Dodaj do ulubionych

łza się w oku kręci z sentymentu...

16.03.21, 22:49
wyobrażacie sobie jaka awantura byłaby dziś po czymś takim?

to a propos wątków o nowomowie, rasizmie, i co do jordana petersona, którego głowną tezą jest: nie wolno stanowić praw sankcjonujących społeczeństwo z przyczyn innych niż identyczne prawa jednostek. każde prawo dające przywileje z powodu przynależności do jakiejkolwiek grupy, da efekty totalitarne.

A teraz popatrzcie:

www.youtube.com/watch?v=gPFm3wv7ER0
Obserwuj wątek
    • a_iii_ty Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 17.03.21, 15:41
      Zgadzam sie z Jordanem. Przywileje dla grup podkreslaja tylko roznice i tworza podzialy na oni i my.
      Prywatnie: rasizm nigdy sie nie skonczy tak dlugo jak beda istniec rozne kolory na tej planecie. Czern zawsze bedzie kolorem przygnebiajacym i budzacym niepokoj. Co mozemy zrobic, to tylko zaakceptowac istnienie innosci, ale droga do "pokochania" jej ma nieustannie oddalajacy sie horyzont. To samo dotyczy roznych form odchylen od zdrowego rozumienia rzeczywistosci.
      Obecny, swiatowy trend do socjalnej urawnilowki, rozmyje nasze naturalne odczuwanie otaczajacego nas swiata.
      Jestem przeciwny jakiejkolwiek formie obrazania czy potepiania kogos z powodu wygladu czy zachowan. Ale nigdy nie bede w stanie zaakceptowac czegos, co wewnetrznie wywoluje protest kazdej z moich komorek. Kocham zielen, blekit, kolory kwiatow i nawet jasno brazowa trumna nie wywoluje strachu w stopniu jak czarna. Tego nie jestem w stanie zmienic. Przyjrzyjcie sie swoim odczuciom.
      • shachar Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 20.03.21, 02:48
        Czern zawsze bedzie kolorem przygnebiajacym i budzacym niepokoj.

Jeez!
        Ale dziękuję za ten komentarz, który nie wpadłaby mi do głowy, wychowanej na Murzynku Bambo, literalnie, że to nasz koleżka. I z takim nastawieniem przyjechałam do NY. Okazało się, że jestem kompletnie nieprzygotowana do życia w wielorasowym społeczeństwie z animozjami ( no bo jakże mogłabym być, transplant z Mokotowa)
        Czarny kolor skóry nie budzi mojego niepokoju. 10 x bardziej wolę pracować z ciemnoskórymi, bo ich podejście do pracy nie jest to piździaczenie jak u białych, zasłanianie się swoimi dyplomami, żeby nic nie zrobić. Oni MUSZĄ zrobić, żeby mieć zapłacone. Moja najlepsza fucha sensie satysfakcji z pracy w tym kraju była w Harlemie, róg 125st i 2 ave w domu dla niepełnosprawnych. Nigdy nikt mnie nie nazwał siostrą za pomoc okazaną, tylko tam. Nigdzie nie spotkałam tylu inteligentnych ludzi, z inteligencją społeczną, niestety bez tzw. degree.
        Ale dziękuję Bogu, że miał nade mną opatrzność i nie wpierniczył mnie w wielorasowy związek.
    • kalllka Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 17.03.21, 19:29
      A nie mógłbyś streścić... jak ja nie lubię tych wszystkich skierowań.. zdecydowanie wole słyszeć o czymś, od ludzi których znam choćby tylko z zestawiania liter, w charakterystyczny dla nich sposób.
      Jaki Petersen może ci intelektualnie podskoczyc, blau?
      • blauerzweigelt Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 20.03.21, 21:34
        co do tego: dlaczego nie?

jakkolwiek przykre dla inwalidów byłoby zniesienie tych "ulg totalitarnych", to tak należy zrobić. bo jeżeli decyzję o ulgach podejmuje dyrektor przedsiębiorstwa komunikacyjnego, jest OK, najwyżej zarząd zwolni go za niegospodarność. jeszcze lepiej, jeśli taką decyzję podejmuje zarząd. i jeszcze bardziej OK. ale do dupy jest, kiedy taką decyzję wymusza na dyrektorze i zarządzie urzędnik, stanowiąc prawo.

bo jeśli wymusi, to jutro będzie następny przepis co do innej grupy. tak to działa.

więc, to nie tak, że "ulgi komunikacyjne" powinny przysługiwać. jak poszczególna firma je nada, jest OK, jeśli nie to inwalidzi jeżdżą np. lokalną komunikacją miejską z ulgą, ale pociągami już nie, lub odwrotnie.

wiem, przykre.

ale przekroczenie tej granicy zawsze przynosi w dłuższej perspektywie dużo gorsze skutki.
        • rzeka.suf Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 21.03.21, 02:26
          Czy to znaczy że starcy i kobiety w ciąży powinni stracić przywilej obsługi poza kolejka?
          Na pogotowiu zaś pomocy powinno się zrezygnować z triagu i przyjmować według kolejności przybycia?
          Tak na czasie: szczepić wg kolejności alfabetycznej czy jak?
          Leki refundować czy wszystkie pełnopłatne?
          I na jakiej zasadzie ustalac dni wolne od pracy! Dlaczego wolne jest w akurat katolicka Wielkanoc? I dlaczego dzieciom zabrania sie pracowac?

• blauerzweigelt Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 21.03.21, 23:07
            "Czy to znaczy że starcy i kobiety w ciąży powinni stracić przywilej obsługi poza kolejka?"

tak, tak to znaczy... ale zauważ , kiedy nie było to usankcjonowane prawnie, mieli te prawa... kwestia wychowania...

"I na jakiej zasadzie ustalac dni wolne od pracy! Dlaczego wolne jest w akurat katolicka Wielkanoc?"

Kwestia kraju i kultury... Jeśli większość w danym kraju uważa że to jest święto, to OK.

I dlaczego dzieciom zabrania sie pracowac?

"Tak na czasie: szczepić wg kolejności alfabetycznej czy jak?"

Wg kolejności zapisów i chęci. jedyna normalna procedura, jeśli ktoś wierzy pandemię.

"Leki refundować czy wszystkie pełnopłatne?"

Wszystkie pełnopłatne. Gdyby tak było, te w chuj drogie staniałyby o kilkaset procent.

"Na pogotowiu zaś pomocy powinno się zrezygnować z triagu i przyjmować według kolejności przybycia?"

o tym decyduje lekarz i bierze za to odpowiedzialność. nie ma żadnego związku ze stanowieniem praw.

"I dlaczego dzieciom zabrania się pracować?"

Bo prawo, które stanowi o społeczeństwie, bierze pod uwagę te jego cześć, która pozwala się społeczeństwu rozwijać. Tą częścią nie są dzieci.

Nie dogodzisz wszystkim, choć tak starasz się gadać. Twój wybór.
            • rzeka.suf Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 22.03.21, 01:51
              Gdyhy wszystkie leki stały się pełnopłatne, to zanim zadziałałyby prawa tynku, wymarliby ci, którzy potrzebują tych nawet nie najdroższych. Prawa regulujące zasady życia w społeczeństwie powstało właśnie po to, aby dbać o balans żywotnych interesow wszystkich jego członków, również tych, którzy jeszcze lub już, nie przyczyniają się do jego rozwoju poprzez prace i reprodukcje.
              Pracy dzieciom zabroniono także dlatego, że takie urobione u progu dorosłości nadawały się bardziej do zezlomowania niż choćby do armii. Łza się w oku kręci, niekoniecznie nostalgia powodowana.
              Nie wiem naprawdę dlaczego tak bardzo zależy Ci na zachowania prawa do nazywania homoseksualnych mężczyzn 'pedalami', a czarnoskórych - czarnuchami.Stary wspaniały świat?
        • jan_stereo Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 21.03.21, 18:38
          Mozna pojsc dalej i pozwolic na zakup alkoholu i papierosow oraz jazde samochodem itd. np. 8latkow, bo dlaczego tylko dorosli mieliby miec takowe przywileje ?!

To samo sie tyczy pojscia pracy, malzenstw itp. itd, moja wybobraznia sie tutaj czuje jak ryba w wodzie ;'))
      • blauerzweigelt Re: łza się w oku kręci z sentymentu... 20.03.21, 23:48
        na przykład takiego, że prawnie blondynki będą miały troszeczkę większe prawa niż Ty.
        ale potem, że blondynki z rzadkimi włosami będą miały prawa większe niż Ty. przecież to nie od nich zależało ?
        następnie, że blondynki i rude z rzadkimi włosami będą chronione przez prawo bardziej niż Ty.
        potem, że blondynki i rude ogólnie są lepsze , bo gorsze z rozdania.
        dalej, że blondynki i rude się nie pocą
        i jak pierdzą to nie śmierdzi, przeciwnie, pachnie różami...

tak działa demokracja. i tyle...

sokratesa tak naprawdę zabili demokraci. fakt dali mu do wybór... albo jesteś z nami, albo przeciw nam. i on wybrał cykutę (może z powodu ksantypy, nie wiadomo)

i tyle...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka