Dodaj do ulubionych

zwycięstwo

19.01.19, 18:11
filmik do obejrzenia pod tekstem !

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24380334,jurek-owsiak-wraca-do-bycia-prezesem-fundacji-wosp-wyglosil.html#s=BoxMMtTi
Obserwuj wątek
  • wirujacypunkt Re: zwycięstwo 20.01.19, 12:58
   To piękne, że postanowił wrócić, ponieważ orkiestra bez Jurka, to byłaby już nie orkiestra.
   Cieszę się, że dał się wielu ludziom przekonać iż powinien dyrygować orkiestrą do końca świata i jeden dzień dłużej big_grin
   • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 13:05
    potrzeba wielkiej siły i odwagi, żeby po tym, co się stało i po tym szczuciu na Owsiaka po tragedii - wrócić. Ale ludzie pokazali że jesteśmy murem za Owsiakiem !
    Po raz pierwszy od początku orkiestry nadal po finale trwają zbiórki. To jest ten - jeden dzień dłużej !
    W sieci od wydarzeń 13.01 zebrano już pół miliona !
    Nadal trwają aukcje, a wiele miast chce dziś powtórzyć światełko do nieba !
    i to jest moc !
    nie ta szczujnia, nienawiść, zastraszanie, lżenie !
     • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 13:20
      szkoda tylko, że u nas z reguły jest tak, że potrzeba dopiero tragedii, żeby ludzie się przebudzili. Ale potencjał jest. Ogromny.
      Owsiak dalej będzie się zmagał z hejtem w stylu Cejrowskiego, Pawłowicz, tvpis. Ale dostał zastrzyk energii i świadomość, że nie jest sam. Nawet tak kontrowersyjne osoby, jak Gondecki - półgębkiem i opłotkami publicznie przyznały, że z działalności Owsiaka wynika "jakieś" dobro. W sobotę ludzie chcieli wyjść na ulice w ramach akcji - murem za Owsiakiem. Odwołano akcję, na prośbę Jurka.
      • wirujacypunkt Re: zwycięstwo 20.01.19, 13:32
       Owsiak musi mieć bardzo silną psychikę, ale w sytuacji w której lały się wodospady hejtu mając słabą psychikę już dawno by przepadł. Nienawistnicy pewno nadal będą wylewali wiadra pomyj na głowę Owsiak, ale wiedząc, że (chyba?) miliony za nim stoją będzie Owsiakowi łatwiej to wszystko znieść, a może nawet zobojętnieć na ten cały hejt.
      • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 13:40
       i dodam jeszcze coś.
       Uczestniczę w orkiestrze od pierwszej zbiórki. Od niszowej zbiórki na Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie brakowało najpotrzebniejszego sprzętu, do ratowania dzieci z chorobami serca. Przy wsparciu mediów publicznych, a także imprez rockowych - udało się zebrać prawie dwa miliony USD, za które doposażono Centrum w potrzebny sprzęt.
       Różne rządy, nastroje, dzieje - orkiestra trwa.
       Przetrzepano Owsiaka na wszelkie możliwe sposoby. Wszystkie możliwe służby i urzędy przeprowadzały wszelkie możliwe kontrole - nagonka zaczęła się kilka lat temu, a kiedy obecna władza dorwała się do koryta - zaczęła od niszczenia Owsiaka.
       Mimo usilnych starań, nie udało się postawić żadnych zarzutów. Co dobitnie świadczy o tym, że nie było nic, czego można by się było czepić. Bo w tym kraju policja włazi do mieszkań ludzi, którzy na wiecach postulują o odejście od władzy Kaczyńskiego, czy do nastolatków, którzy protestują przeciwko pedofilii w kościele. Tak więc cała ta szczujnia ma jeden cel - zniszczyć jedynego człowieka w tym kraju, który ma niesamowitą moc jednoczenia ludzi. I to jest właśnie zagrożenie dla władzy. Dla każdej władzy, nie tylko obecnej. Ta siła, za którą ruszają miliony - zwykle bez względu na przekonania polityczne - bo w WOŚP biorą udział i ludzie z prawej. Tylko kilka głów dopuszcza się hejtu. Zazdrość ? Albo strach.
       • wirujacypunkt Re: zwycięstwo 20.01.19, 13:59
        Od dawna myślę sobie, że te napaści na Owsiaka są ze strachu, bo ten człowiek ma wielką moc. Wystarczy słowo,
        a ludzie idą za nim. On potrafi ludzi jednoczyć dobrem. Ta umiejętność jednoczenia ludzi może być niebezpieczna dla władzy i władza doskonale zdaje sobie z tego sprawę.
        Zazdrość też odgrywa rolę, bo wielu z nas bardzo nie lubi ludzi którzy odnoszą sukces, a Owsiak odniósł niewyobrażalny sukces.
        Tak czy inaczej, ja będę zawsze z Owsiakiem i ode mnie zawsze coś się znajdzie w puszcze Orkiestry.
       • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 14:02
        Owsiak wraca do WOŚP. Strażacy z całej Polski jadą na Warszawę
        Strażacy z OSP Aleksandrów Łódzki zaplanowali przyjazd druhów z całej Polski pod siedzibę WOŚP. Chcieli wesprzeć Jurka Owsiaka. W sobotę wieczorem szef Orkiestry oznajmił, że wraca do prezesowania. Czy strażacy zrezygnują z "Alarmowego koncertu"? Twierdzą, że nie.

        Strażacy-ochotnicy z Aleksandrowa Łódzkiego postanowili zorganizować akcję pod nazwą "Alarmowy koncert" i przyjechać w wozach bojowych w środę 23 stycznia pod siedzibę fundacji WOŚP. Jak pisali na stronie wydarzenia, tragedia, która wydarzyła się w poprzednią niedzielę na finale WOŚP w Gdańsku, wstrząsneła wszystkimi. "Wiemy, że żadna akcja ratunkowa nie byłaby skuteczna bez dobrego i doświadczonego dowódcy" - napisali i postanowili przyjechać, aby prosić Jurka Owsiaka o powrót do Orkiestry. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

        Trzy godziny po pogrzebie Pawła Adamowicza, który odbył się w sobotę, Jurek Owsiak w emocjonalnym wystąpieniu oznajmił, że cofa rezygnację i wraca jako prezes WOŚP.

        Zapytaliśmy organizatorów akcji, czy rezygnują z "Alarmowego koncertu".

        - Nie rezygnujemy. Gramy z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej - powiedział Wirtualnej Polsce Piotr Makowski, członek zarządu OSP w Aleksandrowie Łódzkim. - Zmieniamy tylko treść listu otwartego do Pana Owsiaka - dodał.

        "Jedziemy mu podziękować" - piszą strażacy na stronie wydarzenia. "Pokażmy Panu Jurkowi, że może liczyć na strażaków w całej Polski" - czytamy.

        W środę około godz. 11.00 strażacy-ochotnicy spotkają się na placu przed OSP Warszawa Białołęka przy ul. Ostródzkiej 172 w Warszawie. Stamtąd kolumna czerwonych wozów przejedzie pod siedzibę fundacji, gdzie zostanie zagrany "Alarmowy Koncert" za pomocą sygnałów dźwiękowych wozów. Ma tam dotrzeć około godz. 12.00. Odczytany zostanie też list do Jurka Owsiaka. W akcji ma wziąć udział około 40-45 wozów bojowych oraz strażacy z całej Polski, którzy przyjadą swoimi prywatnymi samochodami.

        wiadomosci.wp.pl/owsiak-wraca-do-wosp-strazacy-z-calej-polski-jada-na-warszawe-6340332403382401a
        • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 14:06
         w ciągu tego tygodnia wyrosła niesamowita liczba akcji w stronę WOŚP. Jedna z nich, która właśnie stanęła w mojej kuchni - za sprawą mojej matuli - to skarbonka - wszyscy stawiamy skarbonki i już zbieramy na następny finał. Przez rok się miedziaków nazbiera ! big_grin
         • wirujacypunkt Re: zwycięstwo 20.01.19, 14:24
          kogucik.2872 napisał:

          > w ciągu tego tygodnia wyrosła niesamowita liczba akcji w stronę WOŚP. Jedna z n
          > ich, która właśnie stanęła w mojej kuchni - za sprawą mojej matuli - to skarbon
          > ka - wszyscy stawiamy skarbonki i już zbieramy na następny finał. Przez rok się
          > miedziaków nazbiera ! big_grin
          >
          Dobry pomysł, chyba pójdę w Wasze ślady.
        • wirujacypunkt Re: zwycięstwo 20.01.19, 14:23
         kogucik.2872 napisał:

         > wiadomosci.wp.pl/owsiak-wraca-do-wosp-strazacy-z-calej-polski-jada-na-warszawe-6340332403382401a
         >


         Serce rośnie jak się to czyta.
         Nawet z czegoś tak złego jak zamordowanie porządnego człowieka może wyrosnąć coś dobrego.
         • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 14:26
          zawsze służby gramy z nami. Dopiero obecna władza zabroniła udziału w WOŚP pod karą nawet utraty pracy. Strażacy właśnie się wyłamują z tego debilnego zakazu. Czekamy na wojsko i policję ! big_grin
               • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 16:48
                „My weterani wojenni nie opuścimy Ciebie, tak jak Ty nas nie opuściłeś w potrzebie. Pozwól nam być częścią muru stojącego za Tobą” – pisze w imieniu żołnierzy-weteranów misji w Iraku, Afganistanie, Czadzie, Libanie, Syrii i na Bałkanach gen. Waldemar Skrzypczak, w liście do Jerzego Owsiaka, szefa fundacji WOŚP.

                „Wspierałeś domy dziecka irackich sierot. Udzielałeś pomocy w operacjach dzieci irackich w Polsce. Bez Twojego wsparcia byłoby to niemożliwe. Pamiętam, jak byłeś u nas w Iraku. Towarzyszyłeś naszym żołnierzom w patrolach oraz rejonach odbudowy szkół i domów dziecka” – pisze gen. Skrzypczak. Zwraca też uwagę na pomoc jaką fundacja niosła także żołnierzom rannym i poszkodowanym podczas działań wojennych. „Zawsze ilekroć zwracaliśmy się do Ciebie o pomoc, otwierałeś niedostępne podwoje dla naszych rannych żołnierzy. Nie odmówiłeś wsparcia w leczeniu dzieci naszych żołnierzy. To wszystko trwa w naszej pamięci” – czytamy w liście generała.

                Wojsko przez lata bardzo aktywnie uczestniczyło w zbiórkach pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Żołnierze organizowali licytacje, spotkania w jednostkach, pokazy sprzętu i wyszkolenia. Wszystko zmieniło się, kiedy ministrem obrony został Antoni Macierewicz. Choć formalnie szef MON nie wydał zakazu uczestnictwa jednostek wojskowych w zbiórkach WOŚP, to nieformalnie wysłano sygnał, że takie działania będą źle widziane. W 2016 roku Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych wysłało do jednostek instrukcję, że decyzja o udziale w zbiórkach WOŚP należy do dowódców poszczególnych jednostek. Tuż przed wielkim finałem w 2016 roku, poseł PiS Stanisław Pięta tak skomentował instrukcję: - Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby.

                Jednostki wojskowe wycofały się więc z udziału we wsparciu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem był strach przed konsekwencjami ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej. Taki stan rzeczy trwa do dziś.

                Gen. Skrzypczak w swoim liście odniósł się również do tego nieformalnego zakazu. Napisał: „Wojsko zawsze towarzyszyło WOŚP. I wierzę w to, że mimo niezrozumiałych zakazów politycznych, żołnierze są z Tobą i WOŚP. Nie uda się pozbawić polskiego żołnierza godności i tożsamości obywatelskiej zakazami. Sączenie nienawiści do Ciebie to tak jak sączenie nienawiści do dzieci, którym Polacy pod Twoją batutą w porywie serc pomagają. Dziś stanęli naprzeciwko Ciebie… mali i nikczemni.”

                wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/general-skrzypczak-pisze-list-do-jurka-owsiaka-weterani-wojenni-murem-za-szefem-wosp/078vjck
                • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 16:54
                 w tej chwili zebrana kwota to

                 Zebrano 635 702 zł z 1000 zł
                 Zebrane przez 9685 użytkowników w ciągu 6 dni


                 i rośnie w tempie 20 tys na GODZINĘ. Link do zbiórki pod tekstem.

                 Internauci zapełniają ostatnią puszkę Pawła Adamowicza dla WOŚP

                 - To miała być na początku zbiórka dla znajomych - mówi Patrycja Krzymińska, organizatorka zbiórki "Zapełnijmy po brzegi ostatnią puszkę prezydenta na WOŚP". Kobieta nie spodziewała, że sześć dni później dla WOŚP internauci wpłacą ponad 500 tys. zł.


                 ‹ wróć

                 Akcję na Facebooku zorganizowała mieszkanka Gdańska. Za minimalny cel ustawiła zebranie tysiąca złotych. Internauci wpłacili już jednak ponad 520 tys. zł, a kwota ciągle rośnie.

                 - Wpisy "idziemy na milion" tylko potwierdzają słowa pana prezydenta o szczodrym, dobrym i solidarnym Gdańsku. A w obliczu tej tragedii wszyscy jesteśmy gdańszczanami - mówi w rozmowie z WP Patrycja Krzymińska, organizatorka akcji.

                 Patrycja pytana o to, czy zbiórka będzie kontynuowana, odpowiada: "Mimo, że jestem założycielem zbiórki nie zrobię nic wbrew woli beneficjenta zbiórki czyli WOŚP. Jestem umówiona z nimi jutro na rozmowę i zdecydujemy kiedy zakończyć zbiórkę".

                 Organizatorka akcji w rozmowie z WP wystowała także apel: "Ze względu na to, że starałam się podziękować każdemu z osobna za każdą wpłatę na Facebooku, serwis wyłączył mi możliwość komentowania postów zbiórki. Zatem chciałam przekazać ogromne podziękowania wszystkim darczyńcom".

                 Przypomnijmy, prezydent Adamowicz na chwilę przed atakiem zbierał pieniądze do puszki WOŚP. Wczoraj Jurek Owsiak, na początku filmu zatytułowanego "Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza", pokazał rozliczenie tragicznego zmarłego prezydenta Gdańska za 27. finał WOŚP, podkreślając, że udało mu się zebrać "ogromną kwotę".

                 www.facebook.com/donate/785858165083164/2184131798274978/
                 w czasie, kiedy to pisałem kwota wzrosła

                 Zebrano 636 667 zł z 1000 zł

                 Zebrane przez 9707 użytkowników w ciągu 6 dni
                  • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 18:37
                   - WOŚP jest z całą pewnością czymś wielkim, niesamowitym, angażującym tysiące osób. Z całą pewnością wielkość WOŚP będziemy mogli poznać w tym trudnym momencie. Jestem przekonany, że wszyscy, którzy są zaangażowani w WOŚP, ten egzamin zdadzą celująco, jestem przekonany, że WOŚP będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej

                   - dodał rzecznik Andrzeja Dudy.


                   Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24378874,rzecznik-andrzeja-dudy-o-rezygnacji-jerzego-owsiaka-mam-przekonanie.html#a=167&c=154&s=BoxNewsLink
                    • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 19:04
                     - Potem usłyszałem, co mówi Twoja cudowna żona Magda.. Powiedziała, żeby Orkiestra nadal grała tak, jak gra. Potem w trakcie tej mszy usłyszałem parę bardzo ważnych słów, a masa ludzi podchodząc do mnie prosiła, żeby Orkiestra była w takim kształcie, jak była. Pomyślałem, że życie odradza się na nowo. Ten świat znowu jest powiewem optymizmu – 11 mln ludzi skierowało się do nas z powiedzeniem, że jesteśmy razem. Ten świat się odrodził. Powiem ci Paweł krótko – bierzemy się za robotę. Wracam do roboty, biorę się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej (...) Tak, będę grał z Orkiestrą, tak, będę prezesem Fundacji, dlatego, ze zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok
                      • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 19:12
                       wara oszczercom od naszej kasy. Wpłacamy z własnej woli. Z własnej kieszeni, z tego co nam zostaje po potrąceniu haraczu na zus i państwo. Haraczu, na spożytkowanie którego nie mamy ŻADNEGO wpływu. Haraczu, z którego wbrew naszej woli smaruje się milionami Rydzyka, tvp i propagandę, milionowe nagrody dla posłów za nic. Na WOŚP wpłacamy świadomie i dobrowolnie. Wara od dysponowania naszą wolą przez hejterów matki kurki i innych. Propaganda kościoła, że wpłacanie "na Owsiaka" to wspieranie aborcji i eutanazji to jak stwierdzenie, że wpłacanie na tacę to wspieranie pedofilii w kościele ! Nie chcecie pomagać - nikt was nie zmusza ! Ale wara wam od tego że my pomagać chcemy i będziemy !
                       • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 20.01.19, 19:51
                        ustawa o fundacjach - od prawie czterech lat w kompetencji obecnego rządu - przez te lata nie nie ma zarządcy przymusowego WOŚP ?? DLACZEGO ???

                        5.
                        Fundacja może prowadzić działalność gospodarczą w
                        rozmiarach służących
                        realizacji jej celów. Jeżeli fundacja ma prowadzić działalność gospodarczą, wartość
                        środków majątkowych fundacji przeznaczonych na działalność gospodarczą nie może
                        być mniejsza niż tysiąc złotych

                        Art.
                        12.
                        1. O
                        zgodności działania fundacji z przepisami prawa i statutem oraz z celem, w jakim fundacja została ustanowiona, orzeka sąd w postępowaniu nieprocesowym na wniosek właściwego ministra lub starosty.

                        2.
                        Fundacja składa corocznie właściwemu ministrowi sprawozdanie ze swojej
                        działalności.


                        3.
                        Sprawozdanie, o którym mowa w ust. 2, jest przez fundację udostępnione do publicznej wiadomości.


                        4.
                        Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, ramowy zakres sprawozdania, o którym mowa w ust. 2, obejmujący w szczególności najważniejsze informacje o działalności fundacji w okresie sprawozdawczym pozwalające ocenić prawidłowość realizacji przez fundację jej celów statutowych.


                        Art. 14. fundacje
                        Działanie zarządu sprzeczne z prawem; zarządca przymusowy

                        1.
                        Jeżeli działanie zarządu fundacji w istotny sposób narusza przepisy prawa lub postanowienia jej statutu albo jest niezgodne z jej celem, organ, o którym mowa w art. 13 wniosek o uchylenie uchwały zarządu fundacji, może wyznaczyć odpowiedni termin do usunięcia tych uchybień w działalności zarządu albo może żądać dokonania w wyznaczonym terminie zmiany zarządu fundacji.
                        2.
                        Po bezskutecznym upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, albo w razie dalszego uporczywego działania zarządu fundacji w sposób niezgodny z prawem, statutem lub celem fundacji, organ, o którym mowa w art. 13 wniosek o uchylenie uchwały zarządu fundacji, może wystąpić do sądu o zawieszenie zarządu fundacji i wyznaczenie zarządcy przymusowego.
                        3.
                        Zarządca przymusowy reprezentuje fundację w sprawach wynikających z zarządu, w tym również w postępowaniu sądowym; jest on obowiązany wykonywać czynności potrzebne do prawidłowego działania fundacji.
                        4.
                        Sąd uchyli swe postanowienie o zawieszeniu zarządu fundacji i wyznaczeniu zarządcy przymusowego na wniosek zarządu fundacji, jeżeli z okoliczności wynika, że działania, o których mowa w ust. 1, zostaną zaniechane.

                        znormalizowany akt prawny.
                        źródło - sejm.gov.pl

                        prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19840210097/U/D19840097Lj.pdf
    • kogucik.2872 Re: zwycięstwo 21.01.19, 20:19
     dziewczyna z Gdańska, porażona tragedią, spontanicznie założyła zbiórkę wśród własnych znajomych. To ludzie sami zaczęli dołączać. Z całego świata. Widzisz na liczniku ile ? ponad 30 tysięcy już. Z całego świata. Nie, to nie "żerowanie" to niesamowita potrzeba solidaryzowania się z tak trudnych chwilach. Zbiórka jest na cele charytatywne a nie prywatne - jak możesz nazywać żerowaniem na ludziach - ludzkie odruchy ? Tam się wszyscy cieszą jak dzieci. Że są częścią czegoś większego. Z własnej woli. Puszka prawdopodobnie będzie już odpalana co roku. Dla uczczenia Adamowicza, zamordowanego w chwili finału WOŚP. Ta zbiórka i to, co się tam dzieje, to dobrowolne działania ludzi, którzy w ten sposób chcą oddać cześć zamordowanemu prezydentowi. Ale również w geście solidarności z naszym symbolem od 27 lat. Nikt nikogo nie zmusza. Nie każdy musi brać w tym udział. Biorą udział tylko ci, co w coś wierzą. Wiem to, bo jestem jednym z nich, więc piszę z autopsji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka