Dodaj do ulubionych

Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna....

19.03.14, 10:05
to bylo do przewidzenia.
Rosjanie już ostrzą sobie zęby na stacjonujące u wybrzeży Krymu okręty ukraińskiej floty.

- Do Floty Czarnomorskiej można przyłączyć do 20 okrętów wojennych i statków pomocniczych sił morskich Ukrainy. Po podsumowaniu wyników referendum można powiedzieć, że te okręty i statki, które znajdują się na Krymie, a jest to mniej więcej połowa jednostek Marynarki Wojennej Ukrainy, formalnie wejdą najpierw w skład sił morskich Samoobrony Krymu, a potem w skład Floty Czarnomorskiej Rosji – mówił RIA NOVOSTI admirał Władymir Komojedow, przewodniczący komisji Dumy Państwowej ds. obrony i były dowódca Floty Czarnomorskiej.

Wymieniał jedyny ukraiński okręt podwodny „Zaporoże”, korwety „Łuck” i „Tarnopol” a także okręt dowodzenia „Sławutycz.”
Obserwuj wątek
        • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 10:58
          powaznie? No, to zycze Ci abys zaczal sie uczyc paleczkami jesc. I zacznij rozne robale smazyc.....big_grin
          fenikss.2972 napisał:

> Ruskie byli, Niemce byli, Ukraińce byli - co za różnica kto tu znowu wdepnie
          >
          > 1zorro-bis napisał:
          >
          > > Kogut....Ruskie w Lublinie raz juz byli. I niezle gowno ze zdrajcami wypr
          > odukio
          > > wali. Ciekaw jestem, czy tez tak bedziesz mowil jak znowu Cie odwiedza...
          > ..smirk
          > >
          >
          >
            • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:48
              no wiem. I dlatego mnie jest moze latwiej oceniac to co Ukraincy przechodza.....
              fenikss.2972 napisał:

> a po co ? co ja przyspawany do bloku ?
              > Europa jest duża, nie tu, to gdzie indziej można żyć. Coś o tym wiesz no nie ?
              >
              > 1zorro-bis napisał:
              >
              > > powaznie? No, to zycze Ci abys zaczal sie uczyc paleczkami jesc. I zaczni
              > j rozn
              > > e robale smazyc.....big_grin
              >
              >
              >
              >
              >
              > > >
              > >
              > >
              >
              >
              • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 12:58
                Ty też fanatyk ?
                gdzie ja twierdzę, że nie popieram wyzwolenia się LUDZI spod władzy Putina ?
                albo rozmawiamy na płaszczyźnie zwykłych ludzi, albo rządu - to dwie różne bajki, o czym pisałem do porzygania

1zorro-bis napisał:

> no wiem. I dlatego mnie jest moze latwiej oceniac to co Ukraincy przechodza....
    • ulisses-achaj Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 10:22
      Putler jasno powiedział, że dązy do odbudowy ZSRR. Jeżeli mu na to pozwolić, to jaka będzie pozycja Polski? Rosja to dzisiaj nacjonalizm plus militaryzm. U naszych granic. No ale nie ma sprawy, bo robi kuku Ukraińcom. A część Polaków nie potrafi wyzwolić sie od patrzenia na nich przez pryzmat zbrodni wołyńskiej. To kto tu jest zafiksowany na "Grunwald"?
      Ukraina przeżyła rewolucje, a teraz jest de facto w stanie wojny. Co w tym dziwnego, że do rządu dostali sie ekstremiści? A w rosyjskim ich nie ma, z Putlerem na czele? Rożnica jest taka że jeśli Ukraina chce pomocy UE to po majowych wyborach zapewne ci ludzie z rządu znikną. A Putler i jego otoczenie zostaną. I jeżeli nie dostaną po łapach, na Ukrainie się nie skończy. Trzeba być ślepym i głuchym, żeby tego nie widzieć.
      • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 10:33
        i jest kilku odwaznych na Ukrainie...
        Leca na Krym. Ciekawe czy wroca....

....."„PILNE. Wicepremier Ukrainy Witalij Jarema i szef MON Ihor Teniuch lecą na Krym, aby zapobiec konfliktowi zbrojnemu” - informuje na Twitterze „Ukraińska Prawda.”

„Natychmiastową podróż na Krym polecił im premier Arsenij Jaceniuk podczas dzisiejszego posiedzenia rządu. Mają zapobiec eskalacji konfliktu i nie dopuścić do konfliktu zbrojnego” - dodaje Interfax-Ukraina......"
          • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:18
            weź, to naprawdę aż szkoda nerwów !!
            kto napadł ten napadł, kto dopchał się do stołków ten się dopchał - ale do Was nic nie dotrze - skostniałe zapatrywania przez dziwaczne pryzmaty - zero obiektywizmu, żadne rzeczowe argumenty - tylko lać Ruskich - reszta jest ok bo Ruskich leją. To już zaczyna trącać fanatyzmem !!!

k.karen napisała:

> Dlatego, że to stalinowski Putler napadł na Ukrainę a nie ukraińscy ekstremiści
            > .
            >
            >
                • k.karen Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:37
                  Stalinowski bydlak Putler jest nie tylko skrajnie antypolską, ale nawet anty światową swołoczą.
                  I każdy kto zechce go lać będzie miał moje poparcie smile

za pomocą nacjonalistycznej skrajnie antypolskiej swołoczy big_grin
                  brawo !! big_grin

k.karen napisała:

> Nazywaj to sobie jak chcesz. Tak! Kategorycznie lać stalinowskiego bydlaka Putl
                  > era!
                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:40
                    no to слава героям !! big_grin

Sława Ukrainie! – to pozdrowienie Ukraińskiej Powstańczej Armii stało się najpopularniejszym hasłem ukraińskiej rewolucji.

Gromkie: Sława Ukrainie! – rozbrzmiewa co chwilę na wielotysięcznymi demonstracjami. I groźnie brzmiąca odpowiedź: Bohaterom sława! (Herojam sława). Jest i inne: Sława nacji! I Odzew: Śmierć wrogom! Oba hasła, które były w czasie wojny zawołaniem bojowców UPA i banderowców są dziś w Kijowie słyszane na każdym kroku. Do tego czerwono-czarne flagi banderowskie, symbolika UPA, specyficzne czapki i znaczki

k.karen napisała:

> Stalinowski bydlak Putler jest nie tylko skrajnie antypolską, ale nawet anty św
                    > iatową swołoczą.
                    > I każdy kto zechce go lać będzie miał moje poparcie smile
                    >
                    > za pomocą nacjonalistycznej skrajnie antypolskiej swołoczy big_grin
                    > brawo !! big_grin
                    >
                    > k.karen napisała:
                    >
                    > > Nazywaj to sobie jak chcesz. Tak! Kategorycznie lać stalinowskiego bydlak
                    > a Putl
                    > > era!
                    • 1agfa Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:11
                      fenikss.2972 napisał:

> no to слава героя&#
                      > 1084; !! big_grin
                      >
                      > Sława Ukrainie! – to pozdrowienie Ukraińskiej Powstańczej Armii stało się
                      > najpopularniejszym hasłem ukraińskiej rewolucji.
                      >
                      > Gromkie: Sława Ukrainie! – rozbrzmiewa co chwilę na wielotysięcznymi demo
                      > nstracjami. I groźnie brzmiąca odpowiedź: Bohaterom sława! (Herojam sława). Jes
                      > t i inne: Sława nacji! I Odzew: Śmierć wrogom! Oba hasła, które były w czasie w
                      > ojny zawołaniem bojowców UPA i banderowców są dziś w Kijowie słyszane na każdym
                      > kroku. Do tego czerwono-czarne flagi banderowskie, symbolika UPA, specyficzne
                      > czapki i znaczki

Jeśli się rozpatruje Feniksie zjawisko zrywu ukraińskiego i Majdan wyłącznie pod takim kątem jak wyżej, widząc tylko i jedynie banderowców i "prawy sektor", to chcę to położyć na karb Twego osobistego, emocjonalnego zaangażowania... w przeszłość.
                      Oczywiste jest dla mnie, że Majdan to coś więcej.
                      >
                      > k.karen napisała:
                      >
                      > > Stalinowski bydlak Putler jest nie tylko skrajnie antypolską, ale nawet a
                      > nty św
                      > > iatową swołoczą.
                      > > I każdy kto zechce go lać będzie miał moje poparcie smile

Lać jak lać, Karen - czym ni ma, niestety! Ale nie można go w żaden sposób popierać. Negowanie istnienia i faktycznych wolnościowych celów Majdanu, deprecjonowanie i sprowadzanie tylko do banderyzmu i faszyzmu jest formą popierania "Putlera" (odpowiednia nazwa dla pułkownika kagebisty), bo to były jego propagandowe słowa i jego służalczych przydupasów, powtarzane wielokrotnie dla rosyjskich (ale także zachodnich) słuchaczy.
                      Z całą świadomą perfidią.
                      Nie twierdzę przy tym, że Majdan to aniołki - daleko do anielskości jest każdej ze stron. Trwa quazi-wojenna (jak dotąd) zawierucha.
                      Wtedy wypływa wszelka szumowina.

> > za pomocą nacjonalistycznej skrajnie antypolskiej swołoczy big_grin
                      > > brawo !! big_grin

> >
                      > > k.karen napisała:
                      > >
                      > > > Nazywaj to sobie jak chcesz. Tak! Kategorycznie lać stalinowskiego
                      > bydlak
                      > > a Putl
                      > > > era!
                      • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:22
                        nie Agfo, rozpatruję Majdan w oparciu o działalność partii i grup nazistowskich z ostatnich lat 2008 - 2013 - i nigdy nie ucieszę się że w rządzie państwa którego granice mam 90 km od siebie siedzi swołocz głosząca hasła śmierć Lachom - nie 100 lat temu - tylko tu i teraz smile
                        Wy sobie popierajcie, co mnie to - dla mnie to bandzior smile

i po raz milion któryś zaznaczam, że mówię o bandytach w rządzie a nie dążeniu szarych Ukraińców do wolności.

Mówię o wykorzystaniu sytuacji przez nacjonalistów i dopchanie się do władzy, a nie o dążeniu szarych Ukraińców do godnego życia.

Ale jak widać - obojętnie kto, może być nawet Hitler - byle Ruskich lał big_grin
                        piękne big_grin

1agfa napisał:
                        >
                        > Jeśli się rozpatruje Feniksie zjawisko zrywu ukraińskiego i Majdan wyłącznie po
                        > d takim kątem jak wyżej, widząc tylko i jedynie banderowców i "prawy sektor",
                        > to chcę to położyć na karb Twego osobistego, emocjonalnego zaangażowania... [u
                        > ]w przeszłość.[/u]
                        > Oczywiste jest dla mnie, że Majdan to coś więcej.
                        • 1agfa Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:54
                          To wszystko jest tymczasowe, rządu Ukrainy ciągle jeszcze nie można w pełni rządem - jest tylko tymczasowy i "pełniący obowiązki"; Zachód także to widzi, cytujesz p. Merkel.
                          W tej chwili Ukraina to płynna magma, o niewiadomej przyszłości.
                          Słusznie podkreślasz wiodącą rolę czwartego sektora w Majdanie, warto o tym bezustannie pamiętać, ale nie można uogólniać, brać pod jeden mianownik wszystkich Ukraińców!!
                          Uważam, że dobrze porównałem z polskimi.
                          Ci, którzy robią rozpierduchy 11 listopada w moim mieście, w ostatnich latach, także swołocz - to cała Polska?! Przecież NIE!

fenikss.2972 napisał:

> nie Agfo, rozpatruję Majdan w oparciu o działalność partii i grup nazistowskich
                          > z ostatnich lat 2008 - 2013 - i nigdy nie ucieszę się że w rządzie państwa któ
                          > rego granice mam 90 km od siebie siedzi swołocz głosząca hasła śmierć Lachom -
                          > nie 100 lat temu - tylko tu i teraz smile
                          > Wy sobie popierajcie, co mnie to - dla mnie to bandzior smile
                          >
                          > i po raz milion któryś zaznaczam, że mówię o bandytach w rządzie a nie dążeniu
                          > szarych Ukraińców do wolności.
                          >
                          > Mówię o wykorzystaniu sytuacji przez nacjonalistów i dopchanie się do władzy, a
                          > nie o dążeniu szarych Ukraińców do godnego życia.

Czy przypadkiem nie przeskoczyłeś szczebelka, o jeden za daleko?
                          Nic takiego nie twierdzę. Tego, którego wymieniłeś, na szczęście już nie ma, choć są tacy, którzy go tęsknie wspominają, i to "nasi", Polacy. Dla niepoznaki nazywają się kibole czy jakoś tak, ostatnio widziani we wrocławskim klubie Easy Reader.

> Ale jak widać - obojętnie kto, może być nawet Hitler - byle Ruskich lał big_grin
                          > piękne big_grin

• fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 14:13
                            owszem Uli, ten rząd jest tymczasowy - ale już nacjonaliści znaleźli się na górze. W wyborach na prezydenta startuje dwóch skrajnych nazistów i Kliczko - kto wygra ?
                            panowie Jarosz i Tiahnybok mają w tej chwili ogromne poparcie społeczeństwa. Merkel napisała wyraźnie - trzeba zacząć wdrażać pomoc dla Ukrainy mimo faktu, że w rządzie zasiadają ludzie mogący mieć związki z faszyzmem. Cały świat - nie tylko brzydki Putin - twierdzi że powstał pierwszy nazistowski rząd od czasów wojny - i nie opiera tego na putinowej propagandzie tylko na FAKTACH !
                            Postulaty postbanderowców które dziś cytowałem to nie czasy wojny, to obowiązujące DZIŚ doktryny partii Swoboda, prawego sektora i pozostałych bojówek nacjonalistycznych.
                            Akty antypolskie - jakie przytoczyłem, to nie czasy wojny tylko lata ostatnie do teraz !
                            Jak mówiłem - zacząłem się tym interesować po demonstracji w styczniu tego roku, gdzie padały ostre słowa antypolskie i żądania terytorialne !!
                            Liderami i uczestnikami tych wszystkich incydentów są obaj panowie dziś kandydujący na stanowisko prezydenta Ukrainy i mający ogromne poparcie społeczeństwa właśnie za wielki wkład w Majdan !

ja się dziwię, że tacy historycy jak Wy - nie widzicie tego ! Że nie potraficie myśleć mniej ideologicznie - a bardziej realnie oceniać to, co faktycznie ma miejsce

co innego, jak takie grupki pokrzykują na placyku, czy malują swastyki na pomnikach upamiętniających ofiary wojny - a co innego, kiedy liderzy takich grupek sięgają po władzę.

i to nie ma nic wspólnego z moją oceną działalności Putina !!
                            jest to zupełnie odrębny i ważny problem !

1agfa napisał:

> To wszystko jest tymczasowe, rządu Ukrainy ciągle jeszcze nie można w pełni rzą
                            > dem - jest tylko tymczasowy i "pełniący obowiązki"; Zachód także to widzi, cytu
                            > jesz p. Merkel.
                            > W tej chwili Ukraina to płynna magma, o niewiadomej przyszłości.
                            > Słusznie podkreślasz wiodącą rolę czwartego sektora w Majdanie, warto o tym bez
                            > ustannie pamiętać, ale nie można uogólniać, brać pod jeden mianownik wszystk
                            > ich
                            Ukraińców!!
                            > Uważam, że dobrze porównałem z polskimi.
                            > Ci, którzy robią rozpierduchy 11 listopada w moim mieście, w ostatnich latach,
                            > także swołocz - to cała Polska?! Przecież NIE!

https://gify.city24h.pl/data/thumbnails/55/0062pociagi(gify.city24h).gifhttps://artal.republika.pl/strzalka.gif
                            • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 14:23
                              Agfo miało być

fenikss.2972 napisał:

> owszem Uli, ten rząd jest tymczasowy - ale już nacjonaliści znaleźli się na gór
                              > ze. W wyborach na prezydenta startuje dwóch skrajnych nazistów i Kliczko - kto
                              > wygra ?
                              > panowie Jarosz i Tiahnybok mają w tej chwili ogromne poparcie społeczeństwa. Me
                              > rkel napisała wyraźnie - trzeba zacząć wdrażać pomoc dla Ukrainy mimo faktu,
                              > że w rządzie zasiadają ludzie mogący mieć związki z faszyzmem.
                              Cały świat
                              > - nie tylko brzydki Putin - twierdzi że powstał pierwszy nazistowski rząd od c
                              > zasów wojny - i nie opiera tego na putinowej propagandzie tylko na FAKTACH !
                              • 1agfa Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 16:20
                                Ta pomyłka z Ulissesem, to niezasłużony dla mnie niewątpliwy zaszczyt smile
                                Pomyłka najpewniej wynikająca z faktu, że obaj z Ulissesem podobnie myślimy "w temacie".
                                Przy okazji powtórzę, że prawdziwe ogólno-ukraińskie wybory, już niedługo, obserwowane przez kraje unijne, a może również inne zza wielkiej wody, zweryfikują siłę i popularność "post-banderowców" jak ich nazywasz.
                                Pomoc humanitarna i to prędko konieczna jest jak najbardziej do tego czasu.
                                W przypadku wygrania opcji nacjonalistów o której piszesz, a która mnie również mocno się nie podoba, nie sądzę aby Unia kwapiła się do szczególnej pomocy.
                                Oprócz tego jest faktem, że Ukraina jest jako bufor potrzebna również Polsce.
                                Jest to wielka zagwozdka sad
                                Nasze akademickie chociaż pełne pasji rozważania o obecnej sytuacji mogą w każdej chwili zmienić kierunek: Car czuwa. Ostatnio lubuje sie w carskich atrybutach, coraz więcej dwugłowego orła widać, "ku czci", Cezarze wink
                                Jeśli będę chciał pojechać na cmentarz Katyński w Charkowie, to na Ukrainę, czy do Rosji mi przyjdzie, ha!

(nawiasem, kiedy widziałem prorosyjski wiec w Charkowie, to myślałem o tym. Także o tym czy ci wiecujący pamiętają).

fenikss.2972 napisał:

> Agfo miało być
                                >
                                > fenikss.2972 napisał:
                                >
                                > > owszem Uli, ten rząd jest tymczasowy - ale już nacjonaliści znaleź
                                > li się na gór
                                > > ze. W wyborach na prezydenta startuje dwóch skrajnych nazistów i Kliczko
                                > - kto
                                > > wygra ?
                                > > panowie Jarosz i Tiahnybok mają w tej chwili ogromne poparcie społeczeńst
                                > wa. Me
                                > > rkel napisała wyraźnie - trzeba zacząć wdrażać pomoc dla Ukrainy mimo
                                > faktu,
                                > > że w rządzie zasiadają ludzie mogący mieć związki z faszyzmem.
                                Cały
                                > świat
                                > > - nie tylko brzydki Putin - twierdzi że powstał pierwszy nazistowski rzą
                                > d od c
                                > > zasów wojny - i nie opiera tego na putinowej propagandzie tylko na FAKTAC
                                > H !
                                • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 16:26
                                  może być i tak, że pojedziesz na obchody rocznicy tam, znajdziesz na pomniku swastyki i usłyszysz Lachom śmierć
                                  i tylko tego problemu dotyczyła ta cała batalia.

1agfa napisał:

> Ta pomyłka z Ulissesem, to niezasłużony dla mnie niewątpliwy zaszczyt smile
                                  > Pomyłka najpewniej wynikająca z faktu, że obaj z Ulissesem podobnie myślimy "w
                                  > temacie".
                                  > Przy okazji powtórzę, że prawdziwe ogólno-ukraińskie wybory, już niedługo, obse
                                  > rwowane przez kraje unijne, a może również inne zza wielkiej wody, zweryfikują
                                  > siłę i popularność "post-banderowców" jak ich nazywasz.
                                  > Pomoc humanitarna i to prędko konieczna jest jak najbardziej do tego czasu.
                                  • 1agfa Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 16:39
                                    Feniksie, niech się Twoje przewidywania w g...obrócą! tongue_out

fenikss.2972 napisał:

> może być i tak, że pojedziesz na obchody rocznicy tam, znajdziesz na pomniku sw
                                    > astyki i usłyszysz Lachom śmierć
                                    > i tylko tego problemu dotyczyła ta cała batalia.
                                    • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 16:43
                                      jestem jak najbardziej za tym
                                      z tym że to się dzieje na bieżąco na Ukrainie, co przytaczałem w poprzednim wątku. Teraz tylko mogłoby zyskać na sile i władzy.
                                      ale może teraz zrozumiesz o czym piszę od dwóch dni
                                      i że to nie ma nic wspólnego z Ruskimi, barykadami i dążeniem mieszkańców Ukrainy do uwolnienia się od Putina

1agfa napisał:

> Feniksie, niech się Twoje przewidywania w g...obrócą! tongue_out
                                    • 1agfa Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 25.03.14, 20:45
                                      Cześć Feniksie.

1agfa napisał:

> Feniksie, niech się Twoje przewidywania w g...obrócą! tongue_out
                                      >
                                      > fenikss.2972 napisał:
                                      >
                                      > > może być i tak, że pojedziesz na obchody rocznicy tam, znajdziesz na p
                                      > omniku sw
                                      > > astyki i usłyszysz Lachom śmierć
                                      > > i tylko tego problemu dotyczyła ta cała batalia.

www.muzeumkatynskie.pl/pl/12499/cmentarz_w_charkowie.html
                                      Rozumiem, o czym piszesz. Widzę zagrożenie ze strony sił skrajnie nacjonalistycznych na Ukrainie i nie jest mi to obojętne. Tyle ze wydaje mi się, ze je przeceniasz. Grubo przedwcześnie.
                                      Chciałbym Ci pokazać (może nie widziałeś) jak wygląda Charkowski Cmentarz, bodajże najsprawniej i bez zbędnej mitręgi budowany na Ukrainie wtedy, kiedy można było już budować. Leżą tam obok siebie - symbolicznie - w wykładanych czarną bazaltową kostką kopcach symbolizujących zbiorowe, częściowo tylko odkryte i zagubione mogiły Polacy i Ukraińcy, inni także. Krzyże nad nimi różne, i inne znaki wiary.
                                      Skromny bez pompy cmentarz, jakże wymowny.
                                      Nie jeździłem na rocznice, kiedy niepotrzebni politycy podpinali się pod prawdziwe rodziny.
                                      Nie słyszałem o ekscesach na tym Cmentarzu.
                                      Oby tak dalej było i trwało!

Przy okazji poprawka:
                                      Post mój z 19.03.godz. 13.54 - powinno być wrocławski klub Easy Rider, napisałem Easy Reader (emocje ?!)
                                      Także pisałem "czwarty sektor" zamiast prawy sektor nie widzieć czemu, kojarzył mi się być może, rzecz jasna podświadomie i jakże niesłusznie, z IV. minioną.
                                      wink
                                      • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 26.03.14, 11:09
                                        cześć Agfo

Trudno mówić o przecenianiu.
                                        Cała wielka awantura wzięła się stąd, że zostałem "napadnięty" za to, iż piszę o nacjonalistach w rządzie oraz o tym, że nigdy takiego rządu nie uznam. Przekonywanie mnie, że lepiej wybrać "mniejsze zło" mija się z celem, co próbowałem uzasadniać na wielu różnych przykładach.
                                        Problem nacjonalistów na Ukrainie, to problem bardzo złożony i zaczął się nie dziś, tylko już za panowania Juszczenki.
                                        Ale rozkwit opcji wtedy - zaowocował dziś.
                                        Po pierwsze - był bardzo wygodnym pretekstem dla Putina.
                                        Putin nie wymyślił kwestii bojówek nacjonalistycznych. Putin ten fakt wykorzystał.
                                        Wkurzało mnie też porównywanie zamieszek na Ukrainie do strajków PRL - jest to absolutna pomyłka. Kiedy opadły emocje, wszystkie zachodnie media zaczęły zauważać, że zamieszki na Majdanie - te krwawe zamieszki - są dziełem głównie paramilitarnych bojówek - zwartych, częściowo uzbrojonych i ewidentnie szkolonych do podobnych akcji.
                                        Zresztą sami Ukraińcy przyznali, że najbardziej aktywnymi bojownikami byli członkowie grup prawego sektora - ich też najwięcej zginęło w trakcie zamieszek.
                                        Prawy sektor, to ugrupowanie, skupiające kilkanaście różnych grup bojówkarskich. Po Majdanie ugrupowanie to zarejestrowało się bez żadnych problemów, jako partia polityczna, z dużymi aspiracjami do współtworzenia rządu.
                                        Liderzy Swobody - kolejnego skrajnie prawicowego ugrupowania - są uznani np przez USA za czołówkę antysemitów na świecie - z zakazem wjazdu na terytorium Stanów.

W ostatnich dniach - w iście rosyjski sposób - władze Ukrainy próbują "udowodnić", że "walczą" z nacjonalizmem. Z prozaicznej przyczyny - nikt nie udzieli pomocy Ukrainie, jeśli jej władze będą oparte o ugrupowania ekstremistyczne.

A jednocześnie przeciekają informacje - jak choćby sprawa rozmowy tel Tymoszenko - z tekstami, że trzeba wystrzelać kacapów. Bo zdementowała tylko fragment o załatwieniu sprawy za pomocą bombki atomowej.

Prawy sektor nagle staje w opozycji do obecnego rządu - z powodu pokazowych czystek ekstremistów i grozi odwetem. I dopóki Ukraina nie uspokoi się wewnętrznie - nie ma szans na powrót do normalności.
                                        Bo na taki powrót miała 22 lata - czyli prawie tyle co my.
                                        Ale w systemie, gdzie 80 % całej gospodarki stanowi mała grupka oligarchów - nigdy nie zobaczymy modelu państwa - choćby zbliżonego do naszego.
                                        Wierzysz, że Ukraina w ciągu kilku miesięcy spełni wymogi Unii do przystąpienia w jej szeregi ?
                                        bo sorry - ale ja nie smile
                                        i przypominam, że krytykowałem samo zjawisko nacjonalizmu, a nie poczynania Ruskich.
                                        jeśli zdecydowanie potępiam nacjonalizm Putina, to tak samo zdecydowanie potępię każdy inny nacjonalizm.

1agfa napisał:
                                        > Rozumiem, o czym piszesz. Widzę zagrożenie ze strony sił skrajnie nacjonalistyc
                                        > znych na Ukrainie i nie jest mi to obojętne. Tyle ze wydaje mi się, ze je przec
                                        > eniasz. Grubo przedwcześnie.
                                        • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 26.03.14, 12:24
                                          ......"Wierzysz, że Ukraina w ciągu kilku miesięcy spełni wymogi Unii do przystąpienia w jej szeregi ?
                                          bo sorry - ale ja nie...."

Kogut, w takie bajki to nawet sw. mikolaj nie wierzy. Do UE to lata musza minac.
                                          Masz przyklad Chorawacja - ile to trwalo.
              • fenikss.2972 oczywiście 19.03.14, 11:36
                to też zmyślone, flagi to zwidy, cała reszta też big_grin
                bożiu, cały świat głupi, tylko Wy jedynie słuszni i obiektywni big_grin

Czerwono-czarne flagi nie dziwią nikogo na Majdanie, to barwy Ukraińskiej Armii Powstańczej i "banderowców". Dla wielu Ukraińców są to bohaterowie, którzy wyzwolili Ukrainę spod polskiego jarzma. Gloryfikacja UPA i banderowców odpowiedzialnych za masowe mordy na Polakach nie jest zjawiskiem marginalnym i nie dotyczy wyłącznie nacjonalistów. Eskalacja konfliktu między siłami rządowymi a powstańcami doprowadziła do radykalizacji metod i wzrostu popularności ugrupowań nacjonalistycznych. Wielu ekspertów uwzględnia nawet przejęcie przez nich władzy.

Nacjonaliści ukraińscy postulują rewindykację granic ukraińskich o przygraniczne ziemie polskie. W 2010 r. lider ukraińskiej partii "Swoboda" ogłosił, że będzie starał się o rozszerzenie granic państwa ukraińskiego, ponieważ obecne są „niesprawiedliwe”. Żądania terytorialne dotyczyły: Łemkowszczyzny, ziem nad Sanem, ziemi chełmskiej i Podlasia. Ostatnio przedstawiciel ukraińskiego "Prawego Sektora" stwierdził, że zbrodnia na Wołyniu to "brednie", a Polska powinna oddać Ukrainie Przemyśl i kilkanaście innych powiatów. / Fot. EPA/IGOR KOVALENKO"Władze muszą natychmiast ustąpić. Chcemy na Ukrainie zbudować państwo narodowe" - zapowiedział Andrij Tarasenko, przywódca prawego sektora.

Prawy Sektor po ogłoszeniu rozejmu, deklarował, że nie będzie go respektował. Nacjonaliści, izolowani do tej pory przez liderów opozycji, domagają się, żeby uznać ich za stronę w negocjacjach. "Trzon tej grupy stanowią rosyjskojęzyczni kibice sportowi o nacjonalistycznych poglądach. Często noszą maski, kaski, zabezpieczenia na ramiona i nogi i dzierżą kije bejsbolowe, lub metalowe pręty, używane do walk z milicją" - opisuje grupę Jacek Matysiak z portalu wPolityce.

W ostatnich latach na terenie zachodniej Ukrainy trwa akcja upamiętniania upowców i banderowców. Imiona przywódców nadawane są ulicom, szkołom i instytucjom. Szczególne miejsce w panteonie bohaterów ukraińskich bohaterów narodowych zajmują twórcy ukraińskiej ideologii nacjonalistycznej: Stepan Bandera, Roman Szuchewycz, Dmutro Doncow i inni. Ludzie odpowiedzialni za masowe egzekucje upamiętniani są przez muzea, honorowani przez samorządy i miasta, nie brak również tablic pamiątkowych. Tylko do 2010 roku w zachodniej części, dzięki dotacjom samorządów, odsłonięto około 1000 pomników i tablic ku czci UPA i SS „Galizien”.

k.karen napisała:

> Nazywaj to sobie jak chcesz. Tak! Kategorycznie lać stalinowskiego bydlaka Putl
                > era!
                  • 1zorro-bis Re: oczywiście 19.03.14, 12:44
                    .....a Ukraina zostaje bez dowodztwa.....

....."- Dowódca Sił Morskich Ukrainy kontradmirał Siergiej Haiduk opuścił sztab wraz z grupą oficerów. Po prostu wyszedł w towarzystwie asystentów - poinformowała agencja Interfax, powołując się na źródło w sztabie.

Informację potwierdził ukraiński MON. - Na razie nie wiemy, gdzie przebywa kontradmirał - usłyszeli dziennikarze Interfax w biurze prasowym resortu obrony......"
            • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:46
              a tymczasem.....
              Ukraincy szykuja sie do obrony.

......"- Przy granicy z Rosją armia Ukrainy przygotowuje się na ewentualną interwencję zbrojną. W jednej ze wsi mieszkańcy prosili żołnierzy, aby odjechali. Bali się o swoje bezpieczeństwo - relacjonuje ze wschodniej Ukrainy korespondent BBC Steve Rosenberg.

Na Twitterze publikuje zdjęcie pojazdów 25. dywizji przeciwdesantowej i przygotowane w pobliżu granicy wykopy.

- Nie sądzę, aby były w stanie zatrzymać inwazję - komentuje Rosenberg....."
              • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 12:55
                co się łamiesz, potem świat wyrazi zaniepokojenie albo nawet sprzeciw, skrytykuje inwazję, zawierając równocześnie wielomilionowe umowy gospodarcze z tym strasznym Putinem

1zorro-bis napisał:

> a tymczasem.....
                > Ukraincy szykuja sie do obrony.
                >
                > ......"- Przy granicy z Rosją armia Ukrainy przygotowuje się na ewentualną inte
                > rwencję zbrojną. W jednej ze wsi mieszkańcy prosili żołnierzy, aby odjechali. B
                > ali się o swoje bezpieczeństwo - relacjonuje ze wschodniej Ukrainy korespondent
                > BBC Steve Rosenberg.
                >
                > Na Twitterze publikuje zdjęcie pojazdów 25. dywizji przeciwdesantowej i przygot
                > owane w pobliżu granicy wykopy.
                >
                > - Nie sądzę, aby były w stanie zatrzymać inwazję - komentuje Rosenberg....."
                • k.karen Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:13
                  No właśnie, typowe niezrozumienie dziań UE i USA. Może oprócz czytania o ukraińskich banderowcach poczytasz co znaczą te " grożenia paluszkiem" "świat wyrazi zaniepokojenie" itd.
                  Trochę się nie dziwię, bo o ile rozumiem i wiem na czy polegają gospodarcze sankcje, to też najpierw się uśmiałam z wysłanego przez USA JEDNEGO niszczyciela na wody Morza Czarnego.
                  Przestałam się śmiać, jak przeczytałam JAKI JEST TEN JEDEN NISZCZYCIEL i że razem z jednym lotniskowcem może rozwalić całą flotę czarnomorską w kilka minut.
                  To samo dotyczy bredni odnoście "przestarzałych F16 w liczbie TYLKO 12 sztuk" wysłanych do Polski. Owszem, nie mają na wyposażeniu rakiet, ale są naszpikowane elektroniką lepszą niż pół floty lotniczej Rosjan.

To mała próbka opinii:
                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15647458,Jak_ukarac_Rosje_za_Krym__Lupki__gielda__OECD_i_zimny.html

"Wstrzymanie negocjacji z OECD to poważna kara"

- Największa sankcja to zmiana sposobu myślenia polityków i kierowników życia gospodarczego w świecie zachodnim, jaka jest rola polityczna Rosji we współczesnym świecie - przekonywał dr Bogusław Grabowski z Rady Gospodarczej przy Premierze.

Według Grabowskiego przedstawiona przez USA i UE lista czołowych polityków z restrykcjami wizowymi i finansowymi ma niewielkie znaczenie w porównaniu choćby ze wstrzymaniem prac nad przyjęciem Rosji do OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju). Ma to bowiem realne przełożenie na rynki finansowe.

- Każdy, kto zarządza funduszem inwestycyjnym w Polsce może kupować dowolne ilości akcji i obligacji, jeśli są emitowane przez kraj należący do OECD. Rosja do niej nie należy, więc nie możemy bez zgody Komisji Nadzoru Finansowego kupować akcji i obligacji emitowanych przez Rosję - tłumaczył Grabowski. - Wstrzymanie negocjacji to poważna kara, a będzie ich więcej - podsumował.
                  • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:14
                    bedzie drugi......Katyn?

......"- Kontradmirał Haiduk został tymczasowo zatrzymany, bo są pytania do niego - usłyszała agencja „Kriminform” w sewastopolskiej prokuraturze.

Dowódca marynarki ma zostać przesłuchany w sprawie „wydawanego w jednostkach wojskowych rozkazu użycia broni przeciw ludności cywilnej.”
                    Podziel się

PILNE
                    przed chwilą

- Dowódca Marynarki Wojennej Ukrainy został tymczasowo zatrzymany przez prokuraturę w Sewastopolu - podaje agencja Interfax-Ukraina.
                    Podziel się
                    15 minut temu

- Kontradmirałem zajmą się teraz służby specjalne - słowa przedstawiciela krymskiej samoobrony przytacza ukraińska telewizja TSN.
                    Podziel się

PILNE
                    27 minut temu

Ukraińskie media przekazują niepotwierdzone informacje, jakoby kontradmirał po opuszczeniu sztabu miał zostać zakuty w kajdanki i uprowadzony w nieznane miejsce przez funkcjonariuszy rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

MON Ukrainy nie był w stanie potwierdzić tych informacji ani im zaprzeczyć.
                      • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:27
                        i KGB Cie nie przeraza tylko popluczyny po Banderze?smirk
                        fenikss.2972 napisał:

> przecież cały czas prowadzą eliminację przywódców opozycji. Wczoraj znaleziono
                        > zamordowanego Tatara - jednego z liderów antyrosyjskich demonstracji. Katyń jak
                        > Katyń, ale żywcem metody KGB
                        >
                        > 1zorro-bis napisał:
                        >
                        > > bedzie drugi......Katyn?
                        >
                        >
                        >
                              • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:47
                                mám Ci wkleic co nacjonalisci niemieccy wypisuja? I co?smirk Mam sie bac?big_grin
                                fenikss.2972 napisał:

> poczytaj poglądy tych popłuczyn dobra ?
                                > wkleiłem bardzo obszernie w poprzednim długim wątku.
                                > Najpierw poczytaj a później dyskutuj
                                >
                                > 1zorro-bis napisał:
                                >
                                > > tylko, ze KGB to jest jak slon, a popluczyny po Banderze przy tym sloniu
                                > to jak
                                > > myszka.big_grin
                                > >
                                >
                                >
                                          • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 14:47
                                            to co? To ja teraz jako slaski nacjonalista mam co powiedziec? Sieg heil? Tylko komu? Merkel? Kutzowi?big_grin
                                            Ide cos zjesc. To zdrowsze.big_grin
                                            fenikss.2972 napisał:

> poddaję się
                                            > chwała Banderze !
                                            > idę się napić za to big_grin
                                            >
                                            > 1zorro-bis napisał:
                                            >
                                            > > Kogut, a w nowej i demokratyczniej Polsce takich nie bylo?
                                            > > Przypomnij sobie....smirk
                                            > >
                                            >
                                            >
                                            • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 14:51
                                              idź idź, a ja poczytam jak nas Unia dupczy big_grin

Polska wystosuje ostrą notę protestacyjną w sprawie łamania solidarności w Unii Europejskiej - mówi IAR minister rolnictwa Marek Sawicki. Sprawa ma związek z rosyjskim embargiem na unijną wieprzowinę wprowadzonym po wystąpieniu w Polsce i na Litwie przypadków afrykańskiego pomoru świń.

Minister Marek Sawicki mówi, że mimo zakazu do Rosji wjechały transporty wieprzowiny z Austrii i Danii. - Kilka dni temu wyjechał przez Polskę z Austrii jeden transport trzody. Także wczoraj był transport trzody z Danii. Poinformowałem już o tym komisarza Borga w bezpośredniej rozmowie i jednocześnie wysłałem pismo do ministra Radosława Sikorskiego z prośbą o ostrą notę protestacyjną wobec tych państw - mówi Marek Sawicki w rozmowie z IAR.

Austria i Dania miały zapewniać unijnego komisarza Tonio Borga, że nie prowadziły żadnych rozmów z Rosją i nie uzyskały żadnego porozumienia. - Prawdą jednak jest, że transporty, jeden z Austrii i jeden z Danii, do Rosji przejechały. Nie wiem, czy to samowolka przedsiębiorców, czy porozumienie na wyższym poziomie - mówi Marek Sawicki.

biznes.onet.pl/polska-zlozy-ostra-note-protestacyjna-w-sprawie-la,18565,5609777,1,news-detal
        • tan.nawe Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 10:59
          fenikss.2972 napisał:

> ulisses-achaj napisał:
          >
          > Co w tym dziwnego, że do rządu dostali sie ekstremiści? A w rosyjskim ich nie m
          > a, z Putlerem na czele?
          >
          > to czemu nie popierasz tych ruskich ekstremistów, tylko ukraińskich ?

Wybacz, Feniksie, ale czy Ty widzisz jaką bzdurę napisałeś?
          • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:02
            ja mysle, ze Kogut powinien isc z psiakami na spacer i sie troche przewietrzyc.big_grin
            A tym czasem......:

....."- Nie wpuścimy na Krym ukraińskich ministrów - zapowiedział już premier Krymu Siergiej Aksjonow.

Na mieli polecieć wicepremier Ukrainy Witalij Jarema i minister obrony tego kraju Ihor Teniuch. Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk polecił im udać się natychmiast na Krym, by uniknąć rozlewu krwi w konflikcie.

- Na Krymie nikt na nich nie czeka. Na Krym nikt ich nie wpuści i natychmiast odprawi - zapowiedział Aksjonow....."
            • tan.nawe Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:20
              Obiektywnie, każdemu według "zasług":

Bojówka partii "SVOBODA" wtargnęła do siedziby ukraińskiej tv i przemocą (słowną i fizyczną)
              zmusiła redaktora naczelnego do podpisania rezygnacji ze stanowiska.

Aktywiści prorosyjscy w Doniecku rzucili hasło: "Bić polskich fotoreporterów!". Dziennikarzom udało się w ostatniej chwili uciec.

Donieck. Zwolennicy władzy kremlowskiej zbierają podpisy za przeprowadzeniem w Donbasie "referendum" typu krymskiego, pod hasłem "My do swiatoj Rossiji".
              Putin obiecał aneksji nie eskalować, ale przecież nie będzie mógł odmówić
              "gorącym prośbom ludu"...
              • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:25
                no właśnie.
                nikt w tej aferze nie jest ok. Nikt !

tan.nawe napisała:

> Obiektywnie, każdemu według "zasług":
                >
                > Bojówka partii "SVOBODA" wtargnęła do siedziby ukraińskiej tv i przemocą (słown
                > ą i fizyczną)
                > zmusiła redaktora naczelnego do podpisania rezygnacji ze stanowiska.
                >
                > Aktywiści prorosyjscy w Doniecku rzucili hasło: "Bić polskich fotoreporterów!".
                > Dziennikarzom udało się w ostatniej chwili uciec.
                >
                > Donieck. Zwolennicy władzy kremlowskiej zbierają podpisy za przeprowadzeniem w
                > Donbasie "referendum" typu krymskiego, pod hasłem "My do swiatoj Rossiji".
                > Putin obiecał aneksji nie eskalować, ale przecież nie będzie mógł odmówić
                > "gorącym prośbom ludu"...
              • tan.nawe Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:43
                fenikss.2972 napisał:

> a ja sobie myślę, że dopóki Polska myśl będzie oparta na przeszłości i uprzedze
                > niach dziadków - to nigdy nie będzie u nas normalnie
                smile

Masz rację. Z tym, że to się odnosi do wszystkich.
                Uwarunkowania historią - własną, regionalną, rodzinną - są bardzo silne. I nikt - Ty również, wbrew temu, co często podkreślasz -nie jest od tych uwarunkowań wolny. W ocenie współczesności nikt więc nie jest obiektywny, bo i nie może takim być.
                • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:50
                  ale ja przynajmniej opieram się na faktach, a nie na ideologii. Podaję je czarno na białym. Ale mamy tu nacjonalistów, więc te argumenty są dla nich wręcz obrazą.

tan.nawe napisała:

> fenikss.2972 napisał:
                  >
                  > > a ja sobie myślę, że dopóki Polska myśl będzie oparta na przeszłości i up
                  > rzedze
                  > > niach dziadków - to nigdy nie będzie u nas normalnie
                  smile
                  >
                  > Masz rację. Z tym, że to się odnosi do wszystkich.
                  > Uwarunkowania historią - własną, regionalną, rodzinną - są bardzo silne. I nikt
                  > - Ty również, wbrew temu, co często podkreślasz -nie jest od tych uwarunkowań
                  > wolny. W ocenie współczesności nikt więc nie jest obiektywny, bo i nie może tak
                  > im być.
                  • tan.nawe Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 11:56
                    fenikss.2972 napisał:

> ale ja przynajmniej opieram się na faktach, a nie na ideologii. Podaję je czarn
                    > o na białym. Ale mamy tu nacjonalistów, więc te argumenty są dla nich wręcz obr
                    > azą.

To co teraz napisałeś, to jest obraza, Feniksie! Przykro mi, że to zrobiłeś, bardzo przykro.
                    • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 12:00
                      kurde.....kogut!big_grin
                      Ale dales teraz popalic! No, to jaki ja jestem NACJONALISTA?big_grin
                      Niemiecki? Polski? A moze slaski?big_grinbig_grinbig_grin
                      tan.nawe napisała:

> fenikss.2972 napisał:
                      >
                      > > ale ja przynajmniej opieram się na faktach, a nie na ideologii. Podaję je
                      > czarn
                      > > o na białym. Ale mamy tu nacjonalistów, więc te argumenty są dla n
                      > ich wręcz obr
                      > > azą.

>
                      > To co teraz napisałeś, to jest obraza, Feniksie! Przykro mi, że to zrobi
                      > łeś, bardzo przykro.
                        • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:15
                          a ilu to tych strasznych nacjonalistow jest u wladzy na Ukrainie? Mozesz mi Kogut wyliczyc i jakie funkcje pelnia?smirk
                          fenikss.2972 napisał:

> przecież też popierasz dojście do władzy na Ukrainie skrajnych nacjonalistów. T
                          > o jak to nazwać ?
                          >
                          > 1zorro-bis napisał:
                          >
                          > > kurde.....kogut!big_grin
                          > > Ale dales teraz popalic! No, to jaki ja jestem NACJONALISTA?big_grin
                          > > Niemiecki? Polski? A moze slaski?big_grinbig_grinbig_grin
                          >
                        • 1agfa Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:30
                          Feniks napisał:

> przecież też popierasz dojście do władzy na Ukrainie skrajnych nacjonalistów. T
                          > o jak to nazwać ?
                          >
                          > 1zorro-bis napisał:
                          >
                          > > kurde.....kogut!big_grin
                          > > Ale dales teraz popalic! No, to jaki ja jestem NACJONALISTA?big_grin
                          > > Niemiecki? Polski? A moze slaski?big_grinbig_grinbig_grin

>
                          Widzieć tylko nacjonalistów, jeśli się chce, można również w Polsce. Są wystarczająco głośni i wkurwiający.
                          Ale to przecież nie jest cała Polska i takie twierdzenie byłoby ciężką obrazą.
                          Także ja NIE jestem!!
                          A optuję za wolną Ukrainą w kręgu wpływów Zachodu, nie w kręgu imperialnej, "wielkomocarstwowej" Rosji, odradzanej rękami ongiś wystraszonego majora (zapamiętał sobie!) przez zbuntowanych ludzi w NRD.
                          Jak daleko podąży w leczeniu tamtego lęku, aby nigdy więcej go nie przeżyć?
                          To także nas, Polski, dotyczy.
                          • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 13:34
                            nie widzę TYLKO NACJONALISTÓW !!!!!!!!!!
                            WIDZĘ NACJONALISTÓW KTÓRZY KORZYSTAJĄC Z OKAZJI ROSNĄ W SIŁĘ !!!!!!
                            ludzie !! co z Wami ????
                            jak można tak zaprzeczać FAKTOM które komentuje CAŁY ŚWIAT !!!
                            Nigdy NIE POPARŁEM RUSKICH !!
                            i nigdy nie poprę Tiahnyboka czy Jarosza jako przywódcy kraju sąsiedniego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1agfa napisał:

> Widzieć tylko nacjonalistów, jeśli się chce, można również w Polsce. Są
                            > wystarczająco głośni i wkurwiający.
                            > Ale to przecież nie jest cała Polska i takie twierdzenie byłoby ciężką obrazą.
                            > Także ja NIE jestem!!
                            > A optuję za wolną Ukrainą w kręgu wpływów Zachodu, nie w kręgu imperialnej, "wi
                            > elkomocarstwowej" Rosji, odradzanej rękami ongiś wystraszonego majora (zapamięt
                            > ał sobie!) przez zbuntowanych ludzi w NRD.
                            > Jak daleko podąży w leczeniu tamtego lęku, aby nigdy więcej go nie przeżyć?
                            > To także nas, Polski, dotyczy.
                            >
                            • 1agfa Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 14:14
                              KURDE, CICHO!! NIE KRZYCZY SIĘ DO STARSZYCH, FENIKSIE!!

fenikss.2972 napisał:

> nie widzę TYLKO NACJONALISTÓW !!!!!!!!!!
                              > WIDZĘ NACJONALISTÓW KTÓRZY KORZYSTAJĄC Z OKAZJI ROSNĄ W SIŁĘ !!!!!!
                              > ludzie !! co z Wami ????
                              > jak można tak zaprzeczać FAKTOM które komentuje CAŁY ŚWIAT !!!
                              > Nigdy NIE POPARŁEM RUSKICH !!
                              > i nigdy nie poprę Tiahnyboka czy Jarosza jako przywódcy kraju sąsiedniego !!!!
                              > !!!!!!!!!!!!!!!

W mętnej wodzie - owszem - rosną, są przygotowani do przemocy i dawania odporu bardziej niż inni Ukraińcy. Jeśli urosną za bardzo, Ukraina na tym ucierpi - chyba tam także inni Ukraińcy dobrze to rozumieją, nie tylko my (najbardziej, słusznie) i Zachód.
                              Wtedy nie będzie wspomagania, pomocy i finansowania przez UE.
                              Rosną w siłę, ale do czasu. Nie maja go już za wiele.
                              I będzie powód do "obrony bratniego terytorium Ukrainy" przez Rosję.

Jeśli tak się stanie, będziesz miał blisko nowego sąsiada - mianowicie Cara, Cezarze.
                              Cześć.
                              • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 14:20
                                1agfa napisał:

> KURDE, CICHO!! NIE KRZYCZY SIĘ DO STARSZYCH, FENIKSIE!!

przepraszam, ale mnie już trafia

> Jeśli tak się stanie, będziesz miał blisko nowego sąsiada - mianowicie Cara, C
                                > ezarze.
                                > Cześć.

a tak mam do wyboru - albo car, albo granica za Chełmem i wódz smile
                                obie opcje są wręcz cudowne smile
                                      • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:12
                                        zarzut, postawiony w oparciu o ?
                                        bo jak na razie to ja mówię o tym, że nie akceptuję nazistów u władzy a w zamian mam - Ruscy won - to przepraszam gdzie i czyje myśli i słowa przeinaczyłem ?

piotr_57 napisał:

> >To nie jest głos w dyskusji, to tylko spostrzeżenie i jako takie, nie wyma
                                        > ga argumentowania.
                                              • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:23
                                                no i co z tego - uważasz że nie widziałem młodzieży wszechpolskiej ?
                                                mam o nich dokładnie to samo zdanie co dziś o Swobodzie, prawym sektorze i reszcie bojówek

1zorro-bis napisał:

> no, ale byl. I wspolrzadzil. smirk
                                                > fenikss.2972 napisał:
                                                >
                                                > > nie
                                                > >
                                                > > 1zorro-bis napisał:
                                                > >
                                                > > > Kogut....a akceptowales w Polsce Giertycha?smirk
                                                > > >
                                                > >
                                                > >
                                                >
                                                >
                                                • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:32
                                                  ....."no i co z tego - uważasz że nie widziałem młodzieży wszechpolskiej ?
                                                  mam o nich dokładnie to samo zdanie co dziś o Swobodzie, prawym sektorze i reszcie bojówek..."

No wiec Kogut umowmy sie - w kazdym kraju jest brunatne gowno. Ale to nie znaczy, ze kazdy z tych krajow jest krajem faszystowskim. Jak kiedys Niemcy, Wlochy, Hiszpania.
                                              • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:25
                                                to Ci nic nie przypomina ? Nagle zniknęły analogie do Hitlera itp ?
                                                dziwne........

Po wyborach w 2010 roku lider partii nacjonalistycznej Swoboda – Ołeh Tiahnybok (ukraiński polityk, prawnik i lekarz) w swoim powyborczym wystąpieniu ogłosił, że będzie starał się o rozszerzenie granic państwa ukraińskiego, ponieważ obecne są „niesprawiedliwe”

1zorro-bis napisał:

> no, ale byl. I wspolrzadzil. smirk
                                                > fenikss.2972 napisał:
                                                >
                                                > > nie
                                                > >
                                                > > 1zorro-bis napisał:
                                                > >
                                                > > > Kogut....a akceptowales w Polsce Giertycha?smirk
                                                > > >
                                                > >
                                                > >
                                                >
                                                >
                                                • 1zorro-bis Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:34
                                                  zartujesz? Porownujesz tego "pikusia" do Hitlera? Nawet do mussoliniego sie nie umywa.big_grin
                                                  fenikss.2972 napisał:

> to Ci nic nie przypomina ? Nagle zniknęły analogie do Hitlera itp ?
                                                  > dziwne........
                                                  >
                                                  > Po wyborach w 2010 roku lider partii nacjonalistycznej Swoboda – O
                                                  > łeh Tiahnybok (ukraiński polityk, prawnik i lekarz) w swoim powyborczym wystąpi
                                                  > eniu ogłosił, że będzie starał się o rozszerzenie granic państwa ukraińskieg
                                                  > o, ponieważ obecne są „niesprawiedliwe”
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:38
                                                    nie porównuję pikusia do Hitlera, tylko program partii nacjonalistycznej, liderem której jest obecny kandydat na prezydenta. I to jego osobista deklaracja.

1zorro-bis napisał:

> zartujesz? Porownujesz tego "pikusia" do Hitlera? Nawet do mussoliniego sie nie
                                                    > umywa.big_grin
                                                    > fenikss.2972 napisał:
                                                    >
                                                    > > to Ci nic nie przypomina ? Nagle zniknęły analogie do Hitlera itp ?
                                                    > > dziwne........
                                                    > >
                                                    > > Po wyborach w 2010 roku lider partii nacjonalistycznej Swoboda 
                                                    > 211; O
                                                    > > łeh Tiahnybok (ukraiński polityk, prawnik i lekarz) w swoim powyborczym w
                                                    > ystąpi
                                                    > > eniu ogłosił, że będzie starał się o rozszerzenie granic państwa ukrai
                                                    > ńskieg
                                                    > > o, ponieważ obecne są „niesprawiedliwe”

>
                                                    >
                                        • piotr_57 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:16
                                          fenikss.2972 napisał:

> zarzut, postawiony w oparciu o ?
                                          > bo jak na razie to ja mówię o tym, że nie akceptuję nazistów u władzy a w zamia
                                          > n mam - Ruscy won - to przepraszam gdzie i czyje myśli i słowa przeinaczyłem ?
                                          >
                                          Pewne Twoje wypowiedzi, w świetle powyższego, przestają mnie dziwić.
                                          Ty po prostu nie umiesz czytać. big_grinbig_grin
                                          >
                                          >
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:37
                                                    nie za wiele Twoich postów tu, więc sam znajdziesz z powodzeniem smile
                                                    czy kłamię ? hmmm
                                                    przyjąłem, że ja pozwoliłem sobie - jako że wszyscy tu dorośli odpowiadają za swoje słowa - przeinaczać...etc.
                                                    Jeśli natomiast stwierdziłeś, że pozwoliłem innym przeinaczać ...etc - to po pierwsze nie mogę cenzurować i prostować każdej wypowiedzi każdego uczestnika po drugie - kłamiesz - ponieważ mimo głosów sprzeciwu notorycznie upominam Zorro, Loczka i innych jeśli pozwolą sobie na zbyt dużo. Między innymi upominałem Zorra, kiedy dość drastycznie przekręcał sens Twoich wypowiedzi.

piotr_57 napisał:

> Kłamiesz!
                                                    > Wskaż gdzie!!
                                                    > >
                                                  • piotr_57 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:44
                                                    fenikss.2972 napisał:

> nie za wiele Twoich postów tu, więc sam znajdziesz z powodzeniem smile

Nie znajdę bo niczego takiego nie twierdziłem!!

> czy kłamię ? hmmm
                                                    > przyjąłem,

Mnie nie interesuje co przyjąłeś! Miałeś wskazać miejsce w którym zarzucam Ci, że przekręcasz słowa!
                                                    Nie wskazałeś. Więc są dwie możliwości :
                                                    1. Nie umiesz przeczytać (prostego tekstu!!) , ze zrozumieniem treści.
                                                    2. Ceplowo przekręciłeś to co ja napisałem!
                                                    Sam sobie odpowiedz, który wariant jest właściwy!

Reszty posta nie warto komentować, bo to już tylko prostackie mataczenie. smile
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 15:49
                                                    w retoryce jesteś dobry smile
                                                    niestety - to pusta retoryka smile
                                                    jaśniej wyjaśnić, jak wyjaśniłem - już się nie da - i szczerze mówiąc nie zamierzam smile
                                                    nie będę walczył na słówka, bo to dziecinne smile

kłamiesz, mataczenie.......hm
                                                    czyżbym się znalazł na sali sądowej na procesie politycznym ? Czy nadal jednak jestem na forum ? smile

piotr_57 napisał:

> Mnie nie interesuje co przyjąłeś! Miałeś wskazać miejsce w którym zarzucam Ci,
                                                    > że przekręcasz słowa!
                                                    > Nie wskazałeś. Więc są dwie możliwości :
                                                    > 1. Nie umiesz przeczytać (prostego tekstu!!) , ze zrozumieniem treści.
                                                    > 2. Ceplowo przekręciłeś to co ja napisałem!
                                                    > Sam sobie odpowiedz, który wariant jest właściwy!
                                                    >
                                                    > Reszty posta nie warto komentować, bo to już tylko prostackie mataczenie. smile
                                                  • piotr_57 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 16:16
                                                    fenikss.2972 napisał:

> w retoryce jesteś dobry smile
                                                    > niestety - to pusta retoryka smile
                                                    > jaśniej wyjaśnić, jak wyjaśniłem - już się nie da - i szczerze mówiąc nie zamie
                                                    > rzam smile
                                                    > nie będę walczył na słówka, bo to dziecinne smile
                                                    >
                                                    Dziecinadą jest próba wykręcenia się sianem, gdy ktoś Cię złapie na gorącym uczynku smile
                                                    Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo kłamiesz!! Trzeciej możliwości nie znajdziesz, nawet gdybyś się w majtki zesrał ze złości smile
                                                    Po prostu jej nie ma. Ale tak to już jest, tak zawsze kończą manipulatorzy smile
                                                    To Twoje forum i możesz sobie na nim robić co chcesz, ale pozwalając na manipulacje i manipulując wypowiedziami ludzi, doprowadzisz do tego, że do dyskusji pozostanie Ci tylko Zorro!
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 16:22
                                                    dziękuję Ci za obszerną psychoanalizę i dokładną ocenę smile
                                                    cieszę się też, że Ty nie przeinaczasz, nie przekręcasz, nie wciskasz ciemnot smile
                                                    jak choć powtórka zarzutów że na coś pozwalam, choć doskonale wiesz, że to nieprawda, co przed chwilą również uzasadniłem dość precyzyjnie smile
                                                    mimo, że nadal darzę Cię szacunkiem, a zdanie mam wyrobione od dawna, czasem się zastanawiam, czy to nie zbyt osobista ocena smile
                                                    Chcesz mi ubliżać dalej - proszę bardzo smile mnie to nie rusza smile a Tobie może ulży smile

piotr_57 napisał:
                                                    > Dziecinadą jest próba wykręcenia się sianem, gdy ktoś Cię złapie na gorącym ucz
                                                    > ynku smile
                                                    > Albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem, albo kłamiesz!! Trzeciej możliwości nie
                                                    > znajdziesz, nawet gdybyś się w majtki zesrał ze złości smile
                                                    > Po prostu jej nie ma. Ale tak to już jest, tak zawsze kończą manipulatorzy smile
                                                    > To Twoje forum i możesz sobie na nim robić co chcesz, ale pozwalając na manipul
                                                    > acje i manipulując wypowiedziami ludzi, doprowadzisz do tego, że do dyskusji po
                                                    > zostanie Ci tylko Zorro!
                                                  • ulisses-achaj Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 18:32
                                                    Sami Rosjanie o sobie (dobrze że tacy tam są) i Putlerze :

"Kongres rosyjskiej inteligencji obradował w Moskwie pod hasłem "Przeciwko wojnie, samoizolacji Rosji i restauracji totalitaryzmu". W jego ramach wystąpiło kilkudziesięcioro znanych rosyjskich historyków, ekonomistów, prawników, politologów i literatów.

"Nasz kraj został wciągnięty w wyjątkowo niebezpieczną awanturę. Brutalnie pogwałcono prawo międzynarodowe, przekreślono zasady europejskiego bezpieczeństwa i stabilności. Rosja stacza się w kierunku nowej zimnej wojny, której ciężkich konsekwencji nie sposób przewidzieć" - ocenili intelektualiści we wspólnym oświadczeniu. Podkreślili też, że "we wszystkich państwowych mediach w Rosji płynie nieprzebrana rzeka kłamstw i dezinformacji; rozpętano ogłuszającą kampanię propagandową przeciwko wszystkim, którzy próbują podać w wątpliwość prawomocność postępowania władz, wskazać na jego zgubne następstwa dla kraju i narodu".

Najostrzej o wydarzeniach ostatnich dni mówił profesor elitarnego Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Andriej Zubow, który porównał je do budowy III Rzeszy w nazistowskich Niemczech. Zubow podkreślił, że Rosja rozpętała wojnę z Ukrainą.
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 18:37
                                                    moje wypowiedzi ani dziś ani wczoraj w najmniejszym stopniu nie dotyczyły Ruskich

ulisses-achaj napisał:

> Sami Rosjanie o sobie (dobrze że tacy tam są) i Putlerze :
                                                    >
                                                    > "Kongres rosyjskiej inteligencji obradował w Moskwie pod hasłem "Przeciwko wojn
                                                    > ie, samoizolacji Rosji i restauracji totalitaryzmu". W jego ramach wystąpiło ki
                                                    > lkudziesięcioro znanych rosyjskich historyków, ekonomistów, prawników, politolo
                                                    > gów i literatów.
                                                    >
                                                    > "Nasz kraj został wciągnięty w wyjątkowo niebezpieczną awanturę. Brutalnie pogw
                                                    > ałcono prawo międzynarodowe, przekreślono zasady europejskiego bezpieczeństwa i
                                                    > stabilności. Rosja stacza się w kierunku nowej zimnej wojny, której ciężkich k
                                                    > onsekwencji nie sposób przewidzieć" - ocenili intelektualiści we wspólnym oświa
                                                    > dczeniu. Podkreślili też, że "we wszystkich państwowych mediach w Rosji płyn
                                                    > ie nieprzebrana rzeka kłamstw i dezinformacji;
                                                    rozpętano ogłuszającą kampan

>
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 18:45
                                                    a przy okazji - to z Waszej strony padały hasła Ruscy won - ja pisałem o władzach nie o normalnych ludziach - o tych zwykłych pisałem wcześniej, przypominając że w lutym Putin wysłał na ulice Moskwy wojsko, żeby nie dopuścić do zamieszek. Ale to też umkło smile
                                                    ulisses-achaj napisał:

> Sami Rosjanie o sobie (dobrze że tacy tam są) i Putlerze :
                                                    >
                                                    > "Kongres rosyjskiej inteligencji obradował w Moskwie pod hasłem "Przeciwko wojn
                                                    > ie, samoizolacji Rosji i restauracji totalitaryzmu". W jego ramach wystąpiło ki
                                                    > lkudziesięcioro znanych rosyjskich historyków, ekonomistów, prawników, politolo
                                                    > gów i literatów.
                                                  • ulisses-achaj Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 19:14
                                                    PS I żeby było jasne: kiedy widzę bojówki ukraińskich nacjonalistów, popieprzonych oszołomów jak ten który zmusza szefa stacji TV do napisania rezygnacji, to nóż mi się w kieszeni otwiera, ale nie to nie jest systemowo zakotwiczone. I mam nadzieję, że jeśli Ukraina wyjdzie z tego chaosu obronna ręka, tacy ludzie, którzy w warunkach rewolucji zawsze dochodzą do głosu (jakobini i RF chocby) zostaną zepchnięci na margines. Jeżeli tak sie nie stanie będę przeciwko nim tak samo jak przeciwko Putlerowi. Na razie poprzestaje na tym, co widzę.
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 19:24
                                                    to jest systemowo zakotwiczone, ponieważ nacjonalizm na Ukrainie jest opcją bardzo silnie rozwiniętą. Działa tam w tej chwili kilkanaście ugrupowań bojówkarskich pod wspólną nazwą prawy sektor, oraz partia Swoboda ze sporym poparciem społeczeństwa. Właśnie przedstawicielem tych ludzi o których piszesz jest kandydat na prezydenta - a więc osoba o jakiejś pozycji na Ukrainie - Tiahnybok - a także te kilka osób w obecnym rządzie tymczasowym.

ulisses-achaj napisał:

> PS I żeby było jasne: kiedy widzę bojówki ukraińskich nacjonalistów, popieprzon
                                                    > ych oszołomów jak ten który zmusza szefa stacji TV do napisania rezygnacji, to
                                                    > nóż mi się w kieszeni otwiera, ale nie to nie jest systemowo zakotwiczone. I ma
                                                    > m nadzieję, że jeśli Ukraina wyjdzie z tego chaosu obronna ręka, tacy ludzie, k
                                                    > tórzy w warunkach rewolucji zawsze dochodzą do głosu (jakobini i RF chocby) zos
                                                    > taną zepchnięci na margines. Jeżeli tak sie nie stanie będę przeciwko nim tak s
                                                    > amo jak przeciwko Putlerowi. Na razie poprzestaje na tym, co widzę.
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 19:20
                                                    jak w każdym państwie są zwolennicy i przeciwnicy. Na ulicach Moskwy protestowali przeciwnicy. W ogromniej ilości. I nie tylko na ulicach Moskwy. Tylko jednego dnia demonstracji aresztowano ponad 300 osób - informacje podawane były na bieżąco, nie wiem, czemu to przegapiłeś - a demonstracje anty trwały przez cały czas i nadal trwają.Dla mnie jest zrozumiałe, że propaganda Putina zakłada, że należy pokazywać tylko zwolenników smile Ogromna część Rosjan jest przeciwna agresji na Krym smile Na Krymie zaś i Ukrainie są aktywiści, którzy popierają Putina - i to się pokazuje - to chyba jest całkowicie logiczne. Dokładnie takie samo pytanie zadaję teraz w sprawie nacjonalistów na Ukrainie smile

ulisses-achaj napisał:

> Których "zwykłych" masz na myśli? Tych którzy są przeciwko powrotowi polityki r
                                                    > odem z ZSRR czy tych, którzy masowo popierają Putlera, aneksję Krymu i "odrodze
                                                    > nie" Rosji, czyli de facto CCCP?
                                                  • fenikss.2972 Re: Rabunek Ukrainy juz sie zaczyna.... 19.03.14, 19:27
                                                    wg prasy rosyjskiej wzrosło. Zapewne tak samo jak ta 123 % frekwencja smile
                                                    bo na ulicach widać coś zupełnie innego
                                                    ci, co ulegli propagandzie - to ludzie którzy też chcą lepiej żyć i w coś chcieli uwierzyć - zjawisko znane od pradziejów smile

ulisses-achaj napisał:

> Aha.... wiem o tym... a jakie poparcie ma w społeczeństwie Putin po aneksji Kry
                                                    > mu? Spadło mu czy wzrosło??? smile
                                                  • fenikss.2972 proszę bardzo 19.03.14, 20:13
                                                    Protesty w Moskwie i Petersburgu. Rosjanie wspierają Ukrainę

Siły specjalne policji OMON w niedzielę w różnych miejscach Moskwy zatrzymały ponad 260 osób, które protestowały przeciwko możliwemu wysłaniu wojsk rosyjskich na Ukrainę. Także w Petersburgu policja zatrzymała co najmniej 20 protestujących.

Demonstracje odbyły się m.in. przed Ministerstwem Obrony Federacji Rosyjskiej i na placu Maneżowym przed murami Kremla.

Ponad 100 osób zatrzymanych

Przed siedzibę resortu obrony na ul. Wozdwiżenka przyszło kilkaset osób. Skandowały one "Wojnie - nie!". Policja zatrzymała około 160 protestujących. Ponad 100 osób zatrzymano na placu Maneżowym, gdzie również zgromadziło się kilkuset przeciwników ewentualnej interwencji wojskowej Rosji na Ukrainie.

Protest przeciwko możliwemu wysłaniu wojsk rosyjskich na Ukrainę odbył się też w Petersburgu. Na tamtejszy plac Isaakijewski wyszło około 500 osób. Co najmniej 20 protestujących zostało zatrzymanych.

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/protesty-w-moskwie-i-petersburgu-rosjanie-wspieraja-ukraine,403605.html
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 19.03.14, 20:14
                                                    "Okupacja Krymu - hańbą Rosji!". Manifestacje w Moskwie za i przeciw interwencji Rosji na Ukrainie

Ponad 20 tys. osób przemaszerowało dziś ulicami Moskwy, protestując przeciwko interwencji wojskowej Rosji na Ukrainie. W tym samym czasie ok. 10 tys. osób manifestowało w rosyjskiej stolicy poparcie dla polityki Kremla na Ukrainie.
                                                    Pierwszą akcję, nazwaną "Marszem Pokoju", zorganizowały opozycyjne formacje - ruch Solidarność, Republikańska Partia Rosji - Parnas, Partia 5 Grudnia, Partia Postępu i partia Jabłoko. Wśród uczestników byli liderzy tych ugrupowań: Borys Niemcow, Ilja Jaszyn i Siergiej Mitrochin.

"Za Rosję i Ukrainę bez Putina!", "Okupacja Krymu - hańbą Rosji!" i "Ręce precz od Ukrainy" - głosiły transparenty, pod którymi wystąpili protestujący. W rękach trzymali flagi państwowe Rosji i Ukrainy.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15629529,_Okupacja_Krymu___hanba_Rosji____Manifestacje_w_Moskwie.html
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 19.03.14, 20:16

W Rosji zakazane antywojenne demonstracje
                                                    04.03.2014
                                                    W Rosji zakazane antywojenne demonstracje
                                                    Około 40 uczestników antywojennej demonstracji zostało zatrzymanych, foto: EPA/YURI KOCHETKOV
                                                    Ponad 50 osób zatrzymała moskiewska policja za udział w antywojennej demonstracji.

Ponad 100 osób przyszło manifestować przed gmach ministerstwa obrony.
                                                    Jedni rozwinęli plakaty z napisem "Ojczyzna w niebezpieczeństwie. Nasze czołgi na obcej ziemi". Inni trzymali w rękach karteczki z napisem "Pokój". - Rosyjskie wojsko działa jak okupant. Weszli na terytorium suwerennej Ukrainy i to bardzo źle, bo nie jesteśmy przecież bandyckim państwem - mówili w rozmowie z Polskim Radiem.

Policjanci działali szybko i stanowczo, zatrzymując demonstrantów i odprowadzając ich do podstawionych więźniarek. Funkcjonariusze zatrzymywali niemal każdego, kto rozmawiał z dziennikarzami, albo trzymał antywojenny plakat.

Podobnie było w niedzielę, gdy z pośród 500 przeciwników interwencji zbrojnej na Ukrainie, ponad 400 trafiło do aresztów.

Zupełnie inaczej traktowani są, ci którzy biorą udział w marszach poparcia interwencji zbrojnej. W tym przypadku nikt ich nie aresztuje i są pokazywani we wszystkich programach telewizyjnych.

www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1067422,W-Rosji-zakazane-antywojenne-demonstracje
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 19.03.14, 20:18
                                                    Antywojenne demonstracje w Rosji. Sądy skazują opozycjonistów

Kilkaset osób demonstrowało w Moskwie przeciw wojnie z Ukrainą. Władze Moskwy brutalnie jednak spacyfikowały protesty, a uczestnicy manifestacji stanęli przed sądem. Grozi im kilka dni więzienia za zakłócanie porządku.

wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/452351,rosyjskie-sady-skazuja-opozyonistow-za-udzial-w-antywojennych-demonstracjach.html
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 19.03.14, 20:19
                                                    2014-03-15 11:48 , ostatnia aktualizacja: 2014-03-15 12:48
                                                    Mieszkańcy Moskwy protestują przeciw rosyjskiej interwencji na Krymie

Tysiące mieszkańców Moskwy przyszło na Plac Puszkina, aby wziąć udział w "marszu pokoju". Demonstrują przeciwko interwencji zbrojnej na Ukrainie.

Wzywają też prezydenta Rosji Władimira Putina do zaniechania działań, które komplikują międzynarodową sytuację Rosji.

Trudno w tej chwili określić, ile osób bierze w "marszu pokoju". Jednak, co podkreślają organizatorzy, od dawna w Moskwie nie było tak licznych antyputinowskich demonstracji.

forsal.pl/artykuly/784154,mieszkancy-moskwy-protestuja-przeciw-rosyjskiej-interwencji-na-krymie.html
                                                  • ulisses-achaj Re: proszę bardzo 19.03.14, 20:32
                                                    Naprawdę uważasz, że ja nie czytam gazet i portali? Wiem o tych demonstracjach i chwała tym ludziom. To jednak nie zmienia faktów: Putler ma bardzo duże poparcie, a po aneksji Krymu mu nie zmalało.
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 19.03.14, 20:35
                                                    uważam, że twierdzenie o wzroście poparcia dla Putina nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości i jest również częścią propagandy, którą przecież tak krytykujecie. Wręcz ze dwa dni temu czytałem, że Putin sporo stracił, bo ludzie boją się wojny smile

ulisses-achaj napisał:

> Naprawdę uważasz, że ja nie czytam gazet i portali? Wiem o tych demonstracjach
                                                    > i chwała tym ludziom. To jednak nie zmienia faktów: Putler ma bardzo duże popar
                                                    > cie, a po aneksji Krymu mu nie zmalało.
                                                  • ulisses-achaj Re: proszę bardzo 19.03.14, 20:38
                                                    Kiedy sam przywołujesz teksty żywcem z propagandy Putina wzięte, jakoś tego nie zauważasz. Zdecyduj się na coś. Ale, Kogucie, przecież Ty się przekonać do niczego nie pozwolisz.. smile To o co my tu kruszymy kopie?
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 19.03.14, 20:41
                                                    a dalej chcesz mnie przekonywać, że rząd oparty na partii Swoboda jest cacy ?
                                                    powodzenia życzę smile
                                                    problem to interpretacja - ja jestem przeciwny nazizmowi, przemocy, mowie nienawiści - ogólnie - bez względu na to, w czyim jest wydaniu - Ty jesteś przeciwny Putinowi smile

ulisses-achaj napisał:

> Kiedy sam przywołujesz teksty żywcem z propagandy Putina wzięte, jakoś tego nie
                                                    > zauważasz. Zdecyduj się na coś. Ale, Kogucie, przecież Ty się przekonać do nic
                                                    > zego nie pozwolisz.. smile To o co my tu kruszymy kopie?
                                                  • ulisses-achaj Re: proszę bardzo 19.03.14, 22:36

"ja jestem przeciwny nazizmowi, przemocy, mowie nienawiści - ogólnie - bez względu na to, w czyim jest wydaniu - Ty jesteś przeciwny > Putinowi smile"

To co napisałeś to już jest niezła manipulacja. Nie odpowiem Ci tym samym, bo ...... - sam się domyśl.
                                                  • ulisses-achaj Re: proszę bardzo 19.03.14, 22:41
                                                    taaaa ... smile

"W związku z sytuacją na Krymie niemiecki minister gospodarki Sigmar Gabriel wstrzymał kontrakt koncernu zbrojeniowego Rheinmetall AG na dostawę do Rosji centrum szkolenia bojowego dla rosyjskiej armii. Kontrakt opiewał na kwotę 120 mln euro.
                                                    "Niemiecki rząd uważa, że eksport centrum szkolenia bojowego do Rosji jest w obecnej sytuacji nie do zaakceptowania" -
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 19.03.14, 23:33
                                                    no i to bardzo miło z ich strony smile
                                                    wreszcie jakieś konkrety
                                                    chyba, że to też tylko pod publiczkę, jak wszystkie dotychczasowe działania smile

ulisses-achaj napisał:

> taaaa ... smile
                                                    >
                                                    > "W związku z sytuacją na Krymie niemiecki minister gospodarki Sigmar Gabriel ws
                                                    > trzymał kontrakt koncernu zbrojeniowego Rheinmetall AG na dostawę do Rosji cent
                                                    > rum szkolenia bojowego dla rosyjskiej armii. Kontrakt opiewał na kwotę 120 mln
                                                    > euro.
                                                    > "Niemiecki rząd uważa, że eksport centrum szkolenia bojowego do Rosji jest w ob
                                                    > ecnej sytuacji nie do zaakceptowania" -
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 19.03.14, 23:35
                                                    no więc czemu wparowałeś tu dwa dni temu z tekstami w odpowiedzi na moją krytykę ludzi, którzy dodzli do władzy - że popieram Ruskich a ruch nacjonalistyczny to nie problem ?

ulisses-achaj napisał:

>
                                                    > "ja jestem przeciwny nazizmowi, przemocy, mowie nienawiści - ogólnie - bez wzg
                                                    > lędu na to, w czyim jest wydaniu - Ty jesteś przeciwny > Putinowi smile"
                                                    >
                                                    > To co napisałeś to już jest niezła manipulacja. Nie odpowiem Ci tym samym, bo .
                                                    > ..... - sam się domyśl.
                                                  • ulisses-achaj Re: proszę bardzo 20.03.14, 00:18
                                                    Twoja krytyka była i jest w moim odczuciu nader mało obiektywna. Znajdź mój tekst w którym opowiadam się za nazizmem, przemocą i mową nienawiści. Odpowiadałem na Twoje moim zdaniem wzięte z sufitu antyukraińskie fobie. Bo fakty faktami, ale to jak je interpretowałeś (w duchu propagandy Putina o "rządzie banderowców i bandytów") zakrawało na lekka paranoję.
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 20.03.14, 00:28
                                                    za dużo tych tekstów, żeby chciało mi się teraz szukać
                                                    przyszedłeś z krytyką mojego - i nie tylko - zdania - że nie podoba mi się skład rządu i tendencje Ukrainy
                                                    napisałeś dość mocno - że popieramy Putina - w odpowiedzi na krytykę składu rządu Ukrainy
                                                    zarzuciłeś uległość wobec propagandy Putina, choć fakty mówią same za siebie, a teksty o nacjonalistach w rządzie Ukrainy były tekstami abstrahującymi od działań Putina
                                                    umniejszasz wagę przekonań osób, które dobrały się do władzy - nazywając to mniejszym złem, lub całkowicie denominując fakty, które przytoczyłem
                                                    zupełnie zmieniłeś sens moich wypowiedzi na temat mojego stosunku do skrajnych nacjonalistów - uwłaszczając sobie prawo, do przekonywania mnie do czegokolwiek
                                                    ja nie wybieram mniejszego zła
                                                    ja piszę to, co myślę o wszystkim co złe

ulisses-achaj napisał:

> Twoja krytyka była i jest w moim odczuciu nader mało obiektywna. Znajdź mój tek
                                                    > st w którym opowiadam się za nazizmem, przemocą i mową nienawiści. Odpowiadałem
                                                    > na Twoje moim zdaniem wzięte z sufitu antyukraińskie fobie. Bo fakty faktami,
                                                    > ale to jak je interpretowałeś (w duchu propagandy Putina o "rządzie banderowcó
                                                    > w i bandytów") zakrawało na lekka paranoję.
                                                  • ulisses-achaj Re: proszę bardzo 20.03.14, 00:25
                                                    Ruch nacjonalistyczny jest problemem w wielu państwach. Jak to będzie wyglądało na Ukrainie (nowej) tego nie wiemy, ale ty wolisz wieszczyć niemal ukraińską inwazję. Przełożyłeś wajchę na Ukrainę i pojechałeś z górki. A kiedy napisałem o portretach Stalina i flagach z sierpem i młotem, uroczo zapytałeś ; "a co mają nosić". Poczytaj własne teksty z tych rozmów i sprawdź swoja krytykę Putlera . I proszę, zaprzestań manipulacji moimi wypowiedziami. Zostań przy swoim i obawiaj sie Ukrainy. Proszę bardzo. Zaślepienie bywa stanem przyjemnym, ale do czasu. Naszym interesem jest robić wszystko, żeby Putlera skutecznie zniechęcić. I do tego potrzebna jest nam m.in zaprzyjaźniona z nami Ukraina. I do tego trzeba dążyć. Jeśli masz inną receptę oprócz chowania głowy w piasek, chętnie ją poznam...
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 20.03.14, 00:30
                                                    a to nie ja zapytałem smile

masz rację, lepiej niech noszą portrety bandery smile
                                                    bo zdjęcia są - prawda ? smile

ulisses-achaj napisał:

> Ruch nacjonalistyczny jest problemem w wielu państwach. Jak to będzie wyglądało
                                                    > na Ukrainie (nowej) tego nie wiemy, ale ty wolisz wieszczyć niemal ukraińską i
                                                    > nwazję. Przełożyłeś wajchę na Ukrainę i pojechałeś z górki. A kiedy napisałem o
                                                    > portretach Stalina i flagach z sierpem i młotem, uroczo zapytałeś ; "a co mają
                                                    > nosić". Poczytaj własne teksty z tych rozmów i sprawdź swoja krytykę Putlera .
                                                    > I proszę, zaprzestań manipulacji moimi wypowiedziami. Zostań przy swoim i obaw
                                                    > iaj sie Ukrainy. Proszę bardzo. Zaślepienie bywa stanem przyjemnym, ale do czas
                                                    > u. Naszym interesem jest robić wszystko, żeby Putlera skutecznie zniechęcić. I
                                                    > do tego potrzebna jest nam m.in zaprzyjaźniona z nami Ukraina. I do tego trzeba
                                                    > dążyć. Jeśli masz inną receptę oprócz chowania głowy w piasek, chętnie ją pozn
                                                    > am...
                                                  • 1zorro-bis Re: proszę bardzo 20.03.14, 07:21
                                                    ulisses-achaj 19.03.14, 20:03 Odpowiedz
                                                    nie tylko wg. prasy rosyjskiej. On to poparcie naprawdę ma.

Niestety naprawde ma! Wiem to prawie "z pierwszej reki".
                                                    I to wsrod ludzi wyksztalconych i......niby "Europejczykow".smirk
                                                  • sorel.lina Re: proszę bardzo 20.03.14, 09:39
                                                    1zorro-bis napisał:

> ulisses-achaj 19.03.14, 20:03 Odpowiedz
                                                    > nie tylko wg. prasy rosyjskiej. On to poparcie naprawdę ma.
                                                    >
                                                    >
                                                    > Niestety naprawde ma! Wiem to prawie "z pierwszej reki".

Ja też, niestety...
                                                    Wielkorosyjskie sentymenty. Frustracja po utracie mocarstwowości.
                                                    Fenomen uwiedzenia tłumów rozbuhanym (celowo) "patriotyzmem"...
                                                    "Sex-appeal" silnego wodza. Nie pierwszy to taki przypadek w historii.

• fenikss.2972 Re: proszę bardzo 20.03.14, 11:19
                                                    ale to nie są dane statystyczne tylko wyobrażenia prawda ?

sorel.lina napisała:
                                                    > Ja też, niestety...
                                                    > Wielkorosyjskie sentymenty. Frustracja po utracie mocarstwowości.
                                                    > Fenomen uwiedzenia tłumów rozbuhanym (celowo) "patriotyzmem"...
                                                    > "Sex-appeal" silnego wodza. Nie pierwszy to taki przypadek w historii.
                                                    >
                                                  • tan.nawe Re: proszę bardzo 20.03.14, 11:29
                                                    Raczej wnioski wysnute z obserwacji dokonanych na miejscu, w Moskwie, i z wielu rozmów z "miejscowymi". I jeszcze jedno ważne: Moskwa i Petersburg uchodzą za najbardziej "europejskie"; inne miasta (nie wspominając o wsiach) są podobno jeszcze bardziej proputinowskie.
                                                    Oczywiście, że nikt popierających Putina nie liczył na palcach! big_grin
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 20.03.14, 11:31
                                                    jak to nie ?
                                                    głosy poparcia na całym świecie liczy się sondażowo !

tan.nawe napisała:

> Raczej wnioski wysnute z obserwacji dokonanych na miejscu, w Moskwie, i z wielu
                                                    > rozmów z "miejscowymi". I jeszcze jedno ważne: Moskwa i Petersburg uchodzą za
                                                    > najbardziej "europejskie"; inne miasta (nie wspominając o wsiach) są podobno je
                                                    > szcze bardziej proputinowskie.
                                                    > Oczywiście, że nikt popierających Putina nie liczył na palcach! big_grin
                                                  • 1zorro-bis Re: proszę bardzo 20.03.14, 11:34
                                                    sondazowo? W rosji? no, niezly jajcaz z Ciebie....big_grin
                                                    fenikss.2972 napisał:

> jak to nie ?
                                                    > głosy poparcia na całym świecie liczy się sondażowo !
                                                    >
                                                    > tan.nawe napisała:
                                                    >
                                                    > > Raczej wnioski wysnute z obserwacji dokonanych na miejscu, w Moskwie, i z
                                                    > wielu
                                                    > > rozmów z "miejscowymi". I jeszcze jedno ważne: Moskwa i Petersburg uchod
                                                    > zą za
                                                    > > najbardziej "europejskie"; inne miasta (nie wspominając o wsiach) są podo
                                                    > bno je
                                                    > > szcze bardziej proputinowskie.
                                                    > > Oczywiście, że nikt popierających Putina nie liczył na palcach! big_grin
                                                    >
                                                    >
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 20.03.14, 11:18
                                                    a konkretne liczby ?

1zorro-bis napisał:

> ulisses-achaj 19.03.14, 20:03 Odpowiedz
                                                    > nie tylko wg. prasy rosyjskiej. On to poparcie naprawdę ma.
                                                    >
                                                    >
                                                    > Niestety naprawde ma! Wiem to prawie "z pierwszej reki".
                                                    > I to wsrod ludzi wyksztalconych i......niby "Europejczykow".smirk
                                                    >
                                                  • 1zorro-bis Re: proszę bardzo 20.03.14, 11:29
                                                    a czy ja buchhalter jestem?smirk
                                                    fenikss.2972 napisał:

> a konkretne liczby ?
                                                    >
                                                    > 1zorro-bis napisał:
                                                    >
                                                    > > ulisses-achaj 19.03.14, 20:03 Odpowiedz
                                                    > > nie tylko wg. prasy rosyjskiej. On to poparcie naprawdę ma.
                                                    > >
                                                    > >
                                                    > > Niestety naprawde ma! Wiem to prawie "z pierwszej reki".
                                                    > > I to wsrod ludzi wyksztalconych i......niby "Europejczykow".smirk
                                                    > >
                                                    >
                                                    >
                                                  • 1zorro-bis Re: proszę bardzo 20.03.14, 11:33
                                                    Kogut....zacznij byc powazny, O,K?
                                                    To tak jakbys wymagal w 1939 roku ilu faktycznie Niemcow nie chcialo wojny.smirk
                                                    fenikss.2972 napisał:

> jeśli mówimy o wzroście poparcia to przydałoby się to poprzeć danymi a n
                                                    > ie dobrymi chęciami smile
                                                    >
                                                    > 1zorro-bis napisał:
                                                    >
                                                    > > a czy ja buchhalter jestem?smirk
                                                    >
                                                    >
                                                  • fenikss.2972 Re: proszę bardzo 20.03.14, 11:40
                                                    ja jestem bardzo poważny smile
                                                    jeśli stwierdza się, że nastąpił wzrost poparcia to chyba na jakichś konkretnych sprawdzonych podstawach ?

1zorro-bis napisał:

> Kogut....zacznij byc powazny, O,K?
                                                    > To tak jakbys wymagal w 1939 roku ilu faktycznie Niemcow nie chcialo wojny.smirk