Dodaj do ulubionych

Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela?

20.03.12, 21:14
Moje typ: Eleonora, Stefania, Teodor, Zachary i Salomea, ale w jej przypadku mam mieszane uczucia. Nazwisko nie jest moje, tylko mężczyzny mojej koleżanki.
Obserwuj wątek
    • aneladgam Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 20.03.12, 21:48
      dość wdzięczne pod tym względem nazwisko, nie jest nacechowane, neutralne brzmieniowo właściwie, mnóstwo imion będzie pasować, z różnych bajek.
      Martyna, Lidia, Małgorzata, Joanna, Dorota, Wiktoryna, Hilaria, Urszula, Beata, Agata (podaję jak mi przychodzą do głowy, aby rozmaicie było wink)
      Witold, Roman, Remigiusz, Aleksander, Robert, Stanisław, Olgierd, Wojciech, Albert...
      • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 00:37
        Gość portalu: lidia napisał(a):

> a nie może być po prostu Zofia,Hanna, Joanna, (nie Aśka, Asia) Sebastian, Szymo
        > n, Michał czy jakoś tak normalnie??Nazwisko dziwne, to imię też musi być udziwn
        > ione???Przecież te dzieci potem cierpią!!Może Isaura, albo Wiwien? coś jak Mich
        > ał Wiśniewski dał dzieciom.Nawet trudno zapamiętać...

Czyli jak? Normalność rzecz względna. Dla każdego człowieka granica miedzy normalnością a dziwacznością przebiega gdzieś indziej. Dzieci cierpią nie dla tego, że maja nietypowe imiona, tylko, że niektórzy mają - za przeproszeniem - wąskie horyzonty i nie potrafią nauczyć własnych dzieci szacunku do drugiego człowieka. Taka jest prawda i nic tego nie zmieni.
        • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 00:43
          ksiezna_pani1 napisała:

> Czyli jak? Normalność rzecz względna. Dla każdego człowieka granica miedzy norm
          > alnością a dziwacznością przebiega gdzieś indziej. Dzieci cierpią nie dla tego,
          > że maja nietypowe imiona, tylko, że niektórzy mają - za przeproszeniem - wąski
          > e horyzonty i nie potrafią nauczyć własnych dzieci szacunku do drugiego człowie
          > ka. Taka jest prawda i nic tego nie zmieni.

** jej nie zmieni. Dlaczego wszyscy muszą być tacy sami?
        • Gość: salma Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela IP: *.promax.media.pl 21.03.12, 08:24
          Szacunek do dziecka nie ma nic wspólnego z jego DURNYM imieniem.To nie jego wina,że rodzice poprzez nadanie tego typu imion chcą na siebie zwrócić uwagę.Nie mają nic innego do zaoferowania sobą. z moich obserwacji wynika ,że im bardziej dziwne imię, tym bardziej "patologiczna" rodzina. Bardzo dużo imion nietypowych nadawanych jest na "zapyziałych wiochach". Jeśli teraz tak będziemy nazywać dzieci, to jak nazwiemy psy czy koty?? Zwierzęta będą Zosie i Darki a dzieci Refundacje, Hefalumpy...Szok.
          • gaudencja Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 11:00
            Gość portalu: salma napisał(a):

z moich obserwacji wynika ,że im bardziej
            > dziwne imię, tym bardziej "patologiczna" rodzina.

Można ci pozazdriścić, ze znasz tyle patologicznych rodzin. Ja nie znam ani jednej :-] A znam ludzi nadających imiona podobne do proponowanych w tym wątku przez foremki.
            I prośba - podpisuj się jednym nickiem, nawet jako gość.
                • Gość: lidia Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela IP: *.promax.media.pl 21.03.12, 16:49
                  A czy ja powiedziałam że w OPSie mamy komputery wyposażone w łącze internetowe???
                  Czy ja powiedziałam,że jestem w pracy????
                  Czy może tylko wspomniałam o koleżance??
                  Nie wspominałam jednak o tym, że będąc w pracy, w przerwach chcąc sobie podyskutować na forum korzystam z prywatnego laptopa!
                  Czy jeszcze potrzebne są jakieś wyjaśnienia???
                  Teraz jestem w domu, i jak widzisz IP się nie zmienia.
                  MIŁEGO DNIA! smile
                  • gaudencja Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 21:47

> Nie wspominałam jednak o tym, że będąc w pracy, w przerwach chcąc sobie podysku
                    > tować na forum korzystam z prywatnego laptopa!
                    > Czy jeszcze potrzebne są jakieś wyjaśnienia???
                    > Teraz jestem w domu, i jak widzisz IP się nie zmienia.

ROTFL :} A koleżanka też ma laptopa w pracy do dyskusji na forum w przerwie obiadowej, i ma wykupiony bezprzewodowy internet u tego samego providera co ty. Pisz dalej, dawno nie czytałam tak wesołych historyjek.
                        • Gość: lidia Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela IP: *.promax.media.pl 23.03.12, 13:28
                          Mnie mój szef NIGDY nie każe( sama sobie jestem szefem)jeśli już to robię, to robię to dlatego,że chcę,że widzę w tym jakiś sens,że mogę pomóc jakiejś rodzinie, dziecku, które tej pomocy potrzebuje bardziej niż ja.
                          Może z racji mojego zawodu tak się zbulwersowałam,bo uważam,że są większe problemy na świecie niż nadawanie imion dzieciom. Weszłam na to forum, bo właśnie urodziło "nam się" dziecko. Mama ma 14 lat. Pokochałyśmy to maleństwo bez imienia...Byłyśmy ciekawe jakie imiona teraz są "na topie".
                          Jeśli chodzi o moją koleżankę,to uznała,że nie warto tracić czasu na takie dyskusje.I tutaj ja popieram!!
                          Miłego życia ... z tak błahymi problemami...pozdrawiam
                          • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 23.03.12, 14:05

> Mnie mój szef NIGDY nie każe( sama sobie jestem szefem)jeśli już to robię, to r
                            > obię to dlatego,że chcę,że widzę w tym jakiś sens,że mogę pomóc jakiejś rodzini
                            > e, dziecku, które tej pomocy potrzebuje bardziej niż ja.
                            > Może z racji mojego zawodu tak się zbulwersowałam,bo uważam,że są większe probl
                            > emy na świecie niż nadawanie imion dzieciom. Weszłam na to forum, bo właśnie ur
                            > odziło "nam się" dziecko. Mama ma 14 lat. Pokochałyśmy to maleństwo bez imienia
                            > ...Byłyśmy ciekawe jakie imiona teraz są "na topie".
                            > Jeśli chodzi o moją koleżankę,to uznała,że nie warto tracić czasu na takie dysk
                            > usje.I tutaj ja popieram!!
                            > Miłego życia ... z tak błahymi problemami...pozdrawiam

Droga Lidio, już nic nie pisz, bo Twoje historie są naprawdę mało prawdopodobne. Gubisz się we własnych zeznaniach....

Odnośnie "błahych problemów", może dla Ciebie są one błahe, ale dla kogoś - wręcz przeciwnie... I jeszcze jedno, zachowujesz się tak, jakbyś była wyrocznia, jakbyś była jedyną osobą, która wie, co jest ważniejsze a co nie...
              • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:13

> znam dużo rodzin patologicznych, ponieważ pracuję w opiece społecznej...
                > a jeśli chodzi o mój nick to jest taki jak jest.Drugi jest mojej koleżanki z pr
                > acy. Jak widzisz to nie tylko moje poglądy.

Aha "koleżanka" z pracy, rozumiem... Widzę, ze jesteś (lub jesteście) bardzo pracowita(pracowite)...
                  • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 16:57

> Wyobraź sobie,że w pracy obowiązują przerwy!!Jeśli ktoś nie pracuje, tylko si
                    > edzi w domu i zajmuje się "pierdołami" np. wyszukiwaniem coraz to idiotyczniej
                    > szych imion podobnych do tych jakie nadaje się królikom ewentualnie świnkom mor
                    > skim to może o tym nie wiedzieć!!!

Ale mi pojechałaś, ale wyszło szydło z worka. Jestem pełna podziwu.
                    Coś za dużo masz tych przerw w pracy, może gdybyś z kilku zrezygnowała, tobyś nie musiała przesiadywać w pracy aż do godziny 23:04!
                    Swoją drogą, przerwy w pracy można wykorzystać na coś bardziej konstruktywnego niż "idiotyczne" imiona.
                    Widzę, ze jesteś strasznie frustrowana, polecam robótki ręczne, czytanie i ćwiczenia oddechowe, ponieważ a) uspokajają, b) rozwijają. Same korzyści smile

I skąd pomysł, że siedzę w domu? Przecież też mogę mieć przerwę w pracy smile
                      • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 19:19

> Nie chce mi się już wyjaśniać ! nie pracuje do 23.04 , korzystam z prywatnego l
                        > aptopa w pracy. Jesteś pustą, źle wychowaną dziewuchą ponieważ jak się okazuje,
                        > nie tylko ja Ci "pojechałam". Czepiasz się mojej pracy o której bladego nie ma
                        > sz pojęcia. Weź się do roboty, może wtedy będziesz mniej się frustrować! Może z
                        > najdziesz lepsze zajęcie, może zamiast wybierać imiona dla dzieci zaczniesz im
                        > po prostu pomagać.PIĘKNE IMIĘ NIE DAJE PIĘKNEGO ŻYCIA

Ulżyło Ci?
                        I kto to mówi? Jeśli ja jestem pusta i niewychowaną dziewucha to co można powiedzieć o Tobie? Uważam, że obelga z ust (w tym przypadku z klawiatury) ludzi niskiego pokroju brzmi niczym komplement smile
                        Co do mojego pojęcia o pracy w OPS, to o dziwo mam większe, niż Ci się wydaje smile Zaznaczam, ze nigdy nie byłam klientką tej instytucji, ale poznałam wasza prace przysłowiowej "od kuchni".

"Może z najdziesz lepsze zajęcie, może zamiast wybierać imiona dla dzieci zaczniesz im
                        po prostu pomagać."

I tu się mylisz. Nie wybieram imienia dla dziecka, tylko interesuje ( i nie tylko tym) się antroponimią. Dziwne, nieprawdaż? Pomagam dzieciom i osobom starszym.

"PIĘKNE IMIĘ NIE DAJE PIĘKNEGO ŻYCIA"

A czy ja gdzieś powiedziałam, że jest inaczej?

Ehh "najlepsza obrona jest atak" i tym miłym akcentem pragnę zakończyć nasza miłą pogawędkę.
          • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 11:11
            Gość portalu: salma napisał(a):

> Szacunek do dziecka nie ma nic wspólnego z jego DURNYM imieniem.

A jakie imiona są "durne"?

To nie jego win
            > a,że rodzice poprzez nadanie tego typu imion chcą na siebie zwrócić uwagę.Nie m
            > ają nic innego do zaoferowania sobą.

Jaki to proste "ludzie lubujący się w imionach typu: Salomea, Haralampia chcą zwrócić na siebie uwagę innych i nie maja nic innego do zaoferowania." Jakie to proste...
            Jeśli chodzi o mnie, to wole być tak postrzegania, ale mieć własny gust i własne zdanie, Ludzie zawsze będą mówić, nieważne czy dasz dziecku "normalne" imię czy "dziwaczne imię".

z moich obserwacji wynika ,że im bardziej
            > dziwne imię, tym bardziej "patologiczna" rodzina. Bardzo dużo imion nietypowych
            > nadawanych jest na "zapyziałych wiochach".

Czyli? zacznijmy od tego, że "imiona nietypowe" mają wiele twarzy. Dla Ciebie imieniem nietypowym będzie Salomea, dla mnie to imię jest normalne. Czy to znaczy, że pochodzę "zapyziałej wioski"?

Jeśli teraz tak będziemy nazywać dz
            > ieci, to jak nazwiemy psy czy koty?? Zwierzęta będą Zosie i Darki a dzieci Refu
            > ndacje, Hefalumpy...Szok.

Jak?
        • zabulin Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 09:00
          tylko, że niektórzy mają - za przeproszeniem - wąski
          > e horyzonty i nie potrafią nauczyć własnych dzieci szacunku do drugiego człowie
          > ka. Taka jest prawda i nic tego nie zmieni.

Chyba twoja prawda.
          Ty naprawdę myślisz, że dzieci kpią z imion innych dzieci, bo pochodza z rodzin o wąskich horyzontach?
          Dziweczyno, wiecej realizmu.

Dzieci przezywają inne dzieci, bo te sa grube, chude, pryszczate, rude, mają śmieszne nazwisko czy imię. Tak jest w pewnym wieku.

Pamiętam jak w szkole przzeywano Delfine "wodochlapcem", na Gertrudę wołali "Gerda-zamek", na moją grubą kolezanke wołali Hipka, na chłopaka o nazwisku "Krzyżak" wołali Jungingen.
          Myslisz, ze wszysycy przezywajacy byli z rodzin o wąskich horyzontach??
          Ze rodzice popierali takie zachowania?
          Nie i w wiekszości o tym nie wiedzieli.

Dzieci potrafią same mysleć, mieć swoje spostrzeżenia, gusta. Potrafią wyłapać i wykpić każdą inność. Taki jest cielęcy wiek.
          Pamietam jak mama kolegi "uczuonego" na Delfinę powiedziała mu keidyś, ze to piękne imię ( a wiec dziecko nie bylo z rodziny o wąskich horyzontach smile) a on jej odpowiedział:

Nie jest piękne, jest tak samo paskudne jak gdyby mieć na imię wieloryb.
          Dzieci potarfią same myśleć. Naprawde nie muszą ich gusta pokrywac się z gustami rodzicow.

• ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 11:01
            zabulin napisała:

>
            > Chyba twoja prawda.
            > Ty naprawdę myślisz, że dzieci kpią z imion innych dzieci, bo pochodza z rodzin
            > o wąskich horyzontach?
            > Dziweczyno, wiecej realizmu.

To jest właśnie realizm. Znam ludzi, dla których normalne imiona to: Kasia, Julia, Oliwia, Asia, Kuba, Filip, Szymon, Piotr, Paweł i kilka jeszcze innych imion, a inne są dziwaczne. Zgadnij, jakie są ich pociechy?

> Dzieci przezywają inne dzieci, bo te sa grube, chude, pryszczate, rude, mają śm
            > ieszne nazwisko czy imię. Tak jest w pewnym wieku.

Nie wiem, czyli trzeba zezwalać na tego typu zachowania, bo są w specyficznym wieku? O to chodzi?

Wielokrotnie widziałam jak mamusie podsycały takie zachowania.

> Pamiętam jak w szkole przzeywano Delfine "wodochlapcem", na Gertrudę wołali "Ge
            > rda-zamek", na moją grubą kolezanke wołali Hipka, na chłopaka o nazwisku "Krzyż
            > ak" wołali Junginge

> Myslisz, ze wszysycy przezywajacy byli z rodzin o wąskich horyzontach??
            > Ze rodzice popierali takie zachowania?
            > Nie i w wiekszości o tym nie wiedzieli.

Nie mówię, ze wszyscy, ale dużo dzieci posiada takich właśnie rodziców, którzy nie potrafią zrozumieć tego, że każdy jest po prostu inny.
            I nie gloryfikuj rodziców tych dzieci, bo co tu dużo mówić : niedaleko pada jabłko od jabłoni.

> Dzieci potrafią same mysleć, mieć swoje spostrzeżenia, gusta. Potrafią wyłapać
            > i wykpić każdą inność. Taki jest cielęcy wiek.
            > Pamietam jak mama kolegi "uczuonego" na Delfinę powiedziała mu keidyś, ze to pi
            > ękne imię ( a wiec dziecko nie bylo z rodziny o wąskich horyzontach smile) a on
            > jej odpowiedział:

Ale dziecku można, a nawet trzeba niekiedy powiedzieć, ze pewne zachowania są złe.

> Nie jest piękne, jest tak samo paskudne jak gdyby mieć na imię wieloryb.
            > Dzieci potarfią same myśleć. Naprawde nie muszą ich gusta pokrywac się z gustam
            > i rodzicow.
            >
            >
            Nie nazwałabym tego gustem...

A dzieweczkę zachowaj dla siebie lub dla koleżanek.
                • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 12:58
                  zabulin napisała:

> > Zle przeczytam, napisałaś "Dziweczyno".
                  >
                  > I na pewno już zgadłaś, ze miało byc "Dziewczyno" tylko szybko pisalam i przest
                  > awiłam litery? Domyśliłaś się, prawda??
                  >
                  > Ufam, ze tak, ale wolę uściślić. smile

Gdybyś przed wysłaniem sprawdziła swój komentarz, nie byłoby problemu smile

I naprawdę nie musisz się tak unosić smile ale muszę przyznać, że jesteś zabawna smile
                  • zabulin Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:44
                    > Gdybyś przed wysłaniem sprawdziła swój komentarz, nie byłoby problemu smile
                    >
                    > I naprawdę nie musisz się tak unosić smile ale muszę przyznać, że jesteś zabawna :

Ty też nie musisz się unosić. Bo uniosłaś się, gdy myślalaś, ze napisałam "dzieweczko". I to jak sie uniosłas smile

Nie radź komus, zeby się nie unosił, jesli sama tak robisz smile
            • zabulin Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 12:38
              To jest właśnie realizm. Znam ludzi, dla których normalne imiona to: Kasia, Ju
              > lia, Oliwia, Asia, Kuba, Filip, Szymon, Piotr, Paweł i kilka jeszcze innych imi
              > on, a inne są dziwaczne. Zgadnij, jakie są ich pociechy?

Nie, to nie jest realizm. To jest uogólnianie i upraszczanie.
              Ja znam ludzi którzy "kochają" się w imionach typu Hugo, Aurelia, Teofil a sa takimi burakami o wąskich horyzontach, ze głowa mała.

Ja wiem, ze na tym forum wolno pisać o ww imionach (Julia< Paweł, Jakub) ze sa pospolite (słowo pospolity ma wszak wydźwiek negatywny, nie uważasz?) i to jest OK, to świadczy o wysublimowanym guscie i byciu oryginalnym.
              Nie szkodzi, ze moze obrażać ludzi którzy lubią takie imiona.

ALe nie wolno napisać że imię np. Gniewosz jest dziwaczne, bo to juz nie jest OK. To sa wąskie horyzonty, brak gustu, względnie zły gust.

I to się nazywa HIPOKRYZJA.

Nie wiem, czyli trzeba zezwalać na tego typu zachowania, bo są w specyficznym w
              > ieku? O to chodzi?

Nie, ale nie trzeba gryźć paluchow i wyolbrzymiac rowniez smile
              Upominać, tłumaczyć-owszem.
              Ale nie popadać w paranoję.
              Znam masę ludzi, którzy w dzieciństwie się przezywali z innymi i nie wylądowali w kryminale. Wyobrazasz sobie?? Naprawde smile Całkiem porzadni ludzie z nich wyrosli smile
              Ba, znam nauczycielke która w podstawówce klęła jak szewc, a teraz dzieci na korytarzu upomina smile

Troche dystansu zalecam.

I nie gloryfikuj rodziców tych dzieci, bo co tu dużo mówić : niedaleko pada jab
              > łko od jabłoni.

W którym miejscu gloryfikowałam kogokolwiek?? Sprawdź znaczenie tego słowa najpierw.
              Uogólniasz po prostu. Upraszczasz.

Ale dziecku można, a nawet trzeba niekiedy powiedzieć, ze pewne zachowania są z
              > łe.

Bezwzględnie. A czy ty myślisz, ze dzieci nie wiedza że przezywac jest źle?? Albo się szczypac??
              Nie znasz dzieci co to w domu trusie i grzezczniusie a w szkole "wybij okno"?? smile

A dzieweczkę zachowaj dla siebie lub dla koleżanek.

A ty mi pokaż gdzie dzieweczka???
              Nigdzie. Wiec zalecam okulary i słowniczek (żeby sprawdzić słowo "gloryfikować"). Moze kolezanki kupią smile
              • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 12:54
                zabulin napisała:

> To jest właśnie realizm. Znam ludzi, dla których normalne imiona to: Kasia,
                > Ju
                > > lia, Oliwia, Asia, Kuba, Filip, Szymon, Piotr, Paweł i kilka jeszcze inny
                > ch imi
                > > on, a inne są dziwaczne. Zgadnij, jakie są ich pociechy?

>
                > Nie, to nie jest realizm. To jest uogólnianie i upraszczanie.
                > Ja znam ludzi którzy "kochają" się w imionach typu Hugo, Aurelia, Teofil a sa
                > takimi burakami o wąskich horyzontach, ze głowa mała.

Nigdzie nie napisałam, że osoby lubujące się w tego typu imiona są wspaniali.

>
                > Ja wiem, ze na tym forum wolno pisać o ww imionach (Julia< Paweł, Jakub) ze
                > sa pospolite (słowo pospolity ma wszak wydźwiek negatywny, nie uważasz?) i to
                > jest OK, to świadczy o wysublimowanym guscie i byciu oryginalnym.
                > Nie szkodzi, ze moze obrażać ludzi którzy lubią takie imiona.
                >

Nie wiem jak inni, ale ja uważam, że na tym forum można pisać o każdym i nie zauważywszy tez, obrażania.

> ALe nie wolno napisać że imię np. Gniewosz jest dziwaczne, bo to juz nie jest O
                > K. To sa wąskie horyzonty, brak gustu, względnie zły gust.
                >
                > I to się nazywa HIPOKRYZJA.

> Nie wiem, czyli trzeba zezwalać na tego typu zachowania, bo są w specyficzny
                > m w
                > > ieku? O to chodzi?

>
                > Nie, ale nie trzeba gryźć paluchow i wyolbrzymiac rowniez smile
                > Upominać, tłumaczyć-owszem.
                > Ale nie popadać w paranoję.
                > Znam masę ludzi, którzy w dzieciństwie się przezywali z innymi i nie wylądowali
                > w kryminale. Wyobrazasz sobie?? Naprawde smile Całkiem porzadni ludzie z nich wy
                > rosli smile
                > Ba, znam nauczycielke która w podstawówce klęła jak szewc, a teraz dzieci na ko
                > rytarzu upomina smile
                > Troche dystansu zalecam.

Myślę, że przesadzasz. Nie napisałam, ze każde dziecko kończy tak jak rodzice, bo wiadomo, ze są wyjątki, ale nie da się ukryć, że rodzina ma ogromny wpływ na małego człowieka.

>
                > I nie gloryfikuj rodziców tych dzieci, bo co tu dużo mówić : niedaleko pada
                > jab
                > > łko od jabłoni.

>
                > W którym miejscu gloryfikowałam kogokolwiek?? Sprawdź znaczenie tego słowa najp
                > ierw.
                > Uogólniasz po prostu. Upraszczasz.

Znam znaczenie, a Ty szukasz dziury w całym.

>
                > Ale dziecku można, a nawet trzeba niekiedy powiedzieć, ze pewne zachowania s
                > ą z
                > > łe.

>
                > Bezwzględnie. A czy ty myślisz, ze dzieci nie wiedza że przezywac jest źle?? Al
                > bo się szczypac??

> Nie znasz dzieci co to w domu trusie i grzezczniusie a w szkole "wybij okno"??
                > smile

Znałam, ale szybko okazało się, ze ich zachowanie w domu w niczym nie rożni się od zachowania w szkole, grupie znajomych etc. ich rodzice przymykali na to oko...

> A dzieweczkę zachowaj dla siebie lub dla koleżanek.
                >
                > A ty mi pokaż gdzie dzieweczka???
                > Nigdzie. Wiec zalecam okulary i słowniczek (żeby sprawdzić słowo "gloryfikować"
                > ). Moze kolezanki kupią smile

Bez złośliwości, proszę smile Nie to nie moja wina, że Ty nie potrafisz poprawnie napisać prostego słowa.
                • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 13:08
                  I nie pisz, ze większość rodziców nie wiedziała o zachowaniu własnych dzieci, bo to można między bajki włożyć. Rodzice doskonale wiedzą, na co stać ich dzieci. I nie ma się co oszukiwać -
                  polityczna poprawność polityczną poprawnością, ale pewna doza realizmu też nie zawadzi.

Naprawdę w przeciwieństwie do Ciebie nie muszę szukać w słowniku znaczenia słów, bo wiem co oznacza słowo "gloryfikować", wiem czym jest gust i hipokryzja...

• zabulin Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:18
                  Bez złośliwości, proszę smile Nie to nie moja wina, że Ty nie potrafisz poprawnie
                  > napisać prostego słowa.

Tak, własnie jest. Bardzo mi dopiekłaś. Nie potrafię go napisac.
                  Sklamałam, nie pisałam szybko. No, po prostu nie potrafię go napisac.
                  Przejrzałaś mnie i zadlas celny cios. Brawo smile smile smile

Ps. Dzieki za dostarczenie mi uciechy. Masz więcej niż 15 lat?? Bo tak żałosnie póbujesz mi dopiec?? Probuj dalej. Ale ostrzegam, musiałabyś się bardzo postarać smile
                  • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:33
                    zabulin napisała:

> Bez złośliwości, proszę smile Nie to nie moja wina, że Ty nie potrafisz poprawn
                    > ie
                    > > napisać prostego słowa.

>
                    > Tak, własnie jest. Bardzo mi dopiekłaś. Nie potrafię go napisac.
                    > Sklamałam, nie pisałam szybko. No, po prostu nie potrafię go napisac.
                    > Przejrzałaś mnie i zadlas celny cios. Brawo smile smile smile

To już nawet nie jest śmieszne, jest żałosne.

> Ps. Dzieki za dostarczenie mi uciechy. Masz więcej niż 15 lat?? Bo tak żałosni
                    > e póbujesz mi dopiec?? Probuj dalej. Ale ostrzegam, musiałabyś się bardzo posta
                    > rać smile

Nie, nie próbowałam Ci dopiec, tylko uważam Twoje zachowanie za mało poważne, i coraz bardziej utwierdzasz mnie w tym przekonaniu. Czy naprawdę nie stać Cię na inne zachowanie? Swoim zachowaniem pokazujesz, że jesteś bardzo mało dojrzała...

• zabulin Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:39
                      Nie, nie próbowałam Ci dopiec,

Wiem, to ironia. O, żesz, naprawdę nie załapałaś??

tylko uważam Twoje zachowanie za mało poważne, i
                      > coraz bardziej utwierdzasz mnie w tym przekonaniu

Aha, za to zdanie

Bez złośliwości, proszę smile Nie to nie moja wina, że Ty nie potrafisz p
                      > oprawnie napisać prostego słowa

przy ewidentnej literówce

było przejawem twej niebywalej dojrzałości i miało za zadanie podkreślić moją niedojrzałość? Ciekawe.
                      Nie kompromituj sie, prooooszę.
                      • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:49
                        zabulin napisała:

> Nie, nie próbowałam Ci dopiec,
                        >
                        > Wiem, to ironia. O, żesz, naprawdę nie załapałaś??
                        >
                        >
                        > tylko uważam Twoje zachowanie za mało poważne, i
                        > > coraz bardziej utwierdzasz mnie w tym przekonaniu

>
                        > Aha, za to zdanie
                        >
                        > Bez złośliwości, proszę smile Nie to nie moja wina, że Ty nie potrafisz p
                        > > oprawnie napisać prostego słowa

>
                        > przy ewidentnej literówce
                        >
                        > było przejawem twej niebywalej dojrzałości i miało za zadanie podkreślić moją n
                        > iedojrzałość? Ciekawe.
                        > Nie kompromituj sie, prooooszę.

I kto tu się kompromituje? Przypominasz mi psa, który goni własny ogon. wiem, wiem zaraz napiszesz mi komentarz podobnym stylu. Jesteś taka przewidywalna...

Powiedz, udajesz czy naprawdę taka jesteś?
                • zabulin Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:35
                  Nie wiem jak inni, ale ja uważam, że na tym forum można pisać o każdym i nie za
                  > uważywszy tez, obrażania.

Poprawię. Zgrabniej byłoby tu napisać :..i nie zauważyłam też ..."
                  No, nie mogłam sie powstzrymac po tym jak napisałaś, ze nie twoja wina że nie potrafię napisac poprawnie słowa.

No, za to ty błyszczysz stylistycznie smile

• ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 20:04
                    zabulin napisała:

> Nie wiem jak inni, ale ja uważam, że na tym forum można pisać o każdym i nie
                    > za
                    > > uważywszy tez, obrażania.

>
                    > Poprawię. Zgrabniej byłoby tu napisać :..i nie zauważyłam też ..."
                    > No, nie mogłam sie powstzrymac po tym jak napisałaś, ze nie twoja wina że nie p
                    > otrafię napisac poprawnie słowa.
                    >
                    > No, za to ty błyszczysz stylistycznie smile
                    >

"uważywszy" to wina programu, który mam zainstalowany na wypadek błędów ortograficznych (sam poprawia). Mea culpa.
              • aneladgam Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 13:03
                zabulin napisała:

> Ja wiem, ze na tym forum wolno pisać o ww imionach (Julia< Paweł, Jakub) ze
                > sa pospolite (słowo pospolity ma wszak wydźwiek negatywny, nie uważasz?) i to
                > jest OK, to świadczy o wysublimowanym guscie i byciu oryginalnym.
                > Nie szkodzi, ze moze obrażać ludzi którzy lubią takie imiona.
                >
                > ALe nie wolno napisać że imię np. Gniewosz jest dziwaczne, bo to juz nie jest O
                > K. To sa wąskie horyzonty, brak gustu, względnie zły gust.
                >

dobrze, że mnie oświeciłaś, bo do tej pory nie wiedziałam, że takie zasady tu obowiązują. a szkoda, że jest takie rozgraniczenie, bo widzę, że teraz wiele swoich opinii będę musiała zachować dla siebie.

podeślij mi tylko link do regulaminu, gdzie jest napisane, co wolno, a czego nie wolno, proszę
                • gaudencja Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 13:24
                  O kurczę, anelagdam, to teraz będę musiała pisać o imionach, że są pospolite, żeby być na czasie? To smutne. I będę musiała popierać Gniewosza, który jest staropolskim zdrobnieniem od Gniewomira? sad Co za czasy nadeszły na forum...

A tak z ciekawości, sprawdziłam, ile razy na forum padło słowo "pospolity" od 2003 roku, czyli w ciągu 9 lat. Wyszukiwanie dało 1 203 wyniki, z czego znacząca część dotyczy pojęcia "rzeczownik pospolity", "nazwa pospolita", "wyraz pospolity". Dla porównania, "popularny" zostało użyte 15 782 razy.
                    • zabulin Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:31
                      Zdaję sie miałaś nie czytac moich wpisów.
                      Widze, ze konsekwencji zero.

Wiedziałam smile

Pleciesz, byle pleść. Co ci ślina na język przyniesie. Głównie póbujesz się wymadrzać i strasznie cię rusza jak ktoś nie uwaza cię z autorytet.

Niby taka elokwentna i z gustem nietuzinkowym, a wrzuca tak zjadliwe i na niskim poziomie teksty jak ten o czytaniu książek. Takie to niskie, takie buraczane smile
                      Jak to wychodzi z ciebie prawdziwa natura

Imię ci nie pomogło. Tekst pospolity. Mogłas próbować chociaz dopiec jej jakoś nietuzinkowo smile
                      • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:43
                        zabulin napisała:

>
                        > Niby taka elokwentna i z gustem nietuzinkowym, a wrzuca tak zjadliwe i na niski
                        > m poziomie teksty jak ten o czytaniu książek. Takie to niskie, takie buraczane

Wtrącę się. To była dobra rada smile Jak ktoś ma problemy z zapamiętywaniem prostych rzeczy, oznacza, że pamięć szwankuje. Pamięć trzeba ćwiczyć. "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała." smile

• gaudencja Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 21:44
                          Oczywiście, księżno, ale także przede wszystkim trzeba mieć możliwość uzyskania styczności z imionami innymi, niż najbliższego otoczenia, a czytanie książek jest w tym niezwykle pomocne.
                          Ot, Słowacki napisał na przykład taki Sen srebrny Salomei. Czytamy i nie mamy już więcej problemów z tym, że istnieje imię Salomea. Proste, a jakże skuteczne.
                      • aneladgam Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 22.03.12, 08:14
                        zabulin napisała:

> Zdaję sie miałaś nie czytac moich wpisów.
                        > Widze, ze konsekwencji zero.
                        >
                        > Wiedziałam smile

Twoich wypowiedzi nie tyle nie czyta, co nie widzi (w ustawieniach konta można zaznaczyć, żeby postów konkretnych logujących się osób nie wyświetlało, też z niej w paru przypadkach skorzystałam), więc widzi jedynie cytaty z Twoich wypowiedzi w postach innych użytkowników, na to już się nic nie da poradzić.

to tak gwoli technicznego wyjaśnienia
                • zabulin Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:26
                  Nikogo nie oświecam.

To ironia.

Po prostu zwracam uwagę na hipokryzje kolka wzajemnej adoracji tego forum- jak oburzaja sie gdy ktoś napisze, ze podobające im się imię jest dziwne, a same szafują slowem pospolity na potęgę.

Dlaczego nie oburzasz się gdy psiapsiola g.... pisze chamski komentarz w stylu: "jak nie potrafisz zapamiętac imienia Salomea, to czytaj wiecej książek"

Chamstwo w białych rękawiczkach. Nie pomagają jak widać owe rekawiczki- soma z butów co i rusz jej wychodzi.

• gaudencja Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 11:04

> a nie może być po prostu Zofia,Hanna, Joanna, (nie Aśka, Asia) Sebastian, Szymo
        > n, Michał czy jakoś tak normalnie??Nazwisko dziwne, to imię też musi być udziwn
        > ione???

Nazwisko jest najzupełniej normalne, a jeśli masz kłopot ze spamiętaniem Eleonory czy Salomei, dam ci małą radę - czytanie jeszcze nikomu nie zaszkodziło, książki nie gryzą. Warto od czasu do czasu po jakąś sięgnąć.
        • Gość: lidia Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela IP: *.promax.media.pl 21.03.12, 14:15
          No może to nazwisko Kosela nie jest znowu takie dziwne, chociaż w Polsce jest niecały 1000 ludzi o tym nazwisku. Jeśli chodzi o czytanie, to wyobraź sobie,że czytam....smile
          Weszłam przez przypadek na to forum, a tutaj widzę ,że rozpętała się wielka dyskusja.Można przez to zaobserwować jakie są kobiety.Muszą mieć swoje zdanie i tylko ono jest dobre...jeśli jednej podoba się imię typu Abundancja czy Tryfonia (nawet słownik ich nie przyjmuje smile to wszystkim ma się takie podobać, bo jeśli nie to są one uważane za osoby o "wąskich horyzontach". Próbuję tylko powiedzieć,że krzywdzi się dzieci takimi imionami. Proponuje poczytać nawet na tym portalu artykuły i porady psychologów.....
          • ksiezna_pani1 Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:32

> No może to nazwisko Kosela nie jest znowu takie dziwne, chociaż w Polsce jest n
            > iecały 1000 ludzi o tym nazwisku. Jeśli chodzi o czytanie, to wyobraź sobie,że
            > czytam....smile
            > Weszłam przez przypadek na to forum, a tutaj widzę ,że rozpętała się wielka dys
            > kusja.Można przez to zaobserwować jakie są kobiety.Muszą mieć swoje zdanie i ty
            > lko ono jest dobre...jeśli jednej podoba się imię typu Abundancja czy Tryfonia
            > (nawet słownik ich nie przyjmuje smile to wszystkim ma się takie podobać, bo jeśli
            > nie to są one uważane za osoby o "wąskich horyzontach".
            Próbuję tylko powiedzi
            > eć,że krzywdzi się dzieci takimi imionami. Proponuje poczytać nawet na tym port
            > alu artykuły i porady psychologów.....

Mylisz dwie różne rzeczy... Rozumiem, że nie każdemu podobają się te imiona, bo każdy ma inny gust, ale co innego powiedzieć, ze dane imię mi się nie podoba, a co innego "wyskoczyć" z czymś takim. "a nie może być po prostu Zofia,Hanna, Joanna, (nie Aśka, Asia) Sebastian, Szymon, Michał czy jakoś tak normalnie??Nazwisko dziwne, to imię też musi być udziwnione???Przecież te dzieci potem cierpią!!Może Isaura, albo Wiwien? coś jak Michał Wiśniewski dał dzieciom.Nawet trudno zapamiętać... "
            "a może Wizir??? albo Omo???"

Naprawdę nie widzisz różnicy miedzy Eleonorą a wizirem i Tryfonią a omo? Co do normalności, każdy postrzega ją inaczej.
          • aneladgam Re: Jakie imiona wg Was pasują do nazwiska Kosela 21.03.12, 14:56
            lidio, wiesz, poza ostatnio szalejącym tutaj trollem nie spotkałam na tym forum osoby, która narzucałaby swoje zdanie wszystkim

z reguły wymieniamy się opiniami bez ubliżania sobie nawzajem, chyba że spray na trolle nie zadziała, to wtedy robi się gorąco, jak w ostatnim tygodniu smile

a więc, nie zgadzam się, że nie akceptując Abundancji jako imienia, staje się delikwent osobą o wąskich horyzontach. również nie zgadzam się, że wyszukane imię krzywdzi dziecko.

PS a wiesz, że wypowiadają się tu też mężczyźni? smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.