Dodaj do ulubionych

Miło się tu gada

29.08.20, 01:51
Ale o Kyle'u żaden się nie wypowie. Dopóki nie zostanie podane coś do wierzenia.
Obserwuj wątek
    • shachar Re: Miło się tu gada 29.08.20, 09:04
      Właśnie, porozmawiajmy o Kyle'u, chyba o tym Kyle'u z Kenosha mowa. Szczerze mówiąc do tego momentu nie myslałam o nim wiele, (życie dostarcza nam tyle atrakcji co chwila), a może niesłusznie.
      Oto, co zostało nagrane tej nocy
      www.nytimes.com/2020/08/27/us/kyle-rittenhouse-kenosha-shooting-video.html
      Widać na video młodego człowieka z misją i jak wypadki żle się dla niego potoczyły.
      O czym będziemy dyskutować w sprawie Kyle'a?
      Jest parę wątasów długich i szerokich jak internet cały.
      1. naświetlanych ostatnio interwencji policji, w wyniku ktorych ciemnoskóry obywatel/ka umiera, często na oczach wielu widzów.
      mamy tu przypadek George'a Floyda, Breonny Taylor, tego gostka z Kenoshy, ale też zaatakowanego i zabitego przez białych mężczyzn ciemnoskórego joggera, Ahmauda Arbery. Mało się mówi, przynajmniej w mediach, które ja czytam i oglądam, czy były poważne przyczyny tych interwencji. Mówię to na wypadek , jeśli jestem niedoinformowana i i istnieje alternatywna wiedza na ten temat, której jestem nieświadoma.Wielu z nas przecież jest zafiksowana na jednej stronie medalu, i nie przyjmuje 'alternatywnej rzeczywistości' , co jest samo w sobie dobrym tematem na osobny wątek.
      2. w wyniku owych interwencji, gdzie jawnie czarnoskórzy są traktowani z dużą dozą brutalności, którą trudno byłoby sobie wyobrazic, gdyby aresztowanym był biały obywatel, dochodzi do protestów ludzi cywilnych.
      3. w wyniku tych protestów dochodzi do zamieszek i grabieży.
      4. w zwiazku z zamieszkami i grabieżami, oraz z nawoływaniem do defundacji lub wręcz rozwiązania policji aby ukrócić ich jednowymiarową brutalność, samowolne, paramilitarne grupy białych, uzbrojonych po zęby mężczyzn biorą się za ' przywracanie porządku'.( grupy takie również wtargęły do urzedów federalnych w Michigan, aby protestować przeciwko nakazom moszenia masek jakiś czas temu).

W to wszystko wkręcony jest, czy wkręca się sam, nasz Kyle.
      Kyle ma 17 lat i karabin przewieszony przez pierś, w ręku zestaw pierwszej pomocy.
      Na pierwszym video widzimy całkiem miłego, grzecznego dzieciaka z misją obrony biznesu przed protestantami.
      Na następnych gonionego przez innych, strzelającego w swojej obronie.
      Na ostatnim, idącego z karabinem w stronę policji, która nawet nie zatrzymuje się na jego widok.

6.Gdyby Kyle był czarny, maszerujac z karabinem w stronę policji najprawdopodobniej zostałby zastrzelony bez szczególowych pytań. Ta drobna róznica jest żródłem prostestów przeciwko systemowemu rasizmowi, a protesty potem żyją już swoim życiem, gdzie życie tego i owego zmarnowane, czy to Kyle, czy ktoś po przeciwnej stronie, to są nowości na jeden dzień dla innych.
      • jan_stereo Re: Miło się tu gada 29.08.20, 11:38
        Rozwiazanie medialne problemu jest nastepujace:

Na centrali policyjnej dzwoni telefon, obywatel zglasza napasc z bronia w reku. Centrala zadaje wowczas decydujace pytanie, czy strzelajacy byl bialy czy czarnoskory i w zalezosci od odpowiedzi wysyla policje tego samego koloru skory aby ewentualne zastrzelenie/poturbowanie napastnika bylo mniej kontrowersyjne.

• krytyk2 Re: Miło się tu gada 29.08.20, 18:39
        Przestałem już śledzić co tam u was się dzieje,tuż pod nosem w Białorusi wystarczająco dużo szokujących zdarzeń,nie mówiąc o tym co wyprawia PiS dzień po dniu.Szukam teraz dekarza,co będzie miał wolny termin i nie zedrze mi skóry
          • shachar Re: Miło się tu gada 29.08.20, 20:34
            Rzeczywiście, gadasz jak koleś, który całe życie przeżył w PRL, kiedy na kogo byś nie głosował i tak zawsze wygrywał Gierek. Albo, teraz tak mi się pomyślało, jesteś po prostu leniwy i nie głosujesz tak samo jak nie pierzesz gaci i nie zmywasz garów( kiedyś chyba był wątal , albo przynajmniej parę wpisów na temat Twoich garów).
            Żeby nie było, kiedy ostatnio popsuła mi się lodówka, to ją zatrzasnęłam i czekałam aż się problem sam rozwiąże. Doczekałam się tego, że to ja muszę rozwiązać problem.
            Bardzo Cię namawiam, pierz gacie i głosuj regularnie, to jest metoda na porządek. Pierdolnik to jest łatwa droga, kiedy nikt nic nie robi i udaje, że nie ma problemu.
            • a_iii_ty Re: Miło się tu gada 29.08.20, 21:07
              a co ty masz do moich zardzewialych gaci ? moj kleks, moj problem ! tetaz mam papierowe, jednego uzytku talerze i plastikowe utensils, wiec juz tez nie zmywam. a glosowac nie bede, bo nie naleze do tego stada, kapiszo ? a ty z tego lenistwa, ktore mi zarzucasz, nawet nie umiesz odtextowac...
              • shachar Re: Miło się tu gada 29.08.20, 21:32
                Nie bądź taki Clint Eastwood.
                Nóż i widelec możesz w ostateczności oblyzać, tylko nie używaj tych plastików, nie tak Cię babcia wychowała.
                Co do utrzymywania kontaktów, to jestem lewus, dlatego nie mam przyjaciół. Kontakty żyją w mojej głowie, a powinny w rzeczywistości. Wciąż mi się wydaje, że utrzymujemy łącza, tak samo jak z innymi tu użytkownikami, kiedy innym może wydawać się zupełnie co innego.
          • krytyk2 Re: Miło się tu gada 30.08.20, 08:09
            No. Tak czekam aż mi jaśnie pan blauerzweig wyłoży,co mam myśleć i o czym mam myśleć.Chłopino, masz tchórzliwą,skryta naturę z zasady.Dawno wyrosłem z wieku licealnego,żeby trząść portkami przed panem nauczycielem i karnie odpowiadać na zadane tematy.Nie chcesz się ujawnić że swoimi poglądami -to nie zawracaj gitary
            • shachar Re: Miło się tu gada 30.08.20, 08:39
              Ależ panowie, po co zaraz unosić się.
              Dekarz to jest taki rzemieślnik, który dachy reperuje?
              Blacharz/dekarz, jakoś mi się tak kojarzy, więc może nie dachy..
              Anyway...kiedy był początek pandemii złapałam wszystko co było w zasięgu ręki, dosłownie WSZYSTKO, od podstawowej witaminy C po kwiatek w doniczce i uciekłam na wieś. Kto wie, o to mi uratowało.
              Ale powiedziałam sobie wtedy, że jeśli to przeżyję, to będę lepszym człowiekiem. Tzn. przestanę dokuczać pielęgniarkom przede wszystkim, że zbyt ślamazarnie pracują, bo w chwili próby to są jedyne osoby, które ratują tak naprawdę. A poza tym, jak się uda, to nie będę uprzykrzać życia innym. Życie jest i tak dostatecznie chujowe samo w sobie bez mojego dokładania się do tej chujowości innym. Dziękuję ,że mi o tym przypomnieliście, bo się czasami zapominam, tak mi dobrze idzie hehe.
              • shachar Re: Miło się tu gada 30.08.20, 09:13
                O czym chciałam jeszcze napisać, kiedy tak miło sobie gawędzimy o Kyle'u.
                Ten młody człowiek ma już przesrane, bo w wieku 17 lat opowiedział się za czymś całym sercem, a nie było nikogo dorosłego w okolicy, żeby go ostudzić trochę, że może warto posiedzieć raczej, niż pobiec.
                Dlaczego dorosły by się przydał? Bo są dwie strony medalu we wszystkim.
                Taki Kyle nigdy nie słyszał tego, co ja, prosty emigrant, usłyszałam, kiedy wysłano mnie do Downtown Brooklyn Rehab do pracy na parę tygodni. Jest tam większość czarnoskórych klientów, w odróżnieniu od pro-trumpowskiego Brightonu, gdzie najczęściej pracuję.
                Jedną z moich pacjentów ( no tak się mówi , aczkolwiek żaden ze mnie medyk) była Alicia, starsza ciemnoskóra kobieta. Alicia jest wysoka jak dzida i szczupła jak dzida, materiał na modelkę 80+letnią, jeśli by ją ktoś odkrył.Dodatkowo Alicia ma zacięcie komediowe. Kiedy ją spotkałam pierwszy raz spytała mnie, czy ma odziać swoje Armani okulary i Chanel pelerynkę na nasz spacer z chodzikiem. Dodam, że jej ubrania były w większości z donacji, które ludzie dają , kiedy ciuchy już są im niepotrzebne.Żadnych Chanel tam nie było.
                Alicia na ogół, bo nie codziennie, dała się namówić na spacer, podczas którego jej piękne , długie ciało doznawało bólów i zmęczenia.Alicia uśmiechała się wtedy, kręciła głową i mawiała " once a man, twice a child", swoim głębokim, niskim głosem z czarnym akcentem.
                Któregoś razu, na jednym ze spacerów rozmawiałyśmy z Alicią o jej talencie komediowym. Opowiedziała mi wtedy, że te jej inklinacje do rozśmieszania innych były żródłem dużych problemów w szkole. Alicia była bowiem pierwszym czarnym dzieckiem w szkole dla hispańskojęzycznych i innych dzieci, w Puerto Rico bodajże. Jako ciemnoskóra była wiecznie na widelcu i szykanowana jako winna cokolwiek zdarzyło się w szkole, ale cierpiała to, bo nie chciała sprawiać problemów matce, która brała dodatkowe roboty jako praczka, żeby Alicia mogła skończyć dobrą szkolę.
                Alicia opowiedziała mi też, ze w tamtych czasach w rejonie gdzie się wychowywała, dorośli szczypali dzieci boleśnie kiedy patrzyły na inne, ciemnoskóre dzieciaki."Don't look at the Negro!".
                Don't look at the Negro.

Dlatego, jeśli coś mogę zrobić w sprawie zamieszek, to przynajmniej spróbować widzieć dwie strony medalu.
                Kyle wpierdolił się, bo jest za młody, żeby to pojąć.
    • blauerzweigelt Re: Miło się tu gada 30.08.20, 00:28
      Taaa... Tak jak myślałem. Szakira, która moim zdaniem myli się w światopoglądzie, ale takie Jej prawo, ale jedyna prawdziejka tutaj... Mówi, co myśli. Reszta czeka, co zostanie podane oficjalnie do wierzenia. Pozdrawiam tę resztę, nie jest nam po drodze. Szakira, również uważam, że się mylisz grubo w swoich osądach nieraz. Ale szacun potężny, może się mylisz, potrafisz jednak powiedzieć co myślisz zanim zostanie to przykazane. Reszta czeka.

No i imek, zablokujesz czy nie ??)
      • shachar Re: Miło się tu gada 30.08.20, 02:51
        Nie bardzo rozumiem dlaczego mylę się w swoim światopoglądzie i jakim sposobem jestem jedyna, która mówi to, co myśli.
        Akurat wydaje mi się to słuszne w stosunku do każdego, Wszyscy gadamy co myślimy i wszyscy się mylimy jakoś tam.
        No i jeszcze raz, dlaczego, do diaska, się mylę? Hę?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka