Dodaj do ulubionych

Znaleziony podlot

14.06.20, 07:16
Witam. Mój kot przyniósł do domu małego wróbelka, podlota. Jeszcze żył miał troszkę krwi na skrzydle poza tym żadnych widocznych obrażeń. Późno było ale wyniosłam go na zewnątrz i obserwowałam dłuższy czas z okna jednak nic się nie działo więc przyniosłam go spowrotem do domu i zdecydowałam przetrzymać do rana. Dałam mu pić próbowałam karmić ale nic z tego. Obudziłam się wcześnie żeby go wynieść na ogrod jednak on już nie żył. Moje pytanie w tej historii jest takie że czy i jak mogłam się czymś od niego zarazić. Jak tylko zaczęłam szukać jak się zająć pisklęciem wyskoczyło mi mnóstwo chorób którymi mogłam się zarazić i teraz trochę się martwię. Mylam ręce za każdym razem po dotknięciu go, ptaszek raz mi zrobił kupę na ręce też, zaczynam się martwić czy i w jaki sposób mogłam się czymś zarazić. Wszędzie starsza o chorobach jednak jest tu wieku ludzi kochających zwierzęta że może będzie to zdrowe podejście do tematu.
Obserwuj wątek
    • nukula4 Re: Znaleziony podlot 15.06.20, 08:32
      Tak! moje podejście do tematu jest zdrowe w związku z tym nie odpowiadam, nie warto - przypuszczam że już nie żyjesz. Ale nie martw się, już zacząłem modlitwy za twoją duszę ...
    • palczak.madagaskarski Re: Znaleziony podlot 16.06.20, 18:49
      Ptak po kontakcie z kotem powinien jak najszybciej zostać dostarczony do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt lub weterynarza (najlepiej takiego, który zna się na ptakach, np. o specjalizacji ze zwierząt egzotycznych), gdzie dostanie antybiotyk. Kot ma w ślinie bakterie, które u ptaka mogą spowodować rozwój bardzo szybko postępującego zakażenia. Najprawdopodobniej to zabiło wróbelka.
      Lista chorób, ktorymi można się zarazić od ptaków, jest długa, jednak w praktyce o zakażenie wcale nie jest tak łatwo i wystarczy zachować minimalne zasady higieny, żeby nie musieć się martwić. Pracownicy ptasich azyli, którzy stykają się na codzień z ptakami, w tym chorymi, jakoś masowo nie umierają smile Nie masz się czego obawiać, jeśli będziesz mieć jakieś objawy, to pójdziesz do lekarza, ale ryzyko zarażenia czymkolwiek od wróbelka oceniam na bliskie zeru smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka