Dodaj do ulubionych

patriotyzm lokalny

26.11.13, 22:45
od jakiegoś czasu nurtuje mnie ważne pytanie egzystencjalne. Otóż, zastanawiam się głęboko, czy byłbym lepszy, ważniejszy, piękniejszy ...................itp - gdybym mógł się chwalić liczbą zaliczonych wycieczek zagramanicznych. No w sumie jest to sposób nobilitacji w oczach innych, bo od razu byłoby wiadomo, jaki bogaty jestem, obyty w świecie, jaki kurturarny, nachapany dorobku dziejów kultur wszelkich.......big_grin
Nie wiem tylko, czy bym umiał się tak przechwalać, wiedząc np że komuś na chleb brakuje. Aleeeeeee to już tylko kwestia charakteru smile
Nie wiem tylko, czemu by to miało służyć - szpanu nie znoszę, nie muszę się dowartościowywać, tematów mi nie brak.
Choć gdybym tak miał powiedzieć, co mnie zatrzymało na dłużej - Bieszczady. No i szumy na Tanwi - klimat - bezcenny.
Nie sądzę, żebym zamienił moje Roztocze na gundolierów w durnych ubrankach big_grin
ale co ja ślusarz albo murarz nawet mogę wiedzieć.........................big_grin big_grin big_grin

Obserwuj wątek
    • rudka-a Re: patriotyzm lokalny 26.11.13, 23:14
      Przeważnie ci, co g..o mają, to sie przechwalają smile
      nie będe się rozpisywać, gdzie i na jakiej plaży leżałam i co popijałam, bo to moja sprawa, no nie? wink
      a jak napiszę, że leżałam pod gruszą na kocyku, to jestem belekto? big_grin
      a może zdecydowanie wolę spędzać swój czas na działce u cioci Stachy, albo pedałować na starym, wysłuzonym rowerku? smile)
      że tak dobitnie podsumuję...nie widziała dupa słońca big_grin
      ales mnie rozbawił tym wątasem big_grin
      • tan.nawe Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 10:21
        "Nie sądzę, żebym zamienił moje Roztocze na gundolierów w durnych ubrankach"

Wcale Ci się nie dziwię, Fenikssie. Powiem więcej: tak trzymaj! smile
        Był czas, że pasjami się po świecie włóczyłam, czegoś szukałam, a znalazłam dopiero tu, na miejscu. smile
        Nie wiem, czy się zestarzałam, czy zmądrzałam? A może jedno i drugie? big_grin
          • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 13:31
            kompleksy i pustota
            ale co ja tam wiem - ja prostak ze wschoda big_grin

1zorro-bis napisał:

> a najglupsze wedlug mnie jes tot, ze sie zamieszcza tego typu reportarze z pryw
            > atnych wojazy na fublicznym forum.....big_grin
            > Chwalipiety? Kompleksy?smirk
            >
          • k.karen Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 14:53
            1zorro-bis napisał:

> a najglupsze wedlug mnie jes tot, ze sie zamieszcza tego typu reportarze z pryw
            > atnych wojazy na fublicznym forum.....big_grin
            > Chwalipiety? Kompleksy?smirk

Myślę, że to nie jest najgłupsze. Jak ktoś tak lubi, to niech pisze, jego sprawa i upodobania. Przepisywanie przewodników też nie jest głupie. Przynajmniej relacje z przewodników są prawdziwe. Nawet nie są głupie sprzeczności w prywatnych (już nie z przewodników) relacjach, dotyczące standardu hoteli. Cóż, każdy może mieć inne zapatrywanie na luksus. Dla jednych luksusem będzie hostel, a dla innych - Town House Galleria big_grin
            Najgłupsze i tym samym komiczne są opowieści o tym, że w jednej z europejskich metropolii nie było w knajpie wody mineralnej i trzeba było iść jej szukać big_grin big_grin big_grin

To już lepiej niech będą te przewodniki, chociaż dużo lepsze są te z serii Pascala. smile
            • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 14:59
              k.karen napisała:

Cóż, każdy mo
              > że mieć inne zapatrywanie na luksus. Dla jednych luksusem będzie hostel, a dla
              > innych - Town House Galleria big_grin

namiocik dwójeczka, materacyk i śpiworek big_grin
              i co mi zrobisz aaaaaaa ? big_grin big_grin big_grin

> Najgłupsze i tym samym komiczne są opowieści o tym, że w jednej z europejski
              > ch metropolii nie było w knajpie wody mineralnej i trzeba było iść jej szukać :
              > D big_grin big_grin

stąd wolę Bieszczady - tam wody pod dostatkiem - czystej i zimnej big_grin na kaca genialna big_grin

• k.karen Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 15:50
                A nic Ci nie zrobię (poza dobrym jedzonkiem, może być też z grilla), nawet się ucieszę bo jak do mnie przyjedziesz, to odpadnie mi szykowanie dla Ciebie noclegu big_grin big_grin big_grin

fenikss.2972 napisał:

>
                > namiocik dwójeczka, materacyk i śpiworek big_grin
                > i co mi zrobisz aaaaaaa ?
                big_grin big_grin big_grin
                • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 15:58
                  jeśli o żarcie biega, to jestem bardzo wybredny big_grin
                  ale jak postawisz rożen, zaaplikujesz tylną ćwiartkę świniaka, zwaną półdupkiem lub szynką, nad porządnym ogniskiem - to będzie pełnia szczęścia big_grin

k.karen napisała:

> A nic Ci nie zrobię (poza dobrym jedzonkiem, może być też z grilla), nawet się
                  > ucieszę bo jak do mnie przyjedziesz, to odpadnie mi szykowanie dla Ciebie nocle
                  > gu big_grin big_grin big_grin

• fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 16:11
                      widzę, że nie tylko mi się co poniektóre specjały z robalami kojarzą big_grin
                      ale rekina zamierzam zjeść - lubię ryby big_grin

k.karen napisała:

> W moim domu dla gości wszystko do jedzenia, czego tylko zapragną, z wyłączeniem
                      > sznycli z rekina albo innych potraw z robali big_grin
                              • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 16:42
                                wszystko, tylko nie krewetki suspicious

miałem kiedyś działkę, jak kopałem sobie pod trawniczek to tam były takie białe tłuste pędraki - no kurde tak samo wyglądają - i mi się kojarzą big_grin big_grin big_grin

1zorro-bis napisał:

> owoce morza? Prosze bardzo! Ostrygi, muszle roznego rodzaju, slimaki morskie, k
                                > rewetki od malych do olbrzymich, jezyki.....big_grin
                                >
                                • 1zorro-bis Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 17:07
                                  a probowales?smirk
                                  fenikss.2972 napisał:

> wszystko, tylko nie krewetki suspicious
                                  >
                                  > miałem kiedyś działkę, jak kopałem sobie pod trawniczek to tam były takie białe
                                  > tłuste pędraki - no kurde tak samo wyglądają - i mi się kojarzą big_grin big_grin big_grin
                                  >
                                  >
                                  > 1zorro-bis napisał:
                                  >
                                  > > owoce morza? Prosze bardzo! Ostrygi, muszle roznego rodzaju, slimaki mors
                                  > kie, k
                                  > > rewetki od malych do olbrzymich, jezyki.....big_grin
                                  > >
                                  • 1zorro-bis Lizus ze mnie WIELKI........ 27.11.13, 17:12
                                    podobno.big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                                    I pozwole sobie pewna.....hmmmm...arytsokratke zacytowac.big_grinbig_grinbig_grin

........"A mnie nie przeszkadza, że ktoś inny odstawia "lizusostwo", że ktoś inny chwali się jakimiś oldtimerami, że przypisuje sobie pobyt za granicą na lat ponad 30, mimo, że można policzyć, że jest to zaledwie w sumie: 20 z dziesięcioletnią przerwą... ile koni mechanicznych ma, w jakich drogich lokalach jadał... mnie to śmieszy, no ale... mentalność Kalego kwitnie w narodzie a ktoś kto zaledwie od 12 lat jest poza granicami kraju, widać nie wyzbył się tego tak do końca i raczej już się nie wyzbędzie... Ale niech się stara, na razie trzymają go jeszcze za płotem na odległość kija, ale może ma szansę, że jak się "zasłuży" to wpuszczą go kiedyś za ten płot. ......big_grin

big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                                    Jak to dobrze jak ktos zna moj zyciorys. Nawet lepiej ode mnie.....smirk
                                    • fenikss.2972 Re: Lizus ze mnie WIELKI........ 27.11.13, 17:23
                                      mentalność Kalego
                                      Kali ukraść krowę - dobrze
                                      Kalemu ukraść krowę - źle

przypisuje sobie pobyt zagramanicą - rozumiem, że kandydat o największej liczbie lat tam pretenduje do nobilitującego orderu tak ? big_grin

ile masz koni mechanicznych Zorro ? big_grin

mentalność ..............ooooo nie napiszę, ale wiem - bardzo widać w tym tekście - pogarda, zawiść i kompleks boga - czyli dokładnie to, co od zawsze mnie wpieniało na maxa

a co się łamiesz - podkreślam zawsze - każdy swoim zachowaniem, słowami, postawą - wystawia świadectwo WYŁĄCZNIE sobie

1zorro-bis napisał:

> podobno.big_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                                      > I pozwole sobie pewna.....hmmmm...arytsokratke zacytowac.big_grinbig_grinbig_grin
                                      >
                                      > ........"A mnie nie przeszkadza, że ktoś inny odstawia "lizusostwo", że ktoś in
                                      > ny chwali się jakimiś oldtimerami, że przypisuje sobie pobyt za granicą na lat
                                      > ponad 30, mimo, że można policzyć, że jest to zaledwie w sumie: 20 z dziesięcio
                                      > letnią przerwą... ile koni mechanicznych ma, w jakich drogich lokalach jadał...
                                      > mnie to śmieszy, no ale... mentalność Kalego kwitnie w narodzie a ktoś kto zal
                                      > edwie od 12 lat jest poza granicami kraju, widać nie wyzbył się tego tak do koń
                                      > ca i raczej już się nie wyzbędzie... Ale niech się stara, na razie trzymają go
                                      > jeszcze za płotem na odległość kija, ale może ma szansę, że jak się "zasłuży" t
                                      > o wpuszczą go kiedyś za ten płot. ......big_grin
                                      >
                                      > big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
                                      > Jak to dobrze jak ktos zna moj zyciorys. Nawet lepiej ode mnie.....smirk
                                      >
                            • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 16:39
                              oj
                              Aborygeni wpiększają pieczone tarantule big_grin big_grin

smaki to rzecz gustu, gdzieś tam krzywią się z obrzydzeniem na naszą śmierdzącą "zepsutą" kapustę kiszoną - a ja nie wyobrażam sobie świąt bez bigosu z tejże big_grin

aaaaaaaaalbo zapiekanki z cielęcym móżdżkiem big_grin big_grin big_grin

sorel.lina napisała:

> No... to by znaczyło, że lubię robale... sad
                              > Na swoje usprawiedliwienie mam jedynie to, że tylko te morskie...
            • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 15:06
              razi mnie głupota
              razi mnie hipokryzja
              razi mnie mitomania
              nie znoszę ludzi, którzy muszą się dowartościować kosztem innych
              nie cierpię ludzi traktujący resztę z czystą pogardą i wyższością
              obojętnie kim są
              nic na to nie poradzę - taki mam charakter
              i mam też prawo o tym pisać
                • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 15:40
                  znaczy powiem Ci tak - pewnie że by interesowało
                  wszystko zależy od formy podania
                  opowiadanie kogoś, kto przeżył coś fajnego - zawsze będzie ciekawe, pod warunkiem że nie nazwiesz mnie kmiotkiem, bo od jakiegoś czasu wolę tego grilla z przyjaciółmi big_grin

1zorro-bis napisał:

> no coz....."zaliczylem" cztery kontynenty, ksiazke moglbym napisac. Ale po co?
                  > Kogos to by interesowalo? watpie.smirk
                  > Nie naleze do facetow, ktorzy pisza sobie a muzom....big_grin
                  >
                  • 1zorro-bis Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 15:54
                    tak Cie nazywalem?smirk
                    fenikss.2972 napisał:

> znaczy powiem Ci tak - pewnie że by interesowało
                    > wszystko zależy od formy podania
                    > opowiadanie kogoś, kto przeżył coś fajnego - zawsze będzie ciekawe, pod warunki
                    > em że nie nazwiesz mnie kmiotkiem, bo od jakiegoś czasu wolę tego grilla z przy
                    > jaciółmi big_grin
                    >
                    >
                    > 1zorro-bis napisał:
                    >
                    > > no coz....."zaliczylem" cztery kontynenty, ksiazke moglbym napisac. Ale p
                    > o co?
                    > > Kogos to by interesowalo? watpie.smirk
                    > > Nie naleze do facetow, ktorzy pisza sobie a muzom....big_grin
                    > >
              • 1agfa Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 16:36
                Tak jest. Z pozdrowieniami, Feniksie i dla Dworca/Stacyjki bywalców smile

fenikss.2972 napisał:

> razi mnie głupota
                > razi mnie hipokryzja
                > razi mnie mitomania
                > nie znoszę ludzi, którzy muszą się dowartościować kosztem innych
                > nie cierpię ludzi traktujący resztę z czystą pogardą i wyższością
                > obojętnie kim są

> nic na to nie poradzę - taki mam charakter
                > i mam też prawo o tym pisać
                • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 16:45
                  fajnie Cię widzieć big_grin

1agfa napisał:

> Tak jest. Z pozdrowieniami, Feniksie i dla Dworca/Stacyjki bywalców smile
                  >
                  > fenikss.2972 napisał:
                  >
                  > > razi mnie głupota
                  > > razi mnie hipokryzja
                  > > razi mnie mitomania
                  > > nie znoszę ludzi, którzy muszą się dowartościować kosztem innych
                  > > nie cierpię ludzi traktujący resztę z czystą pogardą i wyższością
                  > > obojętnie kim są

> > nic na to nie poradzę - taki mam charakter
                  > > i mam też prawo o tym pisać

• fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 13:29
          nie mam nic, przeciwko podróżom. Faktycznie kształcą i poszerzają horyzonty. Ale tylko tym, którzy naprawdę potrafią z tego korzystać.
          Jest tu taka jedna, co zwiedziła pół świata, a jakoś nie widzę peanów na cześć swoich "podbojów"
          chociaż ja się zastanawiam, czy się skusić na steki z rekina - a ta mówi - doooooooobre big_grin znaczy żarła big_grin
          a poważnie - będąc gdzieś - oczywiście, zwiedzam, oglądam, ale o wiele bardziej interesują mnie np ludzie - czasem fantastyczne i tak inne kultury i zwyczaje
          jeśli ktoś ma możliwości, powinien zobaczyć jak najwięcej
          co nie znaczy, że ten, który woli od szpanerskiego Egiptu - grilla z przyjaciółmi na działce - jest gorszy smile

tan.nawe napisała:

> "Nie sądzę, żebym zamienił moje Roztocze na gundolierów w durnych ubrankach"
          >

>
          > Wcale Ci się nie dziwię, Fenikssie. Powiem więcej: tak trzymaj! smile
          > Był czas, że pasjami się po świecie włóczyłam, czegoś szukałam, a znalazłam dop
          > iero tu, na miejscu. smile
          > Nie wiem, czy się zestarzałam, czy zmądrzałam? A może jedno i drugie? big_grin
          • tan.nawe Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 14:15
            fenikss.2972 napisał:

> nie mam nic, przeciwko podróżom. Faktycznie kształcą i poszerzają horyzonty. Al
            > e tylko tym, którzy naprawdę potrafią z tego korzystać
            .
            > a poważnie - będąc gdzieś - oczywiście, zwiedzam, oglądam, ale o wiele bardziej
            > interesują mnie np ludzie - czasem fantastyczne i tak inne kultury i zwyczaje
            > jeśli ktoś ma możliwości, powinien zobaczyć jak najwięcej

No to masz tak jak ja. Sorry - ja mam tak jak Ty! smile

> co nie znaczy, że ten, który woli od szpanerskiego Egiptu - grilla z przyjaciół
            > mi na działce - jest gorszy smile

Pewnie, że nie jest gorszy. Ale Egipt nie jest szpanerski - jest tajemniczy i niesamowity.
            Oczywiście nie dla tych, co tylko na plaże tam jeżdżą, a piramidy kupą kamieni nazywają. wink
            • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 14:53
              celowo nazwałem go szpanerskim
              jedni jadą z ciekawości świata, wracają bogatsi o wiele wrażeń
              inni jadą po to, żeby potem 10 lat opowiadać - byłem w Egipcie !!
              ...........i co........?

iiiiiiiiiiiiiiiii..................więcej nic do powiedzenia w tym temacie nie mają big_grin

*Egipt to przykładowe miejsce, bo ja mało znam to takie mi się przypomniało tylko big_grin

tan.nawe napisała:

> Pewnie, że nie jest gorszy. Ale Egipt nie jest szpanerski - jest tajemniczy i n
              > iesamowity.
              > Oczywiście nie dla tych, co tylko na plaże tam jeżdżą, a piramidy kupą kamieni
              > nazywają. wink
        • rudka-a Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 19:13
          buu..myslałam, że jednak sie rozpiszecie i poczytam wspaniałe opowieści..suspicious
          o szerokim świecie, tubylcach, przygodach, Indiańcach w pióropuszach, dobrym żarciu na szczycie WTC, restauracji "Okna na Świat"..a tu cooo...prostota króluje suspicious
          iiiiiiii...zawiedziona jestem suspicious
          crying
          • fenikss.2972 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 19:25
            o tubylcach powiadasz.......................hmmmmmmmm

o

Aborygeni, oprócz pieczonych tarantul, lubią też pieczone wiewiórki big_grin big_grin big_grin

rudka-a napisała:

> buu..myslałam, że jednak sie rozpiszecie i poczytam wspaniałe opowieści..suspicious
            > o szerokim świecie, tubylcach, przygodach, Indiańcach w pióropuszach, dobrym ż
            > arciu na szczycie WTC, restauracji "Okna na Świat"..a tu cooo...prostota króluj
            > e suspicious
            > iiiiiiii...zawiedziona jestem suspicious
            > crying
          • hardy1 Re: patriotyzm lokalny 27.11.13, 20:13
            Mogę Tobie, Rudka, snuć wspaniałe opowieści o zwiedzaniu tuziemskiego regionu mego z pozycji siodełka rowerowego... albo o naprawach przerzutki czy wymianie dętki w błocku i w kapiącym z góry deszczyku... albo o poślizgu na mokrej glinie... albo o szukaniu właściwej drogi na skrzyżowaniu przecinek leśnych w mroku i deszczu... albo o błotnistej szprycy w ubranie spod koła poprzednika... albo...
            To są cudowne opowieści z podróży. Co wybierasz? Masz pełen przegląd suspicious

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka