Dodaj do ulubionych

Nowy przywódca

06.06.20, 23:49
Ma charyzmę.Nie wiem ,z czego ona wynika ,ale pociąga w trakcie mówienia,jest naturalny ,dowcipny,jego mysli są zarazem lekkie i wielkokalibrowe.Kiedy dzisiaj słuchałem jego wystąpienia w Krakowie,miałem skojarzenia ,ze słucham mówcy klasy J Kennedy czy R Reagan
Obserwuj wątek
      • krytyk2 Re: Nowy przywódca 07.06.20, 12:53
        Trzaskowski.Pierwszy raz słuchałem jego przemówienia i powiem szczerze,że deklasuje innych kandydatów.Wszystko się tu zgadza-tresc,forma,atmosfera.Mowi na luzie,pozwala mu to myśleć w czasie wystąpienia i uderza w najważniejsze problemy.Wykazal się też autoironia-kiedy powiedział,że wspominając o Spinozie chciał zaszpanować.I -w efekcie-mowi że smiechem, wszędzie w mediach hasło "Spinoza" było najczęściej wybierane w wyszukiwarce
        • krytyk2 Re: Nowy przywódca 07.06.20, 12:57
          A TVP info zaznaczylo-tu Trzaskowski zmienił ton na superchropawy i grożny-ze wiadomo,jakiego pochodzenia był Spinoza.I pozamiatał tą uwagą całe nadęcie,fałsz i propagandę PiS u
          • elissa2 Re: Nowy przywódca 08.06.20, 14:57
            A o co chodzi ze Spinozą? Że za życia jego poglądy były celem ataków ostrej krytyki? Że pochodził z żydowskiej (sefardyjskiej) rodziny? Że do tej pory ortodoksyjny rabinat nie zniósł ekskomuniki nałożonej na niego?
            • krytyk2 Re: Nowy przywódca 08.06.20, 21:13
              Trzaskowski po prostu miał za Spinoza powiedzieć,że Bóg to natura ,reszta to zaskoczenie słuchaczy,że kandydat na prezydenta cytuje filozofa!PiS u ,który jest antysemicki,od razu podchwycił ten cytat i sformułował w Tvp-info kryptozarzut, że Trzaskowski jest pożydowski.Jest to , oczywiście,prymitywne zerowanie na polskim antysemityzmie
                • krytyk2 Re: Nowy przywódca 10.06.20, 21:27
                  Skąd masz taką wiedzę? Naturalność wywodu, który słyszałem nie wyklucza oczywiście istnienia zakulisowych doradców ani też planu na przemówienie,ale brak spontaniczności w mówieniu wg ścisłego scenariusza byłby dla mnie zauważalny
                  • elissa2 Re: Nowy przywódca 10.06.20, 22:43
                    To wszystko wyćwiczone. Przecież oni korzystają z najlepszych [czytaj: bardzo dobrze opłacanych] spin-doktorów, którzy biorą pod uwagę wszelkie aspekty socjotechniki. A jeśli do tego kandydat ma talent aktorski... [może w liceum był w kółku teatralnym -smile ]
                    • krytyk2 Re: Nowy przywódca 10.06.20, 23:21
                      Wiesz,Trzaskowski ma akurat dobre artystyczne korzenie i przy odrobinie dowcipu i -jak zauważyłaś- talentu aktorskiego,jest w stanie sam sobie poradzić intelektualnie i werbalnie.Barfxo żle mi się kojarzy to co piszesz,bo to jest credo Kaczyńskiego, które usłyszałem wiele lat temu.Juz ok 2005 roku powiedział coś takiego co mnie zmroziło i dało pojęcie o jego moralności i zamiarach.Powiedzial mniej więcej tyle,że skuteczność w polityce opiera się na propagandzie.Nie na wartościach,nie na prawdzie tylko na sztuce pociągania ludzi za sobą przy pomocy socjotechnicznych trików.Yaka wizja polityki jest amoralna i całkowicie mi obca.Wierze, że prawdziwe pociąganie musi mieć u swoich podstaw choćby iluzję-ale jednak nadziei i wartości wyższych.
                      • elissa2 Re: Nowy przywódca 11.06.20, 21:21
                        To nie jest credo Kaczyńskiego. To jest tajemnica poliszynela. W obecnych czasach uprawianie polityki nie idzie w parze z moralnością, etyką, zainteresowaniem problemami przeciętnego obywatela itd. Jest bardzo niewielu polityków, którym tak naprawdę leży na sercu dobro kraju na dłuższą metę. A w Polsce takich to nawet trudno ze świecą szukać.
                        Wiesz, moi przodkowie od ponad 100-u lat płacili bardzo wysoką cenę za walkę o polskość, o wolność, o normalne świeckie państwo [przecież Polska ma warunki, żeby zapanował w niej dobrobyt]. Zsyłano ich na Sybir, prześladowani uciekali na Morawy i dalej. Potem cierpieli od Niemców i ZSRR. Wujek Adam, lotnik, wrócił do Polski i potem musiał ukrywać się do 1956r. Inny wujek, też lotnik, nie wrócił do Polski, za którą bardzo tęsknił. Gdy już mógł przyjechać, stan zdrowia mu na to nie pozwolił. Bardzo dobrze wykształcony przed wojną, w Wlk Brytanii wyuczył się zegarmistrzostwa...
                        Stale o tym myślę, widząc tę polską wolność. Dobrze, że tego nie dożyli.

Jakoś moja intuicja niekorzystnie reaguje na Trzaskowskiego. Wycofali Kidawę i wystawili jego. Facet "wszedł" z przytupem.
                        To jest walka o bardzo wysoką stawkę. Trudno mi uwierzyć, że nie jest to zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach.
                        Ale będę przeszczęśliwa, gdy się kiedyś okaże, że byłam w błędzie.
                        A poza tym, jak za każdym razem trzeba dokonywać wyboru między dżumą a cholerą, więc dobrze będzie, jeśli tym razem będzie to wybór między dżumą a ... rozwolnieniem.
                        Co do niego mam mieszane uczucia. Co do reszty absolutnie na "nie", a na temat obecnego to już w ogóle nie chcę się wypowiadać.
                        Więc...
                        • shachar Re: Nowy przywódca 11.06.20, 22:14
                          Niesamowicie dużo do myślenia na temat propagandy i to prostackiej, bazuącej na najniższych ludzkich instynktach chciwości, strachu, niechęci do inności i siły w grupie dała mi prezydentura tego pomarańczowego gie, którego u nas mamy. Najbardziej w poznawaniu propagandy zdziwiło mnie, że nie trzeba być krasomówcą i oratorem, wcale nie! I nie trzeba przemawiać do serc słuchaczy w sensie wyższej moralności, oni sami doprawią sobie wyższą moralność jeśli poświeci im się złotym sraczem przed oczami. Okazuje się, że ludzie w swojej masie są na tyle prymitywni, że złoty sracz to największy afrodyzjak.
                          Idiotyczne demokratyczne inicjatywy, żeby wycofać film " Przeminęło z wiatrem" jako gloryfikujący niewolnictwo (wczoraj wycofany z HBO), niektóre przypadki MeToo( zwłaszcza śmieszna, wygrażająca pięścią Argento i jej koleżanka Rózia) oraz zmuszenie Ala Frankena do rezygnacji nie pomagają centrum i lewicy.
                          A zarazem podziwiam bardzo inżynierów kierujących tym faszystowskim monstrum, Bannona przede wszystkim.
                          Żałuję też, że kompletnie już nie orientuję się o co chodzi w polskiej polityce. Moje kumanie rzeczy zatrzymalo się ok. wypadku w Smoleńsku i trochę po tym. Z kulturą polską w ogole już jestem na bakier.
                          Ale co to ja chciałam powiedzieć. A, moja opinia jest tak, że choćby nie wiem ilu spin doktorów pracowało nad człowiekiem, to nie da się ukryć jego prawdziwej natury. Owszem, jest to do pewnego stopnia możliwe w ściśle kontrolowanym środowisku. Tak więc nie można ekstrapolować charakteru aktora na podstawie jego roli, czy papieża na podstawie jego przejazdów przez miasto. Ale już człowiek, który udziela wywiadów na żywo, odpowiada na zaskakujące pytania, reaguje mimiką na nawet drobne zdarzenia, nie jest w stanie zagrać w 100%, tego, co by chciał. Rzeczy wyłażą jak glizdy z kompostu, tu i ówdzie, niechcący i nie całkiem wyraźnie, ale wyłażą. Tak więc nie wierzę, że posłanka Pawłowicz, czy prezes Kaczyński są normalni. Bo można być niepięknym, ale można mieć normalną twarz. Oni mają twarze skurwiałe.
                          Natomiast ten Trzaskowski , jak dla mnie, ma całkiem normalną twarz.
                          • elissa2 Re: Nowy przywódca 11.06.20, 23:07
                            To fakt. Dobrze się prezentuje. A jeszcze lepiej się prezentuje przy porównaniu z obecnie miłościwie panującym. smile Jest błyskotliwy. Jest doświadczony w roli prezydenta Warszawy.
                          • elissa2 Re: Nowy przywódca 11.06.20, 23:10
                            A to co dzieje się w Stanach, ale i to, co dzieje się w Polsce to jakiś mroczny dreszczowiec. Aż trudno uwierzyć, że to się naprawdę dzieje. Przecież świat nie mógł tak zwariować.
                            • shachar Re: Nowy przywódca 11.06.20, 23:18
                              Elissko, ale to nie są normalne czasy i myślę, że świat rzeczywiście wariuje, bo dzieje się rzecz niespotykana jeszcze za naszej cywilizacji, a mianowicie Koniec Królestwa Białego Człowieka. I system jest w szoku.
                        • krytyk2 Re: Nowy przywódca 11.06.20, 23:23
                          Pozwolę sobie znowu się z Tobą niezgodzić.Tp co różni partie Kaczyńskiego i jego samego od reszty świata,to jest wyłączne poleganie na manipulacji i łgarstwie.Żyje tu w Polsce i dzień po dniu słucham tych baranów i włos mi się jeży na głowie,jak można tak bezczelnie kłamać na każdy temat.Nie zgadzam się z Twoją tezą,że w Polsce są warunki do powstania dobrobytu.Głownym warunkiem uniemożliwiającym to dojście jest straszliwą polska mentalność.W innych miejscach o niej pisałem.Ofiara członków Twojej rodziny,podobnie jak ofiara tysięcy polskich patriotycznych rodzin jest,była tragiczna,
                          • shachar Re: Nowy przywódca 11.06.20, 23:46
                            Krytyku, u nas mówią ,że ten pomarańczowy to jedynie rezultat zarazy w spoleczeństwie i nie sposób się z tym nie zgodzić. Bo w zdrowym ciele zdrowy duch, a w chorym ciele chory duch i tyle.
                            Nasze( mówię nasze, bo juz nie mam się z kim bardziej identyfikować )społeczeństwo jest to społeczeństwo, w którym pielęgnowano głupkowatość na rzecz blond fryzury, opalenizny i białych zębów jako miary sukcesu.
                            Należy się więc skonfrontować z pojęciem sukcesu, albo jeszcze lepiej , z pojęciem dobrego życia. Może to przyniosłoby trochę osobistej refleksji, w jeszcze młodych mózgach. Może jakiś program szkolny biologia+ filozofia+ matematyka odmieniałaby na plus tępotę?
                            • a_iii_ty Re: Nowy przywódca 12.06.20, 00:04
                              dzisiaj maja civic studies i science studies, groch z kapusta i nikt nie wie nic o biologii + filozofii + matematyka. Widzialem to u trojki dzieci, to chyba celowa polityka.
                            • krytyk2 Re: Nowy przywódca 12.06.20, 15:29
                              Świetnie to napisalaś-tak filozoficznie właśnie!Dokładnie jest tak jak piszesz-że ryży jest kumulacją i zarazem emanacją tego całego gównianego konsumpcjonizmu i blichtru amerykańskiego.Ale muszę się też zgodzić z Andrzejem,że ten pociąg jest już zbyt rozpędzony i na końcu widać katastrofę.Z tą edukacją to nie jest takie proste.Wiesz dlaczego-gdybys wzięła taki umysł dziecka,czyściutki i nieskażony i zaczęła go nasycać samą prawdą,prawością,proekologicznymi treściami,to i tak nic nie da,bo ono uczy się i skonfrontuje Twoje projekcje z rzeczywistością,to ta rzeczywistość będzie je prawdziwie(nieekologicznie)uczyła.A częścią tej rzeczywistości jest chora świadomość społeczna ,która na swoją bezwładność.
    • krytyk2 Re: Nowy przywódca 19.06.20, 14:21
      Trzaskowski zdobywa teren dzień po dniu,aktualnie przekracza 30%w pierwszej turze.W obozie rządzącym wzrasta agresja, ilość kłamstw, pomówień.Lęk rodzi agresję.
        • krytyk2 Re: Nowy przywódca 30.06.20, 17:23
          brzydko zachowuja sie wobec siebie kandydaci opozycyjni.Wszystkim chodzi o to samo-ze PIS rujnuje kraj i rozwala system demokratyczny a wala w siebie jak w kaczki.Debile!!!Najmocniej został ukarany Kosiniak Kamysz.Tak uwierzył na początku maja ,gdy słupki dochodziły mu do 15 % ,ze zostanie prezydentem ,ze zaczął gadać jak ksiądz z ambony.stał sie nudny ,pompatyczny niesympatyczny.Dzisiaj trzeci Hołownia powiedzial ,ze nie poprze żadnego z kandydatów.No ,kawał świni egoistycznej!!!Taki qurwa madry !!! i co? taki mądry a nie mógłby w tej swojej mądrości spotkac sie z Trzaskowskim i pogadac nad ustaleniami programowymi???Jak tak dalej będa egoistycznie postepowac to PIS spusci kraj do kibla
          • jan_stereo Re: Nowy przywódca 30.06.20, 19:52
            Sila PiSu wynika wlasnie ze slabosci opozycji no i krotkowzrocznosci wiekszosci Polakow, byle dzisiaj bylo ok, a jutro bedziemy sie zastanawiac nad pojutrzem ;')

Poza tym nie mamy raczej nauczonej z domu skromnosci, a do tego kazdy chce byc krolem, nawet jesli niekoniecznie nadaje sie na pazia.
            • krytyk2 Re: Nowy przywódca 30.06.20, 22:04
              elektorat Pis to w skrócie :mieszkańcy wsi(ponad 60 % poparcia),ludzie z podstawowym wykształceniem( ponad 60 %) i po 60 tce(ponad 60 %),więc albo uposledzeni umysłowo od urodzenia albo już zesklerotyzowani.Tu mamy do czynienia z jednej strony z bezczelną goebelsowską propagandą a z drugiej-z idiotami ,którzy się na nia nabieraja
              • jan_stereo Re: Nowy przywódca 30.06.20, 22:22
                No i dodac do tego nakazy z ambony, zachlannosc dzieciatego na 500PLN i jest wynik. Tak sie kupuje glosy za pieniadze podatnikow i wielkie dlugi przyszlych pokolen, zero skrupulow.
              • shachar Re: Nowy przywódca 30.06.20, 23:19
                nie wierzę, żeby pisiory uzbierały aż 50% tylko ze zdewociałych niepiśmiennych gamoni po 65-tce.

Ale też ludzie tzw.'normalni" zachowują się wyjątkowo niedojrzale, jeśli chodzi o wybory polityczne. I rózne inne też. Wystarczy mi otworzyć media społecznościowe lub zamienić dwa słowa z tym czy owym i za każdym razem inny rodzaj zdziwienia mnie ogarnia. Otwieram fejszbuka, a tam koleżanka (z branży medycznej, co najciekawsze) , która od początku tej pandemii siedzi gdzieś w lesie i przeczekuje, wyskakuje z jakąś petycją na change.org aby personelu medycznego nie poddawano w pracy testowi na wirusa 2x w tygodniu, bo to jest 'excessive' i nieprzyjemne. Patrzę w to, i widzę już nazwisko następnej swojej współpracownicy, że się pod tym podpisała. Zamknęłam szybko komputer, ale jak to mówią I cannot unsee what I saw. Pomijając fakt, że test trwa 2 sek i jest to uczucie raczej dziwaczne a nie nieprzyjemne, to trzeba być jebniętym, żeby z lasu nadawać, samemu nie będąc testowanym, aby ukrócili próby wczesnego wykrywania wirusa w placówkach.
                A drugi raz dziś szczęka mi opadła, kiedy mój jedyny sprzymierzeniec w pracy, który do trumpa ma stosunek sceptyczny zacząl wykrzykiwać, że prezydent nic nie może zrobić, że ten lekarz wirusolog naczelny , Fauci, jest głupi ,bo powinien coś robić, zamiast tylko gadać, że niedługo będziemy mieli 100 tys nowych przypadków dziennie. Zapytałam go, co mianowicie powinien zrobić, oprócz namawiania do masek, izolacji i mycia rąk, kiedy prezydent robi wszystko, żeby nikt tego nie robił.Usłyszałam tylko krzyki, że powinien zrobić COŚ. Tak więc jeśli ludzie rozumują w ten sposób, to może niech to wszystko jebnie nareszcie. I tak dziw, że doturlaliśmy się jako gatunek tak daleko. Debil debila debilem pogania.
                ps. wczoraj ostatnim rzutem na taśmę zarejestrowałam się na wybory polskie za 2 tygodnie.
                • jan_stereo Re: Nowy przywódca 01.07.20, 20:38
                  Bardzo slusznie ze sie zarejestrowalas, mnie sie nie udalo. Glosuj za mnie, byle nie na mordke slodka Dudusia, ktory chyba do ukladania sloikow na polce sie nie nadaje zbytnio.

A co do ludzkosci to o dziwo tez mialem takie mysli, ze ten nasz gatunek nie jest jednak ani wybranym ani tez predysponowanym do wiekszych czynow, poza wymarciem i to na znacznie krotsza mete niz dinozaury, zatem nawet one lepiej sie spisywaly.
                • krytyk2 Re: Nowy przywódca 01.07.20, 23:17
                  to co napisałem to proste wyniki podane przez PKW,żadna ściema.Dla mnie normalny ,jak to okresliłaś,to własnie przeciętny uposledzony.Bo jakże inaczej mam okreslic kogoś ,kto nie rozumie ,że łamanie demokracji kawałek po kawałku bedzie mialo podobny koniec jak w Niemczech hitlerowskich albo nie rozumie,że kupno niecertyfikowanych maseczek za kwote 4,5 mln przez ministra zdrowia od znajomego instruktora narciarskiego ,ktorego zona dzien wcześniej założyła firmę- to czysta korupcja???No jest to kretyn czy nie?No jest .Wiec mamy okoła ośmiu milionów regularnych "normalnych" kretynów.
                  • shachar Re: Nowy przywódca 02.07.20, 01:22
                    No niestety tak. Co ja Ci mogę pomóc...Umiesz liczyć więc dodaj sobie 45% Dudy i 7% Bosaka i już wiadomo , co będzie dalej, na dodatek kiedy niejaki Hołownia nie namaścił nikogo, kiedy zajął 3-cie miejsce. W tej sytuacji właśnie wyłazi brak doświadczenia Hołowni w polityce i dobrze, że nie doszedł on do finału, bo z takim podejściem, do finału on się nie nadaje. Pierdolony esteta i tak naprawdę idiota, dokładający się do rządów Pisu na następną kadencję. Ej, ale cuda się zdarzają. Dziś widziałam plotę rozpowszechnianą, że głosy oddane raz na Dudę automatycznie przenoszą się na drugą turę wyborów smile
                    • krytyk2 Re: Nowy przywódca 02.07.20, 15:26
                      Wczoraj Aśka rozmawiała ze znajomą,której dzieci siedzą w UK.Oni wszyscy chcieli zagłosować tam na miejscu.Gdyby nie zapłacili dodatkowo 70 zł za priorytet w dostarczeniu kart głosowania,nie mogliby zagłosować.Pisiory wyliczyły,że nie opłaca im się liczyć głosów z zagranicy bo są przeciw Dudzie
                      • rzeka.suf Re: Nowy przywódca 02.07.20, 16:53
                        ach tak, artykul z gazety z poprzedniego tygodnia ' skandal!polonia musi placic za wybory'. otoz, zawsze musiala, tak czy inaczej, no chyba ze mieszka nieopodal ambasady.
                        pierwszy raz glosowalam za granica - nie musialam na to tracic duzo czasu ani pieniedzy.
                        co do drugiej tury to zalezy czy poczta sie wyrobi w obie strony big_grin
          • krytyk2 Re: Nowy przywódca 01.07.20, 21:10
            A jednak pogadał-w Tv na oczach milionów rozmawiali o scedowanie głosów.Trzaskowski zadeklarował całkowite poparcie dla proobywatelskich punktów programu Hołowni
              • krytyk2 Re: Nowy przywódca 01.07.20, 23:09
                Bosak gra takiego grzecznego wykształconego,lekko przemądrzałego chłopca.W kampanii schował skrajnie prawicowe poglądy swoje i swoich kolegów i uderzył w ton zatroskania o gospodarkę,racjonalność w działaniach publicznych.Na pewno znacznej części elektoratu PISu jest blisko do idei promowanych przez Konfederację.Tu i tam trza bić obcych,najlepiej nie wpuszczac do kraju,patriotyzm uber alles,krwawe marsze niepodległości,kapitał zagraniczny -won z Polski!!!,itdWszystko jest proste i patriotyczne
    • krytyk2 Re: Nowy przywódca 10.07.20, 15:30
      PiS znowu gra brudną grę z kompletami wyborczymi głosowania za granicą-a to brakuje kartki z kandydatami ,a to koperty są do Tzw inspekcji(każdy może zajrzeć odkleić i zakleić),a to nie ma dwóch pieczątek(bez jednej z nich głos jest nieważny),a to nie przychodzą na czas.Skurwialy PiS.W kampanii bierze udział cały rząd-od kilku tygodni ani razu się nie zebrali razem ,żeby zarządzać krajem!!!!ale jeżdżą wszyscy i agitują.Hitem sieci od wczoraj jest wideo ,na którym do Tarnowa Podgórnego przyjeżdża poseł PiS z wielkim tekturowym czekiem na kwotę 3,5 mln złotych-ze niby władza daje gminie taka kwotę a na zewnątrz wychodzi do niego wójt gminy i ma w ręku też wielką tekturowa tablicę,na której widać kwotę 10 mln zł i podpisane rachunek ,który rząd wisi gminie w postaci np niezapłaconych dotacji do pensji nauczycieli.Jaja jak berety!!!
      • rzeka.suf Re: Nowy przywódca 10.07.20, 21:41
        big_grin
        nie zaglosuje, karta dotarla dopiero wczoraj, nie bylo szans, zeby na dzis dotarla z powrotem do madrytu.
        wina poczty - wyslane jako express 03.lipca. wina ambasady - 3.lipca to byl piatek, czyli az piec dni po wyborach.
        ludzie tutaj skladaja protesty wyborcze i sla kurierem za gruba kase, bo podobno ambasada przyjmie jeszcze w sobote.
        ale ze glosy rozkladaja sie pol na pol, to czy robi roznice kiedy nie zaglosujemy?
        • krytyk2 Re: Nowy przywódca 11.07.20, 22:07
          Nie byłbym takim optymistą.Te kutafony robią tylko to ,co może pomóc im określić i podwyższyć szanse wygranej-cale siły i środki te rzuca tylko na analizę tego właśnie.Wiec jesli im wyjdzie z badań ,że w konkretnej dzielnicy Chicago na trzech ulicach głosować będą zwolennicy Trzaskowskiego,to dokładnie ci szczęśliwcy zostaną pozbawieni możliwości głosowania.Oni przez 5 lat rządów nie dbali o gospodarkę, obronność, demokrację,prawa człowieka.Oni tylko analizowali co(gadka i propaganda) jeszcze może im podnieść slupki poparcia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka