Dodaj do ulubionych

Dokarmianie 2020/21

26.11.20, 12:51
Ja późno piszę ale już 1,5 miesiąca dokarmiam ziarnami słonecznika no i trzymam jabłko dla kosa. Niestety moja koskowa, która parę lat do mnie przylatywała na zimę już nie przylatuje, najwidoczniej skończyła swój żywot a ze ze względu na terytorialność nie zdołała innego kosa nauczyć. Niestety.
Ziarna wsuwają wyłącznie wróble. Brak sikorek. O ile, zawsze od początku były i dopiero po petardach sylwestrowych znikały, teraz ani jednej. Podejrzewam że zostały wytrute, bowiem w okolicy Lasy Państwowe przeprowadzały zwalczanie owadów. W lesie ustawia się skrzynki lęgowe, w takich miejscach że nikt by tam nie chciał mieszkać i dodatkowo się truje jedzenie. Ciekawe czy populacja się odrodzi w przyszłym roku? Opolskie nie jest duże ale nie wiem jaki był obszar oprysków?
Obserwuj wątek
    • nukula4 Re: Dokarmianie 2020/21 29.11.20, 22:46
      Dokarmiam też 3 sierpówki.To bardzo trudna sprawa, bowiem są śledzone przez zdziczałe gołębie domowe. Gdy tyko przylatują to chwilę potem przylatują domowe i muszę ziarno zabierać. Ale mam pytanie. Jak poznać płeć sierpówki? Niestety są jednakowe. No może niezupełnie. Jeden/a sierpówka po jedzeniu rusza wolem (puszy go) widać wyraźnie jak nabrzmiewa mu szyja. Dwa pozostałe tak nie robią. Wole mają chyba obie płcie. Z tym ze większe chyba mają samice ale samce się bardziej puszą. Kto wie coś konkretnego na ten temat?
      • nukula4 Re: Dokarmianie 2020/21 08.01.21, 19:24
        U mnie nadal brak sikorek a u was? Wróble też zaglądają rzadko - na dole ponad setka znalazła lokum w krzaku berberysu - drą się strasznie. Kiedy się przechodzi to trzeba uszy zatykać!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka