Dodaj do ulubionych

Joe Rogan i Elon Musk

05.12.20, 03:02
O i tak, dojechaliśmy do tematu podkastów. Niestety 'very entertaining' nie przekłada się literalnie na 'bardzo rozrywkowe' , więc nie wiem, w jakim narzeczu pisać.
Rogan, po początkowej mojej niechęci, zaczął być jakąś tam figurą podczas jazd długich samochodowych, aż nagle urósł do nałogu okołosamochodowego.
Wczoraj dosłuchałam najlepszego do tej pory z około 30-tu do tej pory wysłuchanych ( z kolekcji ok. 1570-u dostępnych) , z Willy D z grupy Geto Boys, a dziś wzięłam się za Muska. Czytałam gdzieś, że po tej gadce akcje Tesli spadły o 9%, bo giełda była zaniepokojona staniem ujarania Muska. Mam jeszcze 2/3 do końca, ale Musk , mimo, że ciężko się go słucha, jest niewątpliwie, kimś, kogo warto posłuchać.
Obserwuj wątek
      • shachar Re: Joe Rogan i Elon Musk 05.12.20, 11:42
        Samo się słucha. Słuchawki bezprzewodowe na uszy i wtedy i ni grabienie liści nie jest nudne, ni zmywanie, nie wspominając o jeździe samochodem.
        Poza tym, co ciekawe, nie mam odruchu, że 'chcę wyjść z kina'.
          • shachar Re: Joe Rogan i Elon Musk 05.12.20, 15:56
            Ja to widzę tak;. możesz obserwować coś 50 lat i ciągle widzieć to samo.Mam tę skłonność. Ale możesz posłuchać kogoś, kto myśli inaczej i jakaś klapa w mózgu się z tym zgadza, albo nie.
            Jedynie obserwowanie, ma tę niedoskonałość, moim zdaniem, że jest uzależnione od obserwatora i nie wnosi nowego inputu.
            • a_iii_ty Re: Joe Rogan i Elon Musk 05.12.20, 16:24
              A do czego ci input ? Just be, observe.
              Zyjemy w swiecie, gdzie otwieranie nowych klapek to jak zmieniajace sie co sekunde obrazy w TV. I co z tego masz ? Nawet sam Jung powiedzial, ze po dyskusjach z ludzmi musi sie przez kilka dni odszczurzyc, by nie zwariowac.
              • shachar Re: Joe Rogan i Elon Musk 05.12.20, 17:17
                Rozumiem, co chcesz powiedzieć. Ale jednocześnie, nie widzę możliwości zobaczenia rzeczy pod innym kątem, niż mój własny, jeśli nie dodam do tego, co ja wiem, tego, co wiedzą inni.
                Oczywiście, mogę utrzymywać, że mój punkt widzenia jest ten najlepszy, ale to nie będzie prawda.
              • kalllka Re: Joe Rogan i Elon Musk 21.04.21, 13:37
                ... obserwowanie jest wtórne. A input
                słuchanie, nadmuchiwanie jest atawizmem, pierwocina niezależna od mindu, coś jak trawienie.
                Wiem ze takiemu jak ty- iii, podglądaczowi co to już przeszedł wszystkie fazy trudno to zaakceptować...
                W każdym razie, mimo ze wole żywe radio, to podcasty maja jeszcze te zaletę ze rejestrują wszystko- czyli emocje czasu rzeczywistego, tak ze słuchający wielokrotnie może udać się i szukać na nowo ścieżek dźwiękowych.
    • shachar Re: Joe Rogan i Elon Musk 13.12.20, 08:13
      Zastanawiam się nad fenomenem tego gostka, co dało mu stumilionowy deal ze Spotify. Co jest tą ingrediencją, którą on daje, a nie mają inni.
      Myślę, że jest to "talkin' shit with boys" magic.
      W sumie podziwiam go, kto by przypuszczał, że jego gadki-szmatki zdobędą jakikolwiek rynek. A jednak.

• shachar Re: Joe Rogan i Elon Musk 17.04.21, 15:23
      Dziś na youtubie dokończyłam podkast Jordana Petersona przepytującego Rogana. Gdzieś w połowie Rogan rozpłakał się wspominając zwycięstwo matki z córką nad dupkowatym tatą z synem w jakimś odcinku Fear Factor, który prowadził. 15 lat po fakcie jeszcze nie może się uspokoić na ten temat. To najbardziej budująca rzecz dziś, ale dzień jeszcze młody.I love this shit!
      Także w tym samym odcinku, ciekawy wywód Petersona nt Milo Y i jego zablokowaniu się w wieku 14 lat i ogolniej o pozostaniu w stanie dziecka nt jakiejś traumy. Absolutnie trafne. Co prawda Rogan jest lepszym podcasterem od Jordana w sensie rozrywki, Jordan ma za to interesujące uwagi z psychologii klinicznej.
      Podkasty się mnożą, przebierać wybierać, a ja jak zwykle z opóźnionym zapłonem dopiero teraz dogrzebuję się do nich.
      • jan_stereo Re: Joe Rogan i Elon Musk 17.04.21, 16:54
        Osobiscie jak posluchalem Petersona i Harrisa, zwlaszcza we wspolnych debatach, wole generalnie myslenie Harrisa, wyraza sie przewaznie jasniej i precyzyjniej, a chyba nawet trafniej i czesciej dociera do sedna rzeczy podczas gdy Peterson wpada juz w akademicka filozofie i rozmywa temat.

www.youtube.com/watch?v=jey_CzIOfYE&ab_channel=Pangburn
        • jan_stereo Re: Joe Rogan i Elon Musk 17.04.21, 16:57
          A jesli juz chodzi o Sama H, bardzo cierpliwie i dobrze moim zdaniem, wyjasnia brak wolnej woli u czlowieka, super material, zwlaszcza dla tych, ktorzy wciaz uwazaja ze ja posiadaja:

www.youtube.com/watch?v=_FanhvXO9Pk&t=9s&ab_channel=StevenMarkRyan
        • shachar Re: Joe Rogan i Elon Musk 18.04.21, 01:16
          Ja po prostu lubię słuchać tych gostków gawędzących.
          Ale to musi być w jakimś tam stopniu koherentne.
          Jeśli sluchaleś ostatnio wydanego Rogan and Eric Weinstein podcast to wtedy myślisz WTF? Eric objawiający teorię wszystkiego. A Eric to brat Breta z twojego linka.
        • rzeka.suf Re: Joe Rogan i Elon Musk 21.04.21, 18:14
          Dzięki za ten filmik! Posłuchałam wszystkich czterech części tej debaty i mam dużo na temat do powiedzenia. Ale nie mam czasu teraz. Żeby nie stracić myśli, zainstalowałam sobie program speech to text i jestem nie tylko nim zachwycona, ale też ten zachwyt w połączeniu ze świadomościa ze mam coraz mniej czasu żeby się ogarnąć i wyjść, sprawił że jak dyktuje temu nowemu medium, to uciekają mi moje wiekopomne, przełomowe konstatacje big_grin
          Więc może jednak po prostu zapale i się uczesze.
          • rzeka.suf Re: Joe Rogan i Elon Musk 21.04.21, 18:24
            Tak szybko, zanim mi zwieje: spór między jp a sh toczy się, imo, o to czy ludzkość może zbudować etykę w oparciu o samą intersubiektywność, czy koniecznie potrzeba, do istnienia działającej, intersubiektywnej etyki, jakiegoś zewnętrznego podmiotu, ustalającego obiektywne normy i ideały.
            JP jest pesymista, jeśli chodzi o naturę ludzka, jest protekcjonalnym elitysta, podczas gdy Harris to taka młoda dusza walczącą z wiatrakami wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka