Dodaj do ulubionych

poziom Michalkiewicza

29.09.21, 08:54
A to pierwszy z brzegu/naprawdę nie wybierałem tego tekstu spośród wielu innych/ tekst tego pana:
www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=5040
Nie trzeba nawet wielce wgłębiać się w treśc ,żeby zauważyć bezstronne (a jakże!) etykietowanie :
"zbrodniczy koronawirus"
"bezcenny Izrael"
A tutaj próbka teorii spiskowej ,ze znanymi już w całym internecie tezami o planowym wprowadzeniu tzw epidemii przez wpływowych ,wiadomo- żydowskich,chacha!,postaci :
"" Tego tak całkiem wykluczyć sie nie da, a to dzięki wyznaniu, jakie w niepojętym przystępie szczerości złożył stary żydowski grandziarz finansowy Jerzy Soros. Powiedział mianowicie, że epidemia zbrodniczego koronawirusa stworzyła „rewolucyjną szansę” przeforsowania przedsięwzięć, które w normalnych warunkach byłyby albo niemożliwe do przeprowadzenia, albo niezwykle trudne. Grandziarz, podobnie jak pan Bill Gates, coś tam przecież musi wiedzieć, a skoro tak, to jest całkiem prawdopodobne, że zaplanowany przebieg epidemii wcale nie zależy od tego, czy ktoś się „wyszczepi”, czy nie – tylko od ostatecznego przeforsowania wspomnianych przedsięwzięć. Oznacza to, że epidemia skończy się nie wtedy, gdy wszyscy ludzie się „wyszczepią”, tylko wtedy, kiedy będzie trzeba – o czym mówiłem już na samym początku proklamowania epidemii. ""

Warto dodać ,że dziwnym ,ale nie wytłumaczalnym logicznie zbiegiem okoliczności,zdaniem pana Michalkiewicza ,polskie władze podejmują decyzje całkowicie zgodne ze scenariuszem znienawidzonych przez nich tych dwóch żydowskich postaci światowej finansiery.Jakby ,po prostu zaklamanie i głupota polskich władz nie mogła iść w koincydencji z zakłamaniem i głupotą nosicieli nurtu antyszczepionkowego i antysemickiego.
Obserwuj wątek
  • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 29.09.21, 09:49
   a tu cytat,z innego felietonu,tym razem dajacy pogłebioną wykładnie relacji miedzynarodowych a'la Michalkiewicz:

   <<Tymczasem Niemcy, którym prezydent Józio Biden przekazał Polskę w arendę, zaczynają dusić coraz mocniej. Oto Europejski Trybunał Sprawiedliwości właśnie przysolił Polsce karę w wysokości 500 tys. euro dziennie dla Komisji Europejskiej za niewykonanie jego postanowienia o natychmiastowym przerwaniu wydobycia w kopalni węgla brunatnego „Turów”, czego konsekwencją byłaby konieczność zatrzymania elektrowni w Turoszowie, dającej 8 procent mocy energetycznej państwa. Rząd buńczucznie deklaruje, że ani tamtego postanowienia nie wykona, ani kary nie będzie płacił – ale o tym trzeba było myśleć w 2003 roku, kiedy było referendum w sprawie Anschlussu, który Polakom stręczyli zarówno folksdojcze z obozu zdrady i zaprzaństwa, jak i płomienni dzierżawcy monopolu na patriotyzm. Bo szantaż finansowy wobec Polski na tym się nie kończy; Komisja Europejska blokuje uruchomienie Funduszu Odbudowy dla Polski w wysokości ponad 700 mld złotych, grozi wstrzymaniem subwencji budżetowej i wstrzymuje środki dla samorządów, które nie chcą słuchać zboczeń.>>
   • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 29.09.21, 11:18
    wszystko tu jest kreślone grubymi kreskami.Antysemickie,antyszczepionkowe/=antynaukowe/,antyeuropejskie.Ale za to-pośrednio-propisowskie.Pełna łopatologia,czysty populizm.Myślę ,że dobre jako grunt ideowy faszyzmu.
    Dodam ,że pan współpracuje z Radiem Maryja.Wszystko w temacie.
    • rzeka.suf Re: poziom Michalkiewicza 29.09.21, 15:12
     Myślę, że dla wielu ludzi michalkiewicz jest mistrzem finezji.
     Zastanawiam się po co on to pisze od tyłu lat? Czy naprawdę sam w to wierzy, czy uznał ze to jest najlepszy lep na ludzi i robi to, aby cieszyć się popularnością?
     • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 29.09.21, 15:21
      wiesz,jak czytałem jego życiorys w Wikipedii,to też sobie pomyślałem,że gosciu tak dobrze startował w życiu.Na duży plus można mu przypisać udział w tworzeniu ROPCiO /jeżeli jest to prawda a nie przyczynek hagiograficzny pisany przez niego samego.../. Udział w takim przedsięwzięciu w latach 70-tych wymagał olbrzymiej odwagi.Po drugie zaczynał pozytywnie w rozważaniach teoretycznych.A teraz -takie cuś.Strasznie szybko się wypalił i skurwił.Bo albo jest tak głupi(raczej nie zakładam),albo wierzy w to co pisze(tym bardziej nie zakładam)
    • blauerzweigelt Re: poziom Michalkiewicza 29.09.21, 19:57
     "wszystko tu jest kreślone grubymi kreskami.Antysemickie,antyszczepionkowe/=antynaukowe/,antyeuropejskie.Ale za to-pośrednio-propisowskie.Pełna łopatologia,czysty populizm."

     antyszczepionkowe = antynaukowe?

     A gdzie tu jakakolwiek nauka się zaplątała przy TYCH szczepionkach?

     Naukowcy są zagłuszani, za szczepionki nikt z producentów nie bierze żadnej odpowiedzialności, nowa technologia genetyczna nigdy do tej pory nie wprowadzona, bez testów, bez badań, więc gdzie tu NAUKA?

     No chyba, że uważasz Horbana za naukowca.
     • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 11:31
      stawiasz sprawę tak jakby osoby ,które próbują ugasić szybko rozprzestrzeniający się pożar domu sąsiada musiały powstrzymac wzajemne podawanie sobie wiader z woda ,bo jeden z przypatrujących się pożarowi kibiców podważa sens używania wiader z powodu braku atestu dla tychże pojemników.

      W momencie ,kiedy jakikolwiek lek na chorobę potrzebny jest na wczoraj,bo inaczej umrą nastepne miliony ludzi,to zastanawianie się czy ów lek jest doskonały i nie ma skutków ubocznych-przy ewidentnej kilkudziesięcioprocentowej jego skutecznośc - ,jest przejawem nie tylko zwykłego głupiego malkontenctwa,ale zakrawa na zbrodnicze zamiary osoby,ktora wysuwa takie obiekcje.
      Dla każdego,kto choć trochę przy okazji pandemii zainteresował sie problemami wystepujacymi przy wymyślaniu jakiejs szczepionki, jest jasne,że proces badania i pozyskiwania szczepionki trwał w przeszłości kilka do kilkunastu lat i że tym razem nie ma juz tyle czasu,bo choroba zbyt łatwo i szybko rozprzestrzenia się po świecie.Stąd -uczciwe postawienie sprawy przez naukowców wymagało zaznaczenia ,że nie są zbadane do końca wszystkie długofalowe skutki tak szybko wymyslonej szczepionki.Takie zastrzeżenie jest już samo w sobie przejawem naukowego podejscia do sprawy.
      Drugi aspekt naukowosci/nienaukowosci:
      Tego rodzaju szczepionka ,która powstała przeciwko Covidowi,nie jest typową dla dotychczasowego modelu wymyslania szczepionki. Poprzedni model zakladał umieszczanie w zastrzyku uśmierconych badż mocno osabionych prawdziwych komórek wirusa.Szczepionka na Covid w dosłownym sensie została od podstaw wymyślona i nie było mozliwe ,żeby jakiś pierwszy lepszy delikwent po prostu na nią wpadł w trakcie kąpieli w wannie.Jej istota polegala na doskonalej znajomości struktury wirusa i zalezności pomiedzy róznymi częsciami wirusa a systemem obronnym organizmu ludzkiego.Tu ,dosłownie, nawet nie wycinano z żywego wirusa częsci ,ktora jest sygnalizatorem obecności wirusa w organizmie,tylko go skonstruowano wykorzystujac najnowsze osiagniecia inzynierii genetycznej.
      Więc nie mów mi ,że przecietny antyszczepionkowiec posiada taką wiedze i umiejetności ,żeby obalic w jakikolwiek sposob teoretycznie ten nowy rodzaj wymyślamnia szczepionki.
      Natomiast skłonny jestem założyc -takze w tej opisywanej sytuacji,że człowiek ,ktory nie rozumie zjawiska bedzie się go obawiał i demonizował.
      Ale tu jest jeszcze jeden aspekt naukowosci/ciemnoty :antyszczepionkowcy podwazaja w ogóel istnienie wirusa pod nazwą Covid,zresztą nie tylko tego wirusa.Dalsze dyskusja jest tu dla mnie bezprzedmiotowa
      • blauerzweigelt Re: poziom Michalkiewicza 01.10.21, 18:32
       "W momencie ,kiedy jakikolwiek lek na chorobę potrzebny jest na wczoraj,bo inaczej umrą nastepne miliony ludzi,to zastanawianie się czy ów lek jest doskonały i nie ma skutków ubocznych-przy ewidentnej kilkudziesięcioprocentowej jego skutecznośc - ,jest przejawem nie tylko zwykłego głupiego malkontenctwa,ale zakrawa na zbrodnicze zamiary osoby,ktora wysuwa takie obiekcje."

       Lek na chorobę??? Szczepionka nie jest lekiem. A LEKI skuteczne ponoć na postawie praktyki nawet ostatniej , raportuje dużo niezależnych lekarzy. I nikt ich nie słucha, więcej, zamilcza sie ich i blokuje w prawach lekarzy.

       A ponadto - co dla Ciebie zakrawa na zbrodnicze zamiary... Tak, masz rację hsirk i inni jemu podobni są zbrodniarzami z urodzenia. Strzał z przyłożenia i do dołu z wapnem.

       Jeszcze:

       "Szczepionka na Covid w dosłownym sensie została od podstaw wymyślona"

       GÓWNO PRAWDA. Ta forma jest terapii genetycznej była przez wiele lat badana i ostatecznie odrzucona w terapii różnych chorób, głównie nowotworów z powodu...

       Dużego i nie dającego się określić ryzyka stosowania.

       Ale tego zapewne nie doczytałeś, nie było w Wyborczej, w TVNie nie mówili, drobiazg.
     • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 11:52
      no i co tymi jajami obaliles w jakims sensie moją tezę????
      Radze Ci -naucz się czytać miedzy wierszami/propagandowych tekstów/.Mnie naprawdę nie obchodzi,czy literalnie ktoś mówi coś brzydkiego na kogoś innego czy cos ładnego na jeszcze inną osobę.Trzeba przyglądac się efektom i czynom.Jesli oficjalnie przedstawiciele PIS-u odcinaja się od najbardziej obrazoburczych ,faszystowskich wystąpień ideowych narodowców a następnie słyszę ,że na kolejnym marszu niepodległości policja nie interweniowała w przypadkach zakłocania porządku publicznego przez nich/w postaci odpalania raz i rzucania ich w przypadkowych przechodniów ,w budynki, w inna kontrmanifestację,to jaki ja mam wyciągnąć wniosek-że co jest prawdą?
      To samo tyczy się oficjalnego odcinania od faszystowskich wypowiedzi narodowców a potem cichego dofinansowania przez PIS organizacji narodowców Bąkiewicza - Straż narodowa i Marsz Niepodległości.Trzy mliony dofinasowania z kasy państwowej dla faszystów i bandytów ?!?
      I znowu -komu,czyim słowom mam tu wierzyć-tym którzy się od faszystowkich deklaracji odcinaja czy też czynom ministra Glinskiego ,ktory podpisuje czek na rzecz faszystów?
      • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 11:58
       czyli ,że co - Michalkieiwcz okrutnie łaja /podobnie jak ojciec dyrektor,he he/ rząd PiS a potem rząd PIS łaskawie wspomaga finansowo środowisko Michalkiewicza?No gdzie Ty tu widzisz zastosowanie zasady niesprzeczności.Jeśli oceniam jakies relacje to -powtarzam to- nie interesuje mnie piana na powierzchni,lecz to jak płynie nurt wody pod powierzchnią.A tu -ten nurt PIS i narodowców/Michalkiewicza płynie w te sama strone i co rusz się miesza i przeplata.
   • blauerzweigelt Re: poziom Michalkiewicza 29.09.21, 19:52
    "Tymczasem Niemcy, którym prezydent Józio Biden przekazał Polskę w arendę, zaczynają dusić coraz mocniej. Oto Europejski Trybunał Sprawiedliwości właśnie przysolił Polsce karę w wysokości 500 tys. euro dziennie dla Komisji Europejskiej za niewykonanie jego postanowienia o natychmiastowym przerwaniu wydobycia w kopalni węgla brunatnego „Turów”, czego konsekwencją byłaby konieczność zatrzymania elektrowni w Turoszowie, dającej 8 procent mocy energetycznej państwa. Rząd buńczucznie deklaruje, że ani tamtego postanowienia nie wykona, ani kary nie będzie płacił – ale o tym trzeba było myśleć w 2003 roku, kiedy było referendum w sprawie Anschlussu, który Polakom stręczyli zarówno folksdojcze z obozu zdrady i zaprzaństwa, jak i płomienni dzierżawcy monopolu na patriotyzm. Bo szantaż finansowy wobec Polski na tym się nie kończy; Komisja Europejska blokuje uruchomienie Funduszu Odbudowy dla Polski w wysokości ponad 700 mld złotych, grozi wstrzymaniem subwencji budżetowej i wstrzymuje środki dla samorządów, które nie chcą słuchać zboczeń"

    A może jakieś szczegóły, co tu jest nieprawdą?
    • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 12:44
     trzeba naprawdę dużo uporu i cierpliwosci ,że przedrzeć sie przez te mieszaninę inwektyw i kłamstw ,którymi naszpikowany jest ten tekst.Ilośc jadu wykracza tu poza ramy klasycznego felietonu.
     Chciałem Ci przypomnieć ,że UE skalda się z 27 panstw a nie tylko z Niemiec,bo akurat Niemcy sa krajem ,ktore z róznych powodów wspierały nas dotychczas najbardziej-to jedno.Na margineise trzymajac się faktów to panstwami ,ktore zawniskowały o przypierdolenie Polsce surowych kar były teraz -Holandia/tak tak -ta sam ,ktora w latach 80-tych zasypywala nasz biedny kraj paczkami humanitarnymi/ i Austria.
     Drugie -to kłamliwe ustawienie sprawy z Turowem,że jest to -o paranojo!!!!!!!!- efekt naszego wstąpienia do Zwiazku Radzieckego Europeskigo/cha cha!!-podoba mi sie ta dyktowana nienawiscią semantyka i słowotworstwo/.
     Po trzecie fałszywa jest liczba procentu ,jaki w naszym potencjale energetycznym stanowi Turów.Jest proszę pana 3 %
     Po czwarte ,oglądałem film szczegółowo opowiadający historie konfliktu.Sprawę wytoczyła nie unia jewropejska /przepraszam- tak mi sie podoba jezyk nienawisci,z antysemickim nalotem/.Nie Niemcy ,nie rząd czeski a nawet nie szef kraju Libereckiego ,tylko jeden z mieszkanców granicznej wioski- o kluczowym znaczeniu dla tej sprawy -Uchylne.Ten młody człowiek/ok 3o lat/ -opowiadał o problemach z woda ,ktore zaczeły się w wiosce kilka lat temu ,gdy kopalnia Turów podchodziła coraz bardziej do granicy czeskiej pogłebiajac jednoczesnie poziom wydobycia.Mówił o spotkaniach ze stroną polską,z udziałem szefa kraju Liberckiego / który notabene ma żone Polkę ,jest dobrze ustosunkowany do Polaków i przed kamerą mówił też niezle po polsku/.W czasie tych spotkań strona polska wykazała się butną postawą,na argumenty Czechów reagowała lekceważąco,podajac swoje rzekomo naukowe dowody,że to co mówią Czesi nie jest prawdą.M,in chodziło o zabezpieczenie,które władze polskie w porozumieniu z wladzami Turowa zleciły wybudować.Chodziło o stworzenie ekranu z południowej strony kopalni,który to ekran mial uniemożliwić odpływanie wód głebinowych z obszaru przygranicznego Czech na stronę odkrywki Turowa.
     Podstawowy argument Polski ,że ów ekran jest wystrczajacą ochrona zasobów wody po stronie czeskiej ,okazuje się zwykła bujdą na resorach.Fakty są tu niezbite -ale niestety nieistotne dla polskich bufonów i panów:głebokośc ekranu wynosi 150 metrów ,tymczasem już obecnie głebokośc kopalni wynosi ponad 200 metrów a wg wydanego w tym roku rządowego zezwolenia na dalsza eksploatacje i rozbudowe kopalni, dno Turowa ma wynieść ok 250 metrów.Na dodatek -argumentują Czesi,od samego początku zbudowany ekran jest za wąski w stosunku do potrzeb ,bo woda przemyka na strone polską lewym i prawym bokiem.Długośc takiego ekranu musialaby wyniesc kilka kilometrów a nie kilkaset metrów,no i oczywiste- jego głebokośc tez nie jest zadowalajaca..
     Skarge na kopalnie Turów wniósl ów mlody Czech ze wsi Uchylne.Każdy obywatel Unii ma takie prawo i on z niego skorzystał.Dla Michalkiewicza spojrzenie na sprawę z takiego mikro ujecia wydaje się ponizej jego poziomu.Woli pierdolic o volksdeutschach.
     Przyczyna problemów ,ktory mamy z Turowem,jest buta Polaków ,ktorym się zdaje ,że Czesi to taki mały naród ,ktorym nie nalezy się wcale przejmować.Ta buta objawiła sie poraz pierwszy w pierwszych rozmowach z udzialem tego chłopaka z Uchylnego i szefa kraju Liberackiego.ale ta buta była kontynuowana tazke juz na szczeblu ministerialnym.Morawiecki rzekomo zalatwil tę sprae jedną romowa z Babiczem i to obwieścił,po czem po kilku godzinach Babicz zapytany przez dziennikarzy stwierdził ,ze nic nie zostalo rozwiązane i uzgdonione.Taka jest prawda na ten temat.Teraz w reżimowej telewizji padaja inwektywy pod adresem UE ,trybunałów unijnych,Czechów i bog wie jeszcze jakich podmiotów.No i w to wspaniale znowu wpisuje sie Michalkiewicz,ktory wg Ciebie nie ma nic w spolnego z PISem ,ale dziwnym trafem mówi to samo tylko używajac obskurnych zakłamanych, poniżej wszelkiego poziomu argumentów/wiadomo- licentia poetica felietonisty/.
  • blauerzweigelt Re: poziom Michalkiewicza 29.09.21, 19:47
   "Nie trzeba nawet wielce wgłębiać się w treśc ,żeby zauważyć bezstronne (a jakże!) etykietowanie :
   "zbrodniczy koronawirus"
   "bezcenny Izrael"

   To nie jest żadne etykietowanie, stronne czy bezstronne tylko ironia połączona z sarkazmem

   "" Tego tak całkiem wykluczyć sie nie da, a to dzięki wyznaniu, jakie w niepojętym przystępie szczerości złożył stary żydowski grandziarz finansowy Jerzy Soros. Powiedział mianowicie, że epidemia zbrodniczego koronawirusa stworzyła „rewolucyjną szansę” przeforsowania przedsięwzięć, które w normalnych warunkach byłyby albo niemożliwe do przeprowadzenia, albo niezwykle trudne. Grandziarz, podobnie jak pan Bill Gates, coś tam przecież musi wiedzieć, a skoro tak, to jest całkiem prawdopodobne, że zaplanowany przebieg epidemii wcale nie zależy od tego, czy ktoś się „wyszczepi”, czy nie – tylko od ostatecznego przeforsowania wspomnianych przedsięwzięć. Oznacza to, że epidemia skończy się nie wtedy, gdy wszyscy ludzie się „wyszczepią”, tylko wtedy, kiedy będzie trzeba – o czym mówiłem już na samym początku proklamowania epidemii. ""

   Czy to teoria spiskowa, czy praktyka spiskowa, tego nie wiemy. Jest trochę faktów natomiast na mocy których taka teoria mogła być zbudowana i nawet została zbudowana. Ale nie wymyślił tego Michalkiewicz.

   Natomiast co do Twojego zarzutu o tzw. "antysemityzm", czy może Ty potrafisz wyjaśnić co to jest? Ale zdefiniować inaczej niż Michnik, dla którego koń jaki jest, każdy widzi i wiedzieć powinien.

   Faktów jest bardzo dużo, które nie pasują do oficjalnej narracji.

   Ale taka ostatnia pierdoła, która być może jest fejkiem: rapowy teledysk z 2013 roku. Minuta 1:08. Posłuchaj.

   Ale skoro sam nawiązałeś do żydów, proszę odpowiedz:

   Czy obecne roszczenia finansowe środowisk żydowskich i nawet państwa Izrael do Polski jako rekompensata za BEZSPADKOWE mienie pozostawione po drugiej wojnie przez żydów, którzy zginęli lub zmarli bezpotomnie są uzasadnione?

   I czy mówienie, że są nieuzasadnione jest przejawem antysemityzmu?


   "Jakby ,po prostu zaklamanie i głupota polskich władz nie mogła iść w koincydencji z zakłamaniem i głupotą nosicieli nurtu antyszczepionkowego i antysemickiego."


   Zwróć uwagę że w tym przypadku to nie jest głupota i zakłamanie tylko obecnych władz.

   Prawie wszystkie ugrupowania sejmowe były porażająco zgodne na tematy koronawirusowe...
   • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 12:57
    nie będe się wdawal w szczególową analize wszystkich Twoich zarzutów,tylko powiem tak :
    oczywiscie,w sprawie zwrotu tzw mienia pozydowskiego uważam ,że en bloc -nic im sie nie należy.Pomijjac zawiłości prawne,które mówią -i tu masz racje-,że w przypadku bezspadkowym majatek/roszczenia powinny przypaśc panstwu ,na terenie ktorego sprawa sie rozgrywa,chciałbym podnieśc tez powazny problem prawny:jak to możliwe ,że Polska,która realnie zniknęla z map świata na 5 lat i stala się wlasności Niemiec i ZSRR,ma potem odpowiadać za skutki dzialan tych dwoch panstw,w szczególności chodzi np o ziemie wschodnie ,ktorych cala substancja materialna zostala nam odebrana???
    • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 13:11
     jest taka super książkapt Warszawa 1944 autorstwa Alexandry Richie,w ktorej można krok po kroku prześledzić w szczegółach,jak była niszczona Warszawa po upadku powstania warszawskiego.Jest to lektura dla ludzi o silnych nerwach-zwłaszcza opisy mordowania mieszkańców Woli przez grupę niemieckiego SS-Gruppenführera Reinefartha.Nie da się tego opisać...Myślę ,że nasze roszczenia -tylko wobec Niemiec byłyby całkiem uzasadnione i opiewałyby na grubo ponad bilion dolarów.I to jest najmocniejsze fakty:panstwo polskie zostało napadnięte zagrabione przez Niemcy ,na skutek tego wszystko co zostało zniszczone,nie mówiąc mordowaniu ludnosci polskiej idacej w miliony,w pełni spada na strone niemiecką
   • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 13:45
    a teraz coś antysemityzmie..
    Już dawno temu zastanawiałem się nad tym zjawiskiem,mian dlaczego tylu ludzi na swiecie prezentuje antysemityzm.W tym wyjaśnianiu bardzo pomaga oparcie się na psychoanalizie.
    Pogrzebałem trochę w historii powszechnej i wkrótce dowiedziałem się ,że żydzi byłi niechcianym narodem niemalże wszedzie tam gdzie się osiedlali.Słynne pogromy w średniowiecznej Hiszpanii,nie mowiac o Niemczech.
    Rzecz jasna, coś się musialo za tym kryć.Szybko wyszło,ze kryją się za tym kilka rzeczy :izolowanie się przestrzenne w tzw gettach-w obrebie masta wybierali sobie dzielnice,w których sie osiedlali.Druga przyczyna:syjonistyczne akcenty ich ideologii i kultury.Twierdzenie naczelne ,że są narodem wybranym przez boga jest naprawdę policzkiem dla współmieszkanców innych narodowosci.
    Trzecim czynnikiem jest ich religia -wszedzie -czy to na terenie ludności chrzescijanskiej czy muzułmanskiej czy buddyjskiej,ostentacyjnie podkreslali ,że tylko ich bóg jest prawdziwy.I to odbywało sie z całym sztafarzem religijnych zachowań-wyróznianie sie fizyczne ubiorem i wyglądem/słynne pejsy/.Dla chrzescijan sobota byłą pracująca ,dla żydów -najwieksze świeto.To samo odnośnie tzw koszerności.Przekladajac na jezyk dzisiejszy,to wygladaloby troche tak ,że ja weganin zabraniałbym spozywania w mojej obecności potraw miesnych!

    Jak juz wiedziałem ,że taka postawa przysparzała żydom wielu wrogów,zadałem sobie pytanie skąd to się bierze.
    Przekonanie ,że jest się wyjatkowym i stale podkreslanie tej wyjatkowosci może zostać zinterpretowane -w podejsciu do pojedynczego człowieka- jako przejaw nerwicy.
    To jest tak-że w swoim "dzieciństwie" narodowym,gdzies w okolicy starć z narodami Asyrii,Babilonii żydzi musieli doświadczyć losu narodu pokonanego.W jednostkowym wymiarze małe dziecko dorastające w toksycznej rodzinie,zeby przetrwać po pierwsze musi się podporzadkować agresorowi/rodzicom lub dominujacemu rodzicu/.Po drugie musi zacząć udawać ,że akceptuje ten stan rzeczy i na potrzebe tego udawania wytwarza tzw drugie ,falszywe Ja.Ono tym samym zaczyna postrzegac siebie jako inne i ono zaczyna też zachowywać się inaczej.W dosłownym sensie "innośc" pośród reszty takich samych zaczyna w sposob naturalny ewoluować w "wybraność"
    • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 14:16
     więc wewnętrzną samoobroną dziecka na przemoc towarzyszaca mu w jego rodzinie, jest zbudowanie sobie sztucznego Ego ,ktorego skala"wyjątkowości" jest proporcjonalna do skali przemocy ,ktorej doswiadcza.To bardzo utrudnia mu potem relacje z rówieśnikami.Tzw normalne inne dzieci będą czuły ,ze coś jest nie tak z tym rówieśnikiem i beda unikac kontaktu z nim ,ale jesli trafi na innego ,równie "wybranego", to skończyć się to może krwawą jatką.Tak mnie wiecej wyglada problem Żydów w skali narodu i międzynarodowej.W latach trzydziestych XX w mieli pecha ,bo trafili na inny zneurotyzowany "naród wybrany", z wybitnem wodzem Adolfem.
     Ja sie nie dziwie antysemitom i ich rozumiem,ale nie akceptuje antysemityzmu jako postawy generalnej.Wiesz dlaczego?Bo ona jest fałszywa,bo ona jest nieludzka i - zaslepiajac obraz -potrafi zrobić dużo krzywdy i prowadzić do następnej serii nieszczęść o duzej skali.Z drugiej strony syjonizm prowadzi do tego samego.Można to przesledzic w Izraeleu,ktory przyjmujac tę doktrynę jako panstwowa dopuszcza się zbrodni przeciwko ludzkości,wywłaszczajac bezprawnie arabów z ich mienia ,i zamykajac w getcie pozbawiajac wody,jedzenia i nie mówiac o możliwosci normalnego zycia.
     W kontekscie wspólczesnych przegiec na wielu polach w wydaniu Izraela ,cieżko nie byc antysemitą ,ale dotarcie do prawdy jest możliwe tylko wg starej zasady prawa rzymskiego -sine ira et studio.
     Antysemityzm jest ideologią uniemozliwiajacą dotarcie do prawdy także w sensie relacji miedzyludzkich.Jestem przekonany,że jest wielu wartościowych ludzi pochodzenia żydowskiego ,którzy są normalni ,nie wyznaja syjonizmu,maja dystans do religii i obyczajów żydowskich i czemu mieliby być zmieceni z naszego pola widzenia jako ludzie godni szacunku?
     Jeżeli spotkasz się w Niemczech ,czy w Czechach z niechecią do siebie tylko dlatego ,że jesteś Polakiem -to jest to wg Ciebie miłe i sprawiedliwe ,czy trąci własnie odpowiednikiem antysemityzmu ,w tym wypadku- tylko w innym wydaniu ?
   • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 14:41
    jeszcze tylko o teorii spiskowej z udziałem B Gatesa i Sorrosa.Te dwie postacie już tyle razy były przedmiotem publicznej "dyskusji",że aż się to zrobiło nudne.Dla mnie takie tezy np o tym ,że to oni wymyślili cała pandemię i czerpia z tego pokazne zyski są śmieszne w jednym punkcie:
    jak mi wytłumaczysz ,że drugie państwo na swiecie pod względem PKB weszło w ,ha! -wrecz chodzi na pasku dwóch takich postaci?
    Więc Chiny z PKB przekraczajacym 20 bilionów dolarów chodzą na pasku dwóch obdartusów z marnymi dzisiatkami miliardów?
    A może jeszcze inaczej -państwo komunistyczne ,ktore z nikim nie wchodzi w alianse i tradycyjnie w sposob długofalowy i skryty pokonuje przeciwników na wielu polach dałoby soba powodować komukolwiek na swiecie?No ba jak inaczej zinterpretować te fakty ,ktore mialy miejsce od początku 2020 roku z epidemią w nazwie?To juz u żródła eliminuje te teorię jako śmieszną
    • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 30.09.21, 14:49
     powiem tak -jesteś niespokojnym duchem intelektualnie i tu masz u mnie plus
     Ale nie powiedziłes dotąd nic ,czego bym nie przeczytał dziesiątki razy w internecie.
     Może hasło open your eyes pomogłoby Ci się rozwinąc bardziej.
     Ja z kolei jestem już stary i żal mi czasu na dzielenie włosa na czworo w momencie gdy prawda leży często jak waleń na plaży-wielka i przejmująca.Tylko trzeba uwierzyć ,że tak własnie ona wygląda i nie szukać bzdurnych koncepcji.
  • krytyk2 Re: poziom Michalkiewicza 01.10.21, 07:07
   Nie doczekałem się żadnej repliki na moje sążniste odpowiedzi.Kolega blauerzweigelt podważa wszystko i wszystkich w charakterystycznym dla siebie stylu,obiecuje złote góry tematów do dyskusji a sam -gdy mu nie pasuje odpowiedż-lekceważąco kończy wymianę zdań w stylu "tak sądzisz-pozostań w pokoju z własnymi [głupimi]poglądami.Pogarda i lekceważenie drugiej strony- to cała moc perswazyjna
   • blauerzweigelt Re: poziom Michalkiewicza 01.10.21, 18:38
    A jeśli chodzi o replikę na Twoje "sążniste" wypowiedzi, tak jakbyś uważał, że takim przymiotnikiem możesz choć trochę podnieść ich wartość

    Zacytuję Tuwima:

    „Na pewnego endeka co na mnie szczeka”
    Julian Tuwim

    Próżnoś repliki się spodziewał
    Nie dam ci prztyczka ani klapsa.
    Nie powiem nawet pies cię jebał,
    bo to mezalians byłby dla psa.

    I na tym kończę, nie dogadamy się, mówimy różnymi językami.

    Jeśli musiałeś sobie i bliźnim udowodnić, że masz dłuższego... OK, niech CI będzie zgadzam się.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka