Dodaj do ulubionych

Co to to za

08.07.21, 19:22
humanitaryzm, który każe utrzymywać bezdomnych w hotelach nowojorskich i płacić 1mln $ za dobę z kasy miejskiej NY ?
Obserwuj wątek
  • a_iii_ty Re: Co to to za 08.07.21, 22:31
   i bardzo dobrze ! jak sie nie chce budowac tanich domow mieszkalnych dla bezdomnych, to trzeba bulic z kasy za hotele. Humanitaryzm ??? Gdzie ??? w USA ??? Nie rozsmieszaj mnie. W tym wielkim obozie koncentracyjnym ???
   • krytyk2 Re: Co to to za 08.07.21, 22:50
    No dobrze,ale gdzie tu sens ekonomiczny 🧐?Poza tym rozwalają te hotele,srają w sąsiedztwie gdzie popadnie,narkotyzują się,obnażają,załatwiają publicznie
    • a_iii_ty Re: Co to to za 08.07.21, 23:24
     wybudowac 12 pietrowce w stylu "amerykanskiego sensu ekonomicznego" i czekac az sie zawali. A jeszcze lepiej nad samym brzegiem morza (Floryde polecam) i czekac na sezon huraganowy.
     W tym systemie nie ma wyjscia. 20 milionow hamerykanow ma zdiagnozowana chorobe psychiczna, w tym 5 milionow ciezkie odmiany.
     Widocznie komus sie to ciagle oplaca by bulic takie pieniadze za dobe w hotelach.
     • a_iii_ty Re: Co to to za 09.07.21, 01:32
      krytyku, u nasz w US-iech mowia: "follow the money". Tak, z ksiag wynika, ze NY placi za te hotele. Ale to tylko dla ciemnej masy ludzkiej. Jestem pewien, ze w kolejce ustawiaja sie "dobroczyncy" z milionami, tylko po to by obnizyc swoj prog podatkowy i zarabiac na tym miliony. Tu masz ekonomiczny sens tych hoteli. Pytanie wiec nie jest, gdzie tu sens ekonomiczny dla NY. Ten sens jest i nikt na tym nie traci. Bogaci finansuja tych bezdomnych zarabiajac na tym.
      A wlodarze NY placza, nagrywajac katarynke o tragedii miasta.
      Amen.
  • shachar Re: Co to to za 09.07.21, 14:40
   Ostatnia wersja podejścia do bezdomnych jest taka, w świetle obecnego wokeness, że to są ludzie którzy doświadczają bezdomności. Nie możesz nazwać bezdomnego bezdomnym, tylko kogoś, kto w tym momencie doświadcza braku domu. To jest jakby przekierowaniem opinii publicznej na fakt, że ludzie z ulicy znależli się w swojej sytuacji tylko na czas jakiś i w pewnym sensie nie chcieli się w niej znależć. A to że srają na ulicy, to też z powodu braku toalet publicznych w NY, jesteśmy sławni z tego. I tak dalej i w tej podobie.
   No cóz, polecam książkę "Ziemia tragiczna" Erskine Caldwella. Moim zdaniem tylko nieliczni są w stanie wyjść ze swoich okoliczności, gdy zauważą możliwość/wędkę. 97% pozostanie w komforcie znanego sobie położenia.
  • jan_stereo Re: Co to to za 09.07.21, 21:40
   Na moje oko to jest chyba wspomaganie hoteli ktore cierpia na brak turystyki w czasach pandemii, ma to zatem jakis sens, lepiej oplacac faktyczny pobyt niz dawac im kasa za brak uslug.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka