Dodaj do ulubionych

Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :)

24.09.15, 14:58
Czy ktoś jeszcze pamięta, że H. Sienkiewicz pochodził od Tatarów, a Tatarzy (oczywiście muzułmanie) byli uchodźcami politycznymi sprowadzonymi do Polski przez Witolda?
Dobrego dnia smile
Obserwuj wątek
    • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 15:17
      Einstein był imigrantem, Mickiewicz też. Wielu malarzy - o czym kulturalna część społeczności powinna wiedzieć, skoro nawet taki burak, jak ja wie.
      Ale widać mamy jeszcze gorsze buraki na stanie, dla których siłą przewodnią jest plota, oraz czyjaś propagandowa sugestia, lub nakaz głoszenia.
      W sumie mało ważne. Ch... muru nie przebijesz.
      My wiemy swoje i tym się kierujmy.
      Wierząc w ichnie przekonania - potem nas z tego rozliczą.
      • wirujacypunkt Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 18:24
        Jeden z najbardziej znanych malarzy, postimpresjonista Vincent Willem van Gogh był Holendrem, ale większość życia spędził we Francji.

Gdyby pomyśleć o tym ile dobrego mogą wnieść do naszej kultury imigranci, mówić o tym
        i przypominać o tych znanych, to być może zły stosunek do imigrantów by się zmienił ?
        Australia i Ameryka swoje bogactwo zawdzięczają imigrantom. Warto też pamiętać, że przed wiekami i my przywędrowaliśmy gdzieś ze stepów i osiedliliśmy się tu, gdzie teraz żyjemy.
        Ale politycy wolą się kłócić i straszyć społeczeństwo.

kogucik.2872 napisał:

> Einstein był imigrantem, Mickiewicz też. Wielu malarzy - o czym kulturalna częś
        > ć społeczności powinna wiedzieć, skoro nawet taki burak, jak ja wie.
        > Ale widać mamy jeszcze gorsze buraki na stanie, dla których siłą przewodnią jes
        > t plota, oraz czyjaś propagandowa sugestia, lub nakaz głoszenia.
        > W sumie mało ważne. Ch... muru nie przebijesz.
        > My wiemy swoje i tym się kierujmy.
        > Wierząc w ichnie przekonania - potem nas z tego rozliczą.
        • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 19:11
          akurat Ameryce czy Australii ta imigracja bokiem wyszła - biały człowiek uważał się za lepszego i wybił w pień rdzenne plemiona, resztki zamykając jak zwierzaki po gettach.
          Indian na siłę się "nawróciło" na chrześcijaństwo - niszcząc prawie doszczętnie ich kulturę i wiarę.
          W przypadku Ameryki więc, chrześcijanin był morderczym najeźdźcą, eksterminującym ludność rdzenną.
          Australia to zlepek przestępców z całego świata - karna kolonia - Aborygeni prawie wyginęli. Bo też nie byli chrześcijanami - to DZICY - w opinii tych "światłych"
          • wirujacypunkt Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:07
            To, co piszesz jest prawdą, wybili rodzimą ludność, a tych co przeżyli zepchnęli na margines, ale każdy medal ma dwie strony, bo to imigranci przyczynili się do bogactwa i znaczenia Ameryki i Australii.

kogucik.2872 napisał:

> akurat Ameryce czy Australii ta imigracja bokiem wyszła - biały człowiek uważał
            > się za lepszego i wybił w pień rdzenne plemiona, resztki zamykając jak zwierza
            > ki po gettach.
            > Indian na siłę się "nawróciło" na chrześcijaństwo - niszcząc prawie doszczętnie
            > ich kulturę i wiarę.
            > W przypadku Ameryki więc, chrześcijanin był morderczym najeźdźcą, eksterminując
            > ym ludność rdzenną.
            > Australia to zlepek przestępców z całego świata - karna kolonia - Aborygeni pra
            > wie wyginęli. Bo też nie byli chrześcijanami - to DZICY - w opinii tych "światł
            > ych"
            • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:11
              tak, imigranci
              zagarniając przemocą cudzą własność i na tym budując swój dobrobyt
              nie wiem, czy eksterminacja ludności warta była tego rozwoju
              równie dobrze można by pochwalić Hitlera za eksterminację w czasie IIWŚ - przecież te czystki też miały służyć budowaniu potęgi Niemiec.
              Czy kultura Indian warta była zagłady dla bogactwa najeźdźców ?
              nie wiem.

wirujacypunkt napisała:

> To, co piszesz jest prawdą, wybili rodzimą ludność, a tych co przeżyli zepchnęl
              > i na margines, ale każdy medal ma dwie strony, bo to imigranci przyczynili się
              > do bogactwa i znaczenia Ameryki i Australii.
          • jokker39 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:19
            akurat Ameryce czy Australii ta imigracja bokiem wyszła
            Trudno się z tym zgodzić, ale to Twoje zdanie.
            Osobiście akceptuję taki porządek rzeczy, osiągnięty oczywiście kosztem rdzennych mieszkańców, i wolę współczesną Amerykę niż Indian z bizonami wink
            • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:23
              ale zdajesz sobie sprawę, że to samo może powiedzieć arabski szejk - i wtedy albo będziesz musiał przyznać mu rację, albo będziesz hipokrytą ?
              Ameryka i Indianie to dobry przykład - jedna kultura zniszczyła drugą, dla własnych korzyści. Ty może i wolisz taką Amerykę - ale czy resztki rdzennych mieszkańców podzielają to zdanie ?
              • jokker39 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:31
                kogucik.2872 napisał:

> ale zdajesz sobie sprawę, że to samo może powiedzieć arabski szejk - i wtedy al
                > bo będziesz musiał przyznać mu rację, albo będziesz hipokrytą ?

Koguciku, idąc tym tokiem rozumowania, dojdziemy do stwierdzenia, że człowiek jest na ziemi nieproszonym gościem.

> Ameryka i Indianie to dobry przykład - jedna kultura zniszczyła drugą, dla włas
                > nych korzyści. Ty może i wolisz taką Amerykę - ale czy resztki rdzennych mieszk
                > ańców podzielają to zdanie ?

Należy ich zapytać, oczywiście smile

Dobrego wieczoru smile
                • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:46
                  no niezupełnie
                  jeśli uważasz, że jedna kultura może zniszczyć inną - żeby była fajna Ameryka - nie możesz zabronić myśleć komuś innemu, że jedna kultura może zniszczyć inną, żeby był fajny kalifat.
                  Tak jak ludobójstwo na rdzennych Amerykanach, tak samo ewentualne ludobójstwo na rdzennych Europejczykach - powinno zostać uznane za uzasadnione. Tobie podoba się Ameryka, komuś innemu kalifat.
                  Albo widzimy zło - bez względu na stronę - albo jesteśmy - hipokrytami.
                  Tak, jak Tobie może nie spodobać się zniszczenie naszej kultury, dla zysku innej - tak samo setkom tysięcy Indian nie podobało się zniszczenie ich kultury i populacji, dla zysku innych. A skąd to wiadomo ?
                  z historii
                  bardzo długo walczyli z najeźdźcą o zachowanie swojej tożsamości - krwawo walczyli.
                  Niestety byli słabsi i przegrali.

jokker39 napisał:

> Koguciku, idąc tym tokiem rozumowania, dojdziemy do stwierdzenia, że człowiek j
                  > est na ziemi nieproszonym gościem.
        • jokker39 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 19:48
          Tak, ale przedmiotem rozmowy nie jest Holender zamieszkujący Francję tylko Syryjczycy czy Irakijczycy tłumnie migrujący do Europy. Nie każdemu kto obawia się imigrantów należy przypisywać buractwo. Każdy kto zetknął się z książkami czy artykułami Oriany Fallaci nie może powiedzieć, że była ograniczoną osobą, a jednak pisała ostro i płomiennie o radykalnych islamistach z perspektywy bliskiego obserwatora.
          Nie można uogólniać, ani tym bardziej upraszczać bardzo skomplikowanego problemu uchodźców.
          • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 19:53
            dlatego należy rozgraniczyć ludzi, uciekających z narażeniem życia przed wojną i radykałów, którzy mając za cel "straszne zniszczenie" nie wsiądą do pontonów wiosłować, tylko znajdą się tu legalnie w najmniej oczekiwanym momencie.
            Tak jak pisałem - w Niemczech społeczność muzułmańska liczy sobie ponad 4 mln - jak na razie nikt nikomu głów nie obcinał, o krwawych zamachach też raczej tam nie słychać
            Sprowadzanie uchodźców do stereotypu - muzułmanin - terrorysta - to czysta gra na konkretny cel.
          • wirujacypunkt Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:19
            Holender posłużył mi jako przykład, że imigranci mogą zrobić dużo dobrego dla kraju do którego wyemigrowali. Dzisiaj van Gogh jest kojarzony z Francją nie z Holandią.
            Przeczytaj to, co napisałam dalej, mam na myśli to, że imigranci mogą wnieść dużo pozytywnych elementów do naszego życia.
            Trzeba tylko zmienić podejście do imigrantów i popatrzyć na nich jak na ludzi wartościowych, którzy wniosą nam coś dobrego, coś nowego, coś innego.

jokker39 napisał:

> Tak, ale przedmiotem rozmowy nie jest Holender zamieszkujący Francję tylko Syry
            > jczycy czy Irakijczycy tłumnie migrujący do Europy. Nie każdemu kto obawia się
            > imigrantów należy przypisywać buractwo. Każdy kto zetknął się z książkami czy a
            > rtykułami Oriany Fallaci nie może powiedzieć, że była ograniczoną osobą, a jedn
            > ak pisała ostro i płomiennie o radykalnych islamistach z perspektywy bliskiego
            > obserwatora.
            > Nie można uogólniać, ani tym bardziej upraszczać bardzo skomplikowanego problem
            > u uchodźców.
            • jokker39 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:25
              Nie wiem, mi się bardziej kojarzy z Holandią jednak. We Francji nic nie ugrał za życia - sprzedał raptem jeden obraz.
              Poza tym, nie wiedziałem, że rozmawiam z kobietą (nie to, że ma to jakiekolwiek znaczenie przy wymianie zdań). Długo mnie tu jednak nie było smile
              Dobrego wieczoru.
              • wirujacypunkt Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 20:37
                Dobry wieczór smile
                Prawda, że dopiero po śmierci został doceniony, ale najbardziej znaczące i znane obrazy powstały we Francji. Wiedząc o tym, że jest Holendrem, kojarzy mi się z Francją, co więcej, myślę, że nie wszyscy wiedzą skąd pochodził van Gogh.
                Wracając do tematu powinniśmy patrzeć na imigrantów pod kątem tego, co dobrego mogą wnieść do naszej zachodniej cywilizacji.
                Nie powinniśmy Ich odpychać, zamykać w gettach, powinniśmy pomagać w tym, by zintegrowali się z nami.
                    • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 21:56
                      takich cech jest więcej
                      rodzina, którą znam
                      niezwykle kulturalni ludzie
                      religijni - przestrzegają swoich zasad, co wcale nie przeszkadza im żyć z nami

kiedyś pisałem o tym, że dla nich ślina zwierząt jest nieczysta
                      ale już dupkę dzieciak pogłaskać może
                      czy mi to w czymś przeszkadza ?
                      nie
                      nawet psy - no przesz tylko zwierzaki - nauczyły się że można nadstawić tyłek do drapania
                      ale oni chcą być mili, więc - choć jestem pewien, nie rozumieją naszego stosunku do zwierzaka - zagadują - a co on je, a czemu szczeka, a jak to jest mieć psa

dziewczynki wg zwyczaju - nie wychodzą z domu
                      chłopcy owszem
                      widząc z daleka - stoją w drzwiach od klatki i czekają, żeby przytrzymać
                      zawsze uśmiechnięci, życzliwi, grzeczni
                      ostatnio pisałem, że ojciec spotkawszy moją matkę - wziął od niej siatki i przyniósł pod drzwi - przesz fama głosi - że nie szanują kobiet - a gówno prawda

i nadal widzę tą dziewczynę - żonę, lub jego - kłaniających się z uśmiechem sąsiadkom - i odwrócone głowy sąsiadek
                      skrajne chamstwo kościółkowej armii
                      rasizm
                      bo oni są innej wiary
                      no i co z tego się pytam ??
                      czemu dziewczyna potrafi przysiąść się do mojej matki na ławce i normalnie pogadać, podczas, gdy te mohery nawet na dzień dobry nie odpowiedzą
                      kto tu jest fanatykiem
                      i kto faktycznym zagrożeniem

wirujacypunkt napisała:

> Już mamy pozytywną cechę którą wielu naszych rodaków powinno naśladować.
                      > Nalży szukać dalej pozytywnych cech, by naśladować.
                  • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 21:46
                    Jokker, sorry - należałoby zacząć od kwestii - kto kogo
                    to zachód bombarduje wschód
                    to zachód miesza od kilkudziesięciu lat
                    Ten artykuł - sorry - ale jest wyrazem skrajnej ksenofobii i nawoływania do nienawiści.
                    Łykasz bajki Ameryki ? Ja nie.
                    Bo jeśli śledzisz rozwój wypadków - to wiesz, że Bin Laden tak naprawdę nigdy nie został uznany za winnego np w sprawie ataków na WTC
                    Matrix kolego
                    i to realny matrix

jokker39 napisał:

> Gdybyś chciała przeczytać artykuł Fallaci "Wściekłość i Duma", to tutaj jest li
                    > nk:
                    > niniwa22.cba.pl/fallaci_wscieklosc_i_duma.htm
                    • jokker39 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 22:00
                      Nie wypowiadam się o artykule, który oczywiście jest kontrowersyjny. Pokazuję inne spojrzenie na sprawę oraz to, że ktoś mający zupełnie inny punkt widzenia, nie musi być od razu ksenofobem, burakiem lub z bractwa PIS-u. Nie umiałbym się wypowiedzieć tak skrajnie, jak to zrobiła Fallaci, ani tak zdecydowanie, jak robisz to Ty. Żadnej sprawie nie pomaga operowanie schematem ani zawężanie.
                      • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 24.09.15, 22:10
                        ja się staram kierować rozumem
                        poczytałem bardzo dużo o sytuacji w Syrii
                        najpierw walka z reżimem - który unicestwił tysiące ludzi, potem wlazło ISIS korzystając z destabilizacji kraju, potem poszły bomby, żeby zgładzić IS.
                        Teraz mówi się o koalicji przeciwko IS - w składzie - Ruskie, reżim, Amerykanie

czy uważasz, że zwykli cywile, którzy do momentu wybuchu wojny żyli całkiem dostatnio, mieli rodziny, firmy, pracę - nie mają prawa do ochrony własnego życia ?
                        morduje się ich bo - walczą z reżimem, wyznają inną wiarę - od innej odmiany islamu, po chrześcijaństwo, walczą z walczącymi - w tej wojnie zginęlo już tam ponad 220 tys ludzi. Kilka tys zginęło podczas próby ucieczki z piekła. Uciekło już prawie 4 mln.
                        Jak można generalizować ludzi obierając religijne schematy, kiedy tam naprawdę rozgrywa się horror ?
                        Straszymy się Syryjczykami - którzy w sporej większości są ludźmi zwykłymi tak jak my - ale nie zauważyliśmy nawet 86 tys Czeczeńców, których przyjęliśmy w latach 90, a którzy wiali przed Ruskimi - przecież to też muzułmanie, mało tego - z etykietką - terroryści
                        • jokker39 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 25.09.15, 16:49
                          Tak to jest, gdy się chce na siłę uszczęśliwiać ludzi. Oczywiście w zaślepieniu szczytnymi ideałami i wiarą we własną doskonałość nie bierze się w najmniejszym stopniu pod uwagę, że można wepchnąć uszczęśliwianych z deszczu pod rynnę. Amerykanie i Zachód Europy wypędzili (Husajna, Kadafiego, Asada) diabłów Belzebubami. Wynik jest taki, że mamy ogromny kryzys humanitarny z którego nie widać dobrego wyjścia.
                          Nie zgadzam się, że można bez ograniczeń przyjmować uchodźców, choć jest to abstrakcyjnie słuszne.
                          • kogucik.2872 Re: Dzień dobry Dworcowi Centralnemu :) 25.09.15, 17:04
                            nie zapomnij, że zanim zachód pogonił Husajna z tronu, najpierw go w ten tron wsadził. To samo było z Kadafim. Za chwilę zaczną umacniać pozycję Asada, w walce przeciwko IS. Potem odczekają trochę i Asada też pogonią.

Ja też nie jestem za przyjmowaniem uchodźców bez żadnej kontroli i limitu - jednak w sytuacji Syrii uważam, że należy tym ludziom pomóc. Swiat jest wielki - z powodzeniem upcha nawet parę milionów przesiedleńców. Byleby znaleźli spokój i normalne warunki do życia.

jokker39 napisał:

> Tak to jest, gdy się chce na siłę uszczęśliwiać ludzi. Oczywiście w zaślepieniu
                            > szczytnymi ideałami i wiarą we własną doskonałość nie bierze się w najmniejszy
                            > m stopniu pod uwagę, że można wepchnąć uszczęśliwianych z deszczu pod rynnę. A
                            > merykanie i Zachód Europy wypędzili (Husajna, Kadafiego, Asada) diabłów Belzebu
                            > bami. Wynik jest taki, że mamy ogromny kryzys humanitarny z którego nie widać d
                            > obrego wyjścia.
                            > Nie zgadzam się, że można bez ograniczeń przyjmować uchodźców, choć jest to abs
                            > trakcyjnie słuszne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka