Dodaj do ulubionych

Nareszcie!

12.12.14, 20:49
skoro Zachod nie ma na tyle jaj ,żeby ruskim dokopać osobiście niech zrobia to żadni zemsty ukraincy !
Ustawa zakłada też zwiększenie amerykańskiej pomocy dla Ukrainy w sektorach: wojskowości, obrony, energetyki, cywilnym oraz pomocy dla uchodźców wewnątrz Ukrainy.

Jeśli chodzi o pomoc wojskową to kongresmeni wprost upoważniają prezydenta USA do dostarczenia Ukrainie "broni śmiercionośnej", w tym przeciwpancernej oraz amunicji, a także radarów rozpoznania artyleryjskiego oraz sprzętu łączności. Na pomoc wojskową dla Ukrainy ustawa przewiduje 350 mln dolarów, w tym 100 mln w roku budżetowym 2015, a resztę w dwóch kolejnych latach.


wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosnie-presja-na-Obame-Kongres-USA-jednomyslnie-za-bronia-dla-Ukrainy,wid,17100016,wiadomosc.html
  • krytyk2 brawo Ukraina! 12.12.14, 21:17
   a z drugiej strony sami ukraińcy :
   wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-powieksza-armie-Nowe-oddzialy-przy-granicy-z-Rosja-i-Naddniestrzem,wid,17098747,wiadomosc.html?ticaid=113f7e&_ticrsn=5
   rosja pogubi tam zęby !
    • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 12.12.14, 23:23
     a_iii_ty napisał:

     > to jest wojna w rodzinie, w ktora nie powinnismy sie wpierdalac ... wiatry sie
     > zmienia i zaplacimy za to.
     > Nie wierze Ukrainie.

     Ja tez nie rozumiem za co Krytyk tak te Ukraine kocha.
      • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 10:09
       a_iii_ty napisał:

       > chcial nawet zeby ukraincy mieszali swoje dna
       > z polskimi ... tak nienawidziec rosji i kochac ukraine ...
       > mozw on z dzikich pol pochodzi ...? herbu wczele ?

       Ale patrz Andrzeju, Krytyk tak pisze o dozbrajaniu Ukrainy. Jeszcze do tego moze wypiora Ukraincom mozgi, jacy to oni silni, ile to moga. A moze przeciez sie zdarzyc, ze beda probowali napierdzielac w Rosje "droga powietrzna" niczym Palestance Izrael, czy "droga ladowa" niczym Palestance Ajatollahow, jak na zalaczonym przeze mnie filmie jakis czas temu. A defensywa jest defensywa i z Ukrainy moze na jej skutek tyle pozostac co z terenow palestynskich w gazie.
       • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 16:08
        sprawa jest znowu prosta :po jednej stronie stoja wynajęte zdemoralizowane zbiry ,po drugiej ludzie ,którzy bronia swojej ojczyzny przed agresorem.Determinacja pierwszych jest wysoce warunkowa-wystarczy ,ze ryzyko przekroczy wynagrodzenie albo gotowka na czas nie wpłynie do kieszeni-już po żołnierzu. w przypadku drugiego nie mam mowy o pieniądzach -on walczy o swoja rodzine ,swój dom ,swój zakład pracy.
        Motywy Rosji są imperialne i to Rosja wywołała cały ten krwawy bałagan i rosja za to zapłaci.
        • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 23:03
         krytyk2 napisał:

         > sprawa jest znowu prosta :po jednej stronie stoja wynajęte zdemoralizowane zbir
         > y ,po drugiej ludzie ,którzy bronia swojej ojczyzny przed agresorem.Determinacj
         > a pierwszych jest wysoce warunkowa-wystarczy ,ze ryzyko przekroczy wynagrodzeni
         > e albo gotowka na czas nie wpłynie do kieszeni-już po żołnierzu. w przypadku dr
         > ugiego nie mam mowy o pieniądzach -on walczy o swoja rodzine ,swój dom ,swój za
         > kład pracy.
         > Motywy Rosji są imperialne i to Rosja wywołała cały ten krwawy bałagan i rosja
         > za to zapłaci.

         A ja znow wroce do tematu defensywy i spytam, czy ogladales filmik, ktory tu wkleilam, jak Persowie najebali Palestancom w ramach defence. I czy w ramach sankcji, ktore maja do dzis zadam Ci pytanie, czy mieli w takiej sytuacji prawo do obrony, czy przez to, ze maja sankcje powinni ich na tych motorowerkach, czolgach i z pistoletami wpuscic przez pustynie do Teheranu?
         A te ukrainskie majdany to ta sama swolocz, co ci palestance, ktorzy strzelaja do narodu izraeskiego i perskiego, do ludzi, ktorzy chca zyc w pokoju i nowoczesnosci, ktorzy latem chca spedzac czas na plazy w Tel Avivie, czy zima na nartach w Teheranie. Rzucaja rakiety w Izrael, robia ataki ladowe przez pustynie na Teheran i chca zniszczyc ludzi, ktorzy chca zapewnic swoim dzieciom zycie z zdrowiu i pokoju, wyksztalcenie, przyszlosc.
    • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 15:59
     To jest sytuacja Hannibal ante portas.Czy to ciężko zrozumieć ,ze jeśli nikt nie stawi tym skurwysynom oporu,wezma się za następnych ?!?
     Ja nie z milosci do Ukrainy optuje za jej dozbrojeniem,to jest zwykłe oddalenie niebezpieczeństwa na granice Donbasu .
     widziałem ostatnio jakim ckm-em z czasów I wojny swiatowej byli zmuszeni operować Ukraincy i widziałem też artyleryjski ostrzal pozycji okrainskich przez wyrzutnie Grad-na dodatek spomiędzy wysokich budynków mieszkalnych/ zywe tarcze/.
     Gdy widze osilka ,który kopie marnego okularnika, staje po stronie okularnika-czy to tez trudno zrozumieć?
     • a_iii_ty Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 16:17
      bardzo ciezko to zrozumiec ... ukraincy sa bracmi rosjan,
      ogromna wiekszosc z nich ma rodziny wymieszane jak
      polski bigos ...podpuszczasz brata przeciwko bratu, uzbrajasz go, slabszego, w pewnym momencie ten brat zmienia wiatr, w rodzinie sie godza i spuszczaja wpierdol tobie ...to samo dotyczy swoloczy bialoruskiej ...dla nas najlepsza polityka jest nie wpierdalanie sie pomiedzy wodke i zakaske, uszczelnienie granic, rozwijac glebokie kontakty z niemcami, przekonac ich, ze silna polska to gwarancja ich spokoju od rosji, dac niemcom mozliwosci inwestowania w polsce, tak zeby w ich interesie byla obrona ewentualna polski ...to jest droga dla polski, a te twoje bzdety o otwieraniu granic
      dla tej czerni z azji to zwykle samobojstwo ....czy to tak trudno zrozumiec ...?
      • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 16:24
       nic nie rozumiesz z tej sytuacji.Wiesz dlaczego?bo jesteś za daleko i Ciebie to niebezpieczeństwo nie dotyka tak blisko jak nas -w Polsce.
       Ty tez nie kumasz nic z emocji,ktore tu się rozgrywaja.po tym wszystkim co Rosjanie zrobili Ukraincom przez ostani rok ,oni ich nienawidzą.Szczerą ,prawdziwą ,nieprzmijajaca nienawiscia : zabrali im ot tak Krym/osmieszajac armie ukrainska/,zniszczyli im najbardziej uprzemysłowiony region,mowia dumnym ukraincom co maja robić, wyrzynaja ich fizycznie, schwytanych do niewoli torturują ,obcinają ręce ,glowy.Ty myślisz ,ze ktoś jest w astanie to zapomnieć?!?
       • a_iii_ty Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 16:34
        rozumiem doskonale ... moje korzenie sa pomiedzy Cedynia i Grodami Czerwienskimi, pomiedzy Kolobrzegiem i Cieszynem ...wiem co polskie, i wiem skad cywilizacja przyszla na polskie ziemie ...to co sie dzieje na Ukrainie gowno mnie obchodzi ...to jest klotnia w rodzinie ...wpuszczanie ich do Polski to kon trojanski,
        zrobia to, co scierwa bliskowschodnie zrobia juz wkrotce
        z Europa ...
        • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 16:39
         nadal nie rozumiesz tego,co się dzieje na ukrainie.Własnie na naszych oczach ksztaltuje się narod ukraiński- w sensie politycznym.Te Twoje teksty o jednej rodzinie to było dobre propagandowe określenie sluzace interesom wcześniej ZSRS a teraz Rosji-po to ,żeby Ukraina właśnie się nie czula niezależnym narodem!
         "Jestesmy jednym narodem ,mamy wspólną kasę ale ty sasza musisz się słuchać starszego silniejszego brata"
         • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 16:43
          wiesz, co mnie najbardziej śmieszyło w amerykańskich filmach , w których opowiadana była historia jakiegoś Polaka ? To ,ze w tych filmach Polacy mówili po rosyjsku. wiesz dlaczego ?bo dla Amerykanina nie ma zadnej roznicy miedzy Polakiem Rosjaninem a Czechem np.Prawie tak samo jak dla ciebie.
         • a_iii_ty Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 16:48
          no bo niestety to prawda ... w "sensie politycznym"
          to sobie mozna do dupy wsadzic ... tu chodzi o sens
          i poczucie narodowej odrebnosci, takiej jaka ma polska, czechy czy wegry ...tego ukraincy nie maja ...ich tozsamosc skonczyla sie chyba w 12 wieku ...dla mnie to poludniowi rosjanie, oddali sie pod ochrone carowi
          by uciec przed polska 4 wieki temu, to niech teraz dziela losy z nimi ...
          • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 16:53
           wiesz Andrzeju ,wydaje mi się ,ze wlasnie teraz jest inaczej.Oni naprawdę chcą być niezależni.Jakby trochę lepiej pogrzebac w historii to bardziej pierwotna była Ukraina a Rosja się niejako wytworzyla w procesie kundlenia.Dla mnie nigdy nie był i nie będzie argumentem w dyskusji argument aktualnego układu sił:"ja mam więcej ludności,ja mam więcej bogactw ,ja mam bron atomowa ,wiec ja będę dyktowal warunki"
           Nigdy!
           • a_iii_ty Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 17:01
            jak ukraine zaczela najezdzac dzika azja, to co sprawniejsi spierdolili na polnoc ... i tak powstala rossija. to sa ci sami ludzie !!! skundleni przez mongolow, i inna swolocz ...zobacz te geby ruskie,
            kalmuckie oczka i uklad kosci twarzowych ...putin
            jest rasowym kalmukiem ...
             • a_iii_ty Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 17:18
              to otworz granice dla ukraincow, bialorusinow ... bardzo szybko ci pokaza swoje kly ...z drugiej strony szkoda mi tych zmiksowanych narodowosci ...my nie poddalismy sie nigdy majac kosciec tradycji ...bialorusini i ukraincy
              to bylo chlopstwo, bez zadnej idei panstwowosci, co wykorzystywali i polacy, rosjanie i inni.
              • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 13.12.14, 17:40
               nasza aktualna sytuacja demograficzna niejako nas zmusi za chwile do wysokiej tolerancji dla przybyszów-tak jak stało się to UK czy Francji,nie mowiac o samych USA,ktore skladaja sieniemal wyłącznie z emigrantów.
      • shachar Re: brawo Ukraina! 14.12.14, 02:51
       Ta dyskusja przestaje mi się podobać. Najracniejsze zdanie w niej jest chyba to: uzbrajasz go, slabszego, w pewnym momencie ten brat zmienia wiatr, w rodzinie sie godza i spuszczaja wpierdol tobie .... Ja nie miałabym takiego czarno-białego oglądu wojny rusko-ukraińskiej, jaki ma Krytyk, że z jednej strony istoty o wysokich czołach i płomiennym wejrzeniu , zaliczane do ludzi, a z drugiej kałmuckie mordy z wysokimi kośćmi policzkowymi, potomkowie Mongołów, którzy robią w tym wątku za kundli, czyli byty na początku posłuszne, a potem kłapiące dziobem. Nie wspominając tu o wątpliwej wartości owych kynologicznych obserwacji, pragnę zauważyć, ze oto jesteśmy naocznymi świadkami po prostu zagarnięcia słabszego przez silniejszego. Dzieje się tak, działo i będzie działo, dokąd potomkowie Adama i Ewy będą chodzić po tej ziemi. Z bliska o wygląda arcyniecnotliwie, ale z daleka lepiej widać.
       Dodatkowo jestem przekonana, że odpowiednia propaganda może sprawić ,że rzeczywiście dobrze uzbrojeni Ukraińcy mogą obrócić się przeciwko Polakom. Zawsze, zawsze w historii znajdzie się jakiś gruby szkopuł we wzajemnych stosunkach i umiejętnie podgrzany będzie powodem do kolejnego zagarnięcia.
       Tak więc Krytyku, jeśli życzysz Ukraińcom dobrego uzbrojenia, to upewnij się też, że sami mamy lepsze.
       • a_iii_ty Re: brawo Ukraina! 14.12.14, 03:54
        jestes wspaniala ... to ostatnie zdanie to perelka madrosci ...ciekawym jak krytyk sie zachowa ...
        on troche jak luty, bez wzgledu na to na jakim bzdecie go przylapiesz, to tak to obroci, ze ty wyjdziesz na wariata.
        Nawiasem mowiac, to byl powod moich atakow na lutoszczaka ...
       • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 14.12.14, 11:09
        moja złosliwośc i uzycie słowa skundlenie nie bierze się znikąd.Jest to odpowiedx na rosyjskie poczucie wyzszosci wobec reszty swiata a w szczególności mieszkancow Ukrainy.to oni oficjalnie nazwywaja ukraincow swoimi bracmi a na portalalch/także polskich/ wyzywaja od poprancow i banderowców.Rosyjski nacjonalizm graniczący dziś z faszyzmem-d "dobry",prawo innego narodu do samostanowienia -"złe".
        Widze ,ze naprawdę nie interesujesz się aktualną sytuacja na ukrainie,bo w przeciwnym razie nie uzywalabys takiej argumentacji :> Dodatkowo jestem przekonana, że odpowiednia propaganda może sprawić ,że rzeczyw
        > iście dobrze uzbrojeni Ukraińcy mogą obrócić się przeciwko Polakom. Zawsze, zaw
        > sze w historii znajdzie się jakiś gruby szkopuł we wzajemnych stosunkach i umie
        > jętnie podgrzany będzie powodem do kolejnego zagarnięcia.
        > Tak więc Krytyku, jeśli życzysz Ukraińcom dobrego uzbrojenia, to upewnij się te
        > ż, że sami mamy lepsze.

        w tej chwili wygląda to tak ,ze Ukraincow chętnych do walki na Ukrainie jest dużo więcej niż najprostszego uzbrojenia ,które można im przydzielić. Trafione w walkach czołgi czy transportery sa naprawiane w warunkach polowych przez załogi tych pojazdów-czyli praktycznie drutem i młotkiem !. Brakuje karabinów, amunicji nie mowiac o przadnym sprzęcie artyleryjskim.Rosjanie w tym czasie przerzucają do ukrainy wszystko to co maja najlepsze i w każdej potrzebnej ilości.nierrownowaga az bije po oczach.
        to ze jesteś daleko stad tym razem ,niestety,powoduje ze widzisz dużo mniej i w innych ,niekoniecznie prawdziwych proporcjach
        • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 14.12.14, 16:07
         ja dziś postrzegam to ,ze na wschodzie trwa prawdziwa wojna o wolność Ukrainy,że gina tam ludzie, jako prawdziwą realizacje wyświechtanej zasady "o nasza i wasza wolność".Ja znam trochę historię relacji polsko-ukraińskich ,ale uważam ,ze w tej chwili sytuacja jest inna -ukraincy dojrzeli do świadomości,ze naszym prawdziwym wspólnym wrogiem jest imperialna rosja.dowody na to codziennie dostarczają nam doniesienia ze wschodu.
         • shachar Re: brawo Ukraina! 14.12.14, 16:33
          Krytyku, ja tylko wiem to, że 70 lat temu biliśmy się z Niemcami, a teraz co? To nasi kumple są. na razie, bo nie wiadomo,jak to będzie później, już nas raz z Ruskimi na spółkę rozebrali. Nie raz a cztery razy. Wszystkie te alianse to wiesz, jest rzecz płynna. Z Ukraińcami też się biliśmy mniej więcej w tym samym czasie. Ja bym nie liczyła na dojrzewanie świadomości narodów.
          • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 14.12.14, 20:01
           w ocenie tej sytuacji ja się nie kieruje emocjami czy sympatiami.One przychodzą po ocenie racjonalnej.Bez dwóch zdan -najpierw pomaranczowa rewolucja 10 lat temu a teraz Majdan- to zrywy patriotyczne i niepodległościowe.I znowu-żeby nie było ,ze jestem zaslepiony:nie wszyscy Ukraińcy rozumieją co się u nich dzieje,nie wszyscy to akceptują i nie wszyscy doceniają pozytywny stosunek Polski do tych zmian ,ale część już powąchała trochę kapitalizmu-choćby będąc u nas na saksach,widza efektywnośc i racjonalnośc/ na polskiej ścianie wschodniej liczba robotnikow sezonowych prawie w 100 %pochodzi z ukrainy/ -przynajmniej części naszej gospodarki i konfrontują ją ze swoja biedą narodową i bałaganem.to w końcu chyba najbardziej dopiekła im straszliwa korupcja i świadomość ,ze wszystko postawione jest przez nią na głowie.
           Ja gdy widzę nowe zjawisko stale ponawiam pytanie:czy to jest wariacja starego czy też jakościowo zupełnie coś nowego ?Świadomosc spoleczna ma dużą bezzwladność ,ale i ona nabiera w pewnym momencie przyspieszenia i wiele drobnych zmian ilościowych powoduje w pewnym momencie zmiany skokowe.z taka mamy do czynienia wg mnie w swiad społeczno-narodowej Ukrainy
     • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 14.12.14, 21:53
      po tym wszystkim co Rosjanie zrobili Ukraincom przez ostani rok ,oni ich nienawidzą.Szczerą ,prawdziwą ,nieprzmijajaca nienawiscia : zabrali im ot tak Krym/osmieszajac armie ukrainska/,zniszczyli im najbardziej uprzemysłowiony region      I podziekowali Naftohasowi za wspolprace...
      Pewnie tak, jak Ci wczesniej pisalam, o co pewnie chodzi w ukladzie Chamenei-Putin- o rope i gaz, no i o przeprowadzenie gazociagu do UE przez Turcje. Rozmawialam niedawno w jednej tureckiej knajpie o nastrojach w Turcji, o UE itd. Mowili, ze oni nie chca do Unii, bo im sie to nie opaca, oni czekaja na to przeprowadzenie gazociagu i kase, a wejscie do Unii by im te mozliwosc odebralo. Stad tez podobno prowokacje ichniejszego prezydenta.
        • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 16.12.14, 21:34
         krytyk2 napisał:

         > a co myślisz o szansach projektu Chodorkowskiego ?
         > www.polskatimes.pl/artykul/3600267,michail-chodorkowski-wroce-by-dac-rosji-demokracje,id,t.html?cookie=1

         Mysle, ze nic mu z tego nie wyjdzie, Chodorkowski nie ma charyzmy, a Putin tak.
       • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 16.12.14, 21:27
        krytyk2 napisał:

        > kto sieje wiatr zbiera burzę

        Chodzi Ci o Turcje w tym momencie z ta burza?
        Mnie sie wydaje, ze zadnej burzy nie bedzie, Turcja i tak bedzie musiala wejsc do UE, czy obywatele chca, czy nie, to juz i tak jest przesadzone. Korzystne jest to dla Unii, Rosji z uwagi wlasnie na gazociag (a w ramach Unii ceny), jak i dla Iranu w celu bezposredniej wymiany handlowej z UE.
         • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 16.12.14, 21:35
          krytyk2 napisał:

          > no wiesz ,chodziło mi przecież o burze piaskowa ,a zatem o kraje arabskie ,a za
          > tem o Ajatolaszków, jak zawsze zresztą/o rany!/

          Krytyku wstydzilbys sie, Persowie/Ajatollaszki to sa Arianie, a nie Arabowie.
          Jakbys powiedzial do Persa, ze jest Arabem, moglbys miec klopoty.
          • krytyk2 Re: brawo Ukraina! 16.12.14, 21:40
           wiesz ,jak tak troluje na tych forach -to wszystko mi się miesza
           arianie to nie byli ci wykleci przez Europę nieortodoksyjni chrześcijanie , których tak gościnnie przyjela Polska ?
           • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 16.12.14, 21:43
            krytyk2 napisał:

            > wiesz ,jak tak troluje na tych forach -to wszystko mi się miesza
            > arianie to nie byli ci wykleci przez Europę nieortodoksyjni chrześcijanie , kt
            > órych tak gościnnie przyjela Polska ?

            Chyba tu cos jest na ten temat:
            historum.com/middle-eastern-african-history/43288-faravahar-farsi-fascism.html
         • brygada_ww Re: brawo Ukraina! 17.12.14, 13:44
          krytyk2 napisał:

          > no wiesz ,chodziło mi przecież o burze piaskowa ,a zatem o kraje arabskie ,a za
          > tem o Ajatolaszków, jak zawsze zresztą/o rany!/

          Popatrz jeszcze raz Krytyku, na tym obrazku jedna z najslynniejszych Persyjek, czy jak wolisz Ajatollaszek swiata wkurza Arabow i to na samej pustynismile
          Piekny film i kobieta tezwink
          www.youtube.com/watch?v=imJgbVKqFyo
  • krytyk2 Re: Nareszcie! 09.02.15, 11:20
   o dozbrojenie cały czas chodzi-tylko w ten sposób zmusi się Rosje do powstrzymania agresji
   wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Silna-eksplozja-w-Doniecku-Wybuch-w-fabryce-czy-eksplozja-konwoju-gradow,wid,17244105,wiadomosc.html
   A posrod propozycji broni najlepsza bylaby przeciwpancerna i przeciwlotnicza mp z pociskami samosterującymi -sowieci nie nadążyliby produkować tego co by tracili na froncie walk.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka