Dodaj do ulubionych

Najpopularniejsze imiona 2019 roku w Poznaniu

01.01.20, 14:06
Najpopularniejsze imiona 2019 roku w Poznaniu: Stanisław pierwszy raz od lat na podium

Zdaniem Krzysztofa Konarskiego z Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu, maluchy przychodzące na świat w naszym mieście otrzymują tradycyjne imiona.
Co istotne, dane nie zawierają wszystkich urodzeń z tego roku, bo wiele z nich zostanie zarejestrowanych dopiero w styczniu. - Statystyki pod względem imion nie powinny jednak się już mocno zmienić. W Poznaniu rodzice nadają dzieciom tradycyjne imiona, czołówka od lat wygląda bardzo podobnie lub tak samo - mówi Konarski.

Dane dotyczą dzieci urodzonych w Poznaniu w 2019 roku. Są to dzieci, które przyszły na świat w poznańskich szpitalach, ale nie muszą być zameldowane w naszym mieście.

Jakie imiona nadawano najchętniej w tym roku w Poznaniu? Wśród dziewczynek króluje Zofia. Drugie miejsce zajmuje Julia, a trzecie Zuzanna. To trzeci rok, w którym czołówka się nie zmienia. Następne w kolejności są Hanna oraz Maja. Pierwszą dziesiątkę zamykają Maria, Lena, Antonina, Helena i Oliwia.

Wśród chłopców najpopularniejszy jest Jan. Na drugim miejscu znalazł się Stanisław, a na trzecim Antoni. Pierwszy raz od lat na podium znalazł się Stanisław. Dotychczas pierwsza trójka należała przeważnie do Jana, Antoniego i Jakuba lub Franciszka. Za podium w tym roku uplasowały się imiona Franciszek, Jakub, Aleksander, Wojciech, Leon, Mikołaj i Szymon.

Autor: KaT

epoznan.pl/news-news-101446-najpopularniejsze_imiona_2019_roku_w_poznaniu_stanislaw_pierwszy_raz_od_lat_na_podium
--
"Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
(Walery Pisarek)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.