Dodaj do ulubionych

kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm.

05.09.13, 14:29
niech moje dzieci uciekają z tego kraju,ja jestem za stary
    • jan_stereo Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 05.09.13, 14:36
      ..kapitalizm, nepotyzm, zaklamanie medialne...

Jak mi takie wiesci beda naplywac to sie chyba tutaj zasiedze gdzie jestem, bo przynajmniej ten moj nabyty system dziala w oparciu o jako taka logike, idzie wiec cos zaplanowac do przodu bez posiadania magicznej kuli...no i nie ma az tak otwartej bezczelnosci rzadowej w stosunku do ciezkiej pracy obywatelskiej.
      • krytyk2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 05.09.13, 15:12
        jak się słucha Kaczora to glupota i plytkosc jego propozycji lezy na wierzchu,ale zjadliwość tego co robi tusk polega na tym ,ze wali w gruzy rachunek ekonomiczny w skali makro w sposób zakłamany -wyciąga ci kase z kieszeni tlumaczac na sto pokrętnych psosbow ze robi to dla twojego przyszłego dobra.Wszyscy ,ale to wszyscy ekonomiści odnosili się krytycznie wobec pomyslow zamachu na OFE ,ale dla Duce nic to nie znaczylo i nie znaczy
        • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 05.09.13, 21:44
          przecież nie mogli nie zdawać sobie sprawy z tego, że masowe wyjazdy z Polski dobrych płatników ZUS i fiskusa nie zaprocentują dziurą w budżecie...
          nawet jeździli do Wlk Brytanii i (chyba) do innych krajów "rozmawiać" z Polakami (tak na prawdę po co? to już inna sprawa)
          i nawet wtedy niczego nie zrobili by zatrzymać kolejnych a nawet stworzyć klimat by wielu tych, którzy wyjechali, wróciło
          a teraz drapią się w głowę skąd wziąć kasę na bieżące wypłaty ZUS
          nie mówiąc już o przyszłości
          • krytyk2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 09:49
            tu chodzi tylko o chamskie nachapanie się-póki jest się przy złobie.Przecież nie od dziś wiadomo,ze kraj po komunizmie wymagał jakiejś rewalidacji moralno-ekonomicznej,edukacji kapitalistycznej,dokapitalizowania,itd.Kapitalizm się odbył poprzez dzikie przejecia uwlaszczajace stara -nową klase postkomunistyczną/przedsiębiorstwo doprowadzone do ruiny w krótkim czasie i przejęcie przez byłego dyrektora za dosłowną złotówkę../.Nawet nie dano czasu na tzw pierwotna akumulacje kapitału ,która trwala na Zachodzie kilkaset lat.U nas po 5 latach zaczęto wszystko fiskalizować,a teraz -gdy już caly majatek państwowy został sprzedany,jedyne dochody państwa związane sa z niepewnym i labilnym czynnikiem akcyzy i podatku..i blady strach pada na biurokracje że kurek z forsa im się konczy..stąd te namolne kontrole,wymuszone mandaty,itpTeraz już po trochu przestaje myslec jak dzialac skutecznie tylko stale asekuruje się jak tu nie umoczyć w razie kontroli..to WSZYSTKO JEST CHORE!
      • shachar Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 05.09.13, 19:19
        A jak długo już jesteś w niePolsce? Ja nie wiem, jak Ty, ale ja mam tak, że im dalej w las, tym mniej widzę możliwości powrotu, bo wyrasta się z tego o czym pisze Krytyk, a wrasta w coś nowego. Potem już po prostu nie ma jak, na powrót przyzwyczaić się do tego wszystkiego.

Krytyku, mam nadzieję, że to takie chwolowe osłabienie, każdy ma czasami dość okoliczności, wszędzie.
        • krytyk2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 05.09.13, 20:03
          chwilowe osłabienie-też,ale oddzielam to co subiektywne od wymowy długofalowej pewnych posuniec i powiem Ci ,ze Tusk pcha kraj w najgorszy możliwy,nieodwracalny kierunek-rozrost biurokracji,duszenie przedsiębiorczości,zwiekszenie bezrobocia,a w efekcie-pesymizm i skłonnośc do emigracji młodych
        • a_iii_ty Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 05.09.13, 23:24
          shachar napisała:

> A jak długo już jesteś w niePolsce? Ja nie wiem, jak Ty, ale ja mam tak, że im
          > dalej w las, tym mniej widzę możliwości powrotu, bo wyrasta się z tego o czym p
          > isze Krytyk, a wrasta w coś nowego. Potem już po prostu nie ma jak, na powrót p
          > rzyzwyczaić się do tego wszystkiego.
          >
          > Krytyku, mam nadzieję, że to takie chwolowe osłabienie, każdy ma czasami dość o
          > koliczności, wszędzie.
          ja odwrotnie mam Gosiu ... wyrastam z USA kazdego dnia ... wole Polske ...
        • jan_stereo Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 09:26
          shachar napisała:

> A jak długo już jesteś w niePolsce?

8 latexow, ale ja nie mam jakiegos specjalnego przywiazania do jednego miejsca, byc moze wyjade do Kanady, podoba mi sie tamtejsze podejscie swiatopogladowe no i gory maja w deche, poza tym ilez mozna sie kisic w jednym miejscu. W Polsce to tylko dobytku musialbym dogladac bo nie ma komu czy tez wkrotce nie bedzie komu.
      • jan_stereo Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 09:29
        a_iii_ty napisał:

> zapraszam do USA ... podmienie sie z kims chetnym ...

tak po prawdzie to co Ty masz tam nie tak, ze swojej perspektywy, jak nie wliczysz polityki panstwowej do swych rozwazan, a skupisz sie jeno na swoim dobytku i tym, co sobie w nim porabiasz i na co Cie stac, to chyba nie za bardzo powinienes narzekac (bo to o tym mowa w Polsce w pierwszej kolejnosci).
    • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 20:50
      Coś jest nie tak, bardzo nie tak...
      Czy Polska idzie w ślad Grecji?

Dostałam dziś wreszcie decyzję MOPSu dot zasiłku pielęgnacyjnego (ustawa weszła w życie 1. lipca, zadbałam o to, żeby mieli na czas te wszystkie wydumane dokumenty, kosztowało mnie to masę czasu, nerwów, złożyłam je nawet (!) przed 1. lipca, żeby była ciągłość). Mają obowiązek rozpatrzyć wniosek w ciągu miesiąca. Zajęło im to prawie 3 miesiące!
      Odpowiedź jest ... negatywna!!!
      Uzasadnienie: zasiłek przysługuje tylko tym, którzy bezpośrednio przed rozpoczęciem starań o zasiłek zrezygnowali z pracy. A ja nie zrezygnowałam!!!! Bo ja przecież od dawna zajmuję się ciężko chorą matką, 24 godziny na dobę, w piątek-świątek i w niedzielę. Ale to się nie liczy! Jest nowa ustawa, są nowe kryteria!

Mało tego! "Oberwało" mi się za to, że byłam na tyle przewidująca i rozpoczęłam starania 18. czerwca (!) Dostałam idiotyczną odpowiedź (zabezpieczają się przed odpowiedzialnością za to, że nie rozpatrzyli wniosku w obowiązującym ich terminie), drugą, dotyczącą mojego nieuzasadnionego wniosku o ten zasiłek, złożonego w czerwcu. A przecież w czerwcu wypłacono mi świadczenie pielęgnacyjne. Sugeruje mi się tam, że w czerwcu usiłowałam wyłudzić podwójną wypłatę. No ludzie! Gombrowicz by chyba nawet czegoś takiego nie wymyślił!
      Aż nie wiem jak opisać ten idiotyzm. Po 1. w czerwcu składałam wszystkie te świstki według wymagań dotyczących nowego świadczenia (ta sama kwota, 520.- , ale inna nazwa) to jakim cudem można to uznać za ubieganie się o to "stare" świadczenie? Po 2. skoro nowy zasiłek wchodził od 1. lipca to kiedy należało składać dokumenty, żeby zachować ciągłość (przede wszystkim ciągłość ubezpieczenia w NFZ)? Wszyscy (ileś tam tysięcy) mieli stawić się 1. lipca?

Nie, no tego nie da się opisać!
      To już nawet nie paradoks, To kompletny absurd!

No ludzie! To jest ewidentne działanie "po trupach" do celu.
      Najpierw pojechali z tymi ponad 100 tysiącami ludzi w kategorii "o 5 zł powyżej granicy ubóstwa", ale okazuje się, że to nie wszystko.
      Jak widać okrajają - do granic możliwości - grupę tych, którzy teoretycznie spełniają kryteria.

Dzieci z najuboższych rodzin nadal czekają na pieniądze na wyprawki szkolne; najuboższe rodziny nadal czekają na decyzję o dofinansowaniu kosztów pobytu dziecka w przedszkolu...
      Kto jeszcze?!

I co teraz? Czekać aż za kilka miesięcy rzecznik praw obywatelskich zaskarży to do trybunału?
      Mam 2 tygodnie na zaskarżenie tej decyzji. Tak tam pisze. Nie odwołanie a zaskarżenie. A więc chyba chodzi o sąd.
        • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 22:01
          A z drugiej strony... Nie chcą pieniędzy!
          Np. Student otrzymujący rentę po rodzicu może zarobić tylko 600.- bo inaczej straci rentę.
          Student i tak zarabia tyle, ile może zarobić; 600.- na biało, resztę na czarno. Jego pracodawcy to na rękę. A fiskus traci. Dlaczego to ograniczenie? Dlaczego jest to 600.- a nie np najniższa krajowa lub wręcz bez limitu (jak w przypadku posłów, senatorów)?
      • shachar Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 22:02
        Eliss, nie wiem, co powiedzieć. Ciężko to się czyta, jeśli nie można nic poradzić, ani pomóc.
        Myślę, że w obliczu polskiego biurokratyzmu najpierw trzeba przeczytać wszystkie dzieła Kafki i Gogola, żeby wejść w klimat i wyprzedzać myśli najbardziej zakutych biurokratów, i odpowiednie dokumenty składać z odpowiednim komentarzem/ załącznikiem że" nie nie próbuję wyłudzić drugiej zapomogi, staram się tylko na czas złożyć potrzebne dokumenty...aby uniknąć...."
        Trzeba mieć szósty zmysł, że jak coś może źle pójść, to pójdzie.
        Ja to cały czas mam tutaj; jak mi na czymś zależy to robię kopię kopii, bo inaczej się nie da.
        Kurde, raz posunęłam się do tego, żeby nagrać telefonem rozmowę z lekarzem.
        • shachar Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 22:17
          Elissa, proszę Cię, zrób coś z tym, napisz list do Gazety, napisz do jakiegoś redaktorka. Może ktoś znajdzie w tym temat, przy okazji naświetli Ciebie i całą sytuację, dopiero wtedy pójdą pieniądze, bo tak zawsze jest...Zrób zbiórkę na billboard, którego zdjęcia opublikują..
          ja nie wiem..
          • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 22:35
            zobacz co za idiotyzm a raczej perfidna pułapka
            musiałam złożyć zaświadczenia (ze skarbówki, z ZUSu + moje oświadczenie), że nie miałam żadnych dochodów w 2011 i 2012, tzn pensji, renty lub innych, bo gdybym je miała, gdybym pracowała to nie przysługiwało by mi to świadczenie
            a teraz okazuje się, że nie przysługuje mi bo ... nie zrezygnowałam z pracy!
            to komu ono przysługuje?
                    • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 22:58
                      wygląda na to, że cokolwiek bym napisała było by źle
                      gdybym pracowała i miała dochody nie przysługiwało by mi świadczenie
                      gdybym nie pracowała też by mi nie przysługiwało bo żeby je dostać powinnam zrezygnować z pracy po 1. kwietnia 2013 a gdybym faktycznie pracowała do tego czasu nie przysługiwało by bo miałam dochody w 2011 i w 2012
                      jakieś błędne koło
                      jednych udupili bo mieli od 5 zł wzwyż ponad granicę ubóstwa; resztę udupiają bardziej perfidnymi metodami

unia im kazała dorównać do zasad unijnych to okroili na maksa (ograniczając grupę tylko do tych, u których niepełnosprawność zaistniała przed ukończeniem 18. roku życia) a reszta ... niech najlepiej jak najprędzej wyzdycha i nie obciąża ZUSu
                            • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 07.09.13, 14:49
                              nie mam takiej możliwości, nie tu w Polsce, w moim mieście
                              zresztą teraz sprawy zaszły już o wiele za daleko

ale ja wcale nie chciałam w tym wątku opisywać jaka to jestem pokrzywdzona przez los,
                              autentycznie chodziło mi o obnażenie tego, co dzieje się w Polsce
                              że rząd posuwa się do haniebnego łatania dziury budżetowej kosztem tych, którym jest najciężej, którzy nie potrafią się bronić
                              ludzie (w tym ja) otrzymali prawo do świadczenia, bezterminowo a teraz niegodnymi sztuczkami pozbawia ich się tego prawa; rzecznik praw obywatelskich zamierza (albo już to zrobił) zaskarżyć tę ustawę do Trybunału Konstytucyjnego; pic na wodę bo nie wierzę, że nie wie, że nic nie wskóra; i ilu zainteresowanych dożyje werdyktu? wiosną zmieniono nazwę (i nie tylko) z MOPSu na MOPR; nie ma MOPSu, nie ma praw nabytych; taka zmiana nazwy i przekształcenie instytucji kosztuje i to niemało; brakuje im pieniędzy na pomoc dla potrzebujących a wydają tyle kasy na koszty związane z tym manewrem? jaki to ważny powód ich do tego zmusił? to jest rozbój w białych rękawiczkach!
                                • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 07.09.13, 15:30
                                  wiem, wiem...
                                  ale jakoś muszę odreagować bo są to straszne emocje
                                  tu chodzi o moją Mamę, która jest bezbronna, która szczebiocze do mnie, pomimo ciężkiego stanu zdrowia potrafi dać masę ciepła (no w d... też potrafi nieźle dać, ale to dlatego, że jej uszkodzony mózg nie potrafi przetworzyć niektórych faktów, nie jest w stanie myśleć abstrakcyjnie), która szczerze zamartwia się gdy widzi mnie skręcającą się z bólu podczas kolejnego zapalenia stawu barkowego albo gdy zawyję podczas podnoszenia jej itd
                                  Która (pomimo, że chronię ją jak mogę) "umiera ze strachu", że może trafić do zakładu, gdzie dzieją się straszne rzeczy (niestety, nie przypilnowałam kiedyś i załapała się w tv na program o tym)
                                  A właśnie okazało się, że ja nie jestem ubezpieczona od 1. lipca, tego się kompletnie nie spodziewałam. Dwukrotnie byłam u ortopedy, miałam rtg i dwukrotnie brałam serię zastrzyków przeciwzapalnych... I co teraz? Kiedy NFZ wystawi rachunek?
                                  Kolejny paradoks. Gdy ubiegasz się o to świadczenie nie mogę być zarejestrowana w urzędzie pracy, musiałam wziąć z UP zaświadczenie i tym samym odciąć sobie możliwość by to UP płacił za mnie składki. Teoretycznie to MOPR (dawniej MOPS) powinien w tym okresie nadal płacić za mnie. Ale tego nie robi. Ustawodawca w ogóle o tym nie pomyślał. Co ich obchodzi, że ktoś w tym okresie może ciężko zachorować, ulec wypadkowi... Szpital prędzej czy później wystawi rachunek i ... kwota zacznie się zwiększać o różne koszta i w końcu komornicy będą mieli żerowisko.
                                  Kazachstan, Kochana, Kazachstan!
                                  • rzeka.suf Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 08.09.13, 14:39
                                    co do koniecznosci nieubiegania sie o prace w przypadku ubiegania sie o zasilek pielegnacyjny, to faktycznie wydaje mi sie bardzo kiepskim rozwiazaniem, biorac pod uwage problemy z otrzymaniem takiego.
                                    mysle jednak, ze w razie wystawienia tobie rachunku ze szpitala trzeba bedzie sie od decyzji odwolywac, wskazujac na ten galimatias wlasnie.

nie ma mnie tam, nie wiem jak to wyglada, jak ja bym to ocenila na podstawie doswiadczen, ale wyglada to dosc nieludzko. mysle jednak, ze istnieje przyzwolenie spoleczne na taki stan rzeczy, kapitalizm jest swiety. wszystko co z lewej, to lewe, to komunizm i gulag.
                                    a kapitalizm to dbanie o wlasny interes a nie promocja solidarnosci spolecznej. solidarnosc spoleczna, panstwo opiekuncze to lewica przeciez.

przepraszam Eliso, nie mam glowy do wymyslania jak to delikatniej napisac: co z rodzina? wydaje mi sie, ze pisalas kiedys, ze masz meza i dorosle chyba juz dziecko. dlaczego zatem utrzymujesz siebie i matke z jej b. niskiej emerytury, dlaczego tylko ty sie matka zajmujesz?
                                    moze latwiej byloby zawalczyc o podzial obowiazkow z nimi niz z panstwem o takim a nie innym nastawieniu ekonomicznym...
                                    • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 08.09.13, 17:03
                                      rzeka.suf napisała:

> co do koniecznosci nieubiegania sie o prace w przypadku ubiegania sie o zasilek
                                      > pielegnacyjny, to faktycznie wydaje mi sie bardzo kiepskim rozwiazaniem, biora
                                      > c pod uwage problemy z otrzymaniem takiego.
                                      > mysle jednak, ze w razie wystawienia tobie rachunku ze szpitala trzeba bedzie s
                                      > ie od decyzji odwolywac, wskazujac na ten galimatias wlasnie.
                                      >
                                      Mało tego, że nieubieganie się o pracę; nie wolno mi zarejestrować się w urzędzie pracy po to, żeby miasto płaciło za mnie składkę ubezpieczenia zdrowotnego (bo propozycji pracy i tak nie mają) dopóki nie skończę się odwoływać. Chociaż tyle mogli zrobić dla opiekunów, dać im ubezpieczenie zdrowotne. Swoją drogą, urząd ma 30 dni na rozstrzygnięcie wniosku (w moim przypadku bezkarnie pieprzyli się z tym prawie 3 miesiące) a ja na odwołanie mam 2 tygodnie (kurier przyniósł pismo w piątek to już zostało 9 dni). Perfidne jest to, gdy że choć nawet udam się do jednego z kilku w mieście miejsc gdzie mogę uzyskać darmową pomoc prawną to raczej małe szanse, że wystarczy te 9 dni. Sama więc muszę stworzyć pismo.
                                      Teraz odwołuję się do jakiejś tam ichniej komisji. Jeśli odpowiedź będzie negatywna to muszę do sądu administracyjnego a z tym już wiążą się opłaty, następnym szczeblem jest naczelny są administracyjny a potem to już ... Strasburg.
                                    • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 08.09.13, 17:16
                                      rzeka.suf napisała:
                                      >
                                      > nie ma mnie tam, nie wiem jak to wyglada, jak ja bym to ocenila na podstawie do
                                      > swiadczen, ale wyglada to dosc nieludzko. mysle jednak, ze istnieje przyzwoleni
                                      > e spoleczne na taki stan rzeczy, kapitalizm jest swiety. wszystko co z lewej, t
                                      > o lewe, to komunizm i gulag.
                                      > a kapitalizm to dbanie o wlasny interes a nie promocja solidarnosci spolecznej.
                                      > solidarnosc spoleczna, panstwo opiekuncze to lewica przeciez.
                                      >
                                      W sumie to nie ma przyzwolenia społecznego. Jest tylko bezsilność.
                                      I niestety skłócili opiekunów, dzieląc ich na równych i równiejszych. Opiekunów dzieci i ludzi, u których niepełnosprawność wystąpiła przed 18tym rokiem życia (akuratnie teraz!?) potraktowali dość hojnie. Do tej pory wszyscy stanowiliśmy jedną grupę. Pozostawili im świadczenie pielęgnacyjne, które zwiększyli z 520.- do 820.- + inne należne dodatki; nie ma tam kryterium dochodowego (łączny dochód rodziców może wynosić nawet i 8000.- lub więcej, nie ma to znaczenia), nie ma tez znaczenia czy rodzic zrezygnował z pracy, czy kiedykolwiek pracował...
                                      Wiesz, oczywiście bardzo współczuję tym ludziom, ale tak między prawdą a bogiem to w przeciwieństwie do niepełnosprawnych osób starszych, osoby, u których niepełnosprawność wystąpiła przed 18 rokiem życia nigdy nie płaciły podatków, ZUSu, nie partycypowały w budowaniu PKB ... I raczej nigdy tego robić nie będą.

> przepraszam Eliso, nie mam glowy do wymyslania jak to delikatniej napisac: co z
                                      > rodzina? wydaje mi sie, ze pisalas kiedys, ze masz meza i dorosle chyba juz dz
                                      > iecko. dlaczego zatem utrzymujesz siebie i matke z jej b. niskiej emerytury, dl
                                      > aczego tylko ty sie matka zajmujesz?
                                      > moze latwiej byloby zawalczyc o podzial obowiazkow z nimi niz z panstwem o taki
                                      > m a nie innym nastawieniu ekonomicznym...
                                    • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 08.09.13, 17:28
                                      rzeka.suf napisała:
                                      >
                                      > przepraszam Eliso, nie mam glowy do wymyslania jak to delikatniej napisac: co z
                                      > rodzina? wydaje mi sie, ze pisalas kiedys, ze masz meza i dorosle chyba juz dz
                                      > iecko. dlaczego zatem utrzymujesz siebie i matke z jej b. niskiej emerytury, dl
                                      > aczego tylko ty sie matka zajmujesz?
                                      > moze latwiej byloby zawalczyc o podzial obowiazkow z nimi niz z panstwem o taki
                                      > m a nie innym nastawieniu ekonomicznym...
                                      >
                                      Wiesz... I tu jest problem... W zasadzie nie mam nic do ukrycia, tym bardziej że te instytucje dobra publicznego grzebią człowiekowi w jego prywatności, przekraczając granice zasad etyki (może akuratnie nie mnie, ale kilkakrotnie byłam świadkiem szokującej bezduszności, ale o tym może kiedyś przy okazji bo to w sumie paradoks w kraju gdzie raz po raz wybucha szum o naruszanie zasad katolickich)
                                      jednak jest to ogólnodostępne forum...

Hihihi, tak sobie pomyślałam ... Jaką miała byś minę, gdybym na Twoje pytanie o mojego męża odpowiedziała lakonicznie, że wymienił mnie na nowszy model? smile
                                    • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 08.09.13, 18:09
                                      Wybacz, chyba to jednak głupi żart. Chyba mi odbija.
                                      Jestem strasznie zmęczona.

Mój mąż bardzo dużo mi pomaga. Bez niego w ogóle nie dała bym rady. Moja Mama waży jakieś 60-65 kg. Bezwładne ciało "waży" więcej. Ja ją dźwigam tylko wtedy, gdy muszę. To on ją wsadza na wózek, z wózka wrzuca do łóżka, sprowadza wózek po schodach gdy wychodzimy na spacer; gdy wracamy ze spaceru (dlatego wychodzimy na spacery po 17:00, czasem nawet później) wychodzi po nas by zapchać wózek pod górę (stroma ulica u podnóża wzgórza) a potem wciągnąć wózek z Mamą po schodach do domu, potem pomaga przy rozbieraniu (bo ja po takim spacerze czuję w stawach barkowych, ramionach, kręgosłupie każdy wysoki krawężnik, krzywy chodnik, każdą barierę architektoniczną, których jest masa). W domu trzeba ja posadzić w fotelu, żeby trochę posiedziała, tak choć ze 2 razy dziennie, wystawić na balkon w wózku. Z sąsiedniej dzielnicy przydźwigać pieluchy ze sklepu medycznego, najcięższe zakupy z Biedronki itd itd
                                      Pomimo, że sam jest chory. Cierpi na depresję.
                                      O co tam jeszcze pytałaś? Dlaczego utrzymuję siebie i Mamę z jej emerytury? Jej emerytura wystarcza tylko na leki i część pieluch. A środki czystości, maści i plastry przeciwodleżynowe, przeciwodparzeniowe itd itd jedzenie...
                                      Wyliczono, że na utrzymanie osoby w takim stanie w jakim jest moja Mama potrzeba minimum 1500.- i to bez kosztów rehabilitacji i np abonamentu kardiotelu (który Mama powinna mieć a nie ma; elektrokardiogram przez telefon)
                                      A przecież są jeszcze opłaty, prąd, gaz, ogrzewanie, jakiś najtańszy abonament tv...
                                      Od powrotu do Polski mieliśmy firmę (ja bym tylko chciała, żeby w obecnej sytuacji zwrócili nam te kasę, którą zapłaciliśmy fiskusowi) Jak wiele innych w Polsce, prosperowała nieźle a potem coraz gorzej a potem bankructwo, 4 lata temu. To, co teraz komornik zostawia mojemu mężowi z pensji... szkoda gadać
                                      Mówi się, że w tej chwili w Polsce tylko komornicy i ... grabarze dobrze prosperują
                                      • rzeka.suf Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 09.09.13, 14:46
                                        'Wiesz, oczywiście bardzo współczuję tym ludziom, ale tak między prawdą a bogiem to w przeciwieństwie do niepełnosprawnych osób starszych, osoby, u których niepełnosprawność wystąpiła przed 18 rokiem życia nigdy nie płaciły podatków, ZUSu, nie partycypowały w budowaniu PKB ... I raczej nigdy tego robić nie będą.'

to chyba polityczna zagrywka antyaborcyjna, ale moge sie mylic.

chyba najgorzej zatem maja np 30 letni niepelnosprawni, ktorzy jeszcze nie wypracowali sobie w zasadzie zadnej podstawy do renty, a do emerytury, ktora otrzymuja starsi jak twoja mama, maja pol zycia...

---
                                        a co do meza, to ciesze sie, ze jednak nie wymienil cie na mlodszy model i ze masz kogos, kto pomaga ci przy opiece nad matka. czy jego dochod nominalny nie liczy sie dla mopru?
                                        --
                                        czy nie ma innych zasilkow, o ktore moglabys sie ubiegac?
                                        pewnie nie wtedy, gdy wciaz czekasz na decyzje lub odwolujesz sie od niej... to jest naprawde okrutne...

• elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 09.09.13, 15:21
                                          rzeka.suf napisała:

> 'Wiesz, oczywiście bardzo współczuję tym ludziom, ale tak między prawdą a bogie
                                          > m to w przeciwieństwie do niepełnosprawnych osób starszych, osoby, u których ni
                                          > epełnosprawność wystąpiła przed 18 rokiem życia nigdy nie płaciły podatków, ZUS
                                          > u, nie partycypowały w budowaniu PKB ... I raczej nigdy tego robić nie będą.'
                                          >
                                          > to chyba polityczna zagrywka antyaborcyjna, ale moge sie mylic.
                                          >
                                          Chyba nie. To pod wpływem nacisków unii rząd musiał uregulować sytuację opiekunów, tzn docelowo przyznać im status zawodowego opiekuna z wynagrodzeniem równym najniższej pensji krajowej (1600.-); równocześnie niepełnosprawnym powinni zapewnić minimum socjalne, nie wspominając już o dodatkach związanych ze stopniem niepełnosprawności czy postępem choroby. Minimum socjalne jest wyższe niż granica ubóstwa, tzn 623.- na osobę, którą to kwotę rzecznik praw obywatelskich i szereg organizacji zaskarża jako skandalicznie zaniżoną i w ogóle jakąś z sufitu

Zresztą to wszystko wydaje się być graniem na zwłokę. Teraz szukają kasy. Tam, gdzie ją naprawdę znaleźć można, jest nie do ruszenia. (Wiesz, że gdy forsowali tę haniebną ustawę, w tym samym czasie przyznawali sobie wysokie premie i nagrody?) Wiedzą, że jest to poważne naruszenie konstytucji i prędzej czy później (raczej później, za 2 lata? później?) ustawa będzie musiała być zmieniona. Ale wtedy... po 1. pewnie już ktoś inny będzie rządził; po 2. nikt nie poniesie odpowiedzialności, tym bardziej personalnej a po 3. wielu pokrzywdzonych po prostu nie dożyje
                                        • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 09.09.13, 15:42
                                          rzeka.suf napisała:
                                          > czy jego dochod nominalny nie liczy sie dla mopru?
                                          >
                                          Liczą się wszystkie dochody (musiałam udowadniać, że nikt z naszej trójki nie ma jakichś dodatkowych dochodów, np wydzierżawione pole oraz majątku: oszczędności, nieruchomości, samochód itp)
                                          Nie interesują ich zajęcia komornicze. Nie biorą ich pod uwagę. Biorą pod uwagę podstawowe opłaty typu czynsz, energia, gaz itp
                                          >
                                          > czy nie ma innych zasilkow, o ktore moglabys sie ubiegac?
                                          >
                                          Tak, teoretycznie Mama ma do nich prawo. To specjalne jednorazowe zapomogi docelowe czy jakoś tak (coś ok 100-200 zł kwartalnie) Faktycznie regularnie ubiegam się w jej imieniu o nie od września 2011; ani razu nie przyznano, ponoć nikomu nie przyznają, a pani podsekretarz w imieniu ministerstwa w wywiadach twierdzi z uporem maniaka, że nawet ci, którzy mają dochody wyższe niż te 623.- na osobę mogą się o nie starać.

> pewnie nie wtedy, gdy wciaz czekasz na decyzje lub odwolujesz sie od niej...
                                          >
                                          nawet wtedy z uwagi na to, że u nas jest mniej niż te 623.- na osobę; składam wniosek ale i tak słyszę, że raczej nic z tego nie będzie bo miasto nie przeznaczyło na nie funduszy

Najbardziej skandaliczne w tym wszystkim jest pozostawienie opiekunów bez ubezpieczenia zdrowotnego. MOPS za mnie płacił do NFZ coś ok 47.-/mies Niechby choćby dali jakiś status, żebym sama mogła taką sumę wpłacać choć w naszej sytuacji też byłaby odczuwalna. Niestety, ponieważ się odwołuję nie mogę zarejestrować się w urzędzie pracy, żeby to oni za mnie płacili tę składkę. Natomiast całkiem prywatnie ją sobie opłacać to jest już bardzo znaczna kwota. Właśnie muszę dowiedzieć się jaka konkretnie bo też zamierzam użyć tego w jakiejś petycji czy pisząc do mediów.
                    • shachar Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 06.09.13, 22:55
                      Elissa, ja Ci nie powiem ,co masz robić, albo na co masz znależć siły, ale cała ta sytuacja powinna być opisana krok po kroku, może w blogu w internecie, i jeśli miałaby się skończyć w Hadze, to warto,aby coś się zmieniło. Te muły z biurach social service zapewne mają premie, jak przyznają mniej świadczeń.
                      • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 08.09.13, 18:42
                        Odkryłam forum...
                        Odzew posłów, senatorów, pełnomocników na listy, prośby protesty wykluczonych opiekunów

www.wykluczeniopiekunowie.fora.pl/odzew-poslow-senatorow-pelnomocnikow-itd-na-nasze-prosby,28/
                        Pani podsekretarz w ministerstwie pracy i polityki społecznej, która wypowiadała się m.in. w tym artykule w GW z 1.sierpnia, bardzo mija się z prawdą; uprawia jakąś "propagandę sukcesu" albo nie ma pojęcia (w co raczej wątpię) o stanie faktycznym
                        www.wykluczeniopiekunowie.fora.pl/odzew-poslow-senatorow-pelnomocnikow-itd-na-nasze-prosby,28/podsekretarz-stanu-w-mpips-elzbieta-seredyn,298.html
                        A tu to już ręce opadają...
                        www.wykluczeniopiekunowie.fora.pl/odzew-poslow-senatorow-pelnomocnikow-itd-na-nasze-prosby,28/odpowiedz-m-augustyna,334.html
    • elissa2 światełko w tunelu? 10.09.13, 21:16
      "Tysiące opiekunów zostało pozbawionych nie tylko świadczenia pielęgnacyjnego i ubezpieczenia społecznego, ale przede wszystkim możliwości utrzymania siebie oraz osób, którymi się opiekują każdego dnia" - zwraca uwagę RP.

Biedroń i Popiołek podkreślali, że opiekunów osób niepełnosprawnych dotknęła "niesamowita krzywda". "Ci ludzie zdecydowali się otoczyć opieką osoby w kręgu najbliższej rodziny, często schorowanych rodziców, często już dorosłe dzieci dotknięte chorobą kwalifikującą do tego rodzaju opieki (...) i ta ustawa spowodowała niesamowite komplikacje w życiu tych osób" - mówiła Popiołek. Biedroń z kolei przekonywał, że państwo nie może podważać zasad, na które umówiło się z obywatelami."

wyborcza.pl/1,91446,14552469,RP_apeluje_do_TK__by_przyspieszyl_prace_nad_wnioskiem.html
      Tylko jak długi ten tunel?
      • krytyk2 Re: światełko w tunelu? 11.09.13, 16:28
        tak,widać,ze akurat ci dwaj musieli się jakos zetknąć pośrednio czy bezpośrednio z problemem. Tutaj przyszło mi do głowy, ze z takimi problemami jak Twoje można przecież jeszcze spróbować udając się do miejscowych poslow na sejm.Jesli chodzi o Biedronia to sluchajac go ostatnio stwierdzilem ,ze trzeba przedrzeć się przez jego gejowski sposób mowienia i wtdey zaczyna pojawiać się calkiem sensowny dyskurs.
        • elissa2 Re: światełko w tunelu? 11.09.13, 16:47
          Zetknęli się bo oczy otworzyła im lawina e-maili i listów od pokrzywdzonych
          Wielu posłów, senatorów, ministrów i innych urzędników zasypano skargami. Tylko bardzo nieliczni z nich odpowiedzieli ludzkim głosem. Niektórzy, jak na nieszczęście, mający moc sprawczą, z uporem maniaka trwają przy swoim udzielając aroganckich, ironicznych czy wręcz cynicznych odpowiedzi.
      • elissa2 Re: kolesiostwo,zlodziejstwo,komunizm,etetyzm. 19.09.13, 23:05
        Dokonali zamachu na prawa nabyte (zagwarantowane przez Konstytucję) osób starych, ciężko chorych i niepełnosprawnych, słabych i bezsilnych. Wyciągają łapę po OFE, ale ...

wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,title,Polska-sie-zbroi-Mimo-kryzysu-wydatki-na-armie-beda-rosly-z-roku-na-rok,wid,15269324,wiadomosc.html?ticaid=111566
        Kto może to wyjeżdża, kto nie może też, inni wyzdychają z nędzy... Kogo ta armia będzie bronić?
    • elissa2 tylko pomarzyć o takiej pracy 20.09.13, 18:39
      i nie rozliczą Cię z jej wyników bo wyniki będą gdy ty już dawno będziesz na emeryturze lub nawet gdy nie będzie Ciebie na tym świecie

wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Mariusz-Grendowicz-zgarnia-60-tys-zl-miesiecznie-co-robi,wid,15999382,wiadomosc.html?ticaid=11157a
    • elissa2 NIE DO WIARY! 27.09.13, 22:38
      przenieśli ten wątek do "Oślej Ławki" i nawet tam nie ma możliwości dodania wpisu
      forum.gazeta.pl/forum/w,396,147142294,147142294,Haniebna_ustawa.html
      • elissa2 Re: NIE DO WIARY! 27.09.13, 23:04
        Dlaczego
        elissa2 27.09.13, 22:45 Odpowiedz
        wątek dotyczący wielkiego dramatu ponad 100 tysięcy ciężko chorych, starych ludzi wylądował w Oślej Ławce? Tą bulwersującą sprawą zajmuje się rzecznik praw obywatelskich, Trybunał Konstytucyjny, Komisja Sejmowa, Senat RP...
        Re: Dlaczego
        elissa2 27.09.13, 22:49 Odpowiedz
        forum.gazeta.pl/forum/w,396,147142294,147142294,Haniebna_ustawa.html
    • elissa2 hehe 28.09.13, 13:19
      forum.gazeta.pl/forum/w,28,147148539,147148539,Dlaczego.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,28,147153863,147153863,Haniebna_ustawa.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka