Dodaj do ulubionych

Bałtyk i Mazury 2017

20.08.17, 11:12
Sporo się nasłuchałam, przepraszam za małe litery:
ula i krysia blizniaczki
ula i misia
ala i pola
lila 3 razy
leoś 6 razy
terenia-tesia
mela,wiele razy tak wołano na amelie
natalia amelia mikołaj maja staś milan kacper antek franek fabian oliwier alan
maja zuzia weronika
sylwian
nastka
czarek
konstanty
ignacy 2
agata
wojtek i maciek blizniaki
misia 2
ksawery
daniel
aurelia
różyczka
kaja
mieszko
iga
ola
blazej 2
dominika
dominik
piotrus i pawel
szymek
tymek
felek 2
jędrek i jagoda
pola,hania,iga i filip
julian
czarek i jacek
bianka
bartek,gosia i mateusz
wiktoria nazywana wika i oliwia nazywana oliwa😞

Obserwuj wątek
      • stokrotka_96 Re: Bałtyk i Mazury 2017 24.08.17, 14:00
        Jeśli Agnieszka to dziewczynka, to jestem zaskoczona. Teraz rzadko się widzi małe Agnieszki. To imię odpoczywa na razie wink. Ooo, widzę też Kalinę - brzmi ładnie, kobieco. Imię niespotykane na każdym kroku, ale z drugiej strony niewymyślne. Mały Stefcio teraz raczej sensacji nie wzbudza, choć nie widuje się Stefków tak często jak Antosiów czy Franków.
        Kuby, Leny, Laury, Poli, Marcela i Tymona można było się w tym zestawieniu spodziewać. Weronisi w sumie też - znam kilka dużych (powyżej 10. roku życia) i jedną małą. Karolinę nadaje się rzadziej niż kiedyś, lecz nie spotkało jej to, co Agnieszkę. Bardzo lubię Wojtka - wiem, że popularny (choć bez przesady). Coś w sobie to imię ma - ma fajne zdrobnienia (Wojtek, Wojtuś), ale też ciekawą pełną formę. Tylko jest mały problem - w dalszej rodzinie mam już w sumie 3 Wojtków (dwaj dorośli, koło czterdziestki; jeden ok. 11-12 lat).
        • lily-beth Re: Bałtyk i Mazury 2017 25.08.17, 13:46
          W moim województwie Wojtek był w zeszłym roku na szóstym miejscu i słyszę to imię nieustannie na placu zabaw, u Gucia w grupie żłobkowej na 7 chłopców jest dwóch Wojtków. W całej Polsce chyba był na 10., też bardzo wysoko. Ja akurat wyjątkowo nie lubię tego imienia.
    • paula.anna Re: Bałtyk i Mazury 2017 21.08.17, 08:09
      Sylwianek smile. No nie lubię zdrobnień z dodaną do formy podstawowej końcówką -ek.
      Urodę samego Sylwiana (podobnie jak Sylwii) pominę...

Aż 2 Felków, nie podoba mi się ta tendencja, choćby była pozorna wink
      Podoba mi się Aurelia.
    • stokrotka_96 Re: Bałtyk i Mazury 2017 21.08.17, 17:08
      Zaskoczyła mnie Tereska, trochę też zaskakują Jędrek i Fabian, raczej rzadko się go nadaje. Z Sylwianem, szczerze mówiąc, nigdy się nie spotkałam - jak już, to z Sylwestrem. Dziwię się, że udało Ci się spotkać aż dwóch Felków, dwóch Czarków, dwóch Błażejów i dwie Ule. To są imiona spoza czołówki. Co do Misi, trudno się wypowiedzieć, bo nie wiadomo, czy to od Michaliny, Dominiki czy może Moniki (sama jestem Dominiką zdrabnianą do Misi). Znam też Miriam, na którą mówi się Misia. Samej Dominiki też bym się raczej nie spodziewałam tym zestawieniu - coraz rzadziej rodzice decydują się na to imię sad. Zależy też może, ile lat miała ta dziewczynka. Miło widzieć Krysię, Julka, Jacka, Konstantego, Piotrusia i Pawła. Co do Leona - zdaję sobie sprawę z popularności tegoż imienia, jednak aż 6 chłopców o tym imieniu napotkanych tylko na wakacjach... Z fajnych imion widzę tu Różę (choć chyba nie zdrabniałabym do Różyczki, bo kojarzy mi się z chorobą zakaźną; wolę Różankę), Aurelię, Anastazję (choć nie nadałabym ze względu na zdrobnienie Nastka, które nie oddaje wspaniałości pełnej formy). Melę (Melanię) lubię, ale widzę, że to po prostu była Amelka. Doceniam też Biankę i, w tym pokoleniu, Gosię. Dziwię się, że nie spotkałaś żadnej Zośki, Lenki, Emilki, Marysi, Nikoli ani Helenki.
      • justii23 Re: Bałtyk i Mazury 2017 24.08.17, 07:54
        w moich rejonach Błażej, Fabian a nawet Cezary nie są rzadko nadawane, może nie biją szczytów popularności ale przynajmniej znam po dwóch do lat 3 wink a miejscowość i okolice są raczej małe, za to Lenka jest tylko jedna a Helenki w najbliższym otoczeniu nie ma żadnej wink
        za to o zgrozo jest Wanessa i Amanda (siostry). Z podanych ubóstwiam Jędrzeja uwielbiam zdrobnienie Jędruś, Jędraszek big_grin
        • stokrotka_96 Re: Bałtyk i Mazury 2017 25.08.17, 13:58
          O proszę... a mnie się czasem marzy mały Czaruś... Ciekawe, ilu rówieśników o tym imieniu spotkałby w przedszkolu, w szkole, na studiach...
          W ogóle teraz mnie to tak zastanawia - czasem imię jest ogromnie popularne, a w klasie akurat trafi się tylko jedna osoba o tym imieniu (np. Antoś), a za to trafi się np. dwóch Stasiów, gdzie Antoś w tamtym roku był na pierwszym miejscu, a Staś na szesnastym. Oczywiście, wiem, że szesnaste miejsce to wciąż wysoko, jednak prędzej zdecydowałabym się na imię z drugiej dziesiątki niż z pierwszej trójki.
      • stokrotka_96 Re: Bałtyk i Mazury 2017 28.08.17, 22:32
        W zasadzie zaskakuje mnie najbardziej Marek. Pomału staje się wujkowaty (małych Marków prawie nie widać, a tych powyżej 35. roku życia - wielu), choć w sumie to imię jest uniwersalne. I za granicą nie ma z nim wielkich problemów.
        Angelika pomału staje się jakimś reliktem - zauważyłam, że teraz rodzice prędzej decydują się na tradycyjną Anielę niż na obcojęzycznie brzmiącą wersję. Może stała się ostatnimi czasy trochę kiczowata? Osobiście, gdybym miała wybrać imię między tymi dwoma, to mój wybór padłby na Anielkę - taka bardziej oswojona smile.
        Danielów też kiedyś spotykało się więcej, to samo można powiedzieć o Dominice. Mojemu imieniu (Dominice właśnie) chyba grozi ciotkowatość, bo mało tych Dominiczek się pojawia (oczywiście, czasem jakaś się znajdzie, ale dni sławy minęły :p).
        Reszta to standard - nic nowego w zasadzie.
        • karola1705 Re: Bałtyk i Mazury 2017 18.11.18, 21:37
          Dopiero dziś zauważyłam Twoją odpowiedź stokrotka smile Angelika, Dominika i Daniel to rodzeństwo, które na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych. Nawet nie znam dokładnej pisowni ich imion, ale za wiele się nie powinny różnić. Może w imionach dziewczynek zamiast k jest c.
        • miraflores5 Re: Bałtyk i Mazury 2017 18.11.18, 22:06
          Stokrotko, Marek wujkowaty był za "naszych czasów"-wielu ojców moich koleżanek to Markowie a jestem kilka lat od Ciebie starsza, w tej chwili staje się raczej dziadkowaty...ale mnie się podoba. Co do Daniela, Angeliki i Dominiki-zgodzę się, ich przysłowiowe pięć minut minęło, zwłaszcza Angeliki na rzecz Anieli i dobrze, moim zdaniem bo Aniela dużo ładniej brzmi, wygląda, etc Z tym, że to też kwestia czasu-Angeliki, Dominiki i Danielowie są/ zostają w tej chwili rodzicami..
        • meggan79 Re: Bałtyk i Mazury 2017 01.09.17, 18:08
          U mojej siostry bedzie Feliks Marek, ale Marek jest po dziadku(nasz tata to Marek chociaż od zawsze nazywany Wojtkiem).Męża brat cioteczny ma też 10latka Marka(ma też młodszego Krzysia).Znałam też rodzeństwo Idę i Marka.
      • karola1705 Re: Bałtyk i Mazury 2017 18.11.18, 21:42
        Poza tym w tyk roku spotkaliśmy:
        - Antosię
        - Patrycję i Wiktorię
        - Lenę x2
        - Zuzię i siostrzyczkę, której imienia już nie pamiętam, a dodatkowo ich mama była w ciąży
        - Piotr x2
        - Szymon
        - Karolina i Zuzia -bliźniaczki, miały starszą siostrę

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.