Dodaj do ulubionych

obce orły atakują ...

08.05.20, 19:35
Tutaj na Golanie mamy kilkadziesiąt par orłów...

www.youtube.com/watch?v=9uK6uNTurfo&feature=push-sd&attr_tag=6rAaFAS9c9KcDHed%3A6
--
"Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem" (IZ 11/6) Ja chce byc wilkiem...
---
Zawsze upewnij się, że pod cienką gałązką oliwkową, masz duży i ostry miecz!
"Ten kto jest litościwy dla okrutnych, pod koniec będzie okrutny dla litościwych"
Obserwuj wątek
    • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 08.05.20, 19:40
      Tutaj sokoły:

www.youtube.com/watch?v=HiiwDqLv-mU
      --
      ---
      "Ten kto jest litościwy dla okrutnych, pod koniec będzie okrutny dla litościwych"
    • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 08.05.20, 19:48
      Jeszcze /

www.youtube.com/watch?v=mpOmWcVrw3M;

--
      ---
    • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 08.05.20, 19:54
      Jastrzębie

www.youtube.com/watch?v=w5TzqEGQLDg
      --
      ---
      • nukula4 Re: obce orły atakują ... 08.05.20, 22:24
        No cóż bardzo mi się podobało, zwłaszcza sowy. Na czwartym filmie wokół sów podczas nocy widać coś co wygląda jak węże jedne się ruszają ale reszta wygląda jak liście albo węże zasuszone? co to jest?
        Druga sprawa, zainteresowały mi te budki na palach, na wolnej przestrzeni i sowy tam siedzą. Nie za gorąco im. Masz jakiś schemat ich budowy? One muszą być jakoś wentylowane. U mnie coraz częściej jest 50st. i nawet 6 cm ściany powoduje że ptakom jest gorąco. Tam u Ciebie pewnie jest jeszcze goręcej.Mógłbyś coś zdradzić na ten temat? Pozdrawiam.
        • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 09.05.20, 19:52
          Nie martw się ze jest im gorąco. Te sowy znajdują się w dolinie Bet Szean i Jordanu. Tam jest w lecie najgoręcej 47-50 stopni w cieniu. Im to wcale nie przeszkadza...

--
          ---
          • nukula4 Re: obce orły atakują ... 09.05.20, 23:22
            Ja tak wprost zapytam, nie odpowiadasz bo nie wiesz jak zbudowana jest ta budka na kołku albo to tajemnica wojskowa, czy nie rozumiesz o co Cię pytam? A może to nie Twoje obrazki i wiesz to co widać? , czyli to samo co ja?
            • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 10.05.20, 11:23
              Haha, żadna tajemnica. To jest zwykła budka. Nie ma tam klimatyzacji...
              Nie tak rozumiem o co Tobie właściwie chodzi.

--
              ---
              • nukula4 Re: obce orły atakują ... 10.05.20, 16:28
                Przecież tam widać jakąś szczelinę pod dachem - jak to działa. Nasi naukowcy przewidują że będziemy klimat jak w Bułgarii albo i niżej. Ja mam balkon od południowego zachodu i jak mówiłem szukam metody ochłodzenia budki. Grubość to ciężar a to problem z miejscem i mocowaniem. maluchy nie lubią upału trudno mi uwierzyć ze one gnieżdżą się na 50 stopniach, bez żadnej ochrony, tylko za sklejką 1 cm. Moze ten temat Cię nie interesował i nie wiesz. Pofatyguj się i sprawdź jak jest naprawdę. Dziękuję!
                • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 11.05.20, 12:49
                  Słuchaj mój drogi, Patki maja pióra pomiędzy ich znajduje się powietrze - to jest najlepsza klimatyzacja....
                  Czy wyobrażasz sobie, ze ktoś robi klimatyzacje dla nich....?
                  One żyją już od tysięcy lat i tak będą żyć (jeśli my nie zniszczymy świat).

Na wędrówki one idą nie przez mrozy, tylko ze nie maja jedzenia...
                  Tutaj co rok zostaje się u nas więcej ptaków , żurawi, boćków i pelikanów i innych, aż przestajemy ich dokarmiać żeby nie wyrabiali rolnikom straty.
                  Żuraw, to bardzo mądry ptak i wie jak zdobyć ziarna zakopane w ziemi, a pelikany to jeszcze bardzo mądrzejszy... Jak one znajdują stado ryb , to nie od razu atakują, tylko okrążają ich dookoła i wtedy wciągu kilku minut nie ma ryb...
                  Wyobraź sobie rolnika jak on miesiące hoduje i pelikany jednym razem połyka cały basen...

--
                  ---
                  • nukula4 Re: obce orły atakują ... 11.05.20, 14:14
                    Niech Ci będzie ale w takim razie mam rozumieć, że źle widzę? Wedlug mnie jedna budka stojąca na palu ma jakiś prześwit ! Ile tam w Waszych budkach ściany mają grubości według mnie nie więcej niż 1,2 cm. To za mało. Z moich obserwacji wynika ze ptaki na słońcu nie chcą robić gniazd.Chyba ze wasza dolina jest w cieniu i pełne nasłonecznienie trwa krótko.
                    Na przyszły rok zrobię budkę dla pustułki!Dzięki.
                    • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 11.05.20, 21:22
                      Jak widziałeś, to na jednym filmiku , rozkładała orlica skrzydła żeby zrobić cień dla pisklęta

--
                      ---
    • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 09.05.20, 19:53
      Jeszcze nowe:

www.youtube.com/watch?v=Loa1js_MYFQ
      --
      ---
      • nukula4 Re: obce orły atakują ... 13.05.20, 08:09
        Mosze, słuchaj - ja jeszcze raz sprawdziłem twoje filmy Popatrz na ten odnośnik www.youtube.com/watch?v=w5TzqEGQLDg
        Tam jest budka z duzym numerem 7 na ścianie, zobacz u góry dachu jest szczelina. To przypadek czy po coś to jest - jak to działa. Powiedz konkretni co wiesz, tylko szczerze.Zakładam (na razie) że przez nią nie inwigilujecie Arabów i dlatego nie piszesz szczerze. Czekam na konkrety odnośnie tego obrazu. Pozdrawiam
        • mosze_zblisko_daleka Re: obce orły atakują ... 14.05.20, 17:21
          Zostaw, mogę wydać duży sekret tylko miedzy nami. Każdy ptak w kraju i wszystkie, które przelatują nad Izraelem podczas wędrówki , wkładany jest chip do jedzenia z aparatem fotograficznym i przez to Izrael śledzi sąsiadów jak one przelatują nad nimi....(dwa razy na rok przelatuje tutaj ponad 500,000,000 różnych)

--
          ---
          • nukula4 Re: obce orły atakują ... 14.05.20, 21:00
            No nie obruszaj się, ale wiadomo Izrael musi być czujny ( to żarty). U nas budki powinny być szczelne (bywają deszcze i nieźle dmucha). Rozumiem, że dzięki szczelinie ma wytwarzać cug między dolnym otworem w ścianie wystawionej na słońce a górą ściany po przeciwnej stronie. Robicie takie coś tylko dla sów? dla kogo jeszcze. Wszystkie budki mają takie udogodnienia, czy tylko w waszym kibucu? Moja żona była u was ale na granicy ją trzymali godzinę i wmawiali że przyjechała wyjść za mąż za jakiegoś Izraelczyka. Czujność to podstawa ... na ale bez przesady.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka