Dodaj do ulubionych

Gile jako rasa gołębi.......

01.09.07, 19:43
Witam.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć gołębi rasowych, które nazywają się gile.
Trudno w to uwierzyć ale podobieństwa do gila nie mają. Jest ok. 30 odmian
barwnych w obrębie tej rasy.

zjak.fotosik.pl/albumy/260386.html
Jakie wrażenia?

Pozdr.
Obserwuj wątek
      • niwela Re: Gile jako rasa gołębi....... 16.05.08, 22:21
        Witam.
        Kontynuując ten temat mam nowe zdjęcia na stronie: www.golebie.wombat.fc.pl/

Proszę kliknąć na: grupa 5 - gile i można sobie pooglądać do woli oraz wyrazić swoją opinię tutaj na forum lub wpisać się do księgi gości.

Pozdr
      • niwela Re: Gile jako rasa gołębi....... 22.05.08, 11:06
        cereusfoto napisała:

> Hodowcy gołębi stanowili dla mnie zawsze wielką zagadkę. Wg mnie
        > trudno ich nazwać ornitologami; jeżeli byliby nimi, to nie nazwaliby
        > tak gołębi, po drugie nienawidzą drapieżnych ptaków i tępią je na
        > potęgę...

Oczywiście, że hodowcy gołębi nie są ornitologami ale wielu z nich ma pojęcie i o innych ptakach z otoczenia ich gołębników. Co do niszczenia drapieżnych ptaków na potęgę, to z takim twierdzeniem nie mogę się zgodzić, bo gdyby tak było to jastrzębi już nie było by w przyrodzie, a sytuacja z jastrzębiami jest wręcz przeciwna.

Gile jako rasa gołębi została wyhodowana w Dalmacji, Austrii i południowych Niemczech ok. 1800 roku. Nowe odmiany kolorystyczne powstawały w Niemczech od 1822 roku.

Są też i inne rasy, których nazwy utworzono od nazw ptaków, np. pawiki, skowronki, kuraki, mewki lub od nazw regionów, miejscowości, np. zamojski, śląski, warszawski, szczeciński, stargardzki itp.

Zapraszam do obejrzenia mojego albumu zdjęć ras gołębi, w którym udało mi się zgromadzić prawie 200 ras gołębi: www.golebie.wombat.fc.pl/

Z tego co wiem, jest to jedyne w internecie miejsce, w którym można zobaczyć tyle ras gołębi.

Pozdr.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka