Dodaj do ulubionych

Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zestawy

08.11.17, 19:54
Czy znacie jakas pare malzonkow z oryginalnymi imionami (np. Walenty i Aurora) lub malzonkow ze skrajnie "niedopasowanymi" imionami (tzn. z totalnie roznych bajek, np. Bogumił i Angelika)? U mnie dookoła same standardy, a w Waszym otoczeniu?
Jeśli taka para ma dzieci, to jestem ciekawa imion (czy bardziej tradycyjnie, nowoczesnie czy standardowo).
Obserwuj wątek
    • ophelia78 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 08.11.17, 21:35
      Znam małżeństwo: Adam i Ewa Jak ich syn dostal wezwanie do WKU i padlo pytanie o imiona rodziców,odpowiedzial zgodbie z prawdą bo i co mial odpowiedzieć. A tak jakis kapral do niego "wy sobie tu jaj nie robcie" (bylo to jakies 20 lat temu).

Znam tez małżeńst

wo Kasia i Tomek.
      • stokrotka_96 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 08.11.17, 21:54
        Adam i Ewa wypadają nieco komicznie ze względu na oczywiste skojarzenia z postaciami biblijnymi. Jednak swego czasu było sporo Adamów i zatrzęsienie Ewek wink. Były dość duże szanse na to, że się spotkają. Swoją drogą, znam rodzeństwa o tych imionach. Co do Kasi i Tomka, byłby to całkiem zwyczajny zestaw, gdyby nie skojarzenie ze starym serialem TVN-u z Joanną Brodzik i Pawłem Wilczakiem smile. Gdybyśmy powiedzieli Tomasz i Katarzyna, wówczas inaczej byśmy na to spojrzeli. A gdy słyszę Kasia i Tomek to widzę właśnie wspomnianą parę aktorów. Dziwne, bo serial pamiętam jak przez mgłę - byłam dzieckiem, gdy leciał w telewizji smile.
        • helishouse Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 21.12.17, 11:22
          A propos zatrzęsienia - jak to mówią - nie ważne, jak twoje dziecko ma na imię - i tak ożeni się z Julią lub wyjdzie za mąż za Jakuba wink
        • emnilda.wolna Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 08.09.21, 23:39
          stokrotka_96 napisał(a):

> Co do Kasi i Tomka, byłby to całkiem zwyczajny zestaw, gdyby nie s
          > kojarzenie ze starym serialem TVN-u

Jak to starym, młodszym ode mnie. 😬
      • angelina7-83 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 09.11.17, 19:21
        Też znam sporo małżeństw Kaś i Tomków.
        Mojego kolegi rodzice to Józef i Maria.

Wujkowie i ciocie: Wacław i Longina, Edward i Gizela, Antoni i Felicja oraz... Adam i Dżeny.
        • chayah Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 10.01.21, 20:22
          Ja z kolei znam bliźniaki Kasię i Tomka big_grin
      • juta.malcolm Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 08.09.21, 22:05
        też znam Adama i Ewę smile
    • karola1705 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 09.11.17, 18:31
      Niestety za wiele oryginalnych zestawów nie znam.Jedynie Edyta i Mieszko oraz Melania i Mateusz, o ile zaliczają się do tych oryginalnych. A tak to same popularne imiona wkoło: Magdalena, Marta, Anna, Katarzyna, Aleksandra, Paulina, Przemek, Paweł, Piotr, Kamil, Mateusz itd. Nic zaskakującego.
    • vi_san Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 09.11.17, 22:01
      Znałam małżeństwo [oboje już nie żyją] Antonina i Antoni. Żeby było zabawniej - nazwisko panieńskie pani jest IDENTYCZNE jak nazwisko jej męża. Znałam też parę Maria i Marian - z tym, że tu już bez zbieżności nazwisk... Obydwie pary imiona dzieciom nadawały "normalne" według gustu, a nie z jakiegoś "klucza".
      • lidianek Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 02.10.22, 01:03
        Alicja i Czesław
        Małgorzata i Benedykt
    • paula.anna Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 10.11.17, 07:43
      Wciąż zachwycają mnie imiona, które nosili rodzice mojej mamy: Eleonora i Feliks. Choć Feliks był chyba dość popularny w czasach, kiedy mój dziadek dostał to imię.
    • laurabasia Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 14.11.17, 16:52
      Gaja i Tomasza, ich dzieci to Mieszko i Rita.
      Martyna i Aureliusz ich córka to Oliwia.
      Waleria i Sylwester ich dzieci Adrianna, Paweł i Sandra.
      Zaś ja i mąż mamy zwyczajne, nudne imioma - Laura i Michał, a nasza gwiazdka to Joasia.
      • dalenia Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 14.11.17, 17:13
        Lauro, Twoje imię zdecydowanie nie jest nudne i zwyczajne. Szczególnie w Twoim pokoleniu, bo zakładam, że masz nieco więcej niż jakieś 5 lat wink Choć nawet wśród najmłodszych dziewczynek chyba nie nazwałabym Laury nudną.
    • karola1705 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 14.11.17, 23:04
      Przypomniało mi się jeszcze jedno małżeństwo- Natalia i Korneliusz.
    • lidianek Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 15.11.17, 21:30
      My chyba jesteśmy w miarę oryginalni, aż mam wrażenie, że jak tu wpiszę nasze imiona obok siebie, to przestanę być choć nieco anonimowa big_grin
    • minerwamcg Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 17.11.17, 21:39
      Dziadkowie mojego męża: Maria i Józef.
      Moi pradziadkowie: Antonina i Antoni. Stryjostwo mojej mamy: Zofia i Tadeusz.
      No i moi rodzice, nic nadzwyczajnego, ale imho ładne zestawienie: Antonina i Bolesław.
      • stokrotka_96 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 18.11.17, 16:09
        Mogę zapytać, w jakich granicach wiekowych są Twoi rodzice, tzn. w jakich latach są urodzeni? Bo mimo wszystko wydaje mi się, że Antonina i Bolesław to dość oryginalny zestaw smile.
        Chwilę mi zajęło, by zrozumieć, o co chodzi z Zofią i Tadeuszem - chodzi o dzieło Mickiewicza, prawda? wink. Też śliczny zestaw, mimo że to raczej popularne imiona wśród starszego pokolenia.
        • minerwamcg Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 21.11.17, 08:57
          Tak, oczywiście, że chodziło o Mickiewicza smile podobne wrażenie wywołaliby Klara i Wacław, bo np. Aleksandra i Andrzej albo Zbigniew i Danuta jakoś nie. No, może jeszcze Barbarę i Bogumiła by wszyscy kojarzyli smile
          A moi rodzice rzeczywiście dostali swoje imiona dość dawno, bo w 1931 i 1936.
          • stokrotka_96 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 15.12.17, 00:24
            Racja, nie każdy rozszyfruje zestaw literacki, a przynajmniej nie od razu.
            Klara i Wacław - "Zemsta"
            Aleksandra i Andrzej - "Potop"
            Zbigniew i Danuta - "Krzyżacy"
            Barbara i Bogumił - "Noce i dnie"
            Niektóre duety będą jednoznacznie kojarzyć się z jakimiś postaciami, a inne nie. Weźmy pod lupę inne dzieła Sienkiewicza - Barbara i Michał (brzmi to całkiem zwyczajnie), Helena i Jan (pewnie sporo takich par urodzonych w latach 20., 30., 40.).
    • aniloria Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 18.11.17, 10:36
      Znam małżeństwo z ponad 40-letnim stażem, Leokadię i Benedykta. W moim drzewie geologicznym byli Apolonia i Dionizy - od razu przychodzi mi na myśl apollińskość i dionizyjskość. Oprócz tego znam trochę małżeństw w stylu Stanisław-Stanisława, Jan-Janina, bardzo młode małżeństwo: Kamil i Kamila.
    • adriankaa.s Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 19.11.17, 15:01
      Ja w prawdze nie u mnie w rodzinie, ale u kolegi byla para Ariel i Grazyna.
      • lidianek Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 14.12.17, 21:41
        Powalił mnie ten zestaw big_grin
      • stokrotka_96 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 15.12.17, 11:05
        To chyba jeszcze bardziej szokujący zestaw niż Zdzisław i Nikola (wymyśliłam taki)!
        W ogóle, nie lubię imienia "Ariel" jako imienia męskiego - za bardzo kojarzy mi się z Małą Syrenką. Według mnie nazwanie chłopca Arielem jest krzywdzące. Już wolałabym Kevina, Briana itd.
    • stokrotka_96 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 15.12.17, 00:09
      Przypomniało mi się. Znam małżeństwo Eleonorę i Teodora (60-70 lat, jakoś te granice). Piękny zestaw.
      • astomi25 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 23.12.17, 17:32
        Moi dziadkowie: Karolina i Apolinary smile
        • stokrotka_96 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 24.12.17, 00:31
          Bardzo nietypowo, przyznaję smile
          • meggan79 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 20.01.19, 22:58
            Dziś widziałam info o obchodzacych 50 rocznicę ślubu:pani Pelagia i pan Sylwester.
            (Coraz bardziej przekonuję się do Pelagii).
        • chayah Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 10.01.21, 20:24
          Astomi, wybacz, że odpowiadam po latach, ale dopiero teraz zauważyłam: piękne imię miał twój dziadek wink
    • sulimira Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 21.01.19, 01:02
      Zdzisława i Fryderyk
    • antonina9876 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 09.06.19, 13:23
      Ja i mój mąż. Mąż ma proste, ładne, zwyczajne imię- Krzysztof. Ja z kolei mam imię, z gatunku tych, które tu na forum się nie podobają, nowoczesne i skrótowe, w moim dzieciństwie było bardzo rzadkie, teraz jest dość częste. Na drugie mam Antonina, dalej nie mogę przeboleć, że nie na pierwsze...

• meggan79 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 09.06.19, 20:24
        Ostatnio opisywana muzyczna rodzina Brodów z 11stka dzieci: Joszko i Debora
        • katarzynkaa Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 10.01.21, 21:29
          Joszko to Józef formalnie, więc Józef I Debora.
    • ajszak Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 11.01.21, 08:37
      Lucyna i Eugeniusz - dzieci: Joanna, Magdalena,Natalia i Beata

Agnieszka i Lesław - dzieci : Oskar i Maja

• katarzynkaa Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 11.01.21, 16:37
      Tak się złożyło, że miałam jako sąsiadów w domu rodzinnym dwa małżeństwa, w obu była Alicja i Zdzisław (tylko, że jedna z Alicji nazywana była przez wszystkich Lilą).
      Moi rodzice - Krzysztof i Dorota. Nie ma w tym nic nietypowego oprócz tego, że jest (był?) taki dziennikarz radiowy Krzysztof Dorota, jego imię i nazwisko padało dość często w domu, bo mama nałogowo słuchała jednej stacji radiowej. smile

Znam jeszcze parę: Aldona i Andrzej - córka Aleksandra
    • kolorowa098 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 23.02.21, 10:04
      Znam jedno ciekawe połączenie..... Julia i Benon
    • barcelissima Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 26.02.21, 01:58
      Znam Agatę i Leszka córka Joanna, Marzenę i Pawła córki Patrycja i Alicja, Natalię i Ryszarda syn Oliwer
    • kocynder Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 08.09.21, 23:09
      W drzewie genealogicznym znalazłam parę Sergiusz i Wirgilia. Liczy się?
      • gaudencja Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 23.10.22, 17:04
        Cudne smile
        • kocynder Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 23.10.22, 18:16
          Też mi się podoba. Zwłaszcza Sergiusz. Rozważała bym do nadania potencjalnemu synowi gdyby nie obawa przed zdrobnieniem "Serek", którego się raczej uniknąć nie da, bo się nasuwa w sposób oczywisty, a mi się zupełnie, ale to zupełnie nie podoba.
          Do Wirgilii nie mam przekonania, niby nic jej zarzucić nie mogę, ale jakoś... Nie do końca.
    • milimoici Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 09.09.21, 00:24
      Znam parę Bożena i David
    • sferoplast Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 18.09.22, 18:58
      Ja i moja była partnerka: Simona i Feliksa
    • remigia1 Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 25.09.22, 16:15
      Lena i Eugeniusz
    • teija_urte Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 03.10.22, 23:28
      Honorata i Eliasz 🙂
    • kocynder Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 04.10.22, 07:09
      Kilka miesięcy temu służbowo zetknęłam się z małżeństwem: Ludomira i Leoncjusz. Starsi państwo.
    • burakota Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 05.10.22, 10:15
      Od lat urzeka mnie zestaw mojej koleżanki i jej męża: Aniela i Stanisław - niby nic nadzwyczajnego, ale nie mają ani ośmiu, ani osiemdziesięciu lat wink
      • adalwinka Re: Imiona malzonkow - oryginalne badz dziwne zes 23.10.22, 19:42
        Staś i Nel, sympatycznie 😁

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.