Dodaj do ulubionych

Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal....

19.03.14, 15:58
tak jak Grozny....
Dostali w "w spadku" Muzulmanow....
Zamachy terrorystyczne w odwecie maja juz "w programie".
www.tvn24.pl/wladze-krymu-poprosily-tatarow-o-opuszczenie-czesci-ich-ziemi,409319,s.html
Obserwuj wątek
        • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 18:22
          jestem zaciekłym przeciwnikiem używania siły, ale sam nie wiem, czy to nie byłoby dobre wyjście. Tylko kto zaryzykuje. Od Rosji są wszyscy zależni i nikt Putinowi nie podskoczy. A ten cwaniak doskonale o tym wie.
          Reportaż o Tatarach był przytłaczający, bo siedząc wygodnie w domciu, nie chce się wierzyć, że nadal - nie mówię już na świecie - ale tak blisko - dzieją się takie rzeczy.

debi_bebi napisała:

> O tak, bardzo będą współczuć. Zapłaczą nad nimi rzewnymi łzami, wygłoszą kilka
          > orędzi kondolencyjnych i pomachają białymi chusteczkami na "pa, pa!".

>
            • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 18:35
              my żyjemy tą historią. W środku miasta mamy obóz koncentracyjny, słuchałem setek opowieści.

Symbolicznym wygaszeniem świateł w miejscu, gdzie była niegdyś dzielnica żydowska oraz odczytywaniem nazwisk Żydów mieszkających w Lublinie uczczono w poniedziałek 72. rocznicę likwidacji tutejszego getta.

Akcja likwidacji getta w Lublinie rozpoczęła się w nocy z 16 na 17 marca 1942 r. Hitlerowcy wypędzali ludzi z domów. Zniedołężniałych i chorych zabijali na miejscu lub na placu przy ul. Targowej, gdzie dokonywano selekcji. Pierwszy transport wywiezionych stąd do obozu zagłady w Bełżcu liczył ok. 1,5 tys. osób. Do połowy kwietnia 1942 r., naziści wywieźli do Bełżca ponad 26 tys. Żydów.

Pozostającym przy życiu Żydom nakazano przenieść się na Majdan Tatarski do opustoszałego osiedla, wcześniej zamieszkałego przez ubogą ludność polską. Utworzono tu nowe getto dla około siedmiu tysięcy osób. 20 kwietnia odbyła się pierwsza selekcja i około trzy tysiące osób trafiło do obozu koncentracyjnego na Majdanku. Getto na Majdanie Tatarskim Niemcy zlikwidowali ostatecznie w listopadzie 1942 r. Część jego mieszkańców rozstrzelali na miejscu, a pozostałych wywieziono na Majdanek.

W akcji zagłady Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa, pod kryptonimem "Aktion Reinhardt" – rozpoczętej od likwidacji lubelskiego getta - do listopada 1943 r. hitlerowcy wymordowali, głównie w obozach zagłady, ok. dwóch milionów Żydów z Polski i innych krajów europejskich. Sztab dowodzenia tą akcją mieścił się w Lublinie.

wiadomosci.onet.pl/lublin/lublin-obchody-72-rocznicy-likwidacji-getta/xpjys

1zorro-bis napisał:

> wyobraz sobie co przezywali Zydzi......
              > Najpierw w Niemczech.
              > Nikomu to sie w glowie nie snilo.
            • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 18:42
              Sowieci eksterminowali całe mniejszości narodowe, albo przenosili je gdzie im akurat pasowało. Stalin wymordował (tak, wymordował) kilka milionów Ukraińców w latach trzydziestych ( sławny głód na Ukrainie). To także jeden z powodów, dla których kiedy widzę portrety tego sk... a , mordercy i ludobójcy niesione w Moskwie nie przez politruków, ale "zwykłych ludzi", to szlag mnie trafia bo oni akceptują ZSRR z całym jego bagażem zbrodni. Nie umiem zamykać na to oczu. Oni wyłażą na ulicę , wiwatują na cześć Putlera i wrzeszczą Rassija. A taka "Rassija" pod przywództwem kagiebisty ukształtowanego przez Łubiankę, to zagrożenie, na które nie można być obojętnym.
              • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 19:01
                a do czego to obwieszczenie ?
                Ciebie trafia szlag że aktywiści rosyjscy skandują na cześć Putina ?
                nooo
                a mnie trafia że inni aktywiści skandują na cześć Jarosza i tego Te cośtam

i analogicznie

Zobowiązań nie dotrzymano. W maju 1944 r. Krym został podbity przez Sowietów. Jak pisze badacz dziejów Tatarów Edige Kirimal: "Po wkroczeniu na Krym armii sowieckiej cała ludność tatarska na mocy specjalnego rozkazu dowództwa została na 2 tygodnie pozostawiona do wyłącznej dyspozycji oddziałów NKWD. Wściekli żołnierze gwałcili kobiety, dziewczęta i dzieci. Bezbronni ludzie byli grabieni, rozstrzeliwani, wieszani. Przez 2 tygodnie nad Krymem roznosiły się przeraźliwe krzyki gwałconych, torturowanych i mordowanych". 17 maja o godz. 17 Bogdan Kobułow, zastępca Berii, zapowiedział przywódcom krymskich komunistów, co ich, jako Tatarów, czeka następnego dnia. - to nie Putin, Putin jest następcą ideologii ZSRR

Na Wołyniu istniały zorganizowane struktury Polskiego Państwa Podziemnego: Okręgowa Delegatura Rządu RP na Kraj, i Armia Krajowa (SZP-ZWZ-AK). Najsilniejszym związkiem taktycznym AK była 27 Wołyńska Dywizja Piechoty, która wspierała samoobronę organizowaną przez ludność polskich miejscowości broniącą się przed terrorem UPA. Wiosną 1944 r. 27 WDP wystąpiła jako zwarta jednostka (ok. 8 tys. żołnierzy) i walcząc z Niemcami i nacjonalistami ukraińskimi dotarła na Lubelszczyznę.
                Rzeź wołyńska[2] – masowa zbrodnia (czystka etniczna, ludobójstwo[3]) dokonana przez nacjonalistów ukraińskich (przy aktywnym[4], częstym wsparciu miejscowej ludności ukraińskiej[5]) wobec mniejszości polskiej[6] byłego województwa wołyńskiego II RP (w czasie wojny należącego do Komisariatu Rzeszy Ukraina), podczas okupacji terenów II Rzeczypospolitej przez III Rzeszę, w okresie od lutego 1943 do lutego 1944.

Ofiarami mordów, których kulminacja nastąpiła w lecie 1943, byli Polacy, w dużo mniejszej skali Rosjanie, Ukraińcy, Żydzi, Ormianie, Czesi i przedstawiciele innych narodowości zamieszkujących Wołyń. Nie jest znana dokładna liczba ofiar, historycy szacują[7], że zginęło ok. 50–60 tys. Polaków i w odwecie 2-3 tysiące Ukraińców[8][9][10].

Analogiczna czystka etniczna została przeprowadzona przez oddziały UPA na terenie Małopolski Wschodniej w pierwszej połowie 1944 roku.
                - to nie Jarosz i Ołeh Tiahnybok - oni są następcami ideologii Bandery

i tak będę do znudzenia powtarzał smile

ulisses-achaj napisał:

> Sowieci eksterminowali całe mniejszości narodowe, albo przenosili je gdzie im a
                > kurat pasowało. Stalin wymordował (tak, wymordował) kilka milionów Ukraińców w
                > latach trzydziestych ( sławny głód na Ukrainie). To także jeden z powodów, dla
                > których kiedy widzę portrety tego sk... a , mordercy i ludobójcy niesione w Mos
                > kwie nie przez politruków, ale "zwykłych ludzi", to szlag mnie trafia bo oni ak
                > ceptują ZSRR z całym jego bagażem zbrodni. Nie umiem zamykać na to oczu. Oni wy
                > łażą na ulicę , wiwatują na cześć Putlera i wrzeszczą Rassija. A taka "Rassija"
                > pod przywództwem kagiebisty ukształtowanego przez Łubiankę, to zagrożenie, na
                > które nie można być obojętnym.
                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 19:13
                    uważam, że jest dokładnie takim samym zagrożeniem jeśli do władzy dojdzie opcja nacjonalistyczna z bardzo dużym dziś poparciem społecznym, z kandydatem na prezydenta w osobie łacha Tiahnyboka, który osobiście obiecał swoim wyborcom w 2010 roku, że będzie dążył do poszerzenia granic Ukrainy, ponieważ obecne są niesprawiedliwe.
                    Jest to oficjalne stanowisko członków partii Swoboda.

ulisses-achaj napisał:

> Znam te fakty. Nie zaczynajmy od początku. Agfa napisał już to, co ja napisałby
                    > m w odpowiedzi na Twój post. Jeżeli uważasz że większym zagrożeniem dla Polski
                    > jest Ukraina niż CCCP zwane chwilowo "Federacją Rosyjską", to tutaj różnimy się
                    > zasadniczo.
                        • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 19:33
                          zapewne po wystąpieniu pana Żyrinowskiego - cóż, to też część ruskiej propagandy smile

ulisses-achaj napisał:

> Żeby było zabawniej, jakaś część Ukraińców obawia sie, że Polska chce im zabrać
                          > ziemie , które należały do nas przed wojną. Tak mozna się bawić w nieskończono
                          > ść, o ile nie wyważy się rzeczywistych proporcji...
                        • fenikss.2972 i kilka faktów 19.03.14, 19:50
                          Ołeh Tiahnybok (ukr. Олег Ярославович Тягнибок, ur. 7 listopada 1968 roku we Lwowie) — ukraiński polityk nacjonalistyczny, od 2004 roku lider antypolskiego Ogólnoukraińskiego Zjednoczenia Swoboda.

Ukończył Lwowski Państwowy Uniwersytet Medyczny (1993, lekarz-chirurg) oraz Uniwersytet Lwowski (1999, prawnik).

W latach 1994—1998 był deputowanym lwowskiej rady obwodowej. Był deputowanym Rady Najwyższej Ukrainy III kadencji (1998-2002) z okręgu wyborczego Nr 119 Lwów oraz deputowanym IV kadencji (2002—2006), wybranym z okręgu wyborczego Nr 120 Lwów.

Dzięki jego staraniom, lwowska rada obwodowa traktuje Polaków mieszkających we Lwowie jako obywateli drugiej kategorii, którą z czasem trzeba jakoś będzie zlikwidować.

Partia ta powstała w 1991 roku jako Ukraińska Partia Socjalno-Narodowa; jej członkowie określali się wówczas mianem "socjalnacjonalistów". Była to najbardziej radykalna ukraińska organizacja nacjonalistyczna, niezbyt liczna i mało wpływowa. Jednak jeden z jej przywódców, Ołeh Tiahnybok, w 1998 i 2002 roku zdobył mandat do Rady Najwyższej w wyborach większościowych. Partia ta zdobywała też pojedyncze mandaty w wyborach lokalnych w obwodach zachodniej Ukrainy. Ważnym etapem rozwoju ruchu socjalnacjonalistycznego była przeprowadzona w 2003 roku akcja "Wołyń pamięta", wymierzona wprost w polską pamięć o mordach ludności polskiej na Wołyniu i ówczesny akt pojednania prezydentów Polski i Ukrainy w Pawliwce.

W 2004 roku nazwę partii zmieniono na obecną, prawdopodobnie w celu zerwania z wizerunkiem partii faszyzującej. Na czele partii stanął Ołeh Tiahnybok (ur. 1968), jeden z jej założycieli. W wyborach parlamentarnych 2006 roku "Swoboda" uzyskała 0,4% głosów, ale w wyborach samorządowych zdobyła liczne mandaty, w tym do lwowskiej rady obwodowej 10, lwowskiej miejskiej 9, tarnopolskiej miejskiej 4.

Oficjalny program "Swobody" można określić jako demokratyczny i prozachodni, choć jednocześnie szowinistyczny (podstawą ładu społecznego ma być "naród ukraiński jako kategoria naturalna/biologiczna oraz wyjątkowa wartość"), niechętny wobec mniejszości narodowych i zdecydowanie antyrosyjski. Jest on też wewnętrznie niespójny: np. opowiada się jednocześnie za członkostwem Ukrainy w NATO i przywróceniem jej statusu mocarstwa atomowego. Istnieją jednak poważne podejrzenia, że rzeczywisty program partii jest znacznie bardziej radykalny, antydemokratyczny i co najmniej faszyzujący. "Swoboda" nigdy nie ujawniła powodów zmian, uchwalonych w 2004 roku, a wokół niej, zapewne pod jej niejawnym patronatem, działają liczne organizacje socjalnacjonalistyczne, głoszące poglądy otwarcie antysemickie (wypowiedzi tej treści zdarzały się i Tiahnybokowi, i innym przywódcom partii), a nawet nazistowskie (jak Ośrodek Badań Politycznych im. J. Goebbelsa, publikujący w internecie tłumaczenia prac teoretyków narodowego socjalizmu). Są wśród nich też organizacje o charakterze paramilitarno-bojówkarskim.

Według własnych danych, "Swoboda" liczy obecnie 15 tysięcy członków i ma organizacje terenowe we wszystkich obwodach Ukrainy. Źródła jej finansowania są niejasne: według własnych deklaracji są to głównie składki drobnych i średnich przedsiębiorców. Jak się wydaje, głównym hamulcem rozwoju partii jest słabość kadrowa.

Promowany przez telewizję ukraińską wódz skrajnych nacjonalistów ukraińskich opcji „Swoboda” Oleh Tiahnybok coraz częściej dochodzi do głosu w Kijowie i Lwowie. Przed wyborami do władz lokalnych na Ukrainie, które mają się odbyć 31 października, wódz neonazistów ukraińskich bardziej atakuje nie prorosyjską Partię Regionów Ukrainy przy władzy - lecz pomarańczową i opozycyjną Partię „Bat’kiwszczyna” Julii Tymoszenki. Lider banderowców oświadczył w Kijowie na konferencji prasowej, iż na Ukrainie dojrzewa sytuacja rewolucyjna – powiadamia ukraińska agencja informacyjna „TCN”. Za ideały nacjonalistyczne warto przelewać krew. Ukraińcy są zmęczeni poprawnością polityczną i tolerancją. Jeszcze nie było prawdziwej walki o Ukrainę. „Pomarańczowa rewolucja” – to, zdaniem Tiahnyboka, była tylko farsą. Uratować Ukrainę może wyłącznie prawdziwa rewolucja nacjonalistyczna. Tłumacząc, co to oznacza prawdziwa rewolucja - lider „Swobody” zaznaczył, iż tylko spadkobiercy Bandery potrafią doprowadzić do rewolucji wyzwoleńczej narodu ukraińskiego.

Taka rewolucja może przebiegać pokojowo i drogą parlamentarną ale do pewnego momentu. Nacjonaliści ukraińscy nie wykluczają walk ulicznych i dojścia do władzy w kraju za pomocą ostrych metod rewolucyjnych – stwierdził Tiahnybok. Na zapytanie dziennikarza – czy rewolucja nacjonalistyczna na Ukrainie będzie krwawa? – wódz neobanderowców odpowiedział, iż nie jest zwolennikiem przelewu krwi ale jeśli ideały ukraińskie tego będą potrzebowały – to krew będzie przelana.

Sam Tiahnybok w Kijowie na mityngu 14 października 2010, poświęconym 68. rocznicy powstania UPA, groził, iż wszystkie decydenci na Ukrainie i za granicą będą niebawem ustawiać się w kolejce przy składaniu kwiatów przed pomnikiem Stepana Bandery. Lider nazistów w tej kolejce widzi także i decydentów znad Wisły.

ulisses-achaj napisał:

> Żeby było zabawniej, jakaś część Ukraińców obawia sie, że Polska chce im zabrać
                          > ziemie , które należały do nas przed wojną. Tak mozna się bawić w nieskończono
                          > ść, o ile nie wyważy się rzeczywistych proporcji...
                              • fenikss.2972 Re: i kilka faktów 19.03.14, 20:05
                                a mi dokładnie to, co jest pod linkiem - Bandera jest postawiony na Równi z Hitlerem i Stalinem. Na szczęście nie miał takiej siły jak ci dwaj. Ale teraz to się może zmienić i wcale nie jest to irracjonalne. Te postulaty to postulaty głoszone teraz obecnie. Nie kiedyś tam. To jest oficjalna polityka Swobody - co zresztą widać dokładnie po ich działalności z ostatnich lat i wystąpieniach jeszcze ze stycznia bieżącego roku.

ulisses-achaj napisał:

> Bierzesz pod uwagę prawdopodobieństwo realizacji tych oszołomskich wywodów? Mni
                                > e to przypomina Winnickiego i ska ...
                                  • fenikss.2972 Re: i kilka faktów 19.03.14, 20:38
                                    a Ty boisz się agresji ze strony Ruskich ? równie bezpodstawnie smile

ulisses-achaj napisał:

> Jeżeli boisz sie agresji ze strony Ukrainy, to co ja mogę napisać.... nie bój s
                                    > ię?? smile Uczucia to uczucia.
                                    • ulisses-achaj Re: i kilka faktów 19.03.14, 20:40
                                      Ja tego nie napisałem. Napisałem za to bardzo wyraźnie, czego się obawiam w związku z polityką Putlera. Mam nadzieję, że czytałeś ten post/posty, a jeśli nie pamiętasz ich treści, to po prostu rzuć na nie okiem jeszcze raz.
                                      • fenikss.2972 Re: i kilka faktów 19.03.14, 20:46
                                        tak jak i ja nie napisałem nigdzie, że się obawiam agresji ze strony Ukrainy - przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Napisałem że nie akceptuję polityków pronacjonalistycznych, ponieważ ich dążenia są sprzeczne z interesem między innymi mojego kraju - co w efekcie, jeśli ta tendencja się utrzyma może doprowadzić w przyszłości - do konfliktu. Przedstawiciele partii Swoboda są zdecydowanymi przeciwnikami Polaków, co głoszą jawnie, oficjalnie i bez krępacji smile

ulisses-achaj napisał:

> Ja tego nie napisałem. Napisałem za to bardzo wyraźnie, czego się obawiam w zwi
                                        > ązku z polityką Putlera. Mam nadzieję, że czytałeś ten post/posty, a jeśli nie
                                        > pamiętasz ich treści, to po prostu rzuć na nie okiem jeszcze raz.
                                      • fenikss.2972 Re: i kilka faktów 19.03.14, 20:55
                                        kwintesencja polityki i działalności Swobody

zwracam uwagę na
                                        Deputowani nacjonalistycznej partii Swoboda na Ukrainie
                                        "Ty moskalski śmieciu!" Posłowie Swobody zmuszają szefa publicznej TV do dymisji

nie łysi z kijami, tylko panowie w krawatach, deputowani smile

wiadomosci.onet.pl/ty-moskalski-smieciu-poslowie-swobody-zmuszaja-szefa-publicznej-tv-do-dymisji/lf19h
                                        ulisses-achaj napisał:

> Ja tego nie napisałem. Napisałem za to bardzo wyraźnie, czego się obawiam w zwi
                                        > ązku z polityką Putlera. Mam nadzieję, że czytałeś ten post/posty, a jeśli nie
                                        > pamiętasz ich treści, to po prostu rzuć na nie okiem jeszcze raz.
                      • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 19:32
                        zapewniam, że gdyby ten oszołom miał dziś do dyspozycji taką siłę jak ma Putin, to mówiłbyś inaczej
                        Zresztą kto wie, przecież już stwierdzili, że powinni mieć broń jądrową smile
                        czy to też przegapiłeś ?

Ukraińskie władze zapowiadają rozbudowę armii i starania o broń jądrową. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu premier Arsenij Jaceniuk oświadczył, że wobec otwartych planów zawłaszczenia przez Rosję priorytetem będzie zwiększenie zdolności obronnej Ukrainy.

wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/453549,ukraina-sie-zbroi-chce-znow-miec-bron-jadrowa-i-przystapic-do-nato.html
                        ulisses-achaj napisał:

> Już widzę tą ukraińską "krucjatę" na zachód i ich inwazję polskich ziem... smile
                        > smile smile Jeżeli na tej samej płaszczyźnie stawiasz Putlera i tego ukraińskiego
                        > oszołoma, to ja mogę jedynie wzruszyć ramionami...
      • 1zorro-bis Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 16:07
        ....i poczatek konca Adolfa Putina?smirk
        Oby.....
        wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-piotra-skwiecinskiego/76807-czystki-masowe-represje-wreszcie-wojna-i-rozpad-kraju-przewidywania-rosyjskiego-opozycjonisty?fb_action_ids=737538292945871&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_mapsad659041604133007]&action_type_mapsad%22og.likes%22]&action_ref_mapsad]
        • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 16:34
          no nie wiem....

Niemcy pomagają rosyjskiemu wojsku dogonić NATO. Za miliony euro

O sile współczesnego wojska nie decyduje tylko ilość czołgów, samolotów czy rakiet. Ogromne znaczenie ma wyszkolenie, a armia rosyjska od zawsze miała z tym problem. Teraz to się zmienia, w znacznej mierze dzięki Niemcom. Koncern zbrojeniowy Rheinmetall kończy budowę wielkiego ultranowoczesnego centrum szkoleniowego w Mulino, gdzie tysiące rosyjskich żołnierzy będą szlifować swoje umiejętności w warunkach, o jakich Polacy mogą choćby pomarzyć.

Kontrakt na budowę, wyposażenie i obsługę ośrodka podpisano jeszcze w 2011 roku. Jego wartość jest szacowana na około 250 milionów euro. To największy współczesny kontrakt pomiędzy rosyjskim wojskiem a niemieckim przemysłem obronnym. Rosjanie chcą zbudować trzy analogiczne obiekty, ale nie ma informacji o dalszym zaangażowaniu Niemców.

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/niemcy-pomagaja-rosyjskiemu-wojsku-dogonic-nato-za-miliony-euro,409374.html
        • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 21:07
          cieszę się, że jednak nie jestem sam na "barykadzie" smile

wirujacypunkt napisał:

> TVN dzisiaj kilka razy pokazała.
          > Do prezesa telewizji ukraińskiej przychodzi poseł z partii Swoboda. Bije preze
          > sa, ubliża prezesowi, nazywa Moskalem i wyrzuca za to, że była wczoraj w telew
          > izji ukraińskiej transmisja przemówienia Putina.
          > Pozostawiam bez komentarza.
            • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 21:45
              nie masz problemów ze słuchem

ja na razie nie rozumiem tej informacji
              Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zwolnił wieczorem ze stanowiska ambasadora w Polsce Markijana Malskiego. Wraz z nim zostali zwolnieni ukraińscy ambasadorowie w Danii i Szwecji.

za to, że ośmieliłem się stwierdzić dwa dni temu - to samo, co Ty teraz, podpierając się wiedzą o skłonnościach Swobody i pisząc że nie akceptuję - dostało mi się od moherów, prawicowców, zwolenników Putina i wiele innych równie miłych komplementów.
              Ci zrobię miejsce na tej barykadzie, kupię zapas browaru i może do kogoś dotrze po długiej nierównej walce, że protestujemy nie przeciwko wolnej Ukrainie, tylko przeciwko ludziom u władzy, którzy nigdy nie powinni się tam znaleźć smile

wirujacypunkt napisał:

> Nie wierzę Jacyniukowi tak samo jak nie wierzę Putinowi.
              > I to by było na tyle z mojej strony.
              >
              > P.S. Kto wie tak naprawdę, co dzieje się teraz na Ukrainie ?
              > Nikt nic konkretnego jak dotychczas nie powedział na ten temat.
              > Dużo ogólników i tyle, a może ja mam problemy ze słuchem ?
              • wirujacypunkt Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 22:06
                No właśnie, nie chodzi o zwykłych ludzi, chodzi o rzadzących Ukrainą.

Wiesz jaka myśl mnie nurtuje od kilku dni ?
                Za czasów Jakukowycza rządzili ludzie, którzy obłowili się na Pomarańczowej Rewplucji, teraz
                do rządu weszli takze ludzie, którzy dorobili się ogromnych majątków na rewolucji , w maju
                mają być wybory w Ukrainie i do rządzenia pchają się podobni do wcześniej wymienionych
                z Gazową Julią na czele. Wszyscy Oni nazywają siebie patriotami, płaczą, że pańswto praktycznie jest już bankrutem i wołają o pieniądze od USA i UE.
                Dziwi mnie jedno, że żaden oligarcha patriota, nie powiedział, że się opodatkuje żeby chociaż
                trochę poratować swoją Ojczyznę, a przecież wartość ich majątków wiele przekracza nasz roczny dochód.
                Może filozofuje niepotrzebnie, skoro w głowie klębią mi się takie mysli ?
                narodowy
                • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 22:11
                  no to witam w klubie smile
                  przypomnę też, że parę dni temu jednego z oligarchów, którzy sponsorowali Majdan zatrzymało FBI
                  ja już to wszystko powiedziałem
                  ale na każde słowo mam - Putin be
                  chociaż ta właśnie kwestia nie ma nic wspólnego z Putinem
                  no aleee....
                  idę odlać mojego prywatnego demonstranta big_grin

wirujacypunkt napisał:

> No właśnie, nie chodzi o zwykłych ludzi, chodzi o rzadzących Ukrainą.
                  >
                  > Wiesz jaka myśl mnie nurtuje od kilku dni ?
                  > Za czasów Jakukowycza rządzili ludzie, którzy obłowili się na Pomarańczowej Rew
                  > plucji, teraz
                  > do rządu weszli takze ludzie, którzy dorobili się ogromnych majątków na rewoluc
                  > ji , w maju
                  > mają być wybory w Ukrainie i do rządzenia pchają się podobni do wcześniej wymie
                  > nionych
                  > z Gazową Julią na czele. Wszyscy Oni nazywają siebie patriotami, płaczą, że pań
                  > swto praktycznie jest już bankrutem i wołają o pieniądze od USA i UE.
                  > Dziwi mnie jedno, że żaden oligarcha patriota, nie powiedział, że się opodatkuj
                  > e żeby chociaż
                  > trochę poratować swoją Ojczyznę, a przecież wartość ich majątków wiele przekrac
                  > za nasz roczny dochód.
                  > Może filozofuje niepotrzebnie, skoro w głowie klębią mi się takie mysli ?
                  > narodowy
                    • sorel.lina Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 23:34
                      Dobry wieczór! Późno, ale wtrącę swoje trzy grosze. smile
                      Niepokoją mnie nacjonaliści w ukraińskim rządzie, ale jednak bardziej obawiam się tego, co wyprawiają nacjonaliści (tak!) rosyjscy. Popatrzcie:

"Moskwa "zaniepokojona" sytuacją Rosjan w Estonii. Przy granicy ćwiczy wojsko.
                      Przedstawiciel Rosji przy ONZ stwierdził, że jego kraj jest "zaniepokojony" traktowaniem Rosjan w Estonii. Moskwa i Tallin od wielu lat pozostają w trudnych stosunkach właśnie ze względu na mniejszość rosyjską. Wypowiedź przedstawiciela Rosji brzmi jednak złowróżbnie w kontekście wydarzeń na Ukrainie i dużych ćwiczeń rosyjskiego lotnictwa w pobliżu granic Estonii."

Szykuje się nowe "referendum"? Potem nowy Anschluss?
                      A kto będzie następny?
                      Włos mi się jeży...!
                      • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 23:39
                        wszystko się zgadza Sorell smile
                        tylko że ja na pytanie - co w takim razie akceptuję - odpowiedziałem, że nie akceptuję ani taktyki Putina, ani nacjonalistów
                        i rozpętała się wojna smile

sorel.lina napisała:

> Dobry wieczór! Późno, ale wtrącę swoje trzy grosze. smile
                        > Niepokoją mnie nacjonaliści w ukraińskim rządzie, ale jednak bardziej obawiam s
                        > ię tego, co wyprawiają nacjonaliści (tak!) rosyjscy. Popatrzcie:
                        >
                        > "Moskwa "zaniepokojona" sytuacją Rosjan w Estonii. Przy granicy ćwiczy wo
                        > jsko
                        .
                        > Przedstawiciel Rosji przy ONZ stwierdził, że jego kraj jest "zaniepokojony" tra
                        > ktowaniem Rosjan w Estonii. Moskwa i Tallin od wielu lat pozostają w trudnych s
                        > tosunkach właśnie ze względu na mniejszość rosyjską. Wypowiedź przedstawiciela
                        > Rosji brzmi jednak złowróżbnie w kontekście wydarzeń na Ukrainie i dużych ćwicz
                        > eń rosyjskiego lotnictwa w pobliżu granic Estonii."

>
                        > Szykuje się nowe "referendum"? Potem nowy Anschluss?
                        > A kto będzie następny?
                        > Włos mi się jeży...!
                            • sorel.lina Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 19.03.14, 23:53
                              fenikss.2972 napisał:

> a mi właśnie o tą
                              > bo na temat działań Putina wypowiadałem się tak dosadnie, jak to tylko możliwe

Problem w tym, że teraz stoimy przed wyborem: poprzeć mniejsze zło, by zapobiec większemu, czy nie?
                              Mamy pretensje do Unii, że za słabo reaguje, więc reagujmy my - tyle, na ile to możliwe.
                              Bo coś przecież trzeba robić!
                              • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 00:05
                                problem w tym, że nadal nie widzimy, iż to nie nasza wojna
                                możemy być za - albo przeciw - ale popieranie kogokolwiek w tym układzie - jest sprzeczne z naszymi interesami
                                ja wiem, że niektórzy mają syndrom Kozaka - ale nawet politycy - ci którzy tak głośno krzyczeli w sprawie Ukrainy - dziś się wycofują raczkiem.
                                Sikorski nagle jest przeciwny sankcjom, Tusk uspokaja, że nie będziemy powielać strasznych wspomnień naszych dziadków - to jest wycofanie
                                Jeśli Rosja - Putin - postanowią iść dalej - my im na pewno w tym nie przeszkodzimy
                                rozłamy w Unii - to już fakt
                                Ameryka ma swoje interesy i nas wykorzystuje do batalii przeciwko Rosji
                                i teraz pytanie zasadnicze - czy nasze poczucie patriotyzmu - to obrona naszych racji i bytu - czy wojenka z Ruskimi wbrew wszelkim racjonalnym zasadom - nie jestem za Ruskimi, ale też nie jestem za ułańską fantazją - Unia ma nas gdzieś - nadal kręci interesy z Ruskimi - w razie czego - nikt nam nie pomoże - mamy martwić się więc o Ukrainę z problematycznym rządem - czy o nas samych ?

sorel.lina napisała:

> fenikss.2972 napisał:
                                >
                                > > a mi właśnie o tą
                                > > bo na temat działań Putina wypowiadałem się tak dosadnie, jak to tylko mo
                                > żliwe
                                >

>
                                > Problem w tym, że teraz stoimy przed wyborem: poprzeć mniejsze zło, by zapobiec
                                > większemu, czy nie?
                                > Mamy pretensje do Unii, że za słabo reaguje, więc reagujmy my - tyle, na ile to
                                > możliwe.
                                > Bo coś przecież trzeba robić!
                                • sorel.lina Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 00:22
                                  fenikss.2972 napisał:

> problem w tym, że nadal nie widzimy, iż to nie nasza wojna

Wiesz, ja nie jestem pewna, czy jakakolwiek wojna w pobliżu naszego miejsca na mapie może nie być, nie okazać się - naszą...

> mamy martwić się więc o Ukrainę z problematycznym rządem - czy o nas samych ?

Oczywiście, że o nas samych! Ale myślę, że właśnie dlatego powinniśmy martwić się
                                  o Ukrainę... Estonię, Łotwę, Litwę też...

• fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 00:31
                                    aaaaaaaaaa
                                    to czemu reszta tych wkoło nie martwi się o nas ??

sorel.lina napisała:

> fenikss.2972 napisał:
                                    >
                                    > > problem w tym, że nadal nie widzimy, iż to nie nasza wojna

>
                                    > Wiesz, ja nie jestem pewna, czy jakakolwiek wojna w pobliżu naszego miejsca na
                                    > mapie może nie być, nie okazać się - naszą...
                                    >
                                    > > mamy martwić się więc o Ukrainę z problematycznym rządem - czy o nas s
                                    > amych ?

>
                                    > Oczywiście, że o nas samych! Ale myślę, że właśnie dlatego powinniśmy martwić s
                                    > ię
                                    > o Ukrainę... Estonię, Łotwę, Litwę też...
                                    >
                                    • sorel.lina Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 00:41
                                      fenikss.2972 napisał:

> aaaaaaaaaa
                                      > to czemu reszta tych wkoło nie martwi się o nas ??

Jaka reszta? Ukraina, Łotwa, Litwa, Estonia?
                                      Może dlatego, że aby skutecznie martwić się o siebie nie muszą martwić się o Polskę, ale muszą martwić się o... Rosję?
                                      Eh, co tu dużo gadać! Przeklęta geopolityka!
                                      • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 00:45
                                        nie
                                        Niemcy, Anglia, Austria itp
                                        za naszymi plecami robią swoje
                                        bardzo się dziwię że to umyka
                                        ale tak bywa w ferworze rewolucji smile
                                        dobranoc Sorell smile

sorel.lina napisała:

> fenikss.2972 napisał:
                                        >
                                        > > aaaaaaaaaa
                                        > > to czemu reszta tych wkoło nie martwi się o nas ??

>
                                        > Jaka reszta? Ukraina, Łotwa, Litwa, Estonia?
                                        > Może dlatego, że aby skutecznie martwić się o siebie nie muszą martwić się o Po
                                        > lskę, ale muszą martwić się o... Rosję?
                                        > Eh, co tu dużo gadać! Przeklęta geopolityka!
                                            • 1zorro-bis Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 07:31
                                              ....."- to nie Jarosz i Ołeh Tiahnybok - oni są następcami ideologii Bandery ......"

Kogut, no sorry - la nie rozsmieszaj mnie! I nie porownoj tych dwoch "podskakiwaczy" do Adolfa Putina! Bo to naprawde smieszne....

A tak z innej beczki.....Nie boisz sie Niemcow i Merkel? nie? Bo co? Bo Euro ladniej "pachnie" niz Rubel? Bo Mercedesy, BMW i Porsche fajbniejsze sa od Lady i Wolgi?
                                              Bo Niemcy maja mniej na sumieniu niz Ukraincy?
                                              No, nie rozsmieszaj mnie.
                                              To co zrobili Ukraincy na Wolyniu to pikus w porownaniu z tym co zrobili Niemcy w Polsce.
                                              I jakos Niemcow sie nie boisz? A sam pisales, ze tutaj NPD dziala.....smirk
                                              • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 09:07
                                                macie wszyscy jakas misje czy jak ? Trzy dni uzasadniam chuj wie po co, dlaczego JA nie akceptuje ludzi uprawiajacych nazizm. I cala armia zbawienia przekonuje mnie od trzech dni ze sie myle bo nazizm to nic takiego dla dobra sprawy (jakiej ?). Zebyscie nie wiem jak sie starali, nigdy nie zaakceptuje idei nazizmu ani nikogo kto ja wyznaje i propaguje. I ja Was nie przekonuje do zmiany Waszych pogladow. Akceptujcie sobie co chcecie. Ale prosze skonczyc z ta agitacja. Skoro dla Ciebie partia nacjonalistyczna jest w porzadku to Twoja rzecz. Dla mnie w porzadku nigdy nie byla i nigdy nie bedzie. I zadna agitacja i przekonywania nic tu nie zmienia
                                                • k.karen Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 09:18
                                                  Nie! Inaczej. Cała "armia zbawienia" mówi od kilku dni, że nie wolno być obojętnym i milcząco akceptować, kiedy jedno silne państwo - Rosja- napada i zabiera kawałek terytorium drugiemu i słabszemu państwu - Ukrainie. Nawet jeśli w tym słabszym państwie mieszkają złodzieje, bandyci, faszyści i inni przestępcy, bo w każdym państwie znajdą się tacy sami. Polska nie jest krajem świętych, ani żadne inne państwo na świecie.
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 09:43
                                                    przypomne jak sie ktos pogubil ze cala batalib zaczela sie od tego, ze w trakcie dyskusji nt rzadu Ukrainy na krytyke tegoz Uli wpadl oburzony ze czyta prorosyjskie teksty. Nie wiem gdzie bo mimo szczerych bheci nie znalazlem tu takich. Potem dolaczylas sie Ty zupelnie od czapy walac mi od moherow. Na pytanie Ulego co w takim razie akceptuje odpowiedzialem ze NIE AKCEPTUJE ANI JEDNEGO ANI DRUGIEGO czyli ani dzialan Putina ani nazistow w rzadzie. Na co Uli odpowiedzial ze naiwnie sadzil iz jesli sie czegos nie akceptuje (Putina ?) to akceptuje sie co innego.(partie nacjonalistyczna ?). I to byl poczatek krucjaty
                                                  • k.karen Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 09:45
                                                    Z kontekstu Twoich wypowiedzi wynika, że Polska powinna siedzieć cicho i nie wtrącać się w konflikt na Ukrainie, ponieważ tymczasowy ukraiński rząd to faszyści. I jeśli ktoś tu ma poczucie misji, to wyłącznie Ty. Nie przyjmujesz do wiadomości żadnych argumentów, które świadczą o uzasadnionym wtrącaniu się Polski w ten konflikt. Nie widzisz żadnych korzyści, tak dla Ukrainy (skazanej wg Ciebie na ideologię faszyzmu), jak i dla Polski, a także UE.

Ale nie mam zamiaru nic Ci tłumaczyć, bo zaczniemy tę dyskusję od początku. Sam musisz się zastanowić i zdecydować, co w tej sprawie jest ważniejsze.
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 09:51
                                                    Otóż. A tutaj kolejny dowód, że to przed czym ostrzegamy nie jest li tylko snem wariata:
                                                    "A rosyjscy politycy podsycają nastroje. Przedstawiciel Federacji Rosyjskiej w Radzie Europy Roman Kokoriew na Facebooku zapowiada, że w skład Rosji "wrócą" niedługo Mołdawia, Ukraina, inne kraje byłego ZSRR, a także Finlandia i Polska".
                                                    Dlatego kolejny raz napiszę: polską racja stanu jest popieranie Ukrainy i na wszelkie sposoby "wkładanie kija w szprychy" polityki Putlera.
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 09:59
                                                    PS PS Napisałem tutaj "pozywiom uwidim", może warto jednak zaczekać zanim zacznie się pisać o bierności Unii i znikomości naszych wszystkich poczynań?

"Kanclerz Merkel: Przywódcy UE na szczycie w Brukseli zgodzą się na dalsze sankcje przeciwko Rosji.
                                                    - Obecne napięcia z Rosją oznaczają, że dziś G8 nie istnieje - mówi Merkel".
                                                  • k.karen Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 10:45
                                                    No i to jest taka właśnie dyskusja z Tobą, przekręcasz fakty i dopasowujesz je do swojego toku myślenia.

Nie! Nie wykluczano już trzy razy Rosji z G8 od miesiąca. Rozmowy o tym, plany to jeszcze nie wykluczenie. Pierwszy o tym mówił 2 marca Obama -
                                                    Biały Dom relacjonuje, że Obama zaapelował do Putina, żeby ten wycofał wszystkich żołnierzy na Krymie do rosyjskich baz.Poinformował również, że USA "zawieszają przygotowania do szczytu G8", który w czerwcu planowany jest w Soczi. Czegoś takiego spodziewano się od piątkowego wieczoru, kiedy w krótkim oświadczeniu transmitowanym z Białego Domu Obama ostrzegł Rosję, że "zapłaci cenę za naruszanie terytorialnej integralności Ukrainy".

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75477,15550843,Rosja_ignoruje_Obame_i_ONZ___Putin_czuje_sie_bardzo.html#ixzz2wUeCLf1C

Nie wiem z jakich źródeł czerpiesz informacje, ale pewnie z tych samych, które nazwałeś oficjalnymi i które twierdziły, że nie dojdzie do podpisania części umowy stowarzyszeniowej (na razie politycznej) UE z Ukrainą. Przypominam, jutro jest 21 marca.

A jutro na szczycie UE:
                                                    Dyskusja o sankcjach skończy się zapewne nad ranem w piątek.Później, wraz z rozpoczęciem drugiego dnia szczytu, unijni przywódcy podpiszą część polityczną umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Będą to cztery rozdziały z siedmiu. Najważniejsze część porozumienia, czyli handlowa, zostanie podpisana po majowych wyborach prezydenckich na Ukrainie.
                                                    wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szczyt-Unii-Europejskiej-zdominowany-przez-kryzys-na-Ukrainie,wid,16484056,wiadomosc.html
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 11:27
                                                    Kanclerz powiedziała, że dopóki nie będzie politycznego klimatu dla tak ważnego formatu, nie istnieje grupa G8, czyli ośmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata.

Oznajmiła też, że jej rząd zdecyduje w późniejszym terminie, czy zaplanowane na koniec kwietnia niemiecko-rosyjskie konsultacje międzyrządowe odbędą się czy też zostaną odwołane.

k.karen napisała:

> No i to jest taka właśnie dyskusja z Tobą, przekręcasz fakty i dopasowujesz je
                                                    > do swojego toku myślenia.
                                                    >
                                                    > Nie! Nie wykluczano już trzy razy Rosji z G8 od miesiąca. Rozmowy o tym, plany
                                                    > to jeszcze nie wykluczenie. Pierwszy o tym mówił 2 marca Obama -
                                                    > Biały Dom relacjonuje, że Obama zaapelował do Putina, żeby ten wycofał wszys
                                                    > tkich żołnierzy na Krymie do rosyjskich baz.[b]Poinformował również, że USA "za
                                                    > wieszają przygotowania do szczytu G8", który w czerwcu planowany jest w Soczi.[
                                                    > /b] Czegoś takiego spodziewano się od piątkowego wieczoru, kiedy w krótkim oświ
                                                    > adczeniu transmitowanym z Białego Domu Obama ostrzegł Rosję, że "zapłaci cenę z
                                                    > a naruszanie terytorialnej integralności Ukrainy".

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/merkel-unia-gotowa-wprowadzic-najostrzejsze-sankcje-dla-rosji,409641.html
                                                    https://gify.city24h.pl/data/thumbnails/55/0062pociagi(gify.city24h).gifhttps://artal.republika.pl/strzalka.gif
                                                  • tan.nawe Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 09:46
                                                    fenikss.2972 napisał:

> To niech armia zbawienia wskaze choc jedno zdanie w ktorym poparlem dzialania P
                                                    > utina i agresje wobec Ukrainy. I niech armia zbawienia wytlumaczy mi [b]co ma wsp
                                                    > olnego fakt ze nie akceptuje ludzi propagujacych nazizm z agresja Putina na Ukr
                                                    > aine.
                                                    [/b]

To chyba, że wobec tej agresji zalecasz bierność wobec Ukrainy w ogóle, a Armia Zbawienia ,jak ją nazywasz, nie godzi się z taką postawą.

P.S. Nie należę do Armii Zbawienia, ani żadnej innej armii. smile
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 10:04
                                                    alez skad ! Lapcie za karabiny i do boju ! big_grin nawet wbrew polityce naszego obecnego rzadu ktory nagle zrozumia ze sankcje wobec Rosji najbardziej uderza w nas a Tusk uspokaja nastroje obiecujac ze jednak nie wciagnie nas w wojne. Ukraina jest mi blizsza jak Wam. Co tez umklo. Ale przede wszystkim jestem Polakiem. I bardziej interesuja mnie skutki ingerencji w cudzy konflikt. No chyba ze macie poczucie wielkiej sily i oprocz demagogii posiadacie narzedzia ktore powstrzymaja Putina. Ja nie posiadam. Moge jedynie wyrazac co o tym mysle.
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 10:09
                                                    Pytałem Cię wczoraj o konkrety. Co konkretnie powinna Polska zrobić w tej sytuacji. Nie odpowiedziałeś. Otóż ja też jestem Polakiem, ale widzę, że ten "cudzy konflikt" zagraża polskiej racji stanu, bo jest częścią szerszej polityki Putlera. Ty tego widzieć nie chcesz wbrew deklaracjom samego Putlera i jego czynowników. To zwykły upór, czy coś więcej?
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 11:11
                                                    nie, do Zorra, ale przesz odpowiedzieć może każdy smile

ulisses-achaj napisał:

> " Jestes pewien tego co piszesz ? To napisz jakie mamy realne mozliwosci pomocy
                                                    > Ukrainie bez powaznych nastepstw dla nas ?"
                                                    >
                                                    > To pytanie do mnie? Jeśli tam, odpowiedz może najpierw na moje pytania o konkre
                                                    > ty, jak Twoim zdaniem powinna sie Polska zachowywać w tej sprawie. Pytam Cię o
                                                    > to od wczoraj.
                                                  • 1zorro-bis Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 11:25
                                                    ....."nie, do Zorra, ale przesz odpowiedzieć może każdy...."
                                                    Wiesz co? Polska jako sama ma male mozliwosci. Ale...moze utrudnic zycie szaremu, rosyjskiemu obywatelowi tak, zeby w rosji roslo niezadowolenie z polityki Adolfa.
                                                    Jak to zrobic? Ano.....ze "szczegolna starannoscia" kontrolowac ciezarowki rosyjskie ktore jada tranzytem przez Polske. Wprowadzic "staranno kontrole" przy wydawaniu wiz rosjanowm, tak taranzytowych jak i normalnych. a przyjezdza tych turystow do Polski sporo. w zimie cale zakopane i szczyrk mowi po rosyjsku. Malo? Moze mal, ale zaboli zwyklego obywatela i ten moze zacznie w koncu myslec.smirk
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 11:28
                                                    wiesz gdzie Putin ma swoich "szarych obywateli" ?

1zorro-bis napisał:

> ....."nie, do Zorra, ale przesz odpowiedzieć może każdy...."
                                                    > Wiesz co? Polska jako sama ma male mozliwosci. Ale...moze utrudnic zycie szarem
                                                    > u, rosyjskiemu obywatelowi tak, zeby w rosji roslo niezadowolenie z polityki Ad
                                                    > olfa.
                                                    > Jak to zrobic? Ano.....ze "szczegolna starannoscia" kontrolowac ciezarowki rosy
                                                    > jskie ktore jada tranzytem przez Polske. Wprowadzic "staranno kontrole" przy wy
                                                    > dawaniu wiz rosjanowm, tak taranzytowych jak i normalnych. a przyjezdza tych tu
                                                    > rystow do Polski sporo. w zimie cale zakopane i szczyrk mowi po rosyjsku. Malo?
                                                    > Moze mal, ale zaboli zwyklego obywatela i ten moze zacznie w koncu myslec.smirk
                                                  • k.karen Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 12:25
                                                    Mówiłam już wcześniej, pochwalam i popieram polskie działania dyplomatyczne, których celem jest wspólne, ze wszystkimi krajami UE, podejmowanie bardzo przemyślanych i racjonalnych decyzji. Pochwalam misję dyplomatyczną na Ukrainie Sikorskiego razem z Szefami MSZ Niemiec i Francji, której efektem było zaprzestanie mordowania ludzi na Majdanie i porozumienie wszystkich partii opozycyjnych.

A Ty? Jaka jest Twoja opinia, jak powinna zachować się Polska w tej sprawie?
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 12:45
                                                    ale to się nie różni od moich słów zasadniczo - odnośnie mediacji chociażby - ale to już przeszłość. Pytam na czy ma polegać NASZE - bo wiele odniesień padło personalnie - działanie wobec sytuacji na Ukrainie. Przypominam, że ten sam Sikorski dwa dni temu bardzo zdystansował swój stosunek do sankcji gospodarczych wobec Rosji - ponieważ choćby 3/4 energii której używamy, pochodzi z Rosji właśnie.
                                                    My - jako Polska - jakie sankcje czy działania realne jesteśmy w stanie uskutecznić.
                                                    Tak, żeby w sprawie Ukrainy nie pogrążyć własnego kraju, który też jest w fatalnej kondycji.

No chyba że za czynny udział i poparcie uważamy wyrażenie głębokiego zaniepokojenia czy też zdecydowanego sprzeciwu. Co jest tylko retoryką, bez żadnych skutków formalnych. A głównie tym narzędziem posługuje się Unia - bo z zapowiadanych sankcji - wprowadzono sankcje wizowe dla 21 ! osób, Anglia nie dostarczy Ruskim sukna na mundurki i - tu zwracam honor - Niemcy wstrzymały dostawę symulatorów do budowanego przez siebie dla Ruskich nowoczesnego centrum szkoleniowego.
                                                    Natomiast Unia nadal prowadzi współpracę gospodarczą - w przypadku mięsa - już jesteśmy do tyłu dzięki zakulisowej umowie Unii z Ruskimi - wydarzenie bieżące już przeze mnie cytowane.

k.karen napisała:

> Mówiłam już wcześniej, pochwalam i popieram polskie działania dyplomatyczne, kt
                                                    > órych celem jest wspólne, ze wszystkimi krajami UE, podejmowanie bardzo przemyś
                                                    > lanych i racjonalnych decyzji. Pochwalam misję dyplomatyczną na Ukrainie Sikors
                                                    > kiego razem z Szefami MSZ Niemiec i Francji, której efektem było zaprzestanie m
                                                    > ordowania ludzi na Majdanie i porozumienie wszystkich partii opozycyjnych.
                                                    >
                                                    > A Ty? Jaka jest Twoja opinia, jak powinna zachować się Polska w tej sprawie?
                                                  • izydor88 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 13:54
                                                    fenikss.2972 napisał:

> strajk włoski na granicy i zakaz sprzedaży Ruskim piwa na Krupówkach ? big_grin
                                                    >
                                                    >

Punkt dla Ciebie Feniksie smile
                                                    I przypominam,że w 1981 roku Zachód nie utrudniał życia "szarym obywatelom" Polski.
                                                    Sprawdziłam to na własnej skórze - w lipcu 1981 roku przebywałam w Bonn i bardzo wielu Niemców oferowało mi pomoc,wręcz nie mogli się nadziwić - dlaczego wracam do Polski.
                                                  • 1zorro-bis Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 14:00
                                                    Klaro, ale co Ty porownujesz na Boga??!
                                                    Polacy byli za Jaruzelskim i stanem wojennym tak jak Rosjanie sa za Putinem?!
                                                    No, chyba Ci sie cos pomieszalo.....big_grin
                                                    izydor88 napisała:

> fenikss.2972 napisał:
                                                    >
                                                    > > strajk włoski na granicy i zakaz sprzedaży Ruskim piwa na Krupówkach ? big_grin
                                                    > >
                                                    > >
                                                    >
                                                    > Punkt dla Ciebie Feniksie smile
                                                    > I przypominam,że w 1981 roku Zachód nie utrudniał życia "szarym obywatelom" Pol
                                                    > ski.
                                                    > Sprawdziłam to na własnej skórze - w lipcu 1981 roku przebywałam w Bonn i bardz
                                                    > o wielu Niemców oferowało mi pomoc,wręcz nie mogli się nadziwić - dlaczego wrac
                                                    > am do Polski.
                                                    >
                                                    >
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 14:15
                                                    nie, ja wręcz twierdzę, że ludzie są coraz bardziej przeciw

izydor88 napisała:

> fenikss.2972 napisał:
                                                    >
                                                    > > chyba troszkę big_grin
                                                    > >
                                                    > Przypominam,że w lipcu 1981 roku nie było jeszcze stanu wojennego...
                                                    > Jesteście pewni,że wszyscy Rosjanie są za Putinem?
                                                    > Jedna wielka "kacapska swołocz",jak chce Uli?
                                                    >
                                                    >
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 14:27
                                                    "Siergiej Ławrow w rosyjskim parlamencie: Na obronę swojej integralności terytorialnej mogą liczyć tylko te państwa, które zapewniają równe prawa wszystkim narodom"/

A o tym, które państwo może zachować integralność będzie decydował miłościwie nam panujący carek Putler i jego pies łańcuchowy minister Ławrow.

Czego wam jeszcze potrzeba, żeby zrozumieć, że polska racja stanu nie polega na ustępowaniu Rosji Putlera?

Ulisses
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 14:30
                                                    a gdzie w mojej krytyce osób w rządzie Ukrainy było o ustępowaniu racji Putina ?????????
                                                    ja wręcz już pisałem, że mimo iż jestem zdecydowanym przeciwnikiem przemocy wszelkiej - byłbym już ZA UŻYCIEM SIŁY w celu powstrzymania Putina !!!

ulisses-achaj napisał:

> "Siergiej Ławrow w rosyjskim parlamencie: Na obronę swojej integralności teryto
                                                    > rialnej mogą liczyć tylko te państwa, które zapewniają równe prawa wszystkim na
                                                    > rodom"/
                                                    >
                                                    > A o tym, które państwo może zachować integralność będzie decydował miłościwie n
                                                    > am panujący carek Putler i jego pies łańcuchowy minister Ławrow.
                                                    >
                                                    > Czego wam jeszcze potrzeba, żeby zrozumieć, że polska racja stanu nie polega na
                                                    > ustępowaniu Rosji Putlera?
                                                    >
                                                    > Ulisses
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 14:39
                                                    Dlatego piszę od samego początku, że Ukraina jest nam potrzebna i trzeba ją wspierać a tyle, na ile lezy to w naszych możliwościach. Polska musi optować w Unii za sankcjami, inaczej będzie to grzech zaniechania. Jeśli Unia pozostanie bierna, zapłacimy za to i tak. Tylko jeszcze więcej. A nacjonalizm ukraiński i wrogość do Polaków najskuteczniej likwiduje sie właśnie pomocą tu i teraz, kiedy ich byt państwowy jest zagrożony. Nie zapomną nam tego. Poza tym, pomoc w postaci paczek, akcji humanitarnej etc. Sam dostałem w stanie wojennym pomoc z Niemiec i potrafiłem to docenić. Teraz pora chyba na nas. Trzeba przezwyciężyć nacjonalizm spod znaku Swobody i Bandery. Ale jedynym na to sposobem jest moim zdaniem zrozumienie, że polska racja stanu pokrywa się dzisiaj z racją stanu Ukrainy, państw bałtyckich i wszystkich tych, którzy mogą przeciwstawić się Putlerowi. Wierzę, że Europa to zrozumie. Jeśli nie, nie wiadomo, dokąd to nas zaprowadzi. Trzeba teraz, natychmiast dać zdecydowany odpór polityce Kremla, bo cena za zaniechanie może być bardzo wysoka.
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 14:52
                                                    ulisses-achaj napisał:

> Dlatego piszę od samego początku, że Ukraina jest nam potrzebna i trzeba ją wsp
                                                    > ierać a tyle, na ile lezy to w naszych możliwościach.

więc pytałem co konkretnie znaczy - wspierać

Polska musi optować w Uni
                                                    > i za sankcjami, inaczej będzie to grzech zaniechania.

nawet za cenę pogrążenia własnego kraju ? Polska już nie optuje tak chętnie za sankcjami np gospodarczymi, ponieważ do Polski wreszcie dotarło, co to dla Polski może oznaczać. Bardzo konkretnie mówił o tym dwa dni temu Sikorski. Ten sam, który wcześniej najgłośniej za tymi sankcjami krzyczał.
                                                    I jakie sankcje - zamknąć wjazd dla 21 osób ?
                                                    zerwać umowę na dostawę sukna ma mundurki ?
                                                    jakie konkretnie sankcje widzisz ? z uwzględnieniem ile my za te sankcje zapłacimy i co to zmieni ?

Jeśli Unia pozostanie bie
                                                    > rna, zapłacimy za to i tak. Tylko jeszcze więcej.

Unia jest bierna. Ruchy, które wykonuje, są śmieszne i nieadekwatne do sytuacji. Jak widać Putin z tych gróźb nic sobie nie robi - wręcz radośnie przypomina, że ma o wiele większe możliwości zaszkodzenia Unii jak Unia mu
                                                    co udowodnił najdosadniej jak to tylko możliwe dokonując aneksji Krymu pod groźbami sankcji, obecności NATO i ogólnoświatowego sprzeciwu, że o głębokim zaniepokojeniu nie wspomnę !

A nacjonalizm ukraiński i wro
                                                    > gość do Polaków najskuteczniej likwiduje sie właśnie pomocą tu i teraz, kiedy i
                                                    > ch byt państwowy jest zagrożony.

pan Jarosz wypowiadał się dziś. I wyraźnie przedstawił preferowany model państwa smile

. Poza tym, pomoc w postac
                                                    > i paczek, akcji humanitarnej etc. Sam dostałem w stanie wojennym pomoc z Niemie
                                                    > c i potrafiłem to docenić.

to jest zupełnie inna bajka i taka pomoc, niezależnie od polityki napływa tam cały czas

Teraz pora chyba na nas. Trzeba przezwyciężyć nacjon
                                                    > alizm spod znaku Swobody i Bandery. Ale jedynym na to sposobem jest moim zdanie
                                                    > m zrozumienie, że polska racja stanu pokrywa się dzisiaj z racją stanu Ukrainy,
                                                    > państw bałtyckich i wszystkich tych, którzy mogą przeciwstawić się Putlerowi.
                                                    > Wierzę, że Europa to zrozumie. Jeśli nie, nie wiadomo, dokąd to nas zaprowadzi
                                                    > . Trzeba teraz, natychmiast dać zdecydowany odpór polityce Kremla, bo cena za z
                                                    > aniechanie może być bardzo wysoka.

Europa ma gdzieś naszą rację stanu. Wynikiem tego jest umowa na dostawy mięsa z pominięciem nas - a to dopiero początek - i nota sprzeciwu wobec łamania solidarności państw Unii wystosowana przez nasz rząd dwa dni temu smile
                                                    Europa dba o własne interesy, które dla Europy są i będą priorytetowe.
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 15:07
                                                    Cena pogrążenia własnego kraju zostanie zapłacona i tak, tylko z pewnym opóźnieniem, jeżeli zachowamy bierność. Na co chcesz czekać? Aż Putler odbierze sobie Estonię? To balansowanie na krawędzi wojny i każde ustępstwa w tej sytuacji pracują przeciwko nam. My jako Polska nie możemy Rosji zaszkodzić gospodarczo. Ale Unia i USA mogą. Chodzi o to, żeby polska dyplomacja robiła wszystko co w jej mocy, żeby zniechęcić Putlera do takiej polityki. Jakimi kanałami to zrobi, czy zrobi i kiedy, to inna sprawa, ale działać w tym kierunku po prostu musi, bo taka jest teraz nasza racja stanu. Po prostu.
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 15:16
                                                    dlaczego my jako Polska mamy SAMI przekonywać Europę i Amerykę do działań ?
                                                    czy oni nie wiedzą co się dzieje na Ukrainie ?
                                                    Skoro obraz sytuacji nie wpłynął w żaden sposób na działania Unii to przekonywanie w płynie ?
                                                    i kto ma ich przekonywać, skoro piszę po raz setny, że nawet Sikorski dostrzegła czym mogą się skończyć DLA NAS sankcje wymierzone w Rosję. Bo Europa sobie poradzi - my nie. I nikt nam nie pomoże.
                                                    Więc możemy mówić jednym głosem z Unią a nie pchać się przed orkiestrę.
                                                    Bo Unia ma nas gdzieś. A już na pewno nie zaryzykuje swoich interesów, żeby poprzeć nasze rewolucyjne marzenia.
                                                    Jedyna opcja jak widać, to taka, że ktoś w końcu nie zdzierży i użyje siły.
                                                    Bo Putin nie boi się żadnych sankcji. Za to jest w stanie gospodarczo zagrozić nam i to w stopniu znacznym. Będzie parł do przodu bez względu na groźby ze strony Unii.

ulisses-achaj napisał:

> Cena pogrążenia własnego kraju zostanie zapłacona i tak, tylko z pewnym opóźnie
                                                    > niem, jeżeli zachowamy bierność. Na co chcesz czekać? Aż Putler odbierze sobie
                                                    > Estonię? To balansowanie na krawędzi wojny i każde ustępstwa w tej sytuacji pra
                                                    > cują przeciwko nam. My jako Polska nie możemy Rosji zaszkodzić gospodarczo. Ale
                                                    > Unia i USA mogą. Chodzi o to, żeby polska dyplomacja robiła wszystko co w jej
                                                    > mocy, żeby zniechęcić Putlera do takiej polityki. Jakimi kanałami to zrobi, czy
                                                    > zrobi i kiedy, to inna sprawa, ale działać w tym kierunku po prostu musi, bo t
                                                    > aka jest teraz nasza racja stanu. Po prostu.
                                                  • k.karen Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 15:27
                                                    A jak Ty sobie to wyobrażasz? Polska ma wysłać na rozmowy na szczycie europejskim jakiegoś naszego przedstawiciela, który byłby Niemcem, Francuzem, Hiszpanem, czy obywatelem któregoś z 28 państw europejskich? shock

Polska bierze udział, jako jedno z 28 państw, w debatach na różnych szczeblach i nie może, ale bardziej nie chce sama podejmować jakichkolwiek decyzji. Co Ty w tym widzisz niewłaściwego?

fenikss.2972 napisał:

> dlaczego my jako Polska mamy SAMI przekonywać Europę i Amerykę do działań ?
                                                    > czy oni nie wiedzą co się dzieje na Ukrainie ?
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 15:31
                                                    ręce opadają
                                                    zadałem konkretne pytanie odnośnie konkretnego tekstu Achaja. Przeczytaj proszę oba, to może nie będziesz pytać bez sensu smile

k.karen napisała:

> A jak Ty sobie to wyobrażasz? Polska ma wysłać na rozmowy na szczycie europejsk
                                                    > im jakiegoś naszego przedstawiciela, który byłby Niemcem, Francuzem, Hiszpanem,
                                                    > czy obywatelem któregoś z 28 państw europejskich? shock
                                                    >
                                                    > Polska bierze udział, jako jedno z 28 państw, w debatach na różnych szczeblach
                                                    > i nie może, ale bardziej nie chce sama podejmować jakichkolwiek decyzji. Co Ty
                                                    > w tym widzisz niewłaściwego?
                                                    >
                                                    >
                                                    > fenikss.2972 napisał:
                                                    >
                                                    > > dlaczego my jako Polska mamy SAMI przekonywać Europę i Amerykę do działań
                                                    > ?
                                                    > > czy oni nie wiedzą co się dzieje na Ukrainie ?
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 15:39
                                                    i wyjątkowo się zgadzam

Rusza szczyt Unii Europejskiej w Brukseli.

- Rozmawiać będziemy o sankcjach, choć nie ma jakiegoś przesadnego entuzjazmu co do nich w tym kształcie, jaki formują UE i USA. Byłoby złudzeniem myślenie, że sankcje wizowe lub dotyczące kont czy innych zasobów ludzi wykazanych na listach sankcji jednoznacznie wpłyną na politykę rosyjską

k.karen napisała:

> A jak Ty sobie to wyobrażasz? Polska ma wysłać na rozmowy na szczycie europejsk
                                                    > im jakiegoś naszego przedstawiciela, który byłby Niemcem, Francuzem, Hiszpanem,
                                                    > czy obywatelem któregoś z 28 państw europejskich? shock
                                                    >
                                                    > Polska bierze udział, jako jedno z 28 państw, w debatach na różnych szczeblach
                                                    > i nie może, ale bardziej nie chce sama podejmować jakichkolwiek decyzji. Co Ty
                                                    > w tym widzisz niewłaściwego?
                                                    >
                                                    >
                                                    > fenikss.2972 napisał:
                                                    >
                                                    > > dlaczego my jako Polska mamy SAMI przekonywać Europę i Amerykę do działań
                                                    > ?
                                                    > > czy oni nie wiedzą co się dzieje na Ukrainie ?
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 15:39
                                                    UE jest gotowa pomóc Ukrainie, ale władze w Kijowie ze swej strony powinny rozbroić grupy paramilitarne w kraju (w tym w Kijowie), przeprowadzić decentralizację władzy i walczyć z korupcją - powiedział ambasador Francji na Ukrainie Alain Remy na konferencji prasowej. Według Remy'ego bojówki mogłyby zostać wcielone do oficjalnych struktur zbrojnych.
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 15:43
                                                    W sieci pojawiły się zdjęcia, które mogą ukazywać, jakie jest podejście części Rosjan do światowych reakcji na działalność Federacji Rosyjskiej:

https://bi.gazeta.pl/im/e7/dc/ee/z15654119AA.jpg

twitter.com

Pod miseczką z cukierkami położono kartkę z tekstem:

"Sankcje międzynarodowe. Od 20 marca 2014 r. wydawanie cukierków obywatelom krajów, które nie uznają wyników krymskiego referendum, zostaje wstrzymane do odwołania".
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 15:49
                                                    "Gdy mowa o sankcjach gospodarczych, Polska i sojusznicy są ostrożni"

Gazeta przekazuje zarazem, że zdaniem innego jej rozmówcy "nawet Polska i inni stronicy twardych kroków byli ostrożni, gdy mowa była o sankcjach o charakterze gospodarczym". "Tę opcję przywódcy Unii Europejskiej z dużym prawdopodobieństwem zostawią sobie na skrajny wypadek, jeśli Rosja nie ograniczy się do Krymu" - przytacza "Kommiersant" swoje źródło.
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 17:27
                                                    Dobrze wiesz, że prawdziwej wojny gospodarczej z UE i USA Rosja nie udźwignęłaby i ją przegrała. I zapewniam cię, że większość państwa zadba o większą dywersyfikację surowców energetycznych. Zainwestują też we własne zasoby (tak jak my). W ostatecznym rachunku to Rosja straci na tym najwięcej. To nie piaskownica i walenie się łopatkami po głowie. Konsekwencje tego co dzieje sie teraz będą trwały długie lata. I jakoś jestem spokojny o to, że Rosja jest tutaj na znacznie gorszej pozycji. Takie z niej imperium i mocarstwo gospodarcze jak ....... (ocenzurowano)
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 17:34
                                                    to są "prognozy" na lata. A sytuację należy opanować natychmiast. Bo nikt dziś nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy Rosja nie posunie się do konfliktu zbrojnego. Nikt. Mimo, że się z jednej strony uspokaja opinię publiczną, z drugiej politycy i Unii i Ameryki liczą się z takim obrotem sprawy. A wtedy dywagacje czy Rosja udźwignie wojnę gospodarczą - na którą na razie nie decyduje się absolutnie nikt ani z Unii ani z Ameryki - czy nie udźwignie - stracą jakikolwiek sens.

ulisses-achaj napisał:

> Dobrze wiesz, że prawdziwej wojny gospodarczej z UE i USA Rosja nie udźwignęłab
                                                    > y i ją przegrała. I zapewniam cię, że większość państwa zadba o większą dywersy
                                                    > fikację surowców energetycznych. Zainwestują też we własne zasoby (tak jak my).
                                                    > W ostatecznym rachunku to Rosja straci na tym najwięcej. To nie piaskownica i
                                                    > walenie się łopatkami po głowie. Konsekwencje tego co dzieje sie teraz będą trw
                                                    > ały długie lata. I jakoś jestem spokojny o to, że Rosja jest tutaj na znacznie
                                                    > gorszej pozycji. Takie z niej imperium i mocarstwo gospodarcze jak ....... (oce
                                                    > nzurowano)
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 17:40
                                                    proszę Cię bardzo - a Rosja nadal ma się dobrze - chociaż tej sytuacji też nie "uznały" praktycznie żadne państwa - i co z tego ??

Władze Mołdawii zwróciły się do Brukseli o jak najszybsze określenie daty możliwej akcesji tego kraju do Unii Europejskiej. Oficjalna prośba w tej sprawie została wystosowana po apelu separatystów z Naddniestrza, którzy zwrócili się do Moskwy z prośbą o przyłączenie ich "republiki" do Federacji Rosyjskiej. Prezydent Mołdawii Nicole Timofti ocenił, że brak reakcji Brukseli na wniosek jego kraju doprowadziłby do powtórki scenariusza z Ukrainy, który zakończył się aneksją Krymu przez Rosję.

Naddniestrze grozi przyłączeniem się do Rosji

18 marca, po anek­sji Krymu przez Rosję, se­pa­ra­ty­ści w Nad­dnie­strzu zwró­ci­li się do Mo­skwy z proś­bą o włą­cze­nie w skład Fe­de­ra­cji Ro­syj­skiej także ich "re­pu­bli­ki". Za­gro­że­nie takie jest re­al­ne z uwagi na ro­syj­skich żoł­nie­rzy sta­cjo­nu­ją­cych w Nad­dnie­strzu od 1992 roku, czyli od cza­sów wojny, w wy­ni­ku któ­rej te­ry­to­rium to od­dzie­li­ło się od resz­ty kraju ze sto­li­cą w Ki­szy­nio­wie.

Co więcej, już w referendum w 2006 roku 97 proc. uczestników opowiedziało się za przyłączeniem do Rosji. W reakcji na ostatni apel separatystów do Moskwy władze Mołdawii zwróciły się do Brukseli z prośbą o wsparcie dotyczące jak najszybszej akcesji do Unii Europejskiej. Prośbę taką wystosował prezydent tego kraju podczas konferencji w stolicy Rumunii, Bukareszcie.

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/moldawia-prosi-o-przyznanie-czlonkostwa-w-unii-europejskiej/ncb0s
                                                    ulisses-achaj napisał:

> Dobrze wiesz, że prawdziwej wojny gospodarczej z UE i USA Rosja nie udźwignęłab
                                                    > y i ją przegrała. I zapewniam cię, że większość państwa zadba o większą dywersy
                                                    > fikację surowców energetycznych. Zainwestują też we własne zasoby (tak jak my).
                                                    > W ostatecznym rachunku to Rosja straci na tym najwięcej. To nie piaskownica i
                                                    > walenie się łopatkami po głowie. Konsekwencje tego co dzieje sie teraz będą trw
                                                    > ały długie lata. I jakoś jestem spokojny o to, że Rosja jest tutaj na znacznie
                                                    > gorszej pozycji. Takie z niej imperium i mocarstwo gospodarcze jak ....... (oce
                                                    > nzurowano)
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 17:48
                                                    Co mi chcesz w ten sposób udowodnić? Jak się naprawdę ma Rosja, to widać w sieci w zbiorkach "Rosja to stan umysłu". I to, a nie setki czołgów, pokazuje, czym jest w istocie ten kraj i jego społeczeństwo. Jaka jest ich kondycja. Myślę o fotkach i filmach dokumentalnych.
                                                    A zatem: Rosja nie ma się dobrze i będzie się miała coraz gorzej.
                                                    Odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie, jak widzę rolę Polski, ale nadal nie doczekałem sie rewanżu z twojej strony.
                                                    Powiedz teraz konkretnie: co Twoim zdaniem powinna zrobić Polska i jak się zachowywać w tej sytuacji
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 17:53
                                                    Wygląda na to, że towarzysze z Rosji najlepiej rozumieją język, jakim sami sie posługują:

"Moskiewski dziennik powołuje się na źródła dyplomatyczne w Brukseli, według których "teraz, gdy na porządku dziennym są tak poważne kwestie, autorytet Warszawy w Europie jest wysoki jak nigdy dotąd". "Polska ma silną gospodarkę, aktywną dyplomację i skuteczny rząd" - dodał rozmówca "Kommiersanta".
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 18:23
                                                    Polska ma silną gospodarkę, aktywną dyplomację i skuteczny rząd big_grin big_grin big_grin

sorry, ale nie mogłem się powstrzymać od rechotu big_grin
                                                    urzekła mnie szczególnie ta silna gospodarka big_grin

ulisses-achaj napisał:

> Wygląda na to, że towarzysze z Rosji najlepiej rozumieją język, jakim sami sie
                                                    > posługują:
                                                    >
                                                    > "Moskiewski dziennik powołuje się na źródła dyplomatyczne w Brukseli, według kt
                                                    > órych "teraz, gdy na porządku dziennym są tak poważne kwestie, autorytet Warsza
                                                    > wy w Europie jest wysoki jak nigdy dotąd". "Polska ma silną gospodarkę, aktywną
                                                    > dyplomację i skuteczny rząd" - dodał rozmówca "Kommiersanta".
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 18:19
                                                    Uli !! przecież ja odpowiedziałem na to pytanie dziś kilkakrotnie !

natomiast od Was słucham - popierać, wspierać - ale jak ?? skoro przed sankcjami gospodarczymi oponują wszyscy z Polską na czele i zupełnie słusznie !! a tylko takie zmasowane sankcje mogłyby - choć niekoniecznie by dały - jakiekolwiek efekty !
                                                    tylko teraz odpowiedz na pytanie - co stałoby się z Polską ??
                                                    bo nas nie stać na takie zabawy ! to cholernie biedny kraj, ogromny odsetek młody jest na emigracji za chlebem, nie ma pracy, a jak jest to za gówniany pieniądz, ludziom starcza na coraz mniej, nie ma perspektyw - i jeszcze to pogorszyć ???
                                                    uważasz że cena pogłębienia naszego kryzysu gospodarczego jest ceną, którą powinniśmy płacić za wolność Ukrainy ??
                                                    to powiedz to tym, co i tak już ledwo przędą ! Nie stać nas na konsekwencje !

pisałem - możemy i powinniśmy mówić jednym głosem z unią - o ile ta w końcu uzgodni jeden głos !! ale nie startować z szabelką na czołg !!

Rosja to stan umysłu - czyli co ? zlikwidować ?
                                                    to, że ludzie mają tam inną mentalność, to mniej więcej, jakbyś o to samo oskarżał Chińczyka, Japończyka czy mieszkańca jakiegokolwiek regionu świata o kompletnie innej kulturze, mentalności itp !! Tam się urodzili, tam żyją, trudno, żeby posiadali mentalność zachodnią ! To żaden argument, bo sami ludzie ludzie to nie wróg czy zagrożenie !
                                                    Zagrożeniem jest ten, co rządzi państwem !!
                                                    A my jaki mamy wpływ na decyzje rządu ?
                                                    żadne !
                                                    jedni jak wyroczni słuchają Kaczyńskiego, inni są zauroczeni Tuskiem, sekta Rydzykowa to prawie że armia absurdu !!
                                                    więc zostaw ludzi w spokoju !!
                                                    zagrożeniem jest Putin na czele z oligarchami a nie ludzie !
                                                    ludzie tak jak wszędzie - ulegają propagandzie, lub są przeciwko !
                                                    niczym się nie różnią od nas !
                                                    a ci, co ulegają propagandzie, wierzą zwyczajnie w słowa !
                                                    bojówki - to to co innego - to ludzie świadomie kroczący pewną ścieżką
                                                    ale nie można potępiać ruskiej babci, że stoi z portretem Stalina !!
                                                    dla wielu ludzi Stalin był bohaterem, tak jak ten cholerny Bandera !!
                                                    u nas masz zastępy moherów, tam babcie stalinowe - bo tak w społeczeństwach całego świata bywa !

ulisses-achaj napisał:

> Co mi chcesz w ten sposób udowodnić? Jak się naprawdę ma Rosja, to widać w siec
                                                    > i w zbiorkach "Rosja to stan umysłu". I to, a nie setki czołgów, pokazuje, cz
                                                    > ym jest w istocie ten kraj i jego społeczeństwo. Jaka jest ich kondycja. Myślę
                                                    > o fotkach i filmach dokumentalnych.
                                                    > A zatem: Rosja nie ma się dobrze i będzie się miała coraz gorzej.
                                                    > Odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie, jak widzę rolę Polski, ale nadal nie doczek
                                                    > ałem sie rewanżu z twojej strony.
                                                    > Powiedz teraz konkretnie: co Twoim zdaniem powinna zrobić Polska i jak się zach
                                                    > owywać w tej sytuacji
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 18:31
                                                    "to mniej więcej, jakbyś o to samo oskarżał Chińczyka, Japończyka czy mieszkańca jakiegokolwiek regionu świata o kompletnie innej kulturze, mentalności itp !! Tam się urodzili, tam żyją, trudno, żeby posiadali mentalność zachodnią !"

Strzeliłeś kula w płot! Zapomniałeś chyba że ja kilkunastokrotnie byłem na Dalekim Wschodzie i to nie w Hngkongu (choć i tam także). Upewniam Cię, że to, co widać na fotkach i filmach z cyklu "Rosja to stan umysłu" , nie jest cechą żadnego mitycznego wschodu ani Azji, tylko sowieckiego i postsowieckiego porządku.
                                                    I przy[ominam Ci że to państwo przedstawia się swoim obywatelom jako imperium, przodująca gospodarka świata, etc etc. Nic z tego nie jest prawdą. Przejedź sie szosą na rosyjskiej prowincji, odpowiednikiem naszej "krajowej", obejrzyj tamtejsze wsie. Wtedy pogadamy.
                                                    My mamy wpływ na rządzących, cokolwiek byś o tym nie mówil. Ale my to sobie wywalczyliśmy, lepiej gorzej, ale to co jest teraz u nas wyprzedza o lata świetlne Ukrainę i o dziesiątki lat Rosję, chociaż nie mamy głowic jądrowych ani ropy, ani niezmierzonych bogactw naturalnych jakie mają oni.
                                                    I z tego się cieszę. A o biednych babciach z portretem Stalina mam tyle do powiedzenia: nie zawsze były babciami i co robiły wówczas, mozna sobie li tylko wyobrażać, a oprócz tych babć widziałem tam rzesze młodych ludzi z entuzjazmem powiewających szturmówkami z sierpem i młotem. Bo Rosja to stan umysłu. A nasza racja stanu polega na tym, żeby władze na Kremlu uznały, że ta hucpa im sie zwyczajnie nie opłaca.
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 18:39
                                                    ulisses-achaj napisał:

My mamy wpływ na rządzących, cokolwiek byś o tym nie mówil. Ale my to sobie wywalczyliśmy

smile

to jak masz wpływ, to powiedz Tuskowi, żeby wziął się konkretnie do roboty, bo w np Łódź wymiera z tego co ostatnio czytałem, w lubelskim młodych nie ma bo siedzą i zarabiają na chleb po ościennych państwach smile
                                                    może jak masz taki wpływ, to posłucha smile
                                                    no i podpowiedz mu co ma robić w sprawie Rosji - bo na razie - tak jak cały świat - nie ma realnego pomysłu smile
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 18:45
                                                    Źle czytałeś. Łódź rozkwita. Nigdy taką jak teraz jej nie widziałem. Pięknieje na każdym kroku. Cztery miliardy na najbliższe lata idą na rewitalizację całych kwartałów. Buduje sie najwiekszy dworzec podziemny w Polsce i Nowe Centrum. Rewitalizowana EC1 wygrała konkurs na najpiękniejszy budynek roku 2013. O czym Ty mówisz? Wiesz lepiej ode mnie, co dzieje sie w Łodzi?
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 18:49
                                                    propaganda ?

to ja mam dane GUS smile

Najbardziej jednak straciła Łódź - ponad 140 tys. mieszkańców.

Co ciekawe, trend ucieczki z miasta nie dotyczy Polski B. Jednym z miast, które najbardziej urosły, jeśli chodzi o mieszkańców, jest Białystok.

wiadomosci.onet.pl/warszawa/kurczy-sie-liczba-mieszkancow-lodz-wymiera-warszawe-ratuja-sloiki/7r2lq5
                                                    ulisses-achaj napisał:

> Źle czytałeś. Łódź rozkwita. Nigdy taką jak teraz jej nie widziałem. Pięknieje
                                                    > na każdym kroku. Cztery miliardy na najbliższe lata idą na rewitalizację całych
                                                    > kwartałów. Buduje sie najwiekszy dworzec podziemny w Polsce i Nowe Centrum. Re
                                                    > witalizowana EC1 wygrała konkurs na najpiękniejszy budynek roku 2013. O czym Ty
                                                    > mówisz? Wiesz lepiej ode mnie, co dzieje sie w Łodzi?
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 18:51
                                                    PS Powstało ostatnio kilka dobrych hoteli. Będą kolejne. Sieci nie inwestują w upadające miasta. Yu masz linka do zdjęć łodzkiego Hiltona:

www.google.pl/search?q=Hilton+lodz&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=MCorU9KDK4ajhgfj5ICACg&ved=0CD8QsAQ&biw=1153&bih=641#facrc=_&imgdii=_&imgrc=MghJScrN1oRmCM%253A%3BXoGRKlFQiwAU-M%3Bhttp%253A%252F%252Fd.polskatimes.pl%252Fk%252Fr%252F1%252Ffa%252Fcd%252F522b22ad611fc_k27.jpg%253F1394242399%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.dzienniklodzki.pl%252Fartykul%252F986900%252Chilton-w-lodzi-od-srodka-w-hotelu-zorganizowano-photo-day-zdjeciafilm%252Cid%252Ct.html%3B380%3B238
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 19:01
                                                    podałem dane GUS - sugerujesz że są nieprawdziwe ? smile

ulisses-achaj napisał:

> Wiesz co, przyjedź może do Łodzi. Bo niedługo mi wmówisz, że wiesz lepiej ode m
                                                    > nie także i to, jak żyje się w Łodzi i co się tu dzieje. Zapaść gospodarcza był
                                                    > a za rządów SLD i PiS. Teraz miasto z tego wychodzi.
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 19:06
                                                    Napisałeś że populacja się zmniejszyła. To prawda. Z co najmniej kilku powodów, ale gdybyś zapoznał sie z najnowszymi danymi, zobaczyłbyś, że ten trend się odwraca.

A tu masz próbke tego jak będzie wyglądał fragment Nowego Centrum. Budowa zacznie się po ukończeniu dworca. Projektant: Daniel Liebeskind

www.google.pl/search?q=liebeskind+brama+%C5%82odzi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=IC0rU9yFJYmg7Aa8xoCoCA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1153&bih=613#facrc=_&imgdii=Y7mkEOiehImqvM%3A%3BvTQPqdOT50eHSM%3BY7mkEOiehImqvM%3A&imgrc=Y7mkEOiehImqvM%253A%3Bq3KFogaNk0-6EM%3Bhttp%253A%252F%252Fredir.atmcdn.pl%252Fscale%252Fo2%252Ftvn%252Fweb-content%252Fm%252Fp1%252Fi%252F3e313b9badf12632cdae5452d20e1af6%252F5607baea-68dc-11e3-9f59-0025b511226e.jpg%253Ftype%253D1%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tvn24.pl%252Flodz%252C69%252Flibeskind-wraca-do-lodzi-zbuduje-brame-miasta%252C381065.html%3B640%3B360
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 19:09
                                                    nie ja napisałem, tylko są to dane GUS - 140 tys mieszkańców to spora liczba. Pytam jeszcze raz - czy sugerujesz że dane GUS są fałszywe ? czy potrafisz odpowiedzieć konkretnie na pytanie, bez kolejnych reklam hoteli ?

ulisses-achaj napisał:

> Napisałeś że populacja się zmniejszyła. To prawda. Z co najmniej kilku powod
                                                    > ów
                                                    , ale gdybyś zapoznał sie z najnowszymi danymi, zobaczyłbyś, że ten trend
                                                    > się odwraca.
                                                    >
                                                    > A tu masz próbke tego jak będzie wyglądał fragment Nowego Centrum. Budowa zaczn
                                                    > ie się po ukończeniu dworca. Projektant: Daniel Liebeskind
                                                    >
                                                    > <a href="www.google.pl/search?q=liebeskind+brama+%C5%82odzi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=IC0rU9yFJYmg7Aa8xoCoCA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1153&bih=613#facrc=_&imgdii=Y7mkEOiehImqvM%3A%3BvTQPqdOT50eHSM%3BY7mkEOiehImqvM%3A&imgrc=Y7mkEOiehImqvM%253A%3Bq3KFogaNk0-6EM%3Bhttp%253A%252F%252Fredir.atmcdn.pl%252Fscale%252Fo2%252Ftvn%252Fweb-content%252Fm%252Fp1%252Fi%252F3e313b9badf12632cdae5452d20e1af6%252F5607baea-68dc-11e3-9f59-0025b511226e.jpg%253Ftype%253D1%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tvn24.pl%252Flodz%252C69%252Flibeskind-wraca-do-lodzi-zbuduje-brame-miasta%252C381065.html%3B640%3B360" target="_blank" rel="nofollow">www.google.pl/search?q=liebeskind+brama+%C5%82odzi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=IC0rU9yFJYmg7Aa8xoCoCA&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1153&bih=613#facrc=_&imgdii=Y7mkEOiehImqvM%3A%3BvTQPqdOT50eHSM%3BY7mkEOiehImqvM%3A&imgrc=Y7mkEOiehImqvM%253A%3Bq3KFogaNk0-6EM%3Bhttp%253A%252F%252Fredir.atmcdn.pl%252Fscale%252Fo2%252Ftvn%252Fweb-content%252Fm%252Fp1%252Fi%252F3e313b9badf12632cdae5452d20e1af6%252F5607baea-68dc-11e3-9f59-0025b511226e.jpg%253Ftype%253D1%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.tvn24.pl%252Flodz%252C69%252Flibeskind-wraca-do-lodzi-zbuduje-brame-miasta%252C381065.html%3B640%3B360</a>
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 19:20
                                                    gdybyś odpowiedział od razu, bez tych reklam itp to może bym pamiętał, czego dotyczyła informacja o wyludnionych miastach smile

i druga sprawa - to, że Ty od początku tej batalii, czyli od trzech dni, próbujesz przekonywać mnie do zmiany moich poglądów - na przeróżne sposoby - od demagogii po inwektywy - nie znaczy że ja chcę do czegokolwiek przekonywać Ciebie smile
                                                    głównie wyrażam swoje opinie i poglądy - przewód dowodowy rozpoczyna się zwykle w odniesieniu do Twoich pytań, lub próbie zaprzeczenia faktów smile

ulisses-achaj napisał:

> Odpisalem Ci. Tak populacja zmniejszyła się o 140 tys. I co mi chcesz tym udowo
                                                    > dnić?
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 19:25
                                                    Przekonywanie Ciebie do czegokolwiek, nawet do rzeczywistego stanu miasta, które ja znam a Ty nie , mija się z celem. Dla ciebie szklanka jest zawsze do połowy pusta a niedługo zupełnie w niej nic nie będzie. To chyba taki stan umysłu. Cóż nie ja pierwszy, choć może ostatni (albo prawie ostatni), rezygnuję , bo nie zwykłem walić głową w mur czyjegoś ego, ani kopać się z koniem.. smile
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 19:30
                                                    przyjąłem smile
                                                    muszę jeszcze napisać skargę że GUS fałszuje badania smile

ulisses-achaj napisał:

> Przekonywanie Ciebie do czegokolwiek, nawet do rzeczywistego stanu miasta, któr
                                                    > e ja znam a Ty nie , mija się z celem. Dla ciebie szklanka jest zawsze do połow
                                                    > y pusta a niedługo zupełnie w niej nic nie będzie. To chyba taki stan umysłu.
                                                    > Cóż nie ja pierwszy, choć może ostatni (albo prawie ostatni), rezygnuję , bo ni
                                                    > e zwykłem walić głową w mur czyjegoś ego, ani kopać się z koniem.. smile
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 19:49
                                                    wiesz Uli ? dziwię Ci się. Bardzo.
                                                    bo dziś przypomniałem dokładnie, że to Ty zacząłeś tą batalię - w zasadzie mnie obrażając razem z Karen.
                                                    Ani razu nie ustosunkowałeś się do faktów, wklejanych tu w ciągu ostatnich dwóch godzin - to co niewygodne - omijałeś smile
                                                    ale potrafisz mnie skrytykować i wystawić opinię
                                                    mylisz się, ja jestem z tych, dla których szklanka jest w połowie pełna
                                                    nie ulegam ideologiom, tylko wysuwam wnioski na podstawie konkretnych faktów
                                                    obojętnie, czy te fakty mi się podobają, czy nie
                                                    nie akceptuję przemocy
                                                    nie nienawidzę żadnej nacji
                                                    masz rację - to taki stan umysłu smile

zupełnie jak Rosjanie nie ? smile

ulisses-achaj napisał:

> Kiedy już się weźmiesz za pisanie skargi do GUS, to może napisz też od razu ska
                                                    > rgę na życie, świat i ludzi na nim, po co się rozdrabniać. ....... smile smile smile
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 19:59
                                                    tak smile
                                                    korzystając a danych Głównego Urzędu Statystycznego w mieście Łodzi.
                                                    Kiedy chcę sprawdzić kondycję własnego miasta, również korzystam z danych też w mieście Lublinie
                                                    w to mieście również buduje się różne dziwne rzeczy, co nie przeszkadza faktowi, że jesteśmy jednym z najbardziej wyemigrowanych za chlebem miast smile
                                                    ale ja jestem tego świadom smile

ulisses-achaj napisał:

> Jasne. Najlepiej udowodniłeś to na przykładzie Łodzi... smile
                                                  • ulisses-achaj Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 20:09
                                                    Gratuluję. Ja kondycje mojego miasta testuję mieszkając w nim, pracując, chodząc jego ulicami, rozmawiając z ludźmi i porównując to co było, z tym co jest i za chwilę będzie. Ale broń Boże nie będę Cię odwodził od lektury danych GUS.
                                                    Zwłaszcza jednej z wielu danych. Z których nie wynika nic, co by przeczyło temu, co napisałem.
                                                    No ale każdy ma własny pomysł na poznawanie świata. Ty wiesz że Rosja jest azjatycka, a ja byłem i w Rosji i w Azji. Cóż z tego, że byłem, skoro moglem nie jechać i być tak samo pewnym swojego zdania, jak Ty na temat związków między Azją a Rosją, który tego na wlasne oczy nie widziałeś. Podobnie z Łodzią. Więcej bym o niej wiedział, gdybym jej nie znał. I co tu dodać? Nic, chyba.
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 20:15
                                                    tak ? to ile macie zarejestrowanych bezrobotnych - w oparciu o spacery po ulicy ? smile

wskaż mi
                                                    gdzie
                                                    napisałem że Rosja jest azjatycka !!!!

być tak samo pewnym swojego zdania, jak Ty na temat związków między Azją
                                                    > a Rosją,

jakich kurwa związków między Azją a Rosją ??????????????????????????

który tego na wlasne oczy nie widziałeś

nie widziałem też wirusa, a na grypę chorowałem big_grin

ok - w takim razie żeby powiedzieć COKOLWIEK o Ukrainie bądź Rosji teraz - będziesz wiarygodny tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będziesz pisał stamtąd na bieżąco big_grin

ulisses-achaj napisał:

> Gratuluję. Ja kondycje mojego miasta testuję mieszkając w nim, pracując, chodzą
                                                    > c jego ulicami, rozmawiając z ludźmi i porównując to co było, z tym co jest i z
                                                    > a chwilę będzie. Ale broń Boże nie będę Cię odwodził od lektury danych GUS.
                                                    > Zwłaszcza jednej z wielu danych. Z których nie wynika nic, co by przeczyło temu
                                                    > , co napisałem.
                                                    > No ale każdy ma własny pomysł na poznawanie świata. Ty wiesz że Rosja jest azja
                                                    > tycka, a ja byłem i w Rosji i w Azji. Cóż z tego, że byłem, skoro moglem nie je
                                                    > chać i być tak samo pewnym swojego zdania, jak Ty na temat związków między Azją
                                                    > a Rosją, który tego na wlasne oczy nie widziałeś. Podobnie z Łodzią. Więcej by
                                                    > m o niej wiedział, gdybym jej nie znał. I co tu dodać? Nic, chyba.
                                                  • fenikss.2972 Re: Krym Rosji bedzie sie jeszcze czkawka odbijal 20.03.14, 20:22
                                                    to mniej więcej, jakbyś o to samo oskarżał Chińczyka, Japończyka czy mieszkańca jakiegokolwiek regionu świata o kompletnie innej kulturze, mentalności itp !! Tam się urodzili, tam żyją, trudno, żeby posiadali mentalność zachodnią

to jest tekst o związkach Rosji z Azją ????

nie ! - to jest tekst o odmienności kultury nacji Rosyjskiej, poparty przykładami innych nacji o równie odmiennych kulturach i mentalności od choćby naszej !!!

po raz pierwszy przyznam, że dyskusja nie ma kompletnie sensu !!