Dodaj do ulubionych

wracam do Polski

01.08.21, 23:17
serio, chce zamieszkac na wsi polskiej.
Ile moze mnie kosztowac miesieczny wynajem ?
Obserwuj wątek
    • elissa2 Re: wracam do Polski 02.08.21, 19:46
      Może jednak przyjedź, wynajmij coś np na 3 miesiące i dobrze się zastanów, bo obawiam się, że szybko możesz zmienić zdanie co do definitywnego mieszkania w PL.
        • elissa2 Re: wracam do Polski 02.08.21, 21:49
          A tu nie o wygody chodzi. A o mentalność ludzi, wredność, zawiść, frustracje, znieczulicę, o niekompetencję urzędników - załatwienie prostej sprawy może doprowadzić do szału. O drożyznę... etc, etc
        • krytyk2 Re: wracam do Polski 03.08.21, 20:48
          Ale Elissa ma rację-to byłaby taka rzeczywista próba,czy tęsknota za ojczyzną będzie na tyle silna,że pokona wszystkie wymienione przez Nią minusy życia w Polsce
          • kalllka Re: wracam do Polski 04.08.21, 12:32
            Słusznie prawią i w związku z moim doświadczeniem na tym polu/ dla mnie-dworze/ uważam, ze 3 m-ce to za mało na ogarnięcie normalnego zycia w Polsce.
            6, ze zmienna por roku/ kosztów / to minimum. No i trzeba byś wiedział co chcesz robić na emeryturze w Polsce.
            Kurs origami nie wystarczy. Musisz(!)
            przynajmniej hydraulikiem, a najlepiej stolarzem się czuć.
            W podgórskich idzie w górę, współzawodnictwo w spa. Ceny wynajmu pokoju, a co dopiero domu z obejściem, to zajazdy / na Litwę/ wlasciciele mszcza sie za kowid.
            Wiec, znalezienie nieekscentrycznego miejsca z ekonomicznym dojazdem i zaopatrzeniem, a pozniej adaptacja zawodowej- gmino- potrzebnej aktywności. Dlatego hydraulika id biedy, najlepiej zas stolarnia sie by sprawdziły.
            I zycie jak w Madrycie.
            Ps.
            Ważne tez byś po paru miesiącach lokalnej adaptacji do wody i powietrza, sprawdził tez u siebie poziom elektrolitów… oraz D3.
            Znajomosci z lokalna elita lekarzem wójtem i plebanem to nadal najważniejsze umiejętności miękkie.
              • elissa2 Re: wracam do Polski 04.08.21, 16:40
                To niestety nie jest to, co było w PRL. Twoje antyciała z PRLu nic Ci nie dadzą. Teraz potrzebne są zupełnie inne antyciała (np. z Liberii). Wyjechałam z PRLu. W latach 90-tych, gdy można już było pojechać, nawet fajnie było w PL. Zmuszona byłam wrócić do PL w 2002, choć już wiedziałam, że jest coraz gorzej. Gdzieś w 2010 było już kiepsko. W 2015 pochowałam Mamę i od razu wyjechałam z PL i nawet się nie wybieram na urlop. To już 6 lat, a mnie nadal odrzuca na samą myśl.
              • elissa2 Re: wracam do Polski 04.08.21, 16:48
                I żeby nie było... Bardzo mi doskwiera nostalgia, bardzo tęsknię i bardzo boli, że człowiek nie może (choćby skromnie) żyć w rodzinnym kraju. Ale ciągle mam przed oczami to skurwysyństwo, te szpitale i przychodnie, te pielęgniary a nawet pijanych lekarzy na oddziale ratowniczym, brak szacunku (o empatii już nie wspominam) dla ciężko chorych. Ale i ludziska... Oczywiście nie wszyscy, ale wielu. Podłych, wrednych, pazernych, egoistycznych... Takiej patologii za czasów PRL nie poznałam.
                  • jan_stereo Re: wracam do Polski 04.08.21, 22:48
                    Za komuny nikt cie tak bezczelnie nie scigal za podatki jak pracowales i mieszkales za granica, a teraz, z systemem elektronicznej kontroli panstwo polskie wyciaga gniewna reke po twoje pieniadze (podwojny podatek), chwyta sie wszystkiego zebys placil (masz kota i dom w Polsce, super, juz sie kwalifikujesz). Widzac takie rozowe perspektywy zdecydowalem ze robie tutaj obywatelstwo angielskie.
                  • kalllka Re: wracam do Polski 05.08.21, 19:16
                    Jest inaczej. Wszystkie szczury bez kwalifikacji wyłażą. Skończył się czas radosnego zarabiania na fb. Młodzi nie mają umiejętności, dosłownie nie potrafią nic. radziecki system torow rzadzi i to na bezczelacha. Obajtek zamiast bajtka to najlepszy dowód na to jak i gdzie zainstalowano trojany

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka