13.10.21, 02:32
wypierdolic ze swego zycia polityke, religie i przestac sie popisywac znajomoscia tego czy tamtego i byc zwyczajnie dobrym ?
Meczy mnie juz to wszystko ­čą┤
Obserwuj w─ůtek
        • kalllka Re: jak tu 17.10.21, 08:50
          mistakiem duzo łatwiej.
          Mam takie pytanie, zupe┼énie nie aÔÇÖ propo.
          Jakie s┼éowo/ znaczenie, przerobione z angielskiego na polski, zrobi┼éo na was piorunuj─ůce wra┼╝enie?
          • elissa2 Re: jak tu 17.10.21, 13:33
            Mo┼╝e nie ca┼ékiem z angielskiego, ale z UK. Polacy tam mieszkaj─ůcy ochrzcili "ciapatymi" najpierw Hindus├│w i Pakista┼äczyk├│w, a potem chyba wszystkich kolorowych wrzucili do jednego worka z t─ů nazw─ů. Ich rodacy w innych krajach, gdzie Hindus├│w czy Pakista┼äczyk├│w jak na lekarstwo przej─Öli to pejoratywne okre┼Ťlenie i te┼╝ wszelakich Turk├│w, Arab├│w, a nawet Chi┼äczyk├│w nazywaj─ů ciapatymi.

Kiedy┼Ť w Polsce komentatorzy sportowi u┼╝ywali "handicap" w jego odwrotnym znaczeniu.
            "Oportunista" u┼╝ywany w znaczeniu, ┼╝e jest to kto┼Ť, kto... stawia op├│r. big_grin
            • a_iii_ty Re: jak tu 17.10.21, 15:11
              pamietam jak bydlatkiem bedac ""dancing" ladnie sie wpasowal w polszczyzne.
              ale to co dzieje sie dzisiaj to smieszne i tragiczne.
              "outing", "briefing" i setki innych
          • rzeka.suf Re: jak tu 17.10.21, 18:11
            Piorunuj─ůce to raczej nie, ale 'dedykowany' w znaczeniu przeznaczony specjalnie do jakiej┼Ť funkcji.
            No i 'demoralizujacy' w sensie os┼éabiaj─ůcy zespo┼éowego ducha walki.
            Mo┼╝na, logicznie, tak zmienia─ç, rozszerza─ç tradycyjne polskie rozumienie tych slow, ale p├│ki co s─ů to b┼é─Ödy j─Özykowe.
            Piorunuj─ůce wra┼╝enie robi na mnie co┼Ť innego: osoby, kt├│re dowiedziawszy si─Ö, ┼╝e pope┼éniaj─ů b┼é─Ödy j─Özykowe, id─ůce w zaparte torem argumentu 'nie b─Ödzie slownik plu┼é mi w twarz'. Bo dla mnie 'albatros' oznacza rodzaj foki, np i jesli tego nie uznajesz, to jeste┼Ť paskudnym j─Özykowym tyranem. Takie co┼Ť mnie z but├│w wyrywa big_grin
            • jan_stereo Re: jak tu 17.10.21, 18:27
              rzeka.suf napisała:

> Piorunuj─ůce wra┼╝enie robi na mnie co┼Ť innego: osoby, kt├│re dowiedziawszy si─Ö, ┼╝
              > e pope┼éniaj─ů b┼é─Ödy j─Özykowe, id─ůce w zaparte torem argumentu 'nie b─Ödzie slownik plu┼é mi w twarz'.

To juz nie sa bledy jezykowe co bardziej nieznajomosc znaczenia danych slow czyli wiedza encyklopedyczna, bo rownie dobrze ktos moze myslec ze 'swinia' w jezyku polskim znaczy 'maz' itp. ;'))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si─Ö

Nakarm Pajacyka