Dodaj do ulubionych

Franciszek poganinem ?

12.09.16, 20:56
wolna-polska.pl/wiadomosci/bergoglio-panteista-poganin-ktory-wierzy-boga-trojcy-przenajswietszej-2016-09
Obserwuj wątek
    • krytyk2 Re: Franciszek poganinem ? 13.09.16, 20:28
      mam kolege na FB i ten zamieszcza czasem linki do tego portalu.dziwnym trafem gdzies w efektach- logicznych i merytorycznych- wnioski podcinaja racje polską.Najbardziej mnie wkurzaja watki antyukrainskie ,w ktorych ulubionym słowkiem/na marginiesie - także rosyjskich trolii z petersburga/ jest "banderowski".I dochodzi do paradoksalnej ,głupiej sytuacji w ktorej ktos uderzając w naszych rzekomych wrogów brata sie z jeszcze wiekszym ,prawdziwym naszym wrogiem
      • krytyk2 Re: Franciszek poganinem ? 13.09.16, 20:30
        a w temacie Franciszka to lepiej by było gdybys posluchał jakiejs jego homilii i na tej podstawie wyrabial sobie zdanie o czlowieku a nie plótl androny powtarzajac za idiotami z wolnej polski
      • a_iii_ty Re: Franciszek poganinem ? 14.09.16, 17:00
        Niechby tylko 10% bylo prawda o czym tam pisza, a podejrzewam, ze znacznie wiecej, to to I tak wystarcza by zaczac myslec. A takie tam eeetam, bzdury, nie warto, chowanie glowy w piasek niczemu nie sluzy.
          • a_iii_ty Re: Franciszek poganinem ? 14.09.16, 21:31
            Nic nie chce z tym zrobic. Chce tylko czytac, obserwowac, I czasami doszukac sie drugiego DNA. Masz racje, wszystko mozna zmanipulowac. Nie rozumiem, dlaczego
            Tobie wystarcza oficjalna wersja wydarzen. Nie uwazasz, ze to tez moze byc manipulowane, o czym nas uczy historia codziennie ? Boisz sie czegos ? Zburzenia domku z kart, w ktorym zyjesz ? Nie wiem skad ta niechec do eksplorowania. Mnie ciekawi swiat, zwlaszcza ten pomiedzy wierszami. Atakujesz tak, jakby to ciebie osobiscie dotyczylo. Cierpisz na prawdofobie ?
              • a_iii_ty Re: Franciszek poganinem ? 15.09.16, 14:00
                Nigdzie nie napisalas, to wynika z twoich wpisow.
                Domek z kart przekonanie, ze wszystko jest cacy I lepiej niczego nie kwestionowac.
                Cytowanie Talmudu jest nowa nienawisci ? Cytowanie Koranu jest nowa nienawisci ?
                Czy moze sam Talmud albo Koran jest przesiakniety nowa nienawisci ? To samo zreszta dotyczy Biblii ...
                • a_iii_ty Re: Franciszek poganinem ? 15.09.16, 15:27
                  I zeby dluzej tego nie przeciagac, radze ci, zebys zaczela myslec "out of the box".
                  Zachowujesz sie jak dziecko, ktotemu odmowiono prawa do diary w sw. Mikolaja.
                  Wiele juz bylo uswieconych przed, jakby chociazby teoria Ptolomeusza. A tych co smieli sie zastanowic, palono na stosie. Dzisiaj ludzkosc sie budzi z dlugiego snu, makabryczxnego snu, zrodzonego na pustyniach arabskich. Nie chcesz czytac wolnej Polski, nie czytaj, ale daj innym to robic. I nie zabieraj glosu. Skonczmy ta dyskusje.
                    • a_iii_ty Re: Franciszek poganinem ? 15.09.16, 16:09
                      Buahaha, gratuluje zrozumienia. Mala Basia. Pisz, ale odnies sie merytorycznie do
                      Wypowiedzi innych, a nie krytykuj kogos za to, ze czyta, to z czym sie nie zgadzasz.
                      To troche glupiutkie, nie uwazasz ?
                        • a_iii_ty Re: Czytaj ze zrozumieniem , zanim skrytykujesz 15.09.16, 19:07
                          A co to jest ? "Ten portal nie zasluguje na uwage" , jak nie delikatne wysmianie tych, ktorzy tam pisza I czytaja . Ci, ktorzy domagaja sie zwrotu wraku samolotu, tez nie zasluguja na usage ? Ci, ktorzy nie wstaja pod czas grania amerykanskiego hymnu, tez nie zasluguja na uwage ? Ci ktorzy ostrzegaja przed Monsanto, przed manipulacjami wielkich bankow, przed inwazja Islamu tez nie zasluguje na uwage ?
                          Common Basia, jakiego swiata ty bronisz ? Zyjesz w bance fantazji swojej.
                          Albo nic z tego co sie dzieje wokol nie rozumiesz, albo masz jakis cel, ktorego ja nie rozumiem. Nawet Jesus krytykowal patriarchow I rzeczywistosc w jakies przyszlo mi zyc, I wiesz jaka cene zaplacil.
                                • kalllka Re: A co Ty na to ? 16.09.16, 16:03
                                  Bardzo prawdopodobne, szafirze. / ze rozgrywaja/
                                  Rewolucja / październikowa/ tez była następstwem wielkich idei.. ogarniających cały świat;
                                  pewnie pamiętasz kominterny...No to dzisiaj rosyjski komp-internet
                                  to potęga sieciowa ,a ich troll-miasta to wielki przemysł.. Socjotechniczny przemysł.
                                  Bo socjotechnika rządzi dzisiaj netem.. Najcześciej zdalnie, po cichu, tworząc podziemne struktury zarządzania i finansowania takie jak giełdy, banki, management-malware.. Etc.
                                  To wielka siła, większa niż rzeczywista zbrojeniówka.. Cyber wojna to szara rzeczywistość, szafirze. Codzienność..
                                  kazda z naszych podstawowych rzeczy, czynności jest programowana /zarządzana/
                                  I pewnym, ze za "...Chleba naszego powszedniego".. bukwy wzięły się w pierwszym rzędzie.
                                  Nie wiem czy robisz sobie prasówkę od czasu do czasu, a może codziennie mając czas/uncertain
                                  Ja kiedyś uwielbiałam usiąść z kawa przejrzeć gazetę starym sposobem.. Poczytać o lokalnych sprawach
                                  Jak wiemy, miedzy innymi dzięki BuKwom, lokalnymi są 'uchodźcy syryjscy' i ich odmienny kulturowo, sposób widzenia nas-mas...-

W każdym razie, gdybys zechciała zerknąć podrzucam coś do poczytania kłaniając sprzed emerytury
                                  thehackernews.com/2016/09/hacking-webcam-cover.html?m=1
                                  • 7zahir Re: A co Ty na to ? 16.09.16, 16:19
                                    Dzieki, chętnie poczytam.
                                    Trochę to potrwa z niewielka pomocą tłumacza smile
                                    Trochę sie orientuje w temacie dzieki mojemu ulubionemu kanałowi TV Planete.
                                    Często wyświetlają reportaże z nowościami tez z tej dziedziny "naszej ewolucji ".
                                    Rosjanie zamontowali nam sprytne medium w postaci Imperium Rydzyka,
                                    Zdając sobie sprawę z procesu starzenia sie naszego społeczeństwa i wiedząc, ze wpojony im za komuny obowiązek głosowania w wyborach ułatwi im osiągnięcie zamierzonych celów.
                                    No i mamy to co mamy.
    • jan_stereo Re: Franciszek poganinem ? 13.09.16, 22:22
      Bardziej mnie dziwi to, ze dla kogos to jakies wielkie objawienie. 90% kleru nie wierzy w Boga...

Natomiast taki Franciszek, jesli ma byc reformatorska glowa Kosciola w obecnych czasach to sluszna rzecza byloby aby nie byl jakims oszolomem religijnym. Takim co recytuje wyswiechtane gadki typu 'ognie piekielne i trojce przenajswietsze' i byc moze wlasnie dlatego tak sensownie mowi, jako swiecki osobnik.
    • shachar Re: Franciszek poganinem ? 16.09.16, 00:32
      Myślałam, że na tym forum publika jeli jeli rejestruje, że jest jakiś Franciszek. O czytaniu homilii nie wspominam, bo to dla mnie oczywiste, że pisze je ten sam ghost writer, który pisze przemówienia Obamy, albo Hitlera, co sobie państwo życzy big_grin Może to cyniczne podejście, ale nikt jako głowa nie jest przypadkową sierotką wylosowaną z kubła sierotek, tylko graczem w tę grę.
      • krytyk2 Re: Franciszek poganinem ? 17.09.16, 20:11
        oj Gosia,procesy cynizacji daleko u Ciebie zaszły wink
        Ja wierzę ,ze w historii zawsze było wspołczesnie kilka jednostek wybitnych ,ktore odciskało swoje piętno na wszystkim czego sie tknęło.Na pewno oryginałem był Hitler i nikt tak konsekwentnie i pełen nienawistnej pasji nie mordował Żydów i Słowian.Myśle ,ze pomysły i realizacja jego przemówien też były całkowicie autorskie.na pewno bezbarwnym i nijakim był Benedykt XI ale juz jego poprzednik -Wojtyła i nastepca -Bergoglio, sa oryginalnymi osobowościami i umysłami
        • shachar Re: Franciszek poganinem ? 19.09.16, 01:26
          Bardzo chciałabym mieć w stosunku do przywódców ufność dziecka, ale zdrowy rozsądek mówi mi, że niemożliwe jest dojscie dziewicy do góry skurwienia bez otarcia się o owo skurwienie.
          No bo niby jak? to nie jest bajka, to nie jest telewizja, to jest realna realność, że ręka rękę myje.

Ostatnie idealistyczne uniesienia na tym forum miałam odnośnie prezydenta Obamy 8 lat temu.
          No i co?
          • krytyk2 Re: Franciszek poganinem ? 19.09.16, 19:47
            Wiem ,ze trzeba być niezwykłym graczem i często - pragmatykiem -żeby dojśc tak wysoko jak ww przywódcy.Ale też inna rolę odgrywa polityk-zdaje sie ,że znacznie trudniejszą -z punktu widzenia falsyfikacji a inną - przywodca duchowy typu Dalaj-lama czy papież.Ci drudzy mają prostsze zadanie-mówia pieknie i mądrze o rzeczach duchowych.Polityka latwo można złapac na niekonsekwencji i rzadko ktory nie podlega erozji ,a gdzie jak gdzie ale własnie na konkretnym polu decyzji politycznych(gospodarczych)widac jak na dłoni w czyim interesie/korupcyjnie/ polityk decydował.Duchowy przywodca może wspaniale funkcjonować az do śmierci nie kalając rąk i języka.Jesli chodzi o wskazany przez Ciebie poziom demoralizacji wybitnych jednostek,to wg mnie różnie bywa z róznymi.W dalszym ciągu twierdzę ,ze ludzie o wybitnej ,magnetycznej ,charyzmatycznej osobowosci graja jak inni maja tanczyc a nie -odwrotnie
            • jan_stereo Re: Franciszek poganinem ? 19.09.16, 20:57
              Ty czasami piszesz i myslisz jak 6 latek Krytyku, to z jednej strony niezwykle ale jednoczesnie troche szokujace wink

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale duchowni na wyzszych stanowiskach z ktorymi Franciszek musial konkurowac aby dojsc na szczyt sa srednio 3-4 razy bardziej cyniczni i wyrachowani niz spojrzenie zaprezentowane w poscie Shachar. Tacy ludzie nie ulegaja pieknym opowiastkom, bo na zapleczach Watykanu rozgrywa sie dosc czesto brutalna i bezwzgledna gra, nieodbiegajaca zasadniczo od tego co robila taka KGB, tylko w znacznie bielszych rekawiczkach.

Dla mnie religja i polityka to zasadniczo to samo, tak od 6wieku po Jezusie. Poza tym, nie widzialem chyba ani jednego przywodcy papieskiego ktory by nie skalal swoich rak krwia badz zaniechaniem czy tez prezentujac bardzo szkodliwe poglady, jak chociazby wczesniejszy poprzednik JPII.

Franciszek na tym tle faktycznie prezentuje nowa jakosc, bedac dosc bezposredni w przekazywaniu swych prawdziwych mysli i troche przypomina mi tu Billa Clintona.
              • krytyk2 Re: Franciszek poganinem ? 20.09.16, 15:03
                Janku,nie jestem szesciolatkiem i potrafie wyciągac wlasne wnioski bez opierania sie na undergroundowych czy spiskowych teoriach dziejów.Ludzie mało oryginalni ida sladem ludzi ze swojego otoczenia-skoro otoczenie kradnie to oni tez kradną,skoro inni korumpuja i donoszą-oni tez korumpuja i donosza.wybitnośc polega wlasnie na tym ,ze ktos idzie odwaznie i skutecznie wlasna drogą na skróty.Wojtyła potrafił jednym celnym sprytnym zdaniem zamknąc gebe partyjnym aparatczykom,ktorzy byli wysyłani do niego ,zeby mu uniemozliwic np postawienie nastepnej światynii.Wielu biskupów i kardynałow w czasie komuny sprzedawalo sie wladzy i potajemnie wspolpracowało z nią-za samo prawo do istnienia .Wojtyła wyrastał od samego poczatku ponad wszystkich i nikt mu nie podskoczył.Nie wiem dlaczego wszystko chcesz upierdolic w morzu przecietniactwa?Sam przeciez jestes chyba zdolny człowiek i bez kompleksów ?
                • jan_stereo Re: Franciszek poganinem ? 20.09.16, 18:58
                  Nie wiem gdzies te bajki o Wojtyle wyczytal. Mnie sie podobalo jak Castro Wojtyle skasowal, stal obok jak papiez odwiedzal Kube i blyskotliwie ripostowal wszystkie przeklamania jakie Janek papiez probowal serwowac i tym sposobem wyleczyl go wowczas z popisow slownych.

A co do spiskowosci, ja sie odnosilem do ksiazki ze srodowiska watykanskiego, napisanej przez ludzi z wewnatrz, to bardzo zepsuta struktura i trzeba by slepca aby tego nie widziec, albo kogos tak obludnego jak JPII, do komunistow skakal (bo nic mu nie grozilo, a wladza to sie juz pozniej tylko podlizywala) a u siebie w domu juz posprzac nie mial odwagi. Wojtyla to dla mnie jedna z najgorszych glow papieskich w histori, a wybrano go w wyniku przepychanek politycznych w Watykanie.

Dopiero taki Franciszek to faktycznie postac ktorej nalezy dac kredyt wybitnosci bo cos faktycznie probuje zreformowac, oby tak dalej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka