Dodaj do ulubionych

Kopciuszek - dziwne zachowanie.

14.06.20, 10:40
Proszę forumowiczów o racjonalną odpowiedź na na tema dziwnego zachowania się samiczki kopciuszka.
Zacznę od wstępu:
W połowie kwietnia para kopciuszków założyła u mnie w garażu na rurach CO gniazdo.
Po dwóch tygodniach wylęgły się 3 małe kopciuszki. Po następnych dwóch tygodniach wyfrunęły z gniazda
i zaczęły uczyć się latać. Trwało to kilka dnie i cała rodzina odleciała.
Minęło około 10 dni i zauważyłem że w tym samym gnieździe znowu siedzi samiczka kopciuszka (jaśniejsze ubarwienie). Wylatuje na parę godzin i znowu wraca. I tak jest od tygodnia. W gnieździe nie ma jaj. Nie zauważyłem obecności samczyka. Proszę o informację czy to normalne zachowanie.
Jednocześnie chcę dodać, że garaż jest cały czas użytkowany i są w nim dokonywane naprawy. Gniazdo znajduje się na wysokości głowy człowieka. Koło gniazda przechodzi się w odległości 20cm.

Obserwuj wątek
    • nukula4 Re: Kopciuszek - dziwne zachowanie. 15.06.20, 08:16
      Trudno mi coś konkretnie odpowiedzieć bo każdy garaż jest inny a kopciuszki są dość przyzwyczajone do ludzi. Ale mam pytanie - w garażu jest cenne auto czy ptaszek ma możliwość swobodnego wyjścia na zewnątrz? albo wodę w środku? Jeśli tak, to nie ma czym się przejmować.
      • andik1 Re: Kopciuszek - dziwne zachowanie. 15.06.20, 19:56
        Garaż jest cały dzień otwarty, drzwi oraz okienko. Ptaszek wylatuje jednym i drugim wyjściem.
        Chodziło mi bardziej o zachowanie samiczki, że po wychowaniu młodych zamiast opuścić gniazdo ona dalej korzysta z gniazda jak ze swej bazy lub domu. Czy to jest normalne. Nie ma samczyka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka