Dodaj do ulubionych

Pilnie potrzebuje informacji.

08.04.05, 18:16
Obserwuj wątek
    • blotniak32 Re: Pilnie potrzebuje informacji. 08.04.05, 18:30
      Dziś chodząc po stawach natknołem się na dwóch palantów strzelających do
      kaczek.Najgorzej,że byli to prawdopodobnie właściciele stawu na którym
      strzelali.To ja byłem tam intruzem,ponieważ wjechałem samochodem do lasu,a jest
      tam zakaz wjazdu ,no i teren jest niby prywatny(mimo,że wjeżdżają i wchodzą tam
      wszyscy i nikt nie zwraca na to uwagi).Gdy zaczołem lukać na nich przez
      lornetkę,jeden(byli na drugiej grobli)zaczoł machać łapami i krzyczeć "co się
      kurwa gapisz?".Wkużyło mnie to i odrazu z telefonu komórkowego zadzwoniłem na
      policję.Niewiem tylko teraz czy dobrze zrobiłem:
        • blotniak32 Re: Pilnie potrzebuje informacji. 08.04.05, 20:31
          Mogłem wejśc,ale ja wjechałem,a tam jest zakaz(tylko,że wszyscy tam wjeżdżają
          i nikt go nie przestrzega) -jak pisałem wcześniej.
          Tak sobie myślę,że oni mogli strzelać do Błotniaków Stawowych.Słyszałem kilka
          strzałów będąc w lesie -pużniej cisza.Potem za jakiś czas jak już wychodziłem z
          lasu zobaczyłem ,że oddali dwa strzały w trzciny,a ptaki te zerwały się do lotu
          właśnie z tamtego miejsca...Ciekawe co z tego wyniknie.
          Tomek

• micamic Re: Pilnie potrzebuje informacji. 08.04.05, 23:51
        Dobrze zrobiłeś błotniak. Jeśli miałeś aparat trzeba było jeszcze pstryknąć
        pare fotek.
        Ciekawi mnie tylko, czy policja przyjechała - może wiesz - i co zdziałała ?

P.S.
        Ja bym ich jeszcze zaszedł od tyłu i wrzucił do tego stawu.
        • blotniak32 Re: Pilnie potrzebuje informacji. 09.04.05, 07:48
          Pstryknołem kilka zdjęć,ale z daleka...Widać będzie samochód,ale rejestracji
          raczej nie,twarzy też nie -za daleko.Bedzie widać też,że trzymają broń.
          Policja zapewne nie przyjechała.Dyżurny niechętnie przyjął zgłoszenie,spisał
          moje dane...Wezwą mnie na posterunek zapewne i zapytają o świadków.
          Miałem już kilka razy do czynienia z policjantami(nie jako oskarżony
          oczywiście),i wydaje mi się,że sprawę umożą.Im się zwyczajnie niechce robić
          dochodzenia.Totalna olewka.Zadziałali by,jakbym podał oczywiste dowody na tacy.
          Myślę teraz,że nie najlepiej chyba zrobiłem.Teraz jak tam pójdę,to ci dwaj
          wygonią mnie zwyczajnie w odwecie,albo poszczują psem i powiedzą ,że myśleli,że
          kradnę ryby,a pies się urwał.
          Szkoda.To było fajne miejsce na obserwacje.
          Tomek
        • blotniak32 Re: Pilnie potrzebuje informacji. 10.04.05, 20:40
          Zainteresowałem sprawą Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne i Komitet Ochrony
          Orłów.Jerzeli te stowarzyszenia będą monitorować tą sprawę,to może i coś z niej
          wyniknie.Wystarczy ,że zadzwonią kilka razy i zapytają o postępy w danej
          sprawie -to już funkcjonariusze będąc na widelcu lepiej się do rzeczy przyłożą.
          Teraz myślę ,że jednak dobrze zrobiłem.Jak dwóch ciemniaków wyżucą z koła
          łowieckiego i odbiorą prawo posiadania broni,to im się odechce kłusować.
          Na miano myśliwego pracuje się kilka lat i kosztuje to trochę pieniędzy.A
          egzamin...trochę czasu na naukę ,stres i również pieniądze...Bardzo dobrze.
          Sam niewiele bym wskurał - pewnie umożyli by śledztwo,ale jeżeli inni
          zainteresują się sprawą,to może coś z tego będzie.
          Pozdrawiam. Tomek
          • niwela.zj Re: Pilnie potrzebuje informacji. 11.04.05, 19:54
            > Zainteresowałem sprawą Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne i Komitet
            Ochrony
            > Orłów.

A w jakiej okolicy to było, że poinformowałeś LTO w Lublinie.

Pewnie z tego nic nie będzie bo z policji też należą do Związku Łowieckiego.
            Pozdr.
            • blotniak32 Re: Pilnie potrzebuje informacji. 11.04.05, 20:29
              Było to w Zaklikowie na stawach zwanych popularnie "żużel".Jest to żerowisko
              między innymi Orła Bielika.Daje głowę,że tych dwóch strzeliłoby do Bielika
              jakby się pojawił...Bo przecież czasami poluje na ryby.A dlaczego pytasz?
              Mieszkasz na Lubelszczyżnie?Jeżeli tak ,to gdzie?
              Pozdrawiam. Tomek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka