Dodaj do ulubionych

Ludwika czy Ludwina - imię dla córki

18.10.13, 22:35
Witam wszystkich,
niedługo spodziewam się córeczki, nie możemy z mężem zdecydować pomiędzy dwoma propozycjami imienia - jak w tytule.
Takie mam za i przeciw:
Ludwika - to był nasz pierwszy typ, ale ma taką wadę że bardzo mocno kojarzy mi się a) z płynem do naczyń, b) ze stetryczałą starowinką. Wersja pełna wydawała mi się okropna (teraz trochę już się z nią obyłam) ale zdrobnienia: Ludwisia, Ludka mnie zachwycają. Babcia męża miała na imię Ludwika, sama nie wiem, czy uznać to za plus czy minus, przy pierwszej córce byliśmy zdecydowani, że nie chcemy dawać imienia "po kimś", tylko imię nowe w rodzinie.
Ludwina - kiedy "znalazłam" to imię byłam pewna na 100% ż to jest to, bo rozwiązuje moje problemy z Ludwiką - z niczym złym się nie kojarzy a zdrobnienia te same. Ale: a) jest jeszcze rzadsze niż Ludwika (choć na moim terenie było kiedyś - kilka pokoleń wstecz - bardzo popularne, można by było więc uznać je za "zakorzenione" tutaj, znam też w moim mieście jedną młodą Ludwinę a ani jednej Ludwiki) b) mąż uważa, że jakoś ciężko brzmi i zaczęłam się troszkę skłaniać do jego zdania.
Mąż woli raczej Ludwikę, pierwsza córka (ok. 2 lata) zdecydowanie też, ale to ze względu na pozytywne skojarzenia z bajką "Świat małego Ludwika" smile Pierwsza córka ma na imię Natalia.
A Wy - jak byście wybrały? Chętnie poznam Wasze opinie smile
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.