Dodaj do ulubionych

imię dla pierwszej córeczki! ;o

26.06.11, 21:56
zero pomysłów, codziennie siedzę z kalendarzem w ręku a nic mi się nie podoba. Popularność imienia nie ma dla mnie znaczenia, jedynie czego nie zniosę to imion typu Dżesika, Andżelika, Vanessa - w jakiejkolwiek pisowni. Mam niestety w kręgu znajomych koleżanki, które swoje dzieci nazwały : Wanessa(!), Brajan, i Samantha. Raczej też nie lubię imion staropolskich z kilkoma wyjątkami, szczególnie tymi które odnajdują się na liście imion młodego pokoleniasmile Nie zniosę napewno imion: Barbara, Krystyna, Mirosława, Dobrosława, Halina, Stanisława, Marianna, Maria, Marzena, Agnieszka, Aneta, Anita, Wiesława, Luiza, Kamila, Elwira, Ewelina, Sandra, Edyta, Wioleta, Klaudia i Regina. Czuję, że może być ciężko z tym imieniem, ale licze na pomoc smile
Marta
Obserwuj wątek
    • grecka_pszczola Re: imię dla pierwszej córeczki! ;o 26.06.11, 22:06
      I naprawdę nie masz żadnych preferencji? Kompletnie nic Ci się nie podoba?
      Co myślisz o: Lilianna, Jaśmina, Łucja, Agata, Ewa, Alicja, Kornelia, Oktawia, Aniela, Diana, Anastazja, Malwina, Dagmara, Weronika, Emilia, Matylda, Laura, Róża?
      Różne bajki, może akurat coś się spodoba.
    • dalenia Re: imię dla pierwszej córeczki! ;o 26.06.11, 22:11
      Aurelia, Anatolia, Apolonia, Adela, Antonia, Augustyna, Anastazja, Amanda, Blanka, Berenika, Brygida, Bogna, Celina, Cecylia, Celestyna, Daria, Dominika, Dagna, Dionizja, Dobromiła, Dobrawa, Estera, Eleonora, Eunika, Eulalia, Eufemia, Ewa, Felicja, Florentyna, Franciszka, Florianna, Flawia, Gaja, Gloria, Helena, Honorata, Idalia, Ignacja, Irmina, Józefina, Jadwiga, Judyta, Klara, Kornelia, Konstancja, Klementyna, Laura, Ludwika, Leonia, Łucja, Marcelina, Marcjanna, Michalina, Malwina, Melania, Noemi, Olga, Olimpia, Ofelia, Róża, Rozalia, Sabina, Teresa, Urszula, Waleria, Wanda

Coś Ci wpadło w oko? smile
      • uwierz_mirando Re: imię dla pierwszej córeczki! ;o 27.06.11, 01:07
        Agata, Anatolia, Aniela, Antonina, Blanka, Bogumiła, Celestyna, Celina, Dagna, Dalia, Damroka, Dobrawa, Dobromiła, Domicela, Emma, Eunika, Ewa, Felicja, Felina, Flawia, Florentyna, Gaja, Helena, Ida, Idalia, Jagna, Jaśmina, Jowita, Józefina, Kalina, Klara, Klementyna, Konstancja, Kornelia, Laura, Lea, Leandra, Lidia, Ligia, Lilia, Liliana, Lucyna, Ludmiła, Łucja, Malwina, Małgorzata, Matylda, Melania, Nawojka, Nikandra, Noemi, Ofelia, Oktawia, Rozalia, Róża, Stefania, Waleria, Wanda, Zoja.
    • mala21wrzesnia Re: imię dla pierwszej córeczki! ;o 29.06.11, 14:24
      Moja pierworodna to Marcjanna - w przedszkolu inaczej do niej nie powiedzą jak pełnym imieniem lub Marcjanka delikatnie zdrabniając.
      Pomysły na dalsze imiona? Malwina, Kalina, Antonia ( to niestety nie podoba sie mężowi)

A może przejrzyj jeszcze imiona w rodzinie, raczej Franciszka czy Pelagia odpadnie ale inne może Cie natchnie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.