Dodaj do ulubionych

Helena czy Matylda?

09.11.12, 18:01
Znacie jakieś małe Helenki czy Matyldtki? Jak noszą swoje imiona? Które z z imion jest mniej popularne? Mam wrażenie, że na Helenkę nastaje powoli moda, a Matylda ma stałą nadawalność.
I ostatnie pytanie: które imię wybrałybyście/wybralibyście?
Obserwuj wątek
    • paula.anna Re: Helena czy Matylda? 09.11.12, 18:08
      Ja mam Matyldę, więc sprawa jest jasna smile
      Ale nie nazywam jej Matyldką!
      Helena wydaje mi się popularniejsza, tak subiektywnie. Czy na jedną idzie moda a druga ma stałą nadawalność? Nie mam pojęcia
    • gaudencja Re: Helena czy Matylda? 09.11.12, 18:53
      leokadka napisała:

> Znacie jakieś małe Helenki czy Matyldtki? Jak noszą swoje imiona? Które z z imi
      > on jest mniej popularne?

W populacji zdecydowanie mniej popularna jest według ostatnich danych (z 2007 roku) Matylda. Mimo, że parę lat od tego czasu upłynęło, nie sądzę, by w tej kwestii coś się zmienilo: Helena miała popularność liczoną w setkach tysięcy, a Matylda nawet nie osiągała 10 tys.
      Danych ogólnych dla małych dzieci nie mam dla całego kraju, tylko dla Warszawy, i także i tu Helena jest częstsza (patrz wątek o oficjalnych danych USC Warszawa 2011).
    • olianka Re: Helena czy Matylda? 09.11.12, 22:52
      Zdecydowanie chętniej wybrałabym Helenę (ale nie wybiorę, zostawiam bratu wink ). Moja przyjaciółka ma kilkuletnią Matyldę, wiem że podobne plany ma kilkoro innych znajomych.
      • bociannakominie Re: Helena czy Matylda? 10.11.12, 08:44
        Zdecydowanie Helena.
        Danymi dot. populacji sie nie przejmuj, wiadomo: Helen jest wiele wśród babć i brababć, a Matylda to u nas novum. Sama znam Matyld z siedem (od niemowlaka do 10-latki), a Helenkę jedną, teraz w 3. klasie. Jest zdrabniana do Lenki, nie do Hel(c)i.
        • carmita80 Re: Helena czy Matylda? 10.11.12, 09:40
          Znam dwie Heleny, nie sa zdrabniane ani skracane. Matilda to imie mojej kotki. Wybralabyn Helene choc osobiscie wole Elene, nie zdrabnialabym bo nie lubie zdrobnien i wiekszosc imion ich nie potrzebuje, nie skracalabym takze bo ani Helena ani Elena tego nie potrzebuja.
      • matyldamoja Re: Helena czy Matylda? 10.11.12, 11:17
        Mam córkę Matyldę, lubię to imię i bardzo rzadko spotykam się z dziewczynkami o tym imieniu, w przedszkolu była jedna , w klasie nie ma żadnej a wiem o jeszcze jednej z tej szkoły więc nie wiem czy tak bardzo popularne, najczęściej wołamy ją Matylka
        smile
    • dalenia Re: Helena czy Matylda? 10.11.12, 13:33
      Nie znam żadnej małej Heleny osobiście, znam jedną dorosłą smile Dobrze jej się imię nosi, choć wg mnie średnio do niej pasuje. A czekaj, znam jeszcze jedną - nastoletnią. Do tej to już tym bardziej nie pasuje, bo dziewczyna niezbyt filigranowa i niezbyt inteligenta, a do tego jeszcze dość "patologiczna" uncertain

O znanych mi Matyldach już pisałam. Mnie, o czym też już pisałam, to imię średnio się podoba. Choć ostatnio coraz bardziej mnie przekonuja, głównie za sprawą Matylki, którą uważam za jedno z najbardziej uroczych zdrobnień. Matyldka byłaby dobrym zdrobnieniem dla córki logopedów - mogliby się wykazać wink

Wybrałabym Helenę.
      • keyti77 Re: Helena czy Matylda? 10.11.12, 21:36
        Mam koleżankę, dorosłą już Matyldę- nienawidzi swojego imienia do tego stopnia że dopiero po kilku latach nam się przyznała że tak ma na imie bo dla nas była Zośką przez wiele lat.
        Imię podoba się mojemu męzowi i najchętniej tak nazwałby nasza córkę ale osobiście nie jestem przekonana.
        Mamy juz w domu Leona- jakby doszła Matylda to wyszlibysmy na fanów "Leona zawodowca" wink.
        Wybrałabym Helenkę- Matylda ma coś twardego i cięzkiego w sobie- dla mnie trochę mało kobiece imię ale jest to oczywiście kwestia gustu.
    • adriankaa.s Re: Helena czy Matylda? 13.02.13, 00:14
      Znam i małą Helenę (8 lat) i Matyldę (10 lat). Obie bardzo lubią swoje imiona smile
      Wydaje mi się, że mniej popularne jest imię Matylda, bo Helena w ostatnim czasie coraz częściej pojawia się u noworodków.
      Które imię bym wybrał .. hmm trudna decyzja, ponieważ oba imiona mi się tak samo podobają; Matylda ma w sobie to coś co strasznie mi się podoba, niestety jest problem ze skracaniem tego imienia; a Helena to piękne imię, łatwo się je skraca do Hela, ale niestety coraz bardziej popularne.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.