Dodaj do ulubionych

Co sikorki lubią najbardziej

30.01.05, 00:17
Zauważyłem,że przepadaja za orzechami włoskimi a stwirdziłem to ponieważ przy
wjeździe do garażu rośnie własnie orzech i czesto został rozjechany spadajacy
owoc i wtedy intensywnie się nim zajęły sikorki.Zimą potłukę im orzech i
wsypuję do karmnika zostana tylko skorupki.Czy ma ktoś podobne obserwacje a
może inne ciekawsze.Również gawrony jesienią podbierają orzechy i zrzucają je
na ziemię aby ułatwić sobie rozbicie skorupki.
Obserwuj wątek
      • naxalite Re: Co sikorki lubią najbardziej 30.01.05, 17:23
        U mnie wszystkie sikory wciagaja słoninkę smile w zasadzie tylko kowaliki jedza
        ziarna (słonecznik i inne) zatopione w smalcu. Co prawda sloninka wisi na dachu
        karmnika, a ziarna sa wylozone w środku; z tego, co widzę, kowaliki wola
        wchodzic do srodka, a pozostalym to chyba obojetne, za to slonina ma chyba
        większą wartosc odzywczą niz ziarenka, wiec jest an nia wiecej chętnych.
        btw pozdrawiam wink przegladałam forum od jakiegos czasu, wiec pora sie
        przedstawic. Jestem po geografii, obecnie pracuje i wiekszosc czasu spedzam w
        Bialowiezy i okolicach. Jestem calkowitym lajkonikiem, jesli chodzi o ptaki, ale
        pracuje nad tym
          • musu Re: Co sikorki lubią najbardziej 06.02.05, 22:38
            .Wypraszam sobie LAJKONIK? co?... no!!!.......... nie, żartuję bo jesem
            krakusem.Ale na poważnie. A ja robię od kilku lat z wnukami CIBONBONY. Fajana
            nazwa, prawda? Taką wymyśliliśmy sami. A zgodnie z jakimś tam programem dla
            dzieci w TV, woreczki siatkowe z warzyw i innych produktów wypełniamy masą ze
            smalcu z ziarnami........co tylko w kuchni się znajduje, kasze
            wszelkiej "maści",otręby,płatki owsiane ale i słonecznik itp..... SIĘ, SIKORY
            ZAŻERAJĄ ... a wnuki.........ale mają uciechy!!! POZDRAWIAM.
            • naxalite Re: Co sikorki lubią najbardziej 07.02.05, 12:43
              musu napisał:

> .Wypraszam sobie LAJKONIK? co?... no!!!.......... nie, żartuję bo jesem
              > krakusem
              smile))
              Wracajac do tematu - fajny pomysl. Ja kupilam ostatnio pokarm dla kanarków
              (proso, owsik, konopie i cos tam jeszcze), to mieszam z makiem i slonecznikiem
              luskanym (burżujstwo, ale co zrobic - nieluskany jest w sklepach tylko prazony i
              solonysad , to zalewam wytopionym tluszczykiem ze skawarkami i po prostu wykładam
              na podloge w karmniku. Głownie jedza to kowaliki, dzieki czemu mam co rano
              pobudkę smile W sklepach zoologicznych bywa tez podobno gotowa mieszanka dla
              dzikich ptakow, ale nie wiem co to warte.
      • tekisk Re: Co sikorki lubią najbardziej 13.02.05, 19:24
        U nas w Beskidach , sikorki przepadają za orzechami włoskimi , laskowymi także .
        Laskowe , obrane wyłożyliśmy w karmniku . Poszły w migu oka .
        Połówki włoskich , mąż przewiercił wiertarką , nawlekliśmy je na sznurek .
        Między połówki orzechów ,nawlekliśmy pocięte słomki do koktajli , aby orzechy
        nie stykały się i sikorki miały łatwiejszy dostęp do orzechów .
        Cały sznurek polówek orzechowych , mąż powiesił na haku u sufitu na balkonie .
        Oglądając telewizję , jednym okiem obserwuje sikorki .
        Z karmnika , też w pierwszej kolejności znikają oba rodzaje orzechów , później
        obrany słonecznik , a w ostateczności słonina .
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka