zwierzaka.
                Jak to wszystko zwerywikujesz? A jeśli trafisz na oszusta, ktory poda Ci
                nieprawidłowe dane, da Ci sfałszowaną książeczkę szczepień?

Też mam psa z giełdy. Miał 6 tygodni gdy go kupiłam. Nie powiem, że żałuję, bo
                jest wspaniały z charakteru, piękny, ale na początku był problem, bo był
                zarobaczony, stres związany z rozłąką z rodziną i prawdopodobnie fatalne
                jedzenie przypłacił chorobą jelit i leczeniem antybiotykami. Nie sprawdzałam
                jego rodzicow, więc nie przewidziałam, że odziedziczy po nich dysplazję.
                Operacja - 700 zł.

Nie ładujmy kasy w rozmnażaczy, bazarowych handlarzy. Tworzymy popyt i
                przyczyniajmy się do eksploatacji suk. Tak nie robi wielbiciel psow.
        • majenkir Re: ? 25.03.06, 15:27
          vigga napisała:
          > Ja też bym chciała pojechać na taką giełdę - tydzień temu straciłam psa i
          >chcę kupić nowego, ale jeszcze nie wiem jaka rasa mnie interesuje. Nie mam
          >czasu jeździć po hodowlach

To jakim cudem znajdziesz czas dla szczeniaka????
          Poza tym, internet jest kopalnia wiedzy (rowniez kynologicznej) ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka