Dodaj do ulubionych

sznaucer miniatura czy foksterier szorstkowłosy???

17.08.06, 11:36
Mam pytanie do hodowców rasy sznaucer miniaturiwy i foksterier szorstkowłosy.
Którą z tych dwóch ras jest bardziej godna poleceni i dlaczego? Obie rasy
podobają mi się jednakowo i nie mogę się zdecydować :)
Sznaucerek jest mniejszy co dla mnie jest plusem, ale za to foksterier ma
ciekawsze ubarwienie, bo każdy ma inne łatki, więc zawsze bedzie się różnił od
swoich kolegów. Ale niestety nie znam ich cech charakteru i tu nie mogę ich
sama porównać. Przede wszystkim zależy mi na informacji dotyczących ich
zachowania wobec DZIECI, jak również innych zwierząt, oraz który z nich jest
lepszym psem do pilnowania mieszkania i który lepiej znosi samotne 8 godzinne
pobyty w domu.
Z góry dziękuję za pomoc
Gorąco pozdrawiam
Alina K.
Obserwuj wątek
          • alinkak Re: sznaucer miniatura czy foksterier szorstkowło 17.08.06, 15:04
            Aha :)
            To mój dwumiesięczny kot też jest nadpobudliwy, i jak wracaliśmy z pracy to nie
            dawał nam chwili spokoju, strasznie dokuczał i domagał sie zabawy non stop. Ale
            od tygodnia mieszka na dworze (mamy dom z dużym ogrodem) i widzę, że jest
            szczęśliwy na tym dworzu, już nie jest taki nadpobudliwy, posiedzi spokojnie na
            rękach, da się spokojnie pogłaskać, już nie jest taki napastliwy w zabawach.
            Poprostu ma gdzie się wybiegać i wyszaleć, że już nie potem nie ma siły. To
            możliwe, że i psiakowi brakuje ruchu, nie ma gdzie się "wyszaleć".
            Właśnie byliśmy przekonani o wzięciu sznaucerka, ale dostałam propozycję wzięcia
            foksteriera, widziałam jego zdjęcia i wygląda na słodkiego psiaka no i nie wiem
            już co robić. Dlatego pytam na forum, żeby ktoś kto zna te rasy mi doradził :)
            • wrexham Re: sznaucer miniatura czy foksterier szorstkowło 17.08.06, 15:25
              ja mam sznaucerke wiec polecam sznaucerka, wszystkie dwa foksy ktore spotkalam
              byly agresywne, jeden pogryzl moja mala, a kiedy poszlam do lekarza wet
              powiedzial: foksterier? no to sie nie dziwie, to wredoty :)
              moze to nie jest sprawiedliwa ocena, ale ze zwgledu na to nie przepadam za
              foksami (przepraszam ich opiekunow z gory)
              wrex.
        • ulka73 Re: sznaucer miniatura czy foksterier szorstkowło 22.08.06, 22:14
          SZNAUCEREK!!!
          Nie gubi kudłów w domu, tylko 2 razy w roku hop do fryzjera no chyba że sama
          masz zacieie fryzjerskie jak moja mama :)
          Bardzo przyjazny, zawsze chętny do zabawy, nie agresywny, ale bardzo czujny i w
          wieku ok. roku zaczyna szczekac. Piesek charakterny, jeśli go nie 'ustawisz' to
          będzie szczekał w domu.
          Porozzglądaj się wśród znajomych skad wzięli sznaucera ja właśnie będę sobie
          kupowac to z poleconej hodowli bo tam hodują takie spokojniejsze, łagodniejsze-
          bomby energii itp., ale łagodniejsze, prostsze do ułozenia. (jeśli jesteś z
          pobliża tarnowa to mogę Ci poda adres). Ja jestem z malopolski a jadę 100 km
          tam- bo mają "dobrą linię"
          Nie przestrasz sie tego, co napisałam.Miałam kilka psów i teraz razy wybieram
          sobie po dłuuugim zastanowieniu.
          PAPa i powodzenia- jak już kupisz to napisz czy daj jakąś fotkę, co :))
          Trzymaj się papa Ulka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka