Dodaj do ulubionych

Trudne tematy... chcecie?

29.09.21, 22:01
Dopóki mi jeszcze nie skasowali konta, jeśli macie ochotę gadać o rzeczach trudnych i wzbudzających emocje, proszę bardzo (poprzednio też próbowałem zwrócić uwagę na różne trudne rzeczy, ale statystyczne najczęściej nikt nie odpowiedział, wszyscy obchodzili jak śmierdzące gówno... ciekawe czy teraz ktoś się odważy wypowiedzieć w ogóle...)

Mi wszystko jedno, moje dni są i tak ściśle policzone. Jeszcze z 4-5.

A tematy przedstawię w osobnych postach, by nie mieszać.
Obserwuj wątek
    • krytyk2 Re: Trudne tematy... chcecie? 30.09.21, 14:25
      ja jestem chętny poznac te trudne tematy i może bede mógl się z nimi zmierzyc .Tylko mam jedną prośbę -wyjdż z poziomu Michalkiewicza na wyższy poziom i nie rzucaj tematów powszechnie podrzucanych przez spiskowe teorie dziejów.To jest już ograne i nudne
    • shachar Re: Trudne tematy... chcecie? 30.09.21, 19:20
      Moim zdaniem to nie są jakieś bardzo skomplikowane tematy.

Bardziej nie wiedzialabym, co powiedzie nt jak matka powinna wychowywać córkę, lub do jakiego stopnia należy iść na kompromis w znajomości z kimś. Albo, chociaż, jak do jasnej ciasnej zorganizować życie społeczne w państwie, aby miało ręce i nogi
      • blauerzweigelt Re: Trudne tematy... chcecie? 30.09.21, 20:07
        "Moim zdaniem to nie są jakieś bardzo skomplikowane tematy"

"Trudne" - miałem na myśli unikane tutaj i zamilczane.

To co Ty wymieniłaś, to rzeczy jeszcze dużo trudniejsze... A ten ostatni to już wałkowany od wieków przez władców, filozofów, mądrych , idiotów, etc. i dotąd nie rozwikłany. jedyny wniosek, do którego ludzkość doszła na ten temat brzmi: "tramwajem sie nie ogolisz"
      • a_iii_ty Re: Trudne tematy... chcecie? 30.09.21, 20:09
        odpowiadam jako mistyk.
        tysiace porad moga Ci dac, setki ksiazek juz napisano, a jest tylko jedno rozwiazanie: get rid of your Ego !
        dopoki to sie nie stanie, bedziesz sie krecic w kolko, probowac tej czy tamtej metody, a rezultatow nie bedzie, poza chwilowymi rozwiazaniami, ktore zapadna sie jak wszystko czego ludzkosc juz probowala. Przede wszystkim trzeba dokladnie zrozumiec czym jest Ego. To virus, zaraza, clouds na naszej czystej swiadomosci, z ktorej i tylko z niej moze przyjsc rozwiazanie dreczacych Cie kwestii. Innymi slowy, rozwiazanie moze przyjsc spoza pola mysli (Ego). Wszelkie problemy staramy sie rozwiazywac narzedziami, ktorymi poslugujemy sie do kreowania problemow.
        To tyle. Miej to na uwadze, zanim madrale wszelkiej masci zaczna Ci podsuwac metody do rozwiazania Twych problemow. I problemow nas wszystkich.
        🙏
        • blauerzweigelt Re: Trudne tematy... chcecie? 30.09.21, 20:47
          Widzisz, Imagine, mówisz: "get rid of your Ego !"...

I moim zdaniem masz rację, tylko że...

To możesz próbować robić tylko sam i dla siebie. Gadanie innym (przy całym szacunku do Shakiry w tym wypadku) nie przyniesie skutków.

I nie wiem jak Shakira, ale większość ludzi nie jest w stanie zrozumieć ani choć tego rozważyć, po prostu jest to abstrakcją totalną.

Po prostu, tak się zdarza że niektórzy ludzie na jakimś etapie swego życia dochodzą do takich wniosków, nawet jak nie mają nauczycieli i nie starają się. Dlaczego ci a inni nie?

Być może na starość zwariowali, być może im odpieprzyło i to wszystko wielka ściema i bzdura... A być może tzw. karma, jeśli w nią wierzyć.

I to jest kwestia PODEJŚCIA INDYWIDUALNEGO, do czego nikt nikogo nie przekona, tak się po prostu dzieje lub nie. Jedni wariują, inni nie, interpretacja w zależności od interpretującego może być różna.

ALE:

Shakira mówiła o czymś innym, zacytuję:

"jak do jasnej ciasnej zorganizować życie społeczne w państwie, aby miało ręce i nogi"

I tu nie możesz większości namawiać, ani nakazać, by zachowywali się tak, jak Ty to uważasz za stosowne.

Zarządzanie i struktura społeczeństwa, takiego jak jest to zupełnie inna rzecz.

Po prostu, z rozwiązań chujowych jest na pewno jedno najmniej chujowe.

Tylko jeszcze nie ma zgody ani nawet wspólnej idei, które...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka