Dodaj do ulubionych

Przednówek

20.03.21, 21:51
To już ostatnie momenty kiedy mam możliwość dokarmiać ptaki, bo w ubiegłym roku ok. 1 kwietnia z lasu wyszedł niedźwiedź i zmasakrował karmniki. Tak więc lornetuję te wszystkie dzięcioły , kardynały pyszne i sikoropodobne tylko do jutra. Potem budka się zamyka.

A tymczasem wciąż większe dziobią mniejsze u karmnika, ale czasami te o porównywalnej wadze zaskakują. Myślę że to dlatego, że jedne mają dzioby dłuższe, a inne krótsze. A może jedne są bardziej bezczelne od drugich.

Okno i stara lorneta robią mi za telewizor. Wiem, że muszę i chcę dokończyć 'Sopranos' i wiele innych znakomitych dokonań tv ale o! kardynał przyleciał i siedzi bezczelnie na metalowej żerdzi....
Obserwuj wątek
    • elissa2 Re: Przednówek 20.03.21, 23:27
      Mam takich sąsiadów, kilka domów dalej. Mocno starsze małżeństwo. Karmią ptaki. Od kilku tygodni szara/siwa czapla godzinami stoi w bezruchu (jakby była sztuczna) wpatrzona tylko w jeden punkt. W drzwi tych ludzi. I kilka dni temu zobaczyłam... Staruszek kupuje dla niej małe rybki i jakieś robaki i ją nimi karmi. Mój mąż się rozmarzył... "Kurcze, gdyby tak gdzieś kupić kilka sztucznych i je tam ustawić...", "I dziadek by wyszedł i by powiedział: 'O. Przyprowadziłeś kolegów?' - ja na to
      • shachar Re: Przednówek 21.03.21, 06:02
        Super! jak można wytresować czaplę?
        My także mamy swoją. To wielkie ptaszysko. Bywa czasami przy tzw. pondziku, gdzie nawet ryby małe były, kiedy poziom wody był jaki taki.Czy pisałam już, jak jedna nas obsrała lotem narzutowym? Chyba tak..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka