Dodaj do ulubionych

gdzie w WAWIE można kupić psa????

21.06.06, 12:16
chcę kupić szczeniaka. nie interesuje mnie kundelek (nawet
najsympatyczniejszy), ale piesek +/- rasowy; nie oczekuję rodowodu, ale chce
mieć jaką taką gwarancję co do jego wyglądu i zachowania w przyszłości. wiem,
na necie ogłasza się wielu hodowców, ale nie stać mnie na psa za 500 czy
1.000 zł (albo i więcej). kiedyś odbywały się giełdy w Warszawie, a jak jest
dziś?
Obserwuj wątek
    • biljana Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 12:24
      aro_40 napisał:

> chcę kupić szczeniaka. nie interesuje mnie kundelek (nawet
      > najsympatyczniejszy), ale piesek +/- rasowy; nie oczekuję rodowodu,

jesli nie oczekujesz rodowodu to interesuje cie wlasnie kundelek.

porady o handlu psami z pseudohodowli mam nadzieje, ze nie beda udzielane na
      tym forum
      • aro_40 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 12:47
        czyli mówicie, że mam zapłacić kilkaset złotych za psa???? niestać mnie na to
        (a raczej opsoby dla której szukam psiaka), a jesli dajecie dobre rady to
        proszę robić to z sensem: oto przykład ze strony Magdy Urban (poleconej):
        kupiłem psiaka z hodowli (z rodowodem) i moja ocena:

"przed dokonaniem sprzedaży dokładnie przepytuje nas, w jakich warunkach będzie
        mieszkać szczeniak, o nasze doświadczenie w wychowaniu psów, oraz zapewnia o
        gotowości udzielenia pomocy w razie pojawienia się problemów" - jakoś nie
        wypytywano mnie w jakich warunkach będzie mieszkał pies

"sprzedaż szczenięcia jest potwierdzona pisemną umową kupna psa, a czasem nawet
        także gwarancją obejmującą chodoby genetyczne" - dostawałem do ręki rodowód i
        to wszystko,

"szczenięta razem z matką mieszkają w domu, są przez nią karmione i przebywają
        z nią co najmniej do 8 tygodnia życia" - szczenięta i matka przenoszone są do
        domu na czas sprzedaży; generalnie mieszkają w hodowli zbliżonej do schroniska
        (kupiłem szczeniaka mającego 6 tyg !!!!),

"sprzedaje swoje szczenięta drogo, jednak bardziej niż na pieniądzach zależy mu
        na dobrych domach dla szczeniąt (na przykład, zgadza się na rozłożenie
        płatności na raty)" - aż się popłakałem ze śmiechu jak to przeczytałem....

jeśli ktoś jeszcze ma podobne rady, to proszę zachować je dla siebie...
        • semplicissima Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 12:59
          aro_40 napisał:

> czyli mówicie, że mam zapłacić kilkaset złotych za psa???? niestać mnie na to
          > (a raczej opsoby dla której szukam psiaka),
          jeśli jej nie stać na zakup psa, to co będzie gdy pies zachoruje i będzie
          wymagał opieki weterynaryjnej? Mój pies kupiony na giełdzie ma dysplazję
          stawów. Do tej pory wydałam na leczenie dysplazji i komplikacje spowodowane ta
          chorobą ponad 3000 zł.
          Jeśli nie ma w tym momencie gotówki, zawsze można odkładać sumę, która byłaby
          przeznaczona na utrzymanie psa, przez rok powinno się odłożyć całkiem sporo...

> "przed dokonaniem sprzedaży dokładnie przepytuje nas, w jakich warunkach będzie
          >
          > mieszkać szczeniak, o nasze doświadczenie w wychowaniu psów, oraz zapewnia o
          > gotowości udzielenia pomocy w razie pojawienia się problemów" - jakoś nie
          > wypytywano mnie w jakich warunkach będzie mieszkał pies
          czyli to nie był dobry hodowca

>
          > "sprzedaż szczenięcia jest potwierdzona pisemną umową kupna psa, a czasem nawet
          >
          > także gwarancją obejmującą chodoby genetyczne" - dostawałem do ręki rodowód i
          > to wszystko,
          czyli to nie był dobry hodowca

>> "szczenięta razem z matką mieszkają w domu, są przez nią karmione i przebywają
          > z nią co najmniej do 8 tygodnia życia" - szczenięta i matka przenoszone są do
          > domu na czas sprzedaży; generalnie mieszkają w hodowli zbliżonej do schroniska
          > (kupiłem szczeniaka mającego 6 tyg !!!!),
          znowu "czyli to nie był dobry hodowca"

> "sprzedaje swoje szczenięta drogo, jednak bardziej niż na pieniądzach zależy mu
          >
          > na dobrych domach dla szczeniąt (na przykład, zgadza się na rozłożenie
          > płatności na raty)" - aż się popłakałem ze śmiechu jak to przeczytałem....
          znowu: "czyli to nie był dobry hodowca"

> jeśli ktoś jeszcze ma podobne rady, to proszę zachować je dla siebie...
          no cóż... najlepiej się człowiek uczy na własnych błędach. Oby nauczka nie była
          zbyt dotkliwa.
        • biljana Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 13:21
          aro_40 napisał:

> musi być suczka i ma to być szczeniak

wiesz, ja cie naprawde nie rozumiem. na pas cie nie stac, a masz niesamowite
          wrecz wymagania.
          ciekawi mnie tylko jedno - nie mowisz jaka rasa cie interesuje, byle
          tylko "przypominal" rasowego. przeciez psy sie roznia miedzy soba! jest ci
          wszystko jedno czy wezmiesz psa w typie mopsa czy owczarka? nic cie nie
          obchodzi poza pseudorasowoscia?
          i jeszcze ta suczka... hmm a moze sam chcesz potem sprzedawac swoje "rasowe"
          pieski za 500 zeta? biznes niesamowity ;P
          • aro_40 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 13:31
            suczka i szczeniak... to takie ogromne wymagania???????

chciałbym kupić np. owczarka niemieckiego, może podhalańskiego, a może
            miniaturę sznaucera.... jest kilka upatrzonych ras stąd nie wymieniam
            wszystkich.
            OK< jak się tak upieracie,m to może napiszę wg. waszego poglądu: gdzie mogę
            kupić w Warszawie KUNDELKA ?????? nie chce psa ze schroniska, ale chcę go kupić
            (i mieć możliwośc wyboru!!!!)
            co, pozostaje mi tylko giełda samochodowa na Żeraniu lub w Grójcu ????????
            • pierozek_monika Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 13:41
              jeśli nie chodzi Ci o szpan niby rasowcem przed sąsiadami, tylko o psa mniej
              więcej w typie rasy to dlaczego nie poszukasz suczki-szczeniaka za darmo? Wiele
              jest takich. Jeszcze Ci go do domu przywiozą, jak ocenią Cię jako dobry materiał
              na opiekuna ;)
              Polecam forum dogomania, allegro (tam są psy wystawiane za złotówkę przez
              wolontariuszy) czy zalinkowane forum w nagłówku tego forum
              "zwierzęta-przygarnij,pomóż".
              Do wyboru - do koloru.
              • aro_40 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 13:47
                szukam i tam, ale szczeniaki tam bardzo rzadko się pojawiają, a jeśli już to
                żaden (póki co) nie przypadł mi do gustu :(

zdarza się, że suka jednej rasy spotka się zupełnie niechcący z psem tej samej
                rasy, a potem są szczeniaki i właściciele mają problem (psy są bez rodowodów) -
                szukam właśnie takiego psiaka, stąd też moje pytanie. gdybym chciał mieć psa
                typu owczarek podwarszawski, to w schroniskach można takie znaleźć, ale nie o
                to mi chodzi !!!!
      • eury1 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 12:52
        Wakacje się zblizają,więc schroniska będą pełne +/- rasowymi psami...

Jak będziesz miała farta to nwet rasę sobie wybierzesz - a przy okazji dobry uczynek zrobisz.
        Niestety w sezonie wakacyjnym bardzo dużo osób "oddaje" do schronisk pieseczka, który nagle "zrobił się problemem" bo na wakacje chcą jechać.

Nic, co nie posiada rodowodu nie będzie psem lub kotem raswoym...

Rodowód, nie jest aktem snobizmu lub papierkiem do zbijania kasy, ale dokumentem które zaświadcza że dany zwierzak jest rasowy i bedzie wyglądał zgodnie ze standartem danej rasy.
        • aro_40 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 12:56
          "Rodowód, nie jest aktem snobizmu lub papierkiem do zbijania kasy, ale
          dokumentem które zaświadcza że dany zwierzak jest rasowy"

naprawdę? a ja sądziłem że dla kasy i niczego więcej (może gdzieś w tle jest
          rasowość) - jak inaczej wytłumaczyć ogłoszenia dotyczące sprzedaży szczeniaków
          np. owczarka niemieckiego od 400 zł do 2.500 !!!???!!!???
          • urbanchaos Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 14:42
            400 kosztują psy od pseudo chodofcuf-rozmnażaczy za kase na butelkę wódki lub inne
            moze nawet dopuszczają rasowe psy,ale robią to tylko dla kasy
            takie psy są produkowane bez względu na zdrowie suki,szczeniąt,karmione byle
            czym,zapewne chore lub z chorobami gentycznymi,bo wiele rozmanaża psy moze i z
            metryką,ale nie dopuszczone do hodowli,ponieważ mają jakieś wady i nie zostały
            psami hodowlanymi
            wyhodowanie psa rasowego to duży koszt i cena 2500 za szczenię dużej rasy jest
            ceną wysoką,ale jakoś pokrywa koszt wychowania szczeniaka...

nie daj zarobić handlarzom !
            poszukaj hodowli gdzie moze są tańsze psy ze względu na jakieś wady:np dogi o
            umaszczeniu merle są o wiele tańsze od arlekinów czy błękintych tylko ze względu
            na maść...czy labradorek ma plame na uchu lub zwichnięty ogon
            TYLKO TAKIE PSY SIĘ KASTRUJE,A NIE ROZMNAŻA
    • ska_kanka Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 14:38
      Nawet jesli dostaniesz psa za darmo, to powinienes liczyc sie z tym, ze
      utrzymanie psiaka kosztuje, i to całkiem niemało. Skoro nie masz pieniedzy na
      psiaka z prawdziwej hodowli, to nie rozumiem dlaczego nie chcesz przygarnąc
      psiaka ze schroniska. Tłumaczysz to tym, ze ma to byc szczeniak, ale dlaczego?
      Zeby miec słodką zabawkę? Ta słodka zabawka bedzie słodko sikac w mieszkaniu i
      niszczyc rózne rzeczy. Słodką zabawke trzeba wszystkiego uczyc, poswiecac czas,
      a czasem nawet inwestowac w szkolenia.
      Zanim kupisz pisaka, polecam stronę:
      www.psiaki.pl/rasy/
      Warto poczytac, aby wiedziec co przyjmuje sie pod dach, ile bedzie mniej wiecej
      kosztowac i jakiej opieki wymaga.
      • aro_40 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 15:01
        boshe.... cierpliwości mi już brakuje... mam w swoim życiu 4 psa, wszystkie
        wychowane od szczeniaka i wiem co znaczy mieć szczeniaka w domu, więc pls, bez
        traktowania mnie jak przygłupa, któremu zachciało się słodkiego maleństwa...

czy zmieni coś jak napiszę 300 zł??????????? wiem ile kosztuje utrzymanie psa
        (wyżywienie i opieka lekarska), nie karmię psa ani odpadkami ze stołu, ani
        pedigree palem czy innym podobnym badziewiem... napisałem 100 zł, bo nie widzę
        sensu przepłacania za psa tylko dlatego że ma rodowód: na wystawy jeździć nie
        będzie, snobem nie jestem, hodowli nie planuję.... Czy jest to jasne? czy
        jeszcze jakieś pouczenia????
        • weisefrau Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 16:03
          I wcale Ci się nie dziwię, że tracisz cierpliwość. Skoro istnieją rasopodobne
          kundelki bez rodowodu ( bez metryki konkretnie - rodowód sobie nabywca wyrabia w
          związku, ktory to związek będzie potem nabywcę dozywotnio ścigał propozycjami
          wystaw) to z pewnością ktoś chce je sprzedać. A Ty chcesz takiego kupić.
          Pozostaje Ci czytać gazety z ogłoszeniami. Życie Warszawy coś takiego publikuje.
          Przy okazji - kupiłam za całe 600 złotych bardzo rasową Jagdterierkę. To była
          taka psina, co w hodowli została trochę za długo. Hodowca się pozbył kłopotu, a
          ja mam dokładnie to, co chciałam. Ku memu zdumieniu.
            • default Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 22.06.06, 08:34
              Nie bajka - faktycznie Związek "z automatu" rozsyła ulotki informujące o
              wystawach wraz z formularzem zgłoszenia. Ja ostatni raz na wystawie byłam coś z
              6 lat temu, a ulotki dostaję do tej pory. O oddziale w-wskim mówię.
              Zresztą mi to nie przeszkadza.
              • blue.berry Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 22.06.06, 09:06
                no ale bez przesady, nie jest to nekanie lecz obowiazek ZK. skadinad sluszny bo
                cala masa osob wystawiajacych psy czesto zapomina o terminach wipsowego na
                wystawy. takze powiadomienia sa tak naprawde mile widziane. a ze trafiaja do
                osob nie uczestniczacych w wystawach. cooz, nie kazdy jest jasnowidzem.
    • weisefrau Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 21.06.06, 22:54
      Rozumiem aro_40. Kupiłam psa, bo chciałam psa. Po doświadczeniach z poprzednim
      chciałam: 1. szczeniaka, 2: psiaka niewielkich rozmiarów. Nie szukałam Furbiego
      z konkretnym programikiem. Przyjęłam szczenię tak jak się w rodzinie przyjmuje
      dziecko - nigdzie nie ma gwarancji, jakie ono będzie. Jest rasowe, to jest. I
      tak zostało wysterylizowane. Czasem chcemy mieć towarzysza niekoniecznie z
      papierami, ale jednak spełniającego pewne kryteria - choćby rozmiaru, koniecznej
      pielęgnacji czy innych cech. Rozumiem, że pies hodowlany, pracujący musi
      spełniać standarty i już. Mój pies może być w dużym stopniu niespodzianką. Z
      postów aro_40 nie wynika że jest nieodpowiedzialnym, pokątnym hodowcą amstafów
      dla oszczędności obcinającym uszy psu samodzielnie żyletką w parku ( jesienią
      widziałam wśród drzew takie obcięte ucho na trawniku i bardzo mnie to wkurzyło).
      Zanim się zacznie oceniać czyjeś morale może by tak przeczytać co on pisze ze
      zrozumieniem?
    • blue.berry Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 22.06.06, 09:12
      wszystkim toczącym dyskusje gdzie i jak powinno kupować się psa polecam artukuł
      w najnowszej Polityce pt 'Pieskie życie'.
      do przeczytania, do przemyślenia.
      (tutaj fragment)
      www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead08&news_cat_id=41&news_id=183449&layout=1&forum_id=4968&fpage=Threads&
      page=text
      • weisefrau Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 22.06.06, 11:33
        Właśnie przeczytałam i płakać mi się chce. Mimo wieku bardzo dorosłego wciąż
        czuję się jak dziecko we mgle. Wstyd mi, że w moim kraju przepisy dotyczące
        zwierząt promują przemoc wobec nich. Specjalnie te polskie praktyki nie różnią
        się od azjatyckich.W tym artykule nie wspomniano o odstrzeliwaniu przez
        mysliwych bezpańskich psów, które ani nie są bezpańskie, ani nie odstrzelone
        celnie i do końca. Nie rozumiem, jak można robić interesy na utylizacji
        zwierząt, prowadzić potworne, dzikie hodowle. W moim świecie nawet świnia
        hodowana w gospodarstwie na mięso miała imię, z jej charakterem się liczono. Psy
        i koty były i są członkami rodzin, nawet jeśli mają obowiązki polegające na
        łapaniu myszy i pilnowaniu domu. O tempora, o mores. Ale w dalszym ciągu
        rozumiem kogoś, kto chce np. małego psa.
    • berlin74 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 22.06.06, 13:40
      Przyjedz sobie do Berlina, Friedrichshain, dzielnica, gdzie psow jest bardzo
      duzo, wybierz sobie tego najbardziej zdegenerowanego (wyskakujaca rzepka,
      dysplazja) i zapytaj jego wlascicieli, skad maja owego pieska. Ide o zaklad, ze
      odpowiedz bedzie brzmiala: vom Polenmarkt. W koncu Szczecin czy Slubice
      niedaleko. A ja musze sie wstydzic.
      PS. Pisze z doswiadczenia.
      Viel Spass mit deinem Hund (biedne zwierzatko).
    • aro_40 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 07:47
      do tych wszystkich "doradzaczy", którzy namawiali mnie na kupno rasowego psa za
      nie wiadomo jakie pieniądze, lub kazali jechać do Berlina, czy też straszyli
      kupnem psa od pijaka...
      Ludzie, zastanówcie się czasem co piszecie. jak nie macie nic do powiedzenia,
      to nie piszcie, bo inaczej zachowujecie się jak nasi politycy. Nic do
      powiedzenia, a zabiera im to aż tyle czasu w mediach....:(
      Za radą jednej z wypowiadających się osób skontaktowałem sie z hodowcą i już
      zamówiłem suczkę urodzoną 2 dni temu (do odbioru za jakieś 7 tyg !!!!), która
      nie będzie miała papierów, z uwagi na zbyt słaby pigment. Taka rada jest
      odpowiedzią na zadane pytanie, a nie porady "nie kupuj od...."
      • blue.berry Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 09:00
        za moniką
        pies powinien miec metryke. metryka jest potwierdzeniem pochodzenia psa jak
        rowniez tego ze szczenie pozytywnie przeszlo przeglad hodowlany.
        jesli umaszczenie dysklasyfikuje go jako psa wystawowego/hodowlanego to w
        metryce bedzie odpowiedni wpis (juz nie pamietam dokladnie jaki:(
      • a_na Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 12:11
        aro_40 napisał:
        > Za radą jednej z wypowiadających się osób skontaktowałem sie z hodowcą i już
        > zamówiłem suczkę urodzoną 2 dni temu (do odbioru za jakieś 7 tyg !!!!), która
        > nie będzie miała papierów, z uwagi na zbyt słaby pigment. Taka rada jest
        > odpowiedzią na zadane pytanie, a nie porady "nie kupuj od...."

No to "gratuluję" naiwności - jak już pisano,KAŻDE szczenię w miocie dostaje
        metrykę - choćby było zielone w żółte kropki (będzie miało tylko adnotację,że
        jest niehodowlane).
        Jeśli ktos zaproponował Ci szczenię bez metryki,to to NIE jest hodowca,to
        zwykły rozmnażacz=pseudohodowca.
              • lola211 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 13:34
                Jak to jak? NA PEWNO pies jest chory, zarobaczywiony i bez szczepien, przeciez
                inaczej byc nie moze, bo to podwazyloby wasze teorie.
                A jednoczesnnie polecacie kundelki ze schroniska, o ktorych juz w ogole nie
                wiadomo co w genach maja.Gdzie tu logika?
                • annb Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 14:06
                  lola211 logika jest
                  psiak ze schoniska nie kosztuje paru stów i nie udaje rasowego
                  proste?
                  płacisz, wymagasz
                  a nei ze eeee tego pani to jest rasowy ale te baby ze związku to straszne
                  potwory i nei uznały moich psów/kotów/kanarków/żólwi i czego tam chcesz
                • szadoka Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 27.06.06, 13:26
                  bo prawdopodobnie jest. Ja kupilam swoja maltanke bez rodowodu wlasnie, do tej
                  pory zaluje, ze nie wydalam wiecej (na rodowod wlasnie). Nie zeby cos mojemu psu
                  brakowalo. Wyglada jak malatnczyk, zachowuje sie jak maltanczyk i kochamy ja jak
                  wlasne dziecie. Ale ja nie o tym. Suczka kosztowala mnie 1000 zl. Umawialam sie
                  z "hodowca" na 900 zl ale przyjechalam z corka (chcialam, zeby dziecko mialo
                  niespodzianke). Mialam i ja. Cena skoczyla o 100 zl i piesek okazal sie
                  nieszczepiony. Czyli kolejny wydatek 100 zl. I miesiac kwarantanny
                  poszczepiennej a co za tym idzie siedzenie w domu. Dzieki temu mam zasikiwane
                  dywany bo nie jestem w stanie psa oduczyc ( do czwartego miesiaca zycia byla
                  trzymana w domu).
                  Z drugiej strony ludzie nie maja zielonego pojecia, jak wyglada hodowla. Ze to
                  nie jest po prostu rozmnazanie zwierzat tylko przez umiejetne krzyzowanie
                  utrwalanie pewnych cech. I wlasnie dla tego nie zawsze wystarcza , zeby piesek i
                  suka mialy rodowod. Prwdziwi hodowcy potrafia przejechac pol Europy, zeby znales
                  wlasciwego partnera dla swojego zwierzaka.
      • zielony_listek oszustwo 27.06.06, 14:52
        > Za radą jednej z wypowiadających się osób skontaktowałem sie z hodowcą i już
        > zamówiłem suczkę urodzoną 2 dni temu (do odbioru za jakieś 7 tyg !!!!), która
        > nie będzie miała papierów, z uwagi na zbyt słaby pigment.

No proszę, taki jesteś mądry i cwany, a tak sie głupio dałes w maliny wpuścić.
        Default Ci wytłumaczyła bardzo jasno, o co chodzi z metrykami. Wystarczy
        zreszta wejśc na stronę ZK, są tam dostepne przepisy.

A co do hodowców, o których piszesz w innym liśce, że zataili szczeniaki z
        miotu - to zwykłe oszustwo! Nie chcieli ich pokazywać, żeby nie popsuc sobie
        opinii pewnie. Bo co to za hodowla, co ma pokraki. Ale chcesz kupować od
        oszustów - kupuj i napędzaj ich biznes! Ty będziesz z siebie dumny, a
        schroniska będą nadal pękać w szwach. Grunt to umieć zamkinąć oko na to, o czy
        niewygodnie wiedzieć.
        Pozdrawiam
        właścicielka super rodowodowego psa i superkochanej suczki
        zielony_listek
    • urania77 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 13:34
      aro_40 napisał:

> chce mieć jaką taką gwarancję co do jego wyglądu i zachowania w przyszłości.

co do wyglądu może tak, ale co do psychiki NIE, ja mam sukę bez rodowodu, jest
      bardzo lękliwa, boi się nawet jak wiatr za mocno zawieje :)) a to niby rottek,
      dobrze że jest lękliwa, bo jakby była agresywna to byłoby nie ciekawie

kupisz psa bez rodowodu ale jego zachowań nie przewidzisz, niestety, możesz mieć
      skupisko najgorszych wad, pies bez rodowodu to loteria
        • suche Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 20:54
          Niezupełnie. Mieszńce mają tą przwage że... są totalnymi mieszańcami.
          Najprosciej mówiąc, żeby roziwjała się jakas choroba genetyczna potrzebne sa dwa
          wadliwe geny (dokładnie chodzi o alle recesywne). Jeden pochodzi od matki drugi
          od ojca. Kazda rasa jak wiadomo ma pewne choroby na które jest podatna. Mając
          mieszńca który być moze ma allel jakiejś tam choroby jest bardzo mało
          prawdopodobne ze ma allel tej samej choroby od drugiego rodzica (bo był ten
          rodzic innej rasy więc i choroby miał inne). Natomiast biorąc mieszńca z takich
          pseudorasowych rodziców prawodopodobieństwo to wzrasta znacznie, zwłaszcze że
          jeden z rodzców mógł być chory i dlatego nie ma uprawnień hodowlanych.
          Może jest to zbyt duże uproszczenie, bo dziedziczenie chorób jest nieco bardziej
          skomplikowane, ale przybliża to wage problemu.

Sama jednak nie jestem zwoleniczką psów rasowych i tych podobno świetnych
          hodowców. Jakby na to nie patrzec psy rasowe to chów wsowny!! Stąd masa psich
          chorób których normalnie by nie było.
          Bywam na wystawach i wiem że agresywne psy wcale nie sa dyskwalifikowane!! Byłam
          świadkiem jak duży pies(nie pamiętam rasy) zachowywał sie tak agresywnie ze
          oprowadzjacey go człoweik nie mógł go utrzymac tak się rzucał na psa idącego
          przed nim. I co?? Został normalnie oceniony i nic nie napisali ze jest
          agresywny,wiem napewno bo przyjaciel jest asystentem sędziego.

Pozatym hodowcy zepsóli pare ras np owczarek Niemiecki z którego niemalże kaleke
          zrobili, bo komuś sie zachciała takiego wyglądu ; cocker spaniel( agresywny
          samiec wyjątkowej urody został dopuszczony do hodowli w efekcie spaniele te
          zyskały opnie agresywnych bo duży procent szczeniąt tej rasy w Polsce to
          właśnie potomstwo tego osobnika)

Pozdrawiam,
          • a_na Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 24.06.06, 09:42
            suche napisała:
            > cocker spaniel( agresywny samiec wyjątkowej urody został dopuszczony do
            > hodowli w efekcie spaniele te zyskały opnie agresywnych bo duży procent
            > szczeniąt tej rasy w Polsce to właśnie potomstwo tego osobnika)

Tak, w pseudohodowlach...bo w prawdziwych hodowlach wyklucza się a hodowli psy
            o niewłaściwym charakterze.
            Dlatego właśnie spaniele oddawane,wyrzucane z uwagi na charakter to psy bez
            rodowodu,bo mnożąc takie zwierzęta pseudohodowca nie zwraca uwagi na charakter -
            liczy się sztuka...
            • suche Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 24.06.06, 10:20
              Własnie o to chodzi, że tym razem było inaczej. Pies poniewaz byl piekny
              dostawał nagrody i dostał uprawnienia hodowlane, co znaczy że był reproduktorem
              i właśnie szczenieta po nim było RODOWODOWE.

Dlatego przytoczyłam tu ten przykład jako że hodowcy sędziowie itd nie zawsze
              kierują sie dobrem zwierząt.

Mam nadzieje że był to przypadek odosobniony, ale potym jak byłam na wystawie i
              zetknelam się z tym "odśrodka" obawiam się że nie.
              Sędziowie popierają równiez obcinanie ogonów i uszu mimo ze jest to zabronione...

Pozdrawiam,
              • a_na Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 24.06.06, 10:57
                suche napisała:
                > Własnie o to chodzi, że tym razem było inaczej. Pies poniewaz byl piekny
                > dostawał nagrody i dostał uprawnienia hodowlane, co znaczy że był
                reproduktorem i właśnie szczenieta po nim było RODOWODOWE.

Oj,kochana czytaj ze zrozumieniem :-)
                Po pierwsze to było wiele lat temu,a po drugie ten pies został wykluczony z
                hodowli,podobnie jak jego potomkowie o nieprawidłowym charakterze.Mam tu na
                myśli prawdziwe hodowle psów rasowych.
                Natomiast to,że jego potomkowie w dalszym ciągu przewijają się w
                pseudohodowlach to już całkiem inna bajka....
      • wrexham Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 21:24
        moi znajomi maja rodowodowego hungarian vizsla; zaplacili za niego 1000 funtow
        (tylko dlatego, ze ma biala plamke na szyi, inaczej kosztowalby minimum 1500),
        a tez jest lekliwy i boi sie wlasnego cienia; wczoraj na spacerze nadepnal na
        cienki patyk, ktory sie podniosl z drugiej strony - malo nie zszedl ze strachu;
        to jaka to niby gwarancja stabilnego charakteru ten rodowod?
        • wrexham Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 21:32
          zeby nie bylo watpliwosci - jestem przeciwna rozmnazaniu bez sensu; teoria o
          dobrych hodowlach i uczciwych hodowcach jest jedynie sluszna, jednak jak zwykle
          czynnik ludzki zawodzi i dlatego nawet rodowod, czy metryczka nie daja
          gwarancji nestety; ja kupilam swoja suke na gieldzie w lazienkach z przepuklina
          i jakims bezsensownym szczepieniem, ktore tylko zaszkodzilo i pies musial
          spedzic 3 miesiace w domu bez wychodzenia - tragedia; dlatego odradzam takie
          transakcje (kochajac z calego serca swojego psa)
          wrex.
        • semplicissima Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 23:23
          to jaka to niby gwarancja stabilnego charakteru ten rodowod?

szukanie rasowego szczeniaka z rodowodem to dopiero początek wyboru.
          Podstawa, na której najlepiej nie kończyć.
          Jestem za tym, aby kupować i popierać hodowców z prawdziwego zdarzenia, którzy
          nie traktują suki jak źrodło zysku, znają się na rasie i celem ich jest
          ulepszanie rasy. Taki hodowca zadba i o odpowiednią socjalizację szczeniaka i o
          odpowiednie geny.
          Zresztą wszystko w tekście, który zalinkowałam na początku watku.

• suche Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 21:54
      Generalnie i ja popieram hodowle, bo rozmażanie kudelków których nikt nie chce
      jest bez sensu.

Jednak jeśli chodzi o rasy sportowe to oprócz wyglądu powinno się jeszcze robić
      jakies testy sprawnościowe, co zapobiegałoby rozmanażniu psów ładnie
      wyglądajach ale słabych. Nie mogłby tez wtedy dojsc do sytucaji w której w
      wyniku ludzkie poczucie estetyczne decydowałoby o tym w którym kierunku pójdzie
      hodowla danej rasy.
      • teba18 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 23.06.06, 22:35
        Moim zdanie albo pies z rodowodem- gdzie wiesz za co płacisz
        albo sierotę ze schroniska.

polecam również forum dogomania.pl gdzie zdarzają się rasowe szczeniaki do
        oddania, fakt, że tam bardzo się uważa na pseudohodowców i zanim szczeniak do
        Ciebie trafi, pierw Twoje mieszkanie obejrzy opiekun i będzie Ci zadawał dużo pytań.

Niestety często psy bez rodowodu mają domieszkę czegoś. Nie chciałabym mając
        dzieci wziąć psa, który może mieć agresywnego tatusia :/

Nie wspomne o problemach zdrowotnych. Psy z rodowodem przechodzą badania na
        choroby genetyczne w większości ras, np. psy bez rodowodu nie. Dodam również, że
        takie suki często mają szczeniaki dwa razy w roku co niestety osłabia zarówno
        młode jak i matke...

A dobry hodowca rozłoży koszt szczeniaka na raty :) dla chcącego nic trudnego :)

powodzenia
    • urania77 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 24.06.06, 10:55
      zgadzam się z ludzmi, którzy wręcz odradzają kupowanie psa bez rodowodu,

ja swoja sukę kupiłam 6 lat temu coś ok.200 zł, nie planowałam kupna psa, ale
      jak ją zobaczyłam i jej rodzeństwo u facia (bo tylko tak mogę go nazwać) żal mi
      się ich zrobiło, szczeniaki miały być uśpione, jak nie zostaną sprzedane, wiem
      że źle zrobiłam kupując od niego, bo podejrzewam że co cieczka suka była
      dopuszczana, a szczeniaki jakby poszły to dobrze a jak nie, to do uśpienia, ale
      miałam świadomość że chociaż jednego uratuję
      suka była wychudzona, nie umiała jeść z miski, niezaszczepiona i nieodrobaczona,
      wątłe małe szczenię, przelęknione, bała się wszystkiego, pewnie była bita jako
      szczenię, TAK POSTĘPUJĄ "HODOWCY" którzy sprzedają za kilka stów, dlatego
      autorowi postu życzę powodzenia,

psy z prawdziwych hodowli są wypielęgnowane i wychuchane, ale podkreślam z
      prawdziwych hodowli, nie z takich gdzie zwierzątko ma rodowód, a byle jak
      chowane, po to tylko żeby sprzedać, to już nie hodowla,

dziekuję wszystkim którzy piszą i przypominają o kupowaniu psa albo z prawdziwej
      sprawdzonej hodowli, albo jeżeli ktoś nie chce rasowego to niech weźmie
      kundelka, ja popełniłam błąd kupując sukę rasowopodobną, ale tego już nie
      zrobię, jak ona odejdzie, wezmę kundelka

• aro_40 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 27.06.06, 08:41
      do wszystkich zwolenników kupowania psów z PRAWDZIWYCH hodowli.... zejdźcie
      kochani na ziemie i przestańcie bujać w obłokach.

skontaktowałem się z kilkoma hodowlami różnych ras w całej Polsce pytając o
      psiaka który ma wady w wyglądzie i w związku z tym nie będzie przeznaczony do
      hodowli (a więc bez rodowodu). Spora część hodowli oferowała takiego szczeniaka
      w cenie jaką oferują pseudohodowcy. Jednocześnie podkreślano, że szczeniaki te
      nie mają metryki, bowiem nie zostały przedstawione do oceny hodowlanej (czy jak
      to się nazywa).
      Ktoś dał mi linka do strony internetowej hodowcy, który wyliczał ileż to
      kosztuje utrzymanie szczeniaka i jaki jest to fatalny biznes hodowanie psów.
      Zatem moje pytanko do tych ludzi, taki szczeniak z wadami (bez metryki)
      oferowany za 400 zł w porównaniu do jego braci i sióstr oferowanych za 1200-
      2000 zł jest gorzej chowany? jada co innego? nie szczepią go takimi samymi
      szczepionkami????? nie wierzę, aby komukolwiek chciało się tak bawić.

Albo z innej strony... skoro znakomita większość hodowców oferuje takie psiaki,
      to wg wpisów niektórych z Was, żadne z tych hodowców nie kwalifikuje się do
      grona tych prawdziwych. Czyzby zatem w Polsce nie było prawdziwych
      hodowców?????? też w to nie wierzę.

życie jest tylko życiem, i bardzo szybko weryfikuje wszelkie ideały. Miałem już
      3 psy w swoim życiu i zawsze kupowałem na tzw. czuja i jakoś nigdy nie
      zawiodłem się. Teraz też psiak został kupiony i mam nadzieję, że będzie zdrowy
      i normalny psychicznie. Jeśli nie, to będzie leczony jak leczony byłby każdy z
      członków mojej rodziny i nikt nie będzi szczędził środków na leczenie psa. Gdy
      okaże się to bezskuteczne, a pies będzie się męczył lub zagrażał otoczniu to
      zostanie uśpiony, a nie wyrzucony (ale jest to skrajność, której nie biorę
      nawet pod uwagę i obym nie musiał z tego korzystać).
      • default Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 27.06.06, 14:15
        aro_40 napisał:

>
        Spora część hodowli oferowała takiego szczeniaka
        > w cenie jaką oferują pseudohodowcy. Jednocześnie podkreślano, że szczeniaki
        te nie mają metryki, bowiem nie zostały przedstawione do oceny hodowlanej (czy
        jak to się nazywa).

No i to są właśnie bajki, sto razy tu na forum było powtarzane, że KAŻDY
        szczeniak dostaje metrykę, jeśli ma wady to jest to w metryce zaznaczone. I
        taki szczeniak dostanie również rodowód - jeśli przyszły właściciel wystąpi o
        to do Związku Kynologicznego, bo rodowód to nic innego jak udokumentowanie
        pochodzenia psa, jego drzewo genealogiczne. Przez to że ma łaty gdzie nie
        trzeba czy różowy nos, nie przestaje być potomkiem określonych przodków. W
        rodowodzie będzie napisane, że nie nadaje się do hodowli i tyle. No a hodowca,
        który ukrywa niektóre szczeniaki i nie przedstawia do przeglądu to już brzmi
        podejrzanie. Moja Krystyna (whippet) pochodzi ze znanej i renomowanej hodowli
        Ypsilon. Kupiłam ją za połowę ceny, ponieważ ma jedno oczko niebieskie. To mnie
        zresztą w niej urzekło, a nie niska cena, którą zresztą sam od razu
        zaproponował hodowca. Pokazała mi po kolei wszystkie dzieciaki i przy Krystynie
        od razu powiedziała - a ta niebieskooka to za pół ceny, bo nie wystawowa.
        Niemniej otrzymałam metrykę i bez problemu wyrobiłam Kryśce rodowód.

> Ktoś dał mi linka do strony internetowej hodowcy, który wyliczał ileż to
        > kosztuje utrzymanie szczeniaka i jaki jest to fatalny biznes hodowanie psów.
        > Zatem moje pytanko do tych ludzi, taki szczeniak z wadami (bez metryki)
        > oferowany za 400 zł w porównaniu do jego braci i sióstr oferowanych za 1200-
        > 2000 zł jest gorzej chowany? jada co innego? nie szczepią go takimi samymi
        > szczepionkami????? nie wierzę, aby komukolwiek chciało się tak bawić.

Oczywiście, że nie jest chowany inaczej, ale uczciwy hodowca nie będzie
        oferował "wybrakowanego towaru" za tę samą cenę co udane szczeniaki. To chyba
        naturalne. A że straci na tym - cóż , "ryzyko zawodowe". Jak plantatorowi
        truskawek nie dopisze urodzaj i urosną małe, brzydkie truskawki, to nie będzie
        ich sprzedawał po takiej cenie jak pierwszy gatunek, prawda? A wkład pracy i
        pieniędzy taki sam.

> Albo z innej strony... skoro znakomita większość hodowców oferuje takie
        psiaki, to wg wpisów niektórych z Was, żadne z tych hodowców nie kwalifikuje
        się do grona tych prawdziwych.

Prawdziwy hodowca nie oferuje psiaka BEZ METRYKI. Oferuje po niższej cenie psa
        z metryką, ale obciążonego wadami.
        • aro_40 Re: gdzie w WAWIE można kupić psa???? 28.06.06, 08:23
          zgadzam się - KAŻDY pies dostaje metrykę, pod jednym wszkaże warunkiem. Otóż
          szczeniak musi zostac przedstawiony do oceny !!!! a skoro nie jest (bo
          widocznie psuje statystykę) to co????? a hodowle oferują właśnie takie
          szczeniaki, tzn. szczeniaki urodzone z rodowodowych rodziców, ale NIE
          przedstawione do oceny. Zatem nie mają one metryki !!!! więc nie wmawiajcie mi,
          że każda hodowla w Polsce jest święta i ta jedyna prawdziwa, bo tak nie jest
          • zielony_listek kto kupuje od oszusta sam jest uczciwy? 28.06.06, 08:35
            Aro, sprawiasz wrażenie inteligentnego człowieka. Na stronach ZK masz wszystkie
            przepisy. Kto ich nie stosuje, nawet jeśli nazywa siebie hodowcą, to naprawde
            jest oszustem. Chesz przymykac na to oko, to sprawa Twoja i Twojego sumienia.
            Zrobiłeś, jak chciałeś. Ale nie oszukuj sie, że to jest w porządku i uczciwie.
            Na tym forum poparcia nie znajdziesz, a chyba tego właśnie szukasz.
            Pozdrawiam
            zielony_listek
    • z-zgrzyt tylko rasowy 27.06.06, 13:50
      francja elegancja, a co jak okaże się nie rasowy, a często tak bywa, bo ludzie
      nie znają się na psach, to wyrzucisz na ulicę

ps. z takiego stosunku do psów jest pełno biednych stworzeń w schroniskach

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka